Najlepsi w Serie A w sezonie 2007/2008

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Wolas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 kwietnia 2006
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2008, 22:16

1. Daniele De Rossi - znakomity sezon
2. Cesare Prandelli - świetna walka w Europie i we Włoszech
3. Pato - świetna aklimatyzacja
4. bramka nr. 1
5. Frey - Buffon nie przez kontuzje, a Cesara za mało widziałem


Z Juve od 2003 r.
forzaragazzi

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2006
Posty: 166
Rejestracja: 14 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2008, 02:08

Il_Bianconero pisze:@forzaragazzi
Ibra moze wystepowac w tej klasyfikacji ale jedynie jako najlepszy wykonawca rzutow karnych... Jako najlepszego napastnika nie zaliczylbym go. A jako pomocnika Javier Zanetti ? :o Juz lepiej na skrzydle gral Di Natale. No i jako najlepszego napastnika dopisalbym Mutu
1. Zanetti grał na pozycji pomocnika. Zazwyczaj defensywnego.
2. O Mutu rzeczywiscie zapomniałem :oops:
3. Ibra to jest jednak taki gracz ktory "robi roznice" nawet jak nie strzela bramek. Nie wiem czy jest to porownanie na miejscu ale mi ibra kojarzy sie ze Shaqiem O'nealem. Kiedy ów przeszedł do miami z lakers to mimo ze miał zdecydowanie nizsza srednia pkt i zbiorek to procent wygranych miami znacznie sie zwiekszył kiedy grał. Z ibra jest podobnie. Nawet jak akurat nie strzela bramek to i tak sieje popłoch w obronie przeciwnika. A o jego wartosci udowodnił ostatni mecz.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2008, 10:47

1. Stawiam na Del Piero, należy mu się bez 2 zdań. Kapitalny sezon naszego kapitana.
2.Spaletti, naprawdę ma pojęcie, potrafi zmotywować zespół do samego końca.
3. Tu stawiam na Pato jak większość, wielka persepktywa dla milanu.
4.Tu jakoś w pamięć zapadła mi bramka Giovinco z romą, kapitalny rzut wolny.
5.Buffon, nie ma się co oszukiwać, mimo, iż nie puścia najmniejszej ilości bramek w tym sezonie, to i tak jest najlepszy ma Świecie. Tylko on potrafi obornić strzał z serii tych nie do obrony.


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2008, 16:20

1. Najlepszy Piłkarz.
Alex Del Piero. To był jego sezon, a raczej druga runda ktora była boska. Nie ma co do tego wątpliwości, Alex zaliczył kapitalny sezon zdobywając Krola Strzelcow. Zresztą powiedzieliście już chyba wszystko.

2. Najlepszy trener.
Tutaj wahałem się między Spalem, a Prandellim, mimo wszystko stawiam na tego drugiego. Wprowadził Fiorentinę do Ligi Mistrzow i sprawił że drużyna z Florencji chyba na stałe powrociła do elity w Serie A.

3. Największe odkrycie Seria A.
Niech będzie. Pato. Wprowadził wiele świeżości do drużyny z Mediolanu, strzelił zresztą 8 bardzo ważnych bramek, niestety nie dało to jego drużynie gry w Lidze Mistrzow.

4. Najładniejsza bramka.
Mattia Cassani (Palermo) vs. Juventus ;) (3:2)

5. Najlepszy bramkarz.
Gianluigi Buffon i nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Nigdy, ale to przenigdy Cesar nie będzie się rownał z Buffonem, dzieli ich rożnica skali i to duża tak jak historia Juventusu i interu.

:whistle:


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2008, 16:55

1. Najlepszy Piłkarz.
Hmm... Z tych meczów, które oglądąłem, wytypowac mógłbym dwa nazwiska: De Rossi oraz Chivu. Włoch to kluczowa już postać Romy, bezbłędny w defensywie i potrafiący wnieść sporo do ofensywy. Natomiast Chivu, gdziekolwiek by nie grał, zawsze prezentował się wyśmienicie.
Alex - cóż, rozumiem, że to król strzelców, ale ja jednak pamiętam słabą postawę w pierwszej połowie sezonu i jestem świadomy, że nasz kapitan największą klasę pokazał wtedy, kiedy graliśmy już o pietruszkę (31 kolejka: Milan przegrywa z Atalantą, czym pieczętuje już nasz awans do LM. Od 32 do 38 kolejki Alex strzela 10 bramek).

2. Najlepszy trener.

Prandelli. Jestem pod wrażeniem jego umiejętności, półfinał UEFA i awans do eliminacji LM musi imponować.

3. Największe odkrycie Seria A.

Na pewno nie Pato. Wybaczcie, ale piłkarz kupiony za takie pieniądze nie może być odkryciem.
Vargas.
Kapitalna gra, świetne rajdy i piękne bramki. Takiej gry nikt się po nim nie spodziewał.

4. Najładniejsza bramka.
Hmm... nie oglądam wszystkich bramek. Mi w pamięci zapadła bramka Ibry ze Sieną. Na pewno ładniejsza od tej, którą straciliśmy z Palermo ;)

5. Najlepszy bramkarz.
Cesar. ratował tyłek Interowi częściej niż Buffon nam. Miał ku temu wprawdzie lepsze okazje, bo nasza obrona jest wyraźnie bardziej cofnięta i jak popełni błąd, to bramka jest strzelana zwykle z kilku metrów. tak czy inaczej - Cesar może sobie zanotować kapitalny sezon.


Dirty mind
forzaragazzi

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2006
Posty: 166
Rejestracja: 14 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2008, 17:31

Pelson pisze:(...)

5. Najlepszy bramkarz.
Gianluigi Buffon i nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Nigdy, ale to przenigdy Cesar nie będzie się rownał z Buffonem, dzieli ich rożnica skali i to duża tak jak historia Juventusu i interu.

:whistle:
Tak, tak... A Słowacki wielkim poeta był. :ok: Mysle ze Cesar był w tym sezonei duzo wazniejszy dla Interu niz Buffon dla Juve. Liczba straconych bramek mimo słabej obrony w 2 czesci sezonu (Materac-Burdi :doh:) mowi sama za siebie.


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2008, 17:40

forzaragazzi pisze:
Pelson pisze:(...)

5. Najlepszy bramkarz.
Gianluigi Buffon i nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Nigdy, ale to przenigdy Cesar nie będzie się rownał z Buffonem, dzieli ich rożnica skali i to duża tak jak historia Juventusu i interu.

:whistle:
Tak, tak... A Słowacki wielkim poeta był. :ok:
Nikt tego nie neguje :lol:
forzaragazzi pisze: Mysle ze Cesar był w tym sezonei duzo wazniejszy dla Interu niz Buffon dla Juve. Liczba straconych bramek mimo słabej obrony w 2 czesci sezonu (Materac-Burdi :doh:) mowi sama za siebie.
Był ważny, był to jego najlepszy sezon, ratował wam tyłek nie raz, ale Buffon nam też ratował. Z resztą bramkarza zmierzyć się nie da niczym. Cesar to bramkarz bardzo dobry, ale to był jego sezon życia. Buffon nigdy takiego sezonu nie miał - zawsze broni nieziemsko.

BTW. materrazi+burdisso>Molinaro.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2008, 18:54

Cesar to bramkarz bardzo dobry, ale to był jego sezon życia. Buffon nigdy takiego sezonu nie miał - zawsze broni nieziemsko.
A co to ma do rzeczy w kwestii oceny kto był lepszy w tym sezonie?
Muzyczna podpowiedź
materrazi+burdisso>Molinaro.
Mhm, ale Materac i Burdisso grali na środku, wiec nie mam zielonego pojęcia dlaczego ich porównujesz z Molinaro.
Materazzi + Burdisso < Chiellini + Legrottaglie


Dirty mind
matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2008, 19:03

Mówił o obrońcach, Molinaro o ile mi wiadomo nie grał fantastycznie w destrukcji... A Legro+Chiellini byli dużo lepsi od stoperów interu, więc Ameryki nie odkryłeś. Buffon zawsze gra fantastycznie, Cesarowi wyszedł jeden taki sezon. Czy to, że Cesar wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności, a Buffon bronił jak zwykle (czyli wyśmienicie) oznacza, że Brazylijczyk był lepszy od Włocha? W skrócie: Buffon nie pokazał w tym sezonie nic, co by nas mogło zaskoczyć. Cesar pokazał, że broni bardzo dobrze. Czy więc Cesar bronił lepiej? Po prostu ten sezon pokazal, że nie jest 5 klas gorszy od Gigiego.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2008, 07:35

Nie. Cesar bronił lepiej bo wiecej. Miał dużo sytuacji w których mógł sie pokazać z dobrej strony. Buffon co prawda tyle nie miał ale to typ bramkarza który nie broni raczej "strzałów nie do obrony" tylko cały czas trzyma równa wysoka formę i wiadomo czego się po nim spodziewac. Tak więc w tym sezonie Cesar > Buffon.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2008, 16:59

stahoo pisze:Nie. Cesar bronił lepiej bo wiecej. Miał dużo sytuacji w których mógł sie pokazać z dobrej strony. Buffon co prawda tyle nie miał ale to typ bramkarza który nie broni raczej "strzałów nie do obrony" tylko cały czas trzyma równa wysoka formę i wiadomo czego się po nim spodziewac. Tak więc w tym sezonie Cesar > Buffon.
czy Ty piszesz o naszym bramkarzu ? Na pewno ?


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2008, 19:00

Strzał Rocchi'ego potwierdza, że Gigi nie broni strzałów nie do obrony.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 15:40

Albo to co piszesz to była ironia, albo coś ci się poplątało :).

Tamta parada właśnie zaprzecza tezie, jakoby Buffon nie bronił strzałów nie do obrony (choć to określenie powinienem wziąć w cudzysłów, bo sama nazwa automatycznie zdradzałaby odpowiedź ;))


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 16:09

Nie, tak chciałem napisac :) Nic nie poplatałem :) Buffon jest świetny, ale to zawdziecza najbardziej dobremu ustawianiu sie. Moze tak mi sie wydaje, ze Gigi broni "co ma obronic" bo nie miał w tym sezonie duzo spektakularnych parad? W każdym razie wiadomo czego po nim sie spodziewac, trzyma rowna forme cały czas i to jest jego najwiekszym atutem ;)


Bart_DB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 322
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 16:54

Popieram wszystkie wybory Venomika. Co do Pato bym się jednak nie zgodził, tzn. uważam go za odkrycie, bo osobiście mi się wydawało, że takie młode talenty z kraju kawy w lidze włoskiej nie mają czego szukać, a Kaka był wyjątkiem potwierdzającym regułę. A tu Pato, wcale nie taka wielka gwiazda, pokazał, że potrafi grać co innego we Włoszech i być skutecznym. Więc odkryciem jest fakt aklimatyzacji.


ODPOWIEDZ