FC Porto wyrzucone z Ligi Mistrzów!

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 16:47

W nowej edycji rozgrywek o Puchar Europy nie zobaczymy mistrza Portugalii, FC Porto. Klub Przemysława Kaźmierczaka został dyscyplinarnie niedopuszczony do Ligi Mistrzów przez UEFA.

Decyzja ta jest spowodowana udziałem w procederze korupcyjnym. Dotyczy to kilku spotkań ligi portugalskiej w sezonie 2003/04. Klubowi z Porto zarzuca się korumpowanie sędziów. W tym samym sezonie Portowcy zwyciężyli w Lidze Mistrzów.

W wyniku tej decyzji nie wiadomo kto zagra w miejsce Portugalczyków. Bardzo możliwy jest scenariusz, że będzie to inny zespół z tej ligi, ale nieoficjalne wersje głoszą, że może na tym skorzystać AC Milan. Dodatkowo w przyszłych rozgrywkach możemy nie zobaczyć CSKA Sofia. Wykluczenia tego klubu domaga się Bułgarski Związek Piłki Nożnej.

Przykład FC Porto pokazuje, jak wielka jest skala korupcji w światowym futbolu. W wielu krajach rozpoczęto już zdecydowaną walkę z tego typu przestępczością.

źródło

a mowia ze korupcja tylko we wloszech.. mam nadzieje ze opcja z milanem to tylko zart, bo to by byla ogromna przesada. jakim prawem? :angry: hmm nawiazujac do calciopoli.. dlaczego gdy milanowi odjeto pkt zagral mimo wszystko w LM,a w podobnej sytuacji(bo porto w tym sezonie odjeto 6pkt jakby sie ktos nie orientowal) Porto zostaje wykluczone.. równi i równiejsi ?


$urfer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 101
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 16:53

Jak by tego było mało to nie dosyć, że Milan zagrał w LM a le na dodatek ją wygrał choć nie powinnien brać w niej udzialu


Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą najpierw zniży cię do swego poziomu a potem wykończy doświadczeniem
Obrazek
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 16:54

jak sie ma 'plecy' to mozna wszystko ;P zasada sprawdzajaca sie wszedzie od podworka po salony. milan w lm to bedzie cyrk na grande i sprzeciw calej europy ze akurat 5 wlochow. milan w sumie jest najwyzej w rankingu tych ktorych brak w lm jednak powinien po prostu nastepony zespol w danej lidze zagrac w lm a nie jakis inny lepszy z innej ligi.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 17:29

Wiele wskazuje na to że milan zagra w lidze mistrzów,ciekawy jestem czy kibice milanu sobie życzą by ich gracze w taki sposób wrócili do lm.


Obrazek
rastapastor

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2007
Posty: 268
Rejestracja: 24 maja 2007

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 17:33

Jeżeli o mnie chodzi...to raczej nie chciałbym takiego "prezentu"...ot aby uniknąć potem ataków takich jak kilka postów wyżej...no i na LM trzeba sobie zasłużyć :D

Pozdroo...BLESS


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 17:37

Nieee! Kiedy zobaczyłem, że Milan może zagrać w LM dzięki Bułgarskiej Federacji która może nie wystawić klubu no LM byłem w szoku! Odetchnąłem z ulgą jak ujrzałem, że jednak przyznali licencję. Tylko nie to, tylko nie bierzcie Milanu :(


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 18:02

Miejsce należy się innemu klubowi z Portugalii. Każde inne rozwiązanie byłoby niedorzeczne. Nie sądzę żeby UEFA ryzykowała dobrą opinią żeby wcisnąć na to miejsce np. Milan, i nie piszę tego jako przeciwnik Milanu. Piszę tak bo jest to jedyne sprawiedliwe rozwiązanie.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 18:30

Z naszego punktu widzenia to dobre wieści. Możemy trafić do drugiego koszyka podczas losowania grup w LM. Wszystko teraz zależy, jak wygląda współczynnik Benfiki. Jeśli jest niższy od naszego - jesteśmy w drugiem koszyku.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 18:43

pan Zambrotta pisze:Wszystko teraz zależy, jak wygląda współczynnik Benfiki. Jeśli jest niższy od naszego - jesteśmy w drugiem koszyku.
O co dokładnie chodzi z tym współczynnikiem? :)


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2008, 18:44

mateelv pisze:
pan Zambrotta pisze:Wszystko teraz zależy, jak wygląda współczynnik Benfiki. Jeśli jest niższy od naszego - jesteśmy w drugiem koszyku.
O co dokładnie chodzi z tym współczynnikiem? :)
http://www.seriea.pl/index.php?strona=n ... kul=113616


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ODPOWIEDZ