Najgorsze dziesięć transferów w Serie A

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2008, 21:39

Włoski dziennikarz sportowy Carlo Garganese ogłosił listę dziesięciu najgorszych transferów tego sezonu w Serie A. Zdaniem Garganese, aż dwa z najgorszych transferów były dziełem działaczy Juventusu Turyn. Milan, Roma, Inter mają po jednej takiej "wpadce". Ciekaw jestem jak wyglądała by taka lista stworzona przez polskich sympatyków Calcio. Zachęcam do głosowania.

Lista Garganese prezentuje się następująco (numer jeden oznacza najgorszy transfer itd.):

1. Emerson Real Madryt - AC Milan
2. Tiago Olympique Lyon - Juventus Turyn
3. Alvaro Recoba Inter Mediolan - Torino
4. Joaquin Larrivey Hurracan - Cagliari
5. Mauro Esposito Cagliari - Roma
6. Nestor Musler Nacional - Lazio
7. Bosko Jankovic Mallorca - Palermo
8. Sergio Almiron Empoli - Juventus Turyn
9. Stephan Makinwa Lazio - Reggina
10. Maniche Atletico Madryt - Inter Mediolan


źródło:http://www.seriea.pl/index.php?strona=n ... kul=109706

dziwi mnie że dał Maniche jako niewypał skoro dobrze gra jak wchodzi na bojo, z innymi niewypałami maercato się zgadzam.:)


Cocostar

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 kwietnia 2008
Posty: 12
Rejestracja: 02 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2008, 22:17

Mnie również trochę dziwi obecność Maniche.Ale Zarówno Maniche jak i Alvaro Recoba są tylko wypożyczeni i nie wiem czy można to nazwać transferami. Nie dziwi , ale martwi obecność zarówno Tiago i Almirona , ale jak widzę , że nasz były zawodnik na pierwszym miejscu to trochę mi się humor poprawił.


Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2008, 22:21

Miejsce Emersona i Tiago jak najbardziej zasłużone.Nie będę oryginalny i tak jak koledzy wyżej powiem, że dziwi mnie trochę obecność Maniche w tym "Rankingu".



A Ronaldo w jakim sezonie poszedł do Milanu, bo trochę nie zorientowany jestem. / Tylko się nie śmiać proszę :smile:


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2008, 23:03

qUIET pisze:A Ronaldo w jakim sezonie poszedł do Milanu, bo trochę nie zorientowany jestem. / Tylko się nie śmiać proszę :smile:
Ronaldo przeszedł do Milanu w styczniu 2007 r.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2008, 23:29

Ronaldo poszedł pół sezonu wcześniej. Grał bardzo dobrze gdy nie miał kontuzji, więc jego obecność tutaj i tak byłaby równie odpowiednia co Andrade.

Obecność Tiago jest jak najbardziej odpowiednia. Wysokie miejsce jest bardziej równoznaczne z wysokimi oczekiwaniami. Almiron gra słabiej niż Tiago, ale to on miał być naszą nową podporą pomocy - w defensywie i w ofensywie także. A tu w obu przypadkach kiepsko, Serie A go zniszczyła.

Pierwsze miejsce dla Emersona jest lekko zaskakujące. Przychodził jako zawodnik raczej rezerwowy, gra naprawdę niewiele (już taki Tiago zagrał więcej od niego) i jak wchodził na boisko to prezentował się nieźle. Pieniędzy wielkich nikt nie dał za niego...
Trochę na wyrost to miejsce.
Maniche dość szybko znalazł się na liście, ale fkatycznie, zawodnik podobny do Tiago. Miał ożywić ofensywę Interu a nic z tego nie wyszło.

Esposito - śmiech na sali. Drużyna grająca jednym napastnikiem, mająca w składzie niepodważalnego Tottiego, który zawsze gra, Vucinica, który niexle spełnia rolę rezerwowego. Esposito zagrał raptem 116 minut w Serie A. Głównie ze względu na dobrych graczy z którymi rywalizuje. Nie wiem skąd jego miejsce, zwłaszcza tak wysoko. Przecież nie przechodził jako zbawienie ataku Romy...


Dirty mind
m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2008, 00:13

Venomik pisze:Esposito - śmiech na sali. Drużyna grająca jednym napastnikiem, mająca w składzie niepodważalnego Tottiego, który zawsze gra, Vucinica, który niexle spełnia rolę rezerwowego. Esposito zagrał raptem 116 minut w Serie A. Głównie ze względu na dobrych graczy z którymi rywalizuje. Nie wiem skąd jego miejsce, zwłaszcza tak wysoko. Przecież nie przechodził jako zbawienie ataku Romy...
Esposito akurat jako napastnik w Romie gra dość rzadko. Gdy już w tym sezonie wchodził na boisku to zastępował najczęściej Giuly'ego, Taddei'a Manciniego i zajmował miejsce na skrzydle/ofensywnej pomocy... Zatem tak na prawdę nie rywalizował z niepodważalnym Tottim czy Vucinicem a w/w Giulym Taddeiem Mancinim czy choćby Perottą... A w takiej rywalizacji myślę że powinien ugrać, przez ten cały sezon, coś więcej niż 245 min (w tym "całe" 5 gier dłuższych niz kwadrans...). Aczkolwiek i tak nie wiem czemu znalazł się na tej liście, od początku było wiadomo że przychodzi na ławkę...


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2008, 00:39

Dokładnie o to mi chodzi, ale inaczej do tego podchodzimy.
Mancinie nie ma świetnego seoznu za sobą, Taddei gra solidnie i nic ponad to. Giuly potrafi zagrać wspaniale by później zagrać fatalnie.
W tych warunkach aż się prosi by Esposito zagrać trochę więcej. A tak naprawdę nie można powiedzieć, że on gra słabo - on po prostu nie gra.
To nie jest tak jak z Tiago - dostawał szanse i ich nie potrafił wykorzystać, grając albo przeciętnie, albo słabo albo fatalnie.
Mauro tych szans w ogóle nie dostał. Co może zrobić zawodnik, który w lidze zagrał w ośmiu spotkaniach zawsze (!) grając jako rezerwowy i spędzając na boisku przeciętnie 14 minut (!).

W pewnym sensie rozumiem Twój tok myślenia. Miał rywali, którzy nie byli w najlepszej formie, a jednak nie mógł ich pokonać w walce o skład.
Jednak uważam, że tak wielu trenerów i tak często myliło się w ocenianiu na treningach kto jest lepszy i w lepszej formie, że piąte miejsce Esposito w rankingu - miejsce wynikające z oceny Spalettiego i niczego więcej (bo nie z tych średnich 14 minut) - jest pomyłką.
Dość powiedzieć, że Treze jest wedle trenera reprezentacji tak słaby, że nie ma praw by walczyć o wyjazd na euro.


Dirty mind
Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2008, 08:59

Emerson-trochę mnie dziwi tutaj jego obecność bo jak ktoś wyżej napisał przychodził do Milanu grzać ławę i jakiś super pieniędzy nie kosztował.A poza tym nie ładnie tak go umieszczać na 1 miejscu bo przecież wczoraj Emerson miał urodziny :lol: .

Tiago i Almiron- :? Tutaj zaszło chyba nie porozumienie bo przecież Tiago zastał z nami i miał kilka udanych meczy np. Obydwa z Empoli, a poza tym od Nocerino to on bardzo nie odstaje.Zgadzam się, że to był nie wypał, ale na pewno nie zasłużył na 2 miejsce.A Almiron został wypożyczony, nie zagrał u nas przynajmniej jednego przyzwoitego meczu to on chyba te 8 miejsca zajął dzięki dobrej formie w sparingach...

Maniche-To chyba też nie porozumienie bo Maniche jest tylko wypożyczony, a kilka meczów dobrych zaliczył np. z Juventusem.A z resztą jak Inter będzie chciał go kupić będzie musiał zapłacić tylko 6 milionów euro to jak na "mistrza Włoch" chyba nie jest powalającą ceną.


ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2008, 09:29

Okoni pisze: Tiago zastał z nami i miał kilka udanych meczy np. Obydwa z Empoli, a poza tym od Nocerino to on bardzo nie odstaje.
nie czaje/// przeciez Tiago sprowadzony był z myślą zeby regularnie grał w pierwszym skladzie, poza tym to juz bardziej uznana marka weuropejskim futbolu niz mlody Nocerino. Włoch przychodzil do nas jako uzupelnienie, a jest jednym z zawodników, którzy najwięcej minut spędzili na boisku.

dlatego sadze ze porownanie nie na miejscu. A mnie obecnosc Maniche nie dziwi... tak jak na goal.com napisali, Portugalczyk nie jest slaby, ale nie takiego zawodnika potrzebowal Inter. Jego obecnosc zwiazana jest z wyrazna znizka formy Interu- odpadniecie z CL, przewaga w tabeli stopniala do 4 pkt. nad Roma...


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2008, 10:58

Trochę prawdy w powyższym rankingu jest. Martwi mnie obecność dwóch zawodników, którzy zawitali do nas latem ubiegłego roku. Nie ma się co dziwić, iż Almiron oraz Tiago to nieziemskie pomyłki Secco. Szczerze myślałem, iż przez cały sezon będziemy grali właśnie tym środkiem pomocy.

Patrząc z innej, bardziej optymistycznej, strony widać, iż nasi najwięksi rywale (Milan, Inter czy Roma) również nie ustrzegli się błędów :D

Mam tylko nadzieję, iż nasz Zarząd będzie dokonywał w przyszłości lepszych transferów, a ostatnie lato potraktują jako przetarcie :P.


Obrazek
Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2008, 12:59

Okoni pisze:Tiago i Almiron- :? Tutaj zaszło chyba nie porozumienie bo przecież Tiago zastał z nami i miał kilka udanych meczy np. Obydwa z Empoli, [...]
Ktore obydwa? Z Empoli rozegralismy w tym sezonie juz 4 mecze, w zadnym z nich Tiago nie byl zawodnikiem jakos wybitnie sie wyrozniajacym, no chyba, ze w negatywnym sesnie.. Co otwierdzaja jego srednie noty:
2007-12-06 - PW - Empoli FC 2-1 Juventus FC - Tiago 4.80
2008-01-15 - PW - Juventus FC 5-3 Empoli FC - Tiago 4.75
2007-10-31 - Serie A - Juventus FC 3-0 Empoli FC - Tiago 6.33
2008-03-19 - Serie A - Empoli FC 0-0 Juventus FC - Tiago 5.93
Srednia z tych czterech wystepow: 5.45 (gdzie 6.0 jest nota wyjsciowa)

Tak wiec jak dla mnie obecnosc Tiago tak wysoko to zadne zaskoczenie, chociaz smutno sie robi jak sie widzi naszych pilkarzy w takich zestawieniach, no ale to juz calkiem inna kwestia.


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2008, 14:35

Radek_88 pisze:
Okoni pisze:Tiago i Almiron- :? Tutaj zaszło chyba nie porozumienie bo przecież Tiago zastał z nami i miał kilka udanych meczy np. Obydwa z Empoli, [...]
Ktore obydwa? Z Empoli rozegralismy w tym sezonie juz 4 mecze, w zadnym z nich Tiago nie byl zawodnikiem jakos wybitnie sie wyrozniajacym, no chyba, ze w negatywnym sesnie.. Co otwierdzaja jego srednie noty:
2007-12-06 - PW - Empoli FC 2-1 Juventus FC - Tiago 4.80
2008-01-15 - PW - Juventus FC 5-3 Empoli FC - Tiago 4.75
2007-10-31 - Serie A - Juventus FC 3-0 Empoli FC - Tiago 6.33
2008-03-19 - Serie A - Empoli FC 0-0 Juventus FC - Tiago 5.93
Srednia z tych czterech wystepow: 5.45 (gdzie 6.0 jest nota wyjsciowa)
Racja zapomniałem, że z Empoli graliśmy jeszcze w Pucharze Włoch.Ja wziąłem pod uwagę tylko mecze ligowe z Empoli, a w nich moim zdaniem Tiago spisał się przyzwoicie.Szczególnie w tym meczu wygranym 3-0.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2008, 21:49

Jak dla mnie - Almiron za nisko.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Marcin_ACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 14 lutego 2007
Posty: 291
Rejestracja: 14 lutego 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2008, 01:12

Hehe Emsi 1 miejsce
Wlasnie czekalem na reakcje Venomika :bravo: :prochno:, bo pamietam jak sie spieralismy o to, czy to dobry transfer...


ODPOWIEDZ