Ekstraklasa 2008/2009

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto zostanie Mistrzem Polski 2008/2009 ?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 21:43

Juventino90 pisze:Oglądałem kilka meczy Ekstraklasy.
Też

Juventino90 pisze: Cieszy postawa Jagielloni pokazali, że grają swoje i nie czekają na orzeczenie WD. Może gdyby Widzew zrobił podobnie, nie spadlibyśmy z ligi.
Jaga zagrała efektownie i efektywnie. Mogła podobac sie gra Frankowskiego, Bruno, Grosickiego i Zawistkowskiego.

O sile kadry Jagi świadczy o tym, że zarówno Arifwic i Kojasevic będa rezerwowymi.
Jak wspomniani zawodnicy będą grac tak dalej to się nie dziwię. Grą Grosika byłem mocno zaskoczony z taką grą po sezonie miło będzie go przywitać na Ł3
Juventino90 pisze: W derbach Warszawy mecz ze wskazaniem na Polonie. Ładnie zaprezentowali się Dziewicki, Trałka i Mierzejewski.
Legia zawdzięcza sporo Gizie i szczęściu. Dzięki temu jest liderem ekstraklasy. Chociaż ich gra nie zachwyciła.
Tu miałem podobne odczucia tylko ta nazwa derby jakoś dziwnie tu pasuję. Sędzia idealnie dostosował się do poziomu meczu. Jaki poziom tacy sędziowie. Skoro Wojtek dostał czerwoną kartkę, to Trałce też się należała. Fajnie, że wychwycili fakt na Canale plus dziś w podsumowaniu ligi, Mąka który dostał w lewe poliko, a lód sobie przykładał na prawe.
No i te faule z udziałem Chini z trybun wydawały się dość kontrowersyjnie skoro pierwszy raz zagwizdał to czemu nie drugi? Więc jeśli miał być obiektywny powinien zagwizdać 11, rzadko narzekam na sędziów, ale tu powiem, że sędziował po gospodarsku

Oglądałem jeszcze derby Śląska. Czerwona kartka to już sdandart tych meczów i w ogóle 8 tyś to chyba było Ruchu. Górnik mógł wygrać znacznie więcej, chyba widać rękę Henrego no i w końcu nie są czerwoną latarnią.

GKS - Lech no tu pisać Juventino90 streścił cały mecz. Strzelając takie gole w 90 min wyłania się mistrz, ale jaki mistrz daje sobie wbić dwa gole prowadząc 2-0.
Juve Master pisze: Jakby ktoś nadal miał wątpliwości, który polski klub ma bezsprzecznie najlepszych kibiców to radzę zobaczyć ilu poznaniaków dotarło do Bełchatowa i czyj doping było słychać.
mission impossible :smile:


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 22:01

Panowie nie kłócimy się :).

Oliver nie jestem pewny, ale chyba Jagiellonia zapewniła sobie opcje wykupu "Grosika" z Legii.

Co do mojej jedenastki, doszedłem do wniosku, że atak Frankowski-Lewandowski będzie właściwym.

W następnej kolejce czekam na dobrą grę Legii. Bo o łatwiejszego rywala będzie im trudno.
To samo tyczy się Wisły.

Widać, że te dwa kluby nie wystartowały najlepiej. A ja jako widz chciałbym, żeby jak najszybciej drużyny osiągnęły optymalną formę ze względu na widowisko.

Co do ilości kibiców zaskoczył mnie ŁKS było ich aż tysiąc na krańcu świata. Tym bardziej szokuje ta liczba patrząc na średnią frekwencje w poprzedniej rundzie. Zobaczymy czy będą też mocni u siebie, na razie ilość sprzedanych karnetów za tym nie przemawia.

Pozdrawiam.
VirusT pisze:
Zreszta stwierdzil ze nie ma zamiaru w Jadze zostawac na dłuzej. Wiec pewnie wroci do Legii.
Możliwe. Jednak to zawodnik o "dziwnym" sposobie myślenia i może się na Legie wypiąć.. Zwłaszcza, że Legia jak dobrze pamiętam w pewnym momencie chciała rozwiązać z nim kontrakt.
Ostatnio zmieniony 01 marca 2009, 22:10 przez Nevermind, łącznie zmieniany 1 raz.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 22:07

Tak Jagiellonia ma prawo PIERWOKUPU Grosickiego z Legii, nawet jest ustalona cena. No ale nie zapominaj ze jest jeszcze kwestia kontraktu którego sam Grosicki nie musi podpisac.

Zreszta stwierdzil ze nie ma zamiaru w Jadze zostawac na dłuzej. Wiec pewnie wroci do Legii.

Edit: Z tymi najlepszymi kibicami to ja bym nie przesadzal :roll:

Edit 2: Wypiąć? W jakim sensie? W Warszawie jest mnostwo kasyn wiec gdzie mu bedzie lepiej :D :D


Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 22:19

VirusT pisze:Z tymi najlepszymi kibicami to ja bym nie przesadzal :roll:
Nie widzę żadnej przesady w tym stwierdzeniu, aczkolwiek nie wypływa ono z tego powodu, iż akurat zachwyciła mnie ilość kibiców Lecha na stadionie Gieksy Bełchatów. Nie jestem też żadnym ultrasem czy fanatykiem KKS.
Jednak widać obiektywnie, gołym okiem od dłuższego czasu, że Kolejorz kibiców ma najlepszych. Oczywiście w oczach "prawdziwego ultrasa i kozaka" to rankingi typu Orange Fair Play dla kibiców nie mają żadnego znaczenia, aczkolwiek dla mnie zwykłego widza i fana to też ma jakąś wymowę. Przytocz mi proszę lepiej i liczniej dopingującą obiektywnie grupę kibiców. Jeśli podasz Wisłę albo Legię to skwituję to tak: :lol:

Jednak nie kibice może są do końca tematem dyskusji.
Oglądałem tylko mecz Lecha, także o innych się nie wypowiadam. Lech był lepszy w przekroju całego spotkania i zasłużenie, acz szczęśliwie bo w 92` bodaj strzelił zwycięską bramkę.
Odnoszę jednak takie wrażenie, że w porównaniu do Pucharu UEFA czy do starć z tymi teoretycznie najsilniejszymi polskiej ligi: Wisła, Legia, Polonia obecnie, do pozostałych meczów Lechici podchodzą po prostu na znacznie większym luzie i czasem wręcz postępują na boisku z lekką nonszalancją. :think:
Gdyby dzisiaj z gieksą zagrali tak jak kiedyś na Bułgarskiej z Depor to by się skończyło na istnym pogromie. ;>


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 22:29

Juve Master pisze:Przytocz mi proszę lepiej i liczniej dopingującą obiektywnie grupę kibiców. Jeśli podasz Wisłę albo Legię to skwituję to tak: :lol:
Lechia Gdansk 8)

i ze wzgledu na sytuacje Legia.

Caly sezon na zakazie, a jednak minimalnie gorsze liczby niz Lech. 8)

Oczywiscie ja pisze o tym sezonie :)


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 23:02

Juventino90 pisze:
W następnej kolejce czekam na dobrą grę Legii. Bo o łatwiejszego rywala będzie im trudno.
To samo tyczy się Wisły.

Widać, że te dwa kluby nie wystartowały najlepiej. A ja jako widz chciałbym, żeby jak najszybciej drużyny osiągnęły optymalną formę ze względu na widowisko.
Jeśli chodzi o Legie to z tym wystartowaniem nie powiedział bym, że to był zły start. Fakt może gra jest daleka od tej co wszyscy oczekują, ale remis na Konwiktorskiej to dobry rezultat, są tylko oczko za nami więc wymaganie wygranej mogło by być lekko przesadzone.
VirusT pisze:
Edit 2: Wypiąć? W jakim sensie? W Warszawie jest mnostwo kasyn wiec gdzie mu bedzie lepiej :D :D
No i Jaga zostanie zdegradowane i wybierze ekstraklasę, pewnie grę w europejskich pucharach niż tułać się po Jastrzębiu, Łęcznej, czy Płocku.
Juve Master pisze: Gdyby dzisiaj z gieksą zagrali tak jak kiedyś na Bułgarskiej z Depor to by się skończyło na istnym pogromie. ;>
Srały muchy będzie wiosna.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 23:16

oliver pisze:Srały muchy będzie wiosna.
Nie cytuj więcej mojej wypowiedzi, bo po co mam się męczyć odpowiadając następnym razem na takie gimnazjalne farmazony.

Jeżeli nie dostrzegasz wyraźnej różnicy w tempie prowadzonej gry i zaangażowaniu w UEFA vs Depor na Bułgarskiej a np teraz przeciwko Gieksie, to fajnie masz.


Kame1988_Kornel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 września 2003
Posty: 151
Rejestracja: 17 września 2003

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 23:17

Juventino90 pisze:Panowie nie kłócimy się :).



Co do ilości kibiców zaskoczył mnie ŁKS było ich aż tysiąc na krańcu świata. Tym bardziej szokuje ta liczba patrząc na średnią frekwencje w poprzedniej rundzie. Zobaczymy czy będą też mocni u siebie, na razie ilość sprzedanych karnetów za tym nie przemawia.

Pozdrawiam.
Co ma być to będzie... już w piątek Cracovia i na pewno będzie bardzo ciekawie... kolejny mecz o 6 punktów :whistle:
Pozdro dla 1908 normalnych :!:


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 23:56

January pisze:Derby dla Górnika!!!
Meczu nie widziałem, ale z tego co czytałem nie było to jakieś wielkie widowisko.
A z Ciebie ponoć taki fanatyk Górnika a zabrakło Cię na najważniejszym meczu w sezonie...
Wiem. Ząb bolał ? :prochno:


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 02 marca 2009, 08:00

paku pisze:
January pisze:Derby dla Górnika!!!
Meczu nie widziałem, ale z tego co czytałem nie było to jakieś wielkie widowisko.
A z Ciebie ponoć taki fanatyk Górnika a zabrakło Cię na najważniejszym meczu w sezonie...
Wiem. Ząb bolał ? :prochno:
Wiem. Biletów brakło?
Idąc Twoim tokiem rozumowania Górnik ma teraz tylko 7,5 tys. kibiców, bo reszta co nie była na derbach, to już nie kibice, co? :roll:
Jesteś śmieszny, niepotrzebnie wywołujesz kolejną dyskusję prowadzącą do off-topa.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2009, 10:35

January pisze:
paku pisze:
January pisze:Derby dla Górnika!!!
Meczu nie widziałem, ale z tego co czytałem nie było to jakieś wielkie widowisko.
A z Ciebie ponoć taki fanatyk Górnika a zabrakło Cię na najważniejszym meczu w sezonie...
Wiem. Ząb bolał ? :prochno:
Wiem. Biletów brakło?
Idąc Twoim tokiem rozumowania Górnik ma teraz tylko 7,5 tys. kibiców, bo reszta co nie była na derbach, to już nie kibice, co? :roll:
Jesteś śmieszny, niepotrzebnie wywołujesz kolejną dyskusję prowadzącą do off-topa.
Ale dla chcącego nic trudnego :)
A biletów na Canal+ też Ci brakło ? :D


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 02 marca 2009, 17:09

paku pisze:
Ale dla chcącego nic trudnego :)
A biletów na Canal+ też Ci brakło ? :D
Nie pyskuj. Z pewnością twoja osoba zawitała w Bytomiu i zaraz nam streścisz wypad pod względem kibicowskim :]

Z najnowszych doniesień

Prawdopodobnie jeszcze zimą Wisła straci Clebera. Piłkarz udał się na testy medyczne do Czeczenii, klubu rosyjskiej Ekstraklasy Tiereka Grozny.

Dziwne zachowanie Wisły. Walczą o majstra a pozbywają się czołowego zawodnika, nie mogąc już uzupełnić tej luki bo przypomnę, że polskie okienko transferowe już się zamknęło. Wisła zostanie z dwoma nominalnymi środkowymi obrońcami Marcelo i Głowackim. Z konieczności na tej pozycji może występować Baszczyński, ale jemu w lecie kończy się kontrakt.
Przypomnę, że Wisła wypożyczyła do Piasta też młodego stopera Mateusza Kowalskiego.

W ostatnim czasie Wisła tylko sprzedaje swoich piłkarzy, zatrudniając tych z "kartami zawodniczymi na ręku". Czyżby Cupiał zakręcił kurek z pieniędzmi, znudziły mu się sny o LM i sprzeda klub?

Wisła znacznie oddala się od mistrzostwa..


A Widzew pozyskał reprezentanta Macedonii Dejana Miloseskiego znanego z upokorzenia Legii w Pucharze Intertoto.


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2009, 17:17

Juventino90 pisze:. Czyżby Cupiał zakręcił kurek z pieniędzmi, znudziły mu się sny o LM i sprzeda klub?
... a potem Wisła sprzeda wszystkich wartościowych piłkarzy, zacznie grać juniorami, spadnie do II ligi albo i niżej, budowa stadionu zostanie zatrzymana a kibice przerzucą się na Cracovię. Koniec marzeń Krakowa o Euro2012, autostradzie A4, obwodnicy i rozbudowie lotniska w Balicach... Chcielibyście! :) Wisła i pan Cupiał mają się dobrze! :)

Od razu zaznaczam: bez napinki, pisałem z przymrużeniem oka...


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 02 marca 2009, 17:22

January pisze:
paku pisze:
January pisze:Derby dla Górnika!!!
Meczu nie widziałem, ale z tego co czytałem nie było to jakieś wielkie widowisko.
A z Ciebie ponoć taki fanatyk Górnika a zabrakło Cię na najważniejszym meczu w sezonie...
Wiem. Ząb bolał ? :prochno:
Wiem. Biletów brakło?
Jeśli nie mogłeś z jakichś powodów pojechać pod kasy 18-ego lutego, to bilety na sektory Ruchu można było kupić w dzień meczu ! Było ich ok. 3 tys. ! Bez problemu można było później wejść na sektory Górnika..

Po WDŚ mam nadzieję na kopa psychicznego dla piłkarzy Górnika, taktycznie zagrali naprawdę nieźle, a i momentami ich gra kombinacyjna była nieprawdopodobna (oczywiście w porównaniu z rundą jesienną). Banaś-Pazdan = ściana nie do przebicia :-D

Każdy to powie !! Nasz Górnik wygrał w Chorzowie !! :happy:

EDIT: Juventino90 - widząc poczynania Hajty i Smirnovsa na jesieni, dzisiejszy duet obrońców faktycznie można nazwać ścianą nie do przebicia :) Oczywiście to tylko jeden mecz, ale moje słowa były skierowane właśnie odnośnie tego jednego spotkania.
Ostatnio zmieniony 02 marca 2009, 18:30 przez Mr Cezary, łącznie zmieniany 1 raz.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 02 marca 2009, 18:00

Michal17 pisze:Chcielibyście! :) Wisła i pan Cupiał mają się dobrze! :)

Od razu zaznaczam: bez napinki, pisałem z przymrużeniem oka...
Niby dlaczego miałbym chcieć?
Nienawidzę Wisły jak i zarówno Legii, jednak wolałbym aby dla dobra poziomu ligi nie odchodziły z tych klubów najlepsi piłkarze a zamiast tego sie wzmacniali i coraz to podnosili poziom.

Swoją drogą z Widzewem i tak Wisła przegra, czy juniorami czy seniorami ;). Nawet bez zwodowy Wojtek wam nie pomoże ;).
Hę hę. Oczywiście to napisałem pół żartem, pól serio.
Mr Cezary pisze:Banaś-Pazdan = ściana nie do przebicia :-D

Każdy to powie !! Nasz Górnik wygrał w Chorzowie !! :happy:
RUCH, RUCH HKS !

A z tą obroną lekko przesadziłeś. Równie dobrze mogę napisac, że świetnym środkiem obrony jest Bieniuk i Ukah. W dodatku Mielcarz wydaje się byc lepszym bramkarzem niż Nowak.

Jeden mecz jeszcze o niczym nie świadczy, zwłaszcza, że Górnik zagrał słabo. Sęk w tym, że Ruch był jeszcze słabszy.


ODPOWIEDZ