SPALONY

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
IGI

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 594
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 19:24

Venomik pisze:Wybijany jest chyba z miejsca podania a nie miejsca złapania. Nie jest to linia bramkowa odgórnie ustalona.
yyy? To tak jakby faule wykonywali z miejsca gdzie zawodnik rozpoczal bieg z pilka...


Obrazek
Jarson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2004
Posty: 83
Rejestracja: 30 września 2004

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 19:44

Venomik pisze:Wybijany jest chyba z miejsca podania a nie miejsca złapania. Nie jest to linia bramkowa odgórnie ustalona.
Tak dla ścisłości to jeśli bramkarz dotknie piłki ręką (a nie tylko złapie) po umyślnym zagraniu wspólzawodnika, czyli zawodnika ze swojej drużyny, to sędzia musi odgwizdać rzut wolny pośredni z miejsca, w którym bramkarz dotknął piłkę ręką. Wyjątek stanowi sytuacja, w której było to w obrębie pola bramkowego. W takiej sytuacji sędzia nakazuje wykonanie rzutu wolnego pośredniego z linii pola bramkowego, gdyż piłka musi znajdować się co najmniej 5 metrów od linii bramkowej.

Co do bramki Trezeguet w meczu z Parmą to była ona, tak jak już sporo osób napisało i ja w komentarzach pod news'em, z ewidentnego spalonego o czym mówi przytoczona w pierwszym poście zasada. W przypadku spalonego bramkarz jest traktowany jak każdy inny zawodnik drużyny broniącej. W związku z tym, że między Treze a bramką był tylko jeden zawodnik Parmy w momencie podania czy tez strzału, David był na pozycji spalonej.
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2008, 20:43 przez Jarson, łącznie zmieniany 2 razy.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 20:37

Venomik pisze:Wybijany jest chyba z miejsca podania a nie miejsca złapania. Nie jest to linia bramkowa odgórnie ustalona.
Może masz rację, ale chodzi mi o to, że jeżeli ma to miejsce w polu bramkowym to wykonuje sie z lini. W innych przypadkach z miejsca podania/złapania... :)

edit. No i Jarson rozwiał wątpliwości ;)

edit 2
Venomik pisze:
edit. No i Jarson rozwiał wątpliwości
No, prawie godzine przed Tobą :)
Tyle chyba posta nie pisałeś ;)
No, tyle, że cytowałem Ciebie i nie patrzyłem na dalsze posty :wink:
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2008, 20:51 przez stahoo, łącznie zmieniany 2 razy.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 20:49

edit. No i Jarson rozwiał wątpliwości
No, prawie godzine przed Tobą :)
Tyle chyba posta nie pisałeś ;)


Dirty mind
OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 22:29

mateo369 pisze:
Oskar8 pisze:Co do gola Treze to tak gol zdobyty z ewidentnego spalonego
doskonale Cię rozumię dlaczego treze był na spalonym, aczkolwiek słyszałem już dawno coś takiego (nie wiem ile w tym prawdy, podejrzewam ze niewiele) ze jeśli w momencie podania zawodnik do którego kierowane jest podanie jest za bramkarzem (czyli tak jak w tej sytuacji) to nie ma mowy o spalonym, nie wiem moze nie jestem jedyną osobą która o czymś takim słyszała :think:
Jesli bramkarz wyszedł to trzeba liczyć 2 obronców - dlatego tu był spalony.


Zamiast zadawac pytania propunuje najpierw poszukać odpowiedzi w przepisach link podałem...


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 23:17

Venomik pisze:Wybijany jest chyba z miejsca podania a nie miejsca złapania. Nie jest to linia bramkowa odgórnie ustalona.
Z miejsca złapania ;)


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 09:48

Oskar8 pisze:
mateo369 pisze:
Oskar8 pisze:Co do gola Treze to tak gol zdobyty z ewidentnego spalonego
doskonale Cię rozumię dlaczego treze był na spalonym, aczkolwiek słyszałem już dawno coś takiego (nie wiem ile w tym prawdy, podejrzewam ze niewiele) ze jeśli w momencie podania zawodnik do którego kierowane jest podanie jest za bramkarzem (czyli tak jak w tej sytuacji) to nie ma mowy o spalonym, nie wiem moze nie jestem jedyną osobą która o czymś takim słyszała :think:
Jesli bramkarz wyszedł to trzeba liczyć 2 obronców - dlatego tu był spalony.


Zamiast zadawac pytania propunuje najpierw poszukać odpowiedzi w przepisach link podałem...
przeciez wyraźnie napisałem ze doskonale rozumiem dlaczego w tej sytuacji był spalony :/ tylko moze zadałem źle pytanie bo to nie do końca taka sytuacja jak w tym meczu, poprostu chodzi mi o to ze jeśli w momencie podania zawodnik jest za bramkarzem a przed nim jest juz tylko bramka to wtedy nie ma spalonego, ale podkreślam ze słyszałem to juz bardzo dawno i raczej nie ma to nic wspolnego z prawda, przynajmniej nic takiego w przepisach się nie doszukałem i tylko zadałem pytanie czy moze ktoś o czymś taki słyszał choć oczywiście pytanie juz raczej nieaktualne bo czegoś takiego nie ma


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Reggie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 621
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 12:20

Jeśli jest już rozmowa o spalonym to nie podoba mi się ten przepis:
10. Zawodnik, który w momencie przekazania piłki, przez współpartnera przebywał na pozycji spalonej i bezpośrednio po tym zmienił miejsce, w którym nie znajduje się już na pozycji spalonej i zdaniem sędziego bierze aktywny udział w grze - staje się spalonym.
Chodzi mi o sytuację, w której zawodnik atakujący w momencie odebrania piłki nie jest już na spalonym.
Bywa, ze w momencie podania napastnik nie zdążył wrócić po poprzedniej akcji i ciągle jest na pozycji spalonej, ale wraca przed obrońców po piłkę. W takiej sytuacji nie odnosi żadnej korzyści z pozycji spalonej, więc dlaczego przerywać akcję?


"Ludzie wybierają najczęściej rozwiązania pośrednie, które są najgorsze ze wszystkich, a to dlatego, że nie potrafią być ani całkiem źli, ani całkiem dobrzy." Niccolò Machiavelli
iddun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 19
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 12:27

W Meczu z Parmą Treze napewno na spalonym nie był bo w chwili podania ostatni obrońca był w polu bramkowym czyli przed treze. Widać to ewidentnie na powtórkach. Gol zdobyty prawidłowo. Obrońca w bramce wylądował dopiero tuż przed strzałem treze a wchwili podania zmierzał z strone Treze. Nie ma mowy o spalonym.


Jarson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2004
Posty: 83
Rejestracja: 30 września 2004

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 13:49

iddun pisze:W Meczu z Parmą Treze napewno na spalonym nie był bo w chwili podania ostatni obrońca był w polu bramkowym czyli przed treze.
A możesz przytoczyć przepis, który mówi o tym, że spalonego nie ma gdy przed zawodnikiem atakującym w momencie podania jest ostatni zawodnik drużyny broniącej?

Zasady mówią jednoznacznie, że pozycja spalona dotyczy przedostatniego zawodnika drużyny broniącej, a w tym wypadku Treze był bliżej bramki niż właśnie przedostatni zawodnik. Nie mam w tym przepisie rozróżnienia na bramkarza i zawodnika z pola, więc spalony był ewidentny.

Proponuję zapoznać się z zasadami gry w piłkę nożną, a najlepiej przeczytać sobie wcześniejsze posty i uzasadnienia osób, które mówią, że spalony był, opierając się na konkretnej i jak najbardziej poprawnej argumentacji (czyt. przepisach).


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 14:44

iddun pisze:W Meczu z Parmą Treze napewno na spalonym nie był bo w chwili podania ostatni obrońca był w polu bramkowym czyli przed treze. Widać to ewidentnie na powtórkach. Gol zdobyty prawidłowo. Obrońca w bramce wylądował dopiero tuż przed strzałem treze a wchwili podania zmierzał z strone Treze. Nie ma mowy o spalonym.


tak ale ze bramkarz wyszedł z bramki to był to ostatni zawodnik (zazwyczaj bramkarz) a zęby nie było spalonego musi być przedostatni

czyli musiało by tam być 2 obornców.

przy standardowej sytuacji jest to obronca i bramkarz

SPALONY BYL przeczytaj zasady na 1 stronie


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 14:50

niektorym nie wytlumaczysz nigdy, a potem dziwic sie ze pis byl tak wysoko a o. rydzyk dalej sobie niezle rzadzi ;P


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
cygi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 450
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 16:48

marcinek pisze:niektorym nie wytlumaczysz nigdy, a potem dziwic sie ze pis byl tak wysoko a o. rydzyk dalej sobie niezle rzadzi ;P
Nie ma co porównywać polityki do tej sytuacji. Chodzi tu o czytanie ze zrozumieniem (jest jeszcze sytuacja, że ktoś nie czytał wcześniejszych postów zanim napisał swój :| ).

Co do spalonego, to oczywiście był. Przy okazji chciałem się upewnić co do jednej z sytuacji. Kiedy biegnie dwóch zawodników atakującej drużyny na bramkarza, a obrońcy są już za plecami... Jest możliwość spalonego w tej sytuacji?


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 16:56

Tak. Jeżeli chca podawać miedzy sobą, piłka musi byc podana do tyłu.


Bulentus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2007
Posty: 120
Rejestracja: 25 lutego 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 17:54

stahoo pisze:Tak. Jeżeli chca podawać miedzy sobą, piłka musi byc podana do tyłu.
...lub conajmniej na jednej linii.


ODPOWIEDZ