Ekstraklasa 2008/2009

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto zostanie Mistrzem Polski 2008/2009 ?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 lutego 2009, 20:34

Już w ten weekend rusza po przerwie zimowej Ekstraklasa. Szkoda, że co roku ta przerwa jest taka długa, ale cóż zrobić. Moje tepowanie na mistrza to jednak chyba ciągle Lech Poznań, chyba że jeszcze do walki włączy się Legia. Raczej już nikt więcej. Górnik Zabrze po prostu musi się wyratować przed spadkiem, innej opcji nie ma :D


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 13:21

Derby dla Górnika!!!
Meczu nie widziałem, ale z tego co czytałem nie było to jakieś wielkie widowisko. Najważniejsze jednak, że Górnik zdobył 3 pkt. i odbił się od dna tabeli. Podobno Górnik grał bardzo dobrze taktycznie, a to dobrze rokuje przed kolejnymi meczami. Praktycznie na każdą pozycję Górnik ma dwóch dobrych zawodników, więc spadki formy poszczególnych graczy i kontuzje nie powinny być jakimś wielkim problemem. Teraz czas na Arkę, potem ciężki mecz z Lechem.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
sushi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lutego 2005
Posty: 182
Rejestracja: 05 lutego 2005

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 13:34

Bardzo dobry mecz Jagi z Arką
Wielki powrót Tomka Frankowskiego
Mecz ciekawy wiele akcji i cieszy postawa Jagi . Widać że Michał Probierz poukładał zespół i że teraz wyniki będą coraz lepsze , gra się podobała .
Aby teraz zarząd mocno się odwołał i żeby Jaga mogła zostać w Ekstraklasie . Forza JAGA


Czy wygrywa czy nie ja i tak kocham cię w sercu moim JUVE i na dobre i na złe
mati0123

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 grudnia 2007
Posty: 17
Rejestracja: 02 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 13:52

Nie ma co popadać w hurraoptymizm, aczkolwiek Jaga zagrała na pewno najlepszy mecz od powrotu do ekstraklasy właśnie z Arką Gdynia, najbardziej w meczu zabłysnęły nowe nabytki: Kamil Grosicki, nowy-stary nabytek (wrócił z wypożyczenia z Egiptu) Bruno i powracający po wielu latach Franek


[center]Obrazek[/center]
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 14:02

Rzeczywiście Tomek Frankowski miał wejście smoka, po powrocie na boiska Polskiej Ekstraklasy. Ciekawe czy utrzyma taką formę strzelecką, czy to był jednorazowy wyskok. Podobał mi się Kamil Grosicki, i jego ładne szarże :lol: Bramkę strzelił też Fojut, w końcu grający w Śląsku. Dzisiaj Lech zagra z Bełchatowem, będzie to też ciekawy meczyk.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 14:38

Aż miło było popatrzeć na Franka. Starego dobrego Franka. Wrócił do klubu-matki i - jak widać - nie pogdził się z jego degradacją. Znakmita technika użytkowa i dynamika.
Świetny powrót.

Zdziwił mnie trochę brak Kojasevicia w składzie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
sushi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lutego 2005
Posty: 182
Rejestracja: 05 lutego 2005

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 14:49

@mati0123
Nie pisz że Jaga zagrała najlepszy mecz po powrocie . Zagrała b.dobry wczoraj mecz ale nie najlepszy .
Najlepszy to był na jesienni 2007 jak Lech dostał 4:2 . A co do Franka jak bedzie komu zagraywać piłki tak jak wczoraj robił to Kamil Grosicki to jestem spokojny że jeszcze ładnych bramek na wiosne strzeli Jadze
Forza Jaga


Czy wygrywa czy nie ja i tak kocham cię w sercu moim JUVE i na dobre i na złe
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 16:40

Oglądałem kilka meczy Ekstraklasy.
Pokusze się o stwierdzenie, że była to kolejka debiutantów.
Bramki strzelali Ślusarski, Fojut, Banaś Frankowski po powrocie do Jagi strzelił dwie.

Cieszy postawa Jagielloni pokazali, że grają swoje i nie czekają na orzeczenie WD. Może gdyby Widzew zrobił podobnie, nie spadlibyśmy z ligi.
Jaga zagrała efektownie i efektywnie. Mogła podobac sie gra Frankowskiego, Bruno, Grosickiego i Zawistkowskiego.

O sile kadry Jagi świadczy o tym, że zarówno Arifwic i Kojasevic będa rezerwowymi.

W derbach Warszawy mecz ze wskazaniem na Polonie. Ładnie zaprezentowali się Dziewicki, Trałka i Mierzejewski.
Legia zawdzięcza sporo Gizie i szczęściu. Dzięki temu jest liderem ekstraklasy. Chociaż ich gra nie zachwyciła.

Polonia walczyła jak równy z równy z Wisła. Naprawde szkoda mi ich i tak głupio straconej bramki. Mogli ograc w Wisłe i ograbic kolejnego faworyta z trzech punktów. Świetna kontra w wykonaniu Polonii.

Ładne bramki strzelali Kowalczyk z Lechii i Ślusarski z Craxy. Szczególnie podobała mi się ta pierwsza.

Ogon tabeli się wyrównuje, smaczku dodałby remis Łksu z Odrą.


Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 20:39

Szczęśliwie, bo szczęśliwie, ale Lechu jest już pewnym, samodzielnym liderem naszej ekstraklasy.
Co do samego meczu to całkiem niezłe widowisko. 2 bramki Stilica i dołożenie w końcówce Lewego. Jakby ktoś nadal miał wątpliwości, który polski klub ma bezsprzecznie najlepszych kibiców to radzę zobaczyć ilu poznaniaków dotarło do Bełchatowa i czyj doping było słychać.

W meczu przeciwko Udinese też chyba warto pochwalić wiarę Lecha, czyż nie ? :>


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 20:51

Juve Master lepiej wstrzymaj się z takimi słowami, bo zaraz wyskoczą na Ciebie kibice wisły i się zacznie... Poza tym przekrzyczeć kibiców z Bełchatowa to żadna sztuka...

Sztuką jest to, że około 8 tysięcy kibiców Górnika przekrzyczało ponad 30 tysięcy kibiców ruchu.

Swoją drogą dziwne, że niebiescy bili się ze swoimi :smile:

EDIT:
@Down: Kto jak kto, ale jesteś ostatnią osobą, która może mnie uczyć szacunku ;)
Ostatnio zmieniony 01 marca 2009, 21:00 przez January, łącznie zmieniany 2 razy.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 20:57

January pisze: wisły
January pisze: ruchu.
Szanuj rywali...

A skoro już nas wywołujecie do tablicy to za co niby mamy chwalić Wiarę Lecha? :)


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 21:04

Ja oglądałem i Lech żadnego szczęścia nie miał. Zdecydowanie najlepszy mecz w tej kolejce. Już na początku meczu Lewandowski asystuje a Semir Stilic z najbliższej odległości pokonał Kozika. Do przerwy utrzymywał się wynik 1:0. Nieco lepiej grał Lech, jednak w Gieksie wyróżniał się Wróbel i kupczyk Ujek.

Po przerwie Gieksa rzuciła się do ataku, jednak to Lech strzelił bramkę, fantastyczną akcje zainicowal Stilic podał no look passa na bok, tam świetnie dośrodkowywal Djurdevic a Stilic w polu karnym przyjął piłkę i skierował piłkę w róg bramki.
Lech nie długo cieszył się z prowadzenia. Wróbel ograł trzech rywali na prawym skrzydle dośrodkował a Dziedzic głową wykończył piękna zespołową akcje.

Później Lech mógł rozstrzygnąć mecz na swoją korzyśc. Piętą do Rengifo zagrywał Stilic ten zwiódł rywala, lecz w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Sytuacja zemściła się po 80 minucie, gdzie Sobczak zgrywał piłke zagraną z autu do Ujka a ten płaskim strzałem w krótki róg bramki pokonał Turine.
Jednak to nie był koniec emocji w 90 minucie długiego crossa przyjął na klatke piersiową Rengifo, zgrał do Lewandowskiego a ten strzałem z woleja pokonał bramkarza PGE.
Wynik się nie zmienił wygrał Lech 3:2.
Obie drużyny zagrały bardzo dobrze. W Lechu wyróżniał się Stilic i Lewandowski, w PGE Wróbel i Ujek.
Jak widać potrafili ładnie grac w piłkę bez Garguły.

Oglądałem też skrót meczu Odra- ŁKS
Oba kluby zagrały tragiczne. ŁKS bardzo nieskuteczny, grając cały mecz w przewadze zmarnowali kilkanaście okazji. Poza tym Odrze należał się karny po faulu Ognajevica na Bagnickim.

Pokusiłem się o wybranie 11 kolejki.

Drużyna 18-kolejki
S.Nowak
Pawelec,Banaś,Fojut,Król
Wróbel,Stilic,Zawistkowski,Grosicki
(Ślusarski/Ujek/Lewandowski),Frankowski

Miałem problemy z wybraniem partnera do ataku dla Frankowskiego.
W tej kolejce najlepszy Lech, Jaga i GKS


Juve Master

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 marca 2005
Posty: 420
Rejestracja: 11 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 21:06

Michal17 pisze:
January pisze: wisły
January pisze: ruchu.
Szanuj rywali...

A skoro już nas wywołujecie do tablicy to za co niby mamy chwalić Wiarę Lecha? :)
Za to, że w znacznie mniejszej liczbie przyjechali na Friuli i narobili takiego "konstruktywnego hałasu ;>" Mówiąc serio to w sensie że dopingowali przez cały mecz i zrobili dużo ciekawszą oprawę na stadionie przeciwnika. ;)
A jednak trochę tych ludzi przyszło pooglądać Udinese.
Następny dowod na to, która polska ekipa się może pochwalić najepszym i najefektowniejszym dopingiem. :wink:


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 21:11

Juve Master pisze:Za to, że w znacznie mniejszej liczbie przyjechali na Friuli i narobili takiego "konstruktywnego hałasu ;>" Mówiąc serio to w sensie że dopingowali przez cały mecz i zrobili dużo ciekawszą oprawę na stadionie przeciwnika. ;)
A jednak trochę tych ludzi przyszło pooglądać Udinese.
Następny dowod na to, która polska ekipa się może pochwalić najepszym i najefektowniejszym dopingiem. :wink:
Zgoda, ale przyzwyczaili nas do tego :) Zresztą Wisła też była w dobrych liczbach w Barcelonie i Londynie i tylko my byliśmy słyszalni :)
Polskie ekipy naprawdę są poważane w Europie i na świecie! Ale to nie ten temat więc koniec offtopa...

EDIT:
January pisze: Kto jak kto, ale jesteś ostatnią osobą, która może mnie uczyć szacunku ;)
Siła argumentów...
January pisze:Których Ci brak.
EOT.
Przynajmniej mam szacunek dla rywali i rozmówców, no i potrafię pisać poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony 01 marca 2009, 21:24 przez Michal17, łącznie zmieniany 1 raz.


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 01 marca 2009, 21:23

Michal17 pisze:EDIT:
January pisze: Kto jak kto, ale jesteś ostatnią osobą, która może mnie uczyć szacunku ;)
Siła argumentów...
Których Ci brak.
EOT.


W dole tabeli sytuacja się trochę wyrównała i walka o utrzymanie może rozstrzygać się między wieloma zespołami. Będzie ciekawie.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
ODPOWIEDZ