SPALONY

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 18:24

stahoo pisze:Tak. Jeżeli chca podawać miedzy sobą, piłka musi byc podana do tyłu.
bzdura. Podanie może być jak najbardziej do przodu :]


Dirty mind
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 18:53

Co do spalonego Treze to nie ma wątpliwości, że BYŁ.

Mam jednak do was inne pytanie. Jeśli bramkarz będzie faulował poza polem karnym piłkarza drużyny przeciwnej, który próbuje go przedryblować i tym samym wychodzi na czystą pozycję to czy wówczas czerwona kartka dla bramkarza jest obligatoryjna czy zalezy to od opinii sędziego?


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 19:04

Nie wiem czy Cie interesuje teoria czy praktyka.
W teorii - nie wiem :] Ale kiedyś sprawdzałem, bo finale Barcy z Arsenalem. Chyba czerwona była obligatoryjna.
W praktyce różnie sędziowie oceniają. Patrzą czasami na rodzaj faulu. Jeśli faul pechowy to zawodnik może być oszczędzony i dostać kartke.


Dirty mind
meca

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2005
Posty: 385
Rejestracja: 01 lutego 2005

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 19:49

Venomik pisze:
stahoo pisze:Tak. Jeżeli chca podawać miedzy sobą, piłka musi byc podana do tyłu.
bzdura. Podanie może być jak najbardziej do przodu :]
Z tym, że piłkarz do którego jest adresowane podanie musi być za podającym.

To tak uprzedzając kolejne pytania :)


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 19:59

Venomik pisze:
stahoo pisze:Tak. Jeżeli chca podawać miedzy sobą, piłka musi byc podana do tyłu.
bzdura. Podanie może być jak najbardziej do przodu :]
To komentator (nie wiem który) z Canal+ musi troche poczytac teorii :)
Wybaczcie, że was wprowadziłem w błąd.

edit.
Ale adresat podania musi być za podającym? Bo jeżeli tak, to to miałem na myśli, tylko chyba się źle wyraziłem...


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 20:48

Venomik pisze:Nie wiem czy Cie interesuje teoria czy praktyka.
W teorii - nie wiem :] Ale kiedyś sprawdzałem, bo finale Barcy z Arsenalem. Chyba czerwona była obligatoryjna.
W praktyce różnie sędziowie oceniają. Patrzą czasami na rodzaj faulu. Jeśli faul pechowy to zawodnik może być oszczędzony i dostać kartke.
Bardziej chodziło mi o teorię:)


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 21:15

Kilka moich teorii:

Spalony jest

Bez spalonego

Spalony jeszcze raz

Ponownie bez spalonego

Mam nadzieję, że kolejności nie pomyliłem i nie trzeba pisać legendy.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 22:25

Kimi
zgadzam się w 100%! Dodałbym jeszcze z bramkarzem wysunietym i ostatnim obrońcą, kiedy jest spalony. (sytuacja jak ostatni gol Treze)


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 22:36

@Kimi: Z takim talentem do rysowania, prorokuję ci świetlaną przyszłość w studiu piłkarskim TVP obok Jacka Gmocha... :prochno:


cygi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 450
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 22:54

m-a-t-t-e-o pisze:@Kimi: Z takim talentem do rysowania, prorokuję ci świetlaną przyszłość w studiu piłkarskim TVP obok Jacka Gmocha... :prochno:
Do tego jaka rotacja piłki :smile: A na poważnie, to dzięki za wyjaśnienie.

Natomiast, co do bramkarza, to wydaje mi się, że goalkeeper poza polem bramkowym jest normalnym zawodnikiem, a już na pewno za polem karnym. Czyli nie ma żadnych przywilejów. Tak więc jeżeli ostatni obrońca zatrzyma wychodzącego na czystą pozycję zawodnika otrzymuje czerwoną kartkę. Ewentualnie może to być żółty kartonik o ile faul nie był zagraniem taktycznym (Druga opcja jest nieprawdopodobna?).


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 00:34

wysle adres tego tematu do naszego nadwornego sedziego.

MOŻE > Odpowie na czesc waszych pytań i rozwieje wasze wątpliwości.


29

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 162
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 08:26

Linia spalonego:
- linia środkowa
- lina piłki
- linia przedostatniego zawodnika

nas interesuje tutaj ostatnia sytuacja

Trezeguet był w momencie podania przed przedostatnim zawodnikiem ktrórym w tym momencie był jeden z obrońców Parmy, ostatnmi zawodnikiem również był obrońca Parmy. (bramkaż w tej sytuacji przy ocenie spalonego nie odgrywa roli)

Trezeguet był na spalonym.

Śmieszne jest jedynie to, iż komentatorzy biorący grube pieniądze za swoją prsace nie znają przepisów... a sędzia... też się pomylił, jednak przy tak dynamicznej sytuacjj o taką pomyłke nie trudno.


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 15:58

Mam jednak do was inne pytanie. Jeśli bramkarz będzie faulował poza polem karnym piłkarza drużyny przeciwnej, który próbuje go przedryblować i tym samym wychodzi na czystą pozycję to czy wówczas czerwona kartka dla bramkarza jest obligatoryjna czy zalezy to od opinii sędziego?
Kartka czerwona powinna byc pokazana. Aczkolwiek roznie to w praktyce wyglada, ale mysle ze przy faulu bramkarza jak zawodnik mial pusta bramke przed soba 99% sedziow by pokazalo czerwien.


cygi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 450
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 20:59

kornknot pisze: Kartka czerwona powinna byc pokazana. Aczkolwiek roznie to w praktyce wyglada, ale mysle ze przy faulu bramkarza jak zawodnik mial pusta bramke przed soba 99% sedziow by pokazalo czerwien.
Wydaje mi się, że 100% sędziów pokazało by czerwień. No chyba, że rozważamy przypadek z boisk "Orange Ekstraklasy" :angry:


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 21:37

stahoo pisze:Kimi
zgadzam się w 100%! Dodałbym jeszcze z bramkarzem wysunietym i ostatnim obrońcą, kiedy jest spalony. (sytuacja jak ostatni gol Treze)
Niestety nie oglądałem tego meczu więc może ktoś inny to narysuje ??

m-a-t-t-e-o pisze:@Kimi: Z takim talentem do rysowania, prorokuję ci świetlaną przyszłość w studiu piłkarskim TVP obok Jacka Gmocha... Prochno
Ty byś w paincie lepiej na szybko narysował ?? Ja nie robiłem tego żeby było pięknie tylko żeby było w miarę czytelne.

cygi pisze:Do tego jaka rotacja piłki Smile
Chodzi o zaokrąglone linie podań ?? Jest taka opcja w tym programie :D


ODPOWIEDZ