Groclin we wrocławiu!! Dyskobolia w Grodzisku!!

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 00:41

Kolejna chora sytuacja w polskiej lidze!! Pan Drzymała przenosi a raczej rozwiązuje klub z 86 letnia tradycja tylko po to by móc no właśnie co?? Wychodzi na to że duże miasta takie jak Poznań czy Wrocław nie potrafią same zwojować coś w polskiej piłce nie mówiąc już o Europie!! Potrzebują pieniędzy, licencji Groclinu czy Amiki ;/ Sytuacja którą próbuje stworzyć pan Drzymała jest tym bardziej śmieszna i chyba upokarzająca dla kibiców śląska że we Wrocławiu maja być tylko rozgrywane mecze!!
Zastanawia mnie co o tej fuzji sądzą kibice WKS?? Drzymała we Wrocławiu będzie dawał tylko kasę bo mając 20% udziału wiele nie zdziała więc pewnie szybko mu się to znudzi albo go wywala bo w Grodzisku był panem a tam bądzie jednym z wielu!
Dyskobolia i tak pozostanie w Grodzisku bo tam są jej kibice a groclin może sobie kupować kolejne wielkie miasta tylko po to by sprzedać kilka tysięcy karnetów więcej...


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 01:30

Drzymałę rozumiem.
Chce budować drużynę a wiele razy czytałem o jego narzekaniu na kibiców. I co się dziwić przy tak małym mieście. Budując drużynę, która błyszcząc w UEFA i tak nie potrafiła zgromadzić tłumów...

Rozumiem w sumie tę decyzję i w pewnym sensie nawet popieram. Nie w pełni - ale ciężko mi coś złego powiedzieć. Piłka nożna jest dla kibiców. On w takim mieście może ma i wielkich kibiców - ale będzie ich mało.


Dirty mind
Perla86

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 kwietnia 2005
Posty: 44
Rejestracja: 26 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 02:36

poza tym Drzymała mowi ze w grodzisku bedzie tylko baza treningowa(zgrupowania miedzy rundami czy sezonami) a grac, mieszkac i w ogole cala siedziba beda we Wrocławiu to tak jak Amica dla Lecha...Nie jest to normalna sytuacja no ale cóż Piłka dla kibicow =)


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 08:39

Venomik pisze:Drzymałę rozumiem.
Chce budować drużynę a wiele razy czytałem o jego narzekaniu na kibiców. I co się dziwić przy tak małym mieście. Budując drużynę, która błyszcząc w UEFA i tak nie potrafiła zgromadzić tłumów...
Myślisz, że to co robi teraz Drzymała przyciągnie na stadion kibiców?

Kibicem Śląska to ja nie jestem, ale wiem jaka jest ich reakcja: "Drzymała niech (...) [cenz.] ". Miał wyjść drugi Lech, a wyjdzie druga Pogoń i jej Gutowski wynalazek.
Podpadł mi Dutkiewicz (prezydent Wrocka, cieszący się taką popularnością), który zgodził się na taką "fuzję".


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 09:34

Dla mnie jako kibica Wisły informacja, że nasi przyjaciele wracają tam gdzie ich miejsce jest fantastyczna, aczkolwiek nie chcę aby takie miejsce musiał Śląskowi kupować Drzymała. Mam nadzieję, że ten "nowy" klub wejdzie do OE na licencji Śląska, który sam wywalczy awans...
Innym plusem jest to, że kolejny klub bez kibiców i historii zniknie z najwyższej klasy rozgrywkowej.
No i niestety przestanę się śmiać z Ami... LECHA Poznań 8)

A co sądzą moi bracia z Wrocławia: LINK To subiektywna opinia ale myślę, że wielu ją podziela...


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 10:35

Przyznam, że nie do końca rozumiem problem kibiców Śląska. Jeśli Drzymała ma odstawiać jakieś szopki w stylu zmiany nazwy klubu czy podobne do tego co ITI wyprawia w Legii to ok, ale ja nie zauważyłem, żeby na to się zanosiło. Inna sprawa, że nie za dużo o tej sprawie wiem, więc może nie doczytałem. Prosiłbym zatem by jakiś kibic Śląska (bądź ktoś inny zorientowany) naświetlił tą sprawę. Ja ogólnie popieram zerwanie z pomysłami pakowania kasy w prowincjonalne klubiki podczas gdy drużyny z historią i fanami biedują, chyba że odbywa się to na lewych zasadach i ze szkodą dla kibiców oraz klubowej tradycji.


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 10:54

herr_braun kibice boją się, że ta fuzja okaże się tylko przemalowaniem Groclinu na Śląsk Wrocław a nie prawdziwym połączeniem klubów. Te drużyny nie prezentują nawet zbliżonego poziomu sportowego, finansowego czy nawet strukturalnego, nie oszukujmy się...
Ja obawiam się, że Drzymała wcale tak bardzo nie pragnie armii kibiców, ale raczej $$$ od sponsorów z okazji Euro2012 - to przecież we Wrocławiu a nie w Grodzisku Wlkp będą odbywać się mecze...
Czyli generalnie Wrocław ma kibiców i Euro a Drzymała ma pieniądze i dobrą drużynę - IMO taka fuzja nie jest do końca uczciwa, tylko teoretycznie wszyscy na tym zyskają.


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 11:10

Michal17 pisze: kibice boją się, że ta fuzja okaże się tylko przemalowaniem Groclinu na Śląsk Wrocław
Co to znaczy przemalowaniem? Siedziba gdzie ma być? Nazwa jaka ma być?

Michal17 pisze:
Te drużyny nie prezentują nawet zbliżonego poziomu sportowego, finansowego czy nawet strukturalnego, nie oszukujmy się...
Co z tego? Kibice są przywiązani do nazwy, barw, tradycji. Nie do organizacji klubu czy pracowników. Nawet piłkarze są drugorzędni (zwłaszcza, że w wyniku fuzji Śląsk zyska sportowo)
Michal17 pisze:Czyli generalnie Wrocław ma kibiców i Euro a Drzymała ma pieniądze i dobrą drużynę - IMO taka fuzja nie jest do końca uczciwa, tylko teoretycznie wszyscy na tym zyskają.
Nie rozumiem dlaczego. Co konkretnie traci Śląsk Wrocław jako wspólnota kibiców a co miasto Wrocław? Drzymała moim zdaniem udowodnił w Groclinie, że potrafi wytrwale i konsekwentnie budować solidną drużynę piłkarską i nie traktuje jej jak zabawki, którą gdy się znudzi można odrzucić w kąt. Nie wygląda mi on na Ptaka bis. Niepewność jeśli już może budzić fakt jak Drzymała będzie chciał sobie ułożyć stosunki z kibicami (tymi ze stadionu i z meczów wyjazdowych - najzagorzalszymi i jednocześnie bezkompromisowymi). Ja nie znam jednak żadnych okoliczności, które świadczyłyby, że Drzymała będzie niszczył ruch kibicowski, tak jak to robią właściciele Legii.


charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 11:19

Michal17 pisze: Innym plusem jest to, że kolejny klub bez kibiców i historii zniknie z najwyższej klasy rozgrywkowej.
Historia: Dyskobolia powstała 30 kwietnia 1922 grając regularnie w 1 lidze od Sezonu 1997/1998 !! mając przy tym spore sukcesy jak na "wioskowy" klub Wicemistrz Polski 2003, 2005
Puchar Polski 2004/2005 2006/2007 1/16 finału Pucharu UEFA 2003/04 Puchar Ekstraklasy 2006/07!! no i obecny sezon gdzie szykuje sie kolejne wicemistrzostwo!! a na potwierdzenie tych sukcesów jest najnowszy ranking sporządzony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Historyków i Statystyków Piłkarskich (IFFHS) 8) 8) W czołowej "350" znajduje się jeden polski klub - Groclin Grodzisk Wielkopolski 8)

http://sport.onet.pl/74318,1248685,1703 ... omosc.html

Piłkarze mieszkać i trenować będą w Grodzisku- słowa Drzymały to chyba nikomu nie odpowiada :angry:


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 11:33

Michal17 pisze: Ja obawiam się, że Drzymała wcale tak bardzo nie pragnie armii kibiców, ale raczej $$$ od sponsorów z okazji Euro2012 - to przecież we Wrocławiu a nie w Grodzisku Wlkp będą odbywać się mecze...
Nie za bardzo łapię. stadion na Euro buduje się na Maślicach, a Sląsk gra i będzie grał na stadionie przy Oporowskiej.

herr_braun - dla człowieka z zewnątrz to sie wydaje takie proste, ale kibice mocno przywiązali się do Tarasia i jego drużyny. Niektórzy zawodnicy pamiętają jeszcze III ligowy byt. Sam Tarasiewicz rozchwytywany przez bardziej znaczące kluby wrócił do Wrocławia.

A teraz w mgnieniu oka wszystko się zmieni. Co innego stopniowy proces, gdzie jedni odchodzą a drudzy przychodzą na przestrzeni X lat, bo się wypalił\zgłosił się po niego lepszy klub itd. A co innego natychmiastowa, radykalna zmiana wszystkiego, spowodowana przez jakis sztuczny twór. Bo ktoś sobie tego zażyczył. Przychodzi obcy człowiek i zabiera Ci to. Jedyne, co możesz z tego ogarnąć to fakt, że Groclin co 2 tygodnie będzie przyjeżdzać na Oporowską i rozgrywać mecze przed nową publicznością.
Racja, piłkarze się zmieniają, jednak nie w taki sposób, w jaki to chce zrobić Drzymała.
Ostatnio zmieniony 04 marca 2008, 11:41 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 2 razy.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 11:36

herr_braun pisze:
Michal17 pisze: kibice boją się, że ta fuzja okaże się tylko przemalowaniem Groclinu na Śląsk Wrocław
Co to znaczy przemalowaniem? Siedziba gdzie ma być? Nazwa jaka ma być?
Przemalowanie czyli Groclin zmienia nazwę na Śląsk i siedzibę na Wrocław? Myślisz, że jesteśmy tak krótkowzroczni, żeby chodzić na mecze Groclinu i krzyczeć "Hej Śląsk!"
Obym się mylił.
herr_braun pisze:
Michal17 pisze:
Te drużyny nie prezentują nawet zbliżonego poziomu sportowego, finansowego czy nawet strukturalnego, nie oszukujmy się...
Co z tego? Kibice są przywiązani do nazwy, barw, tradycji. Nie do organizacji klubu czy pracowników. Nawet piłkarze są drugorzędni (zwłaszcza, że w wyniku fuzji Śląsk zyska sportowo)
Tak, ale te barwy i nazwę się kupuje a tradycję depta...
Jeżeli Drzymała postąpiłby normalnie, czyli po prostu kupił WKS i chciał budować dobrą drużnę to proszę bardzo. Boję się, że on kupuje tylko nazwę...
Obym się mylił po raz 2.
herr_braun pisze:
Michal17 pisze:Czyli generalnie Wrocław ma kibiców i Euro a Drzymała ma pieniądze i dobrą drużynę - IMO taka fuzja nie jest do końca uczciwa, tylko teoretycznie wszyscy na tym zyskają.
Nie rozumiem dlaczego. Co konkretnie traci Śląsk Wrocław jako wspólnota kibiców a co miasto Wrocław? Drzymała moim zdaniem udowodnił w Groclinie, że potrafi wytrwale i konsekwentnie budować solidną drużynę piłkarską i nie traktuje jej jak zabawki, którą gdy się znudzi można odrzucić w kąt. Nie wygląda mi on na Ptaka bis. Niepewność jeśli już może budzić fakt jak Drzymała będzie chciał sobie ułożyć stosunki z kibicami (tymi ze stadionu i z meczów wyjazdowych - najzagorzalszymi i jednocześnie bezkompromisowymi). Ja nie znam jednak żadnych okoliczności, które świadczyłyby, że Drzymała będzie niszczył ruch kibicowski, tak jak to robią właściciele Legii.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli: ja nie jestem przeciwnikiem tej fuzji "bo tak". Ja wierzę, że Drzymale zależy na kibicach i mam nadzieję, że nie tylko z powodu własnej kieszeni. Chciałbym aby wszyscy na tym zyskali. Wiem, że raczej nie będzie takiego cyrku jaki Walter robi na Łazienkowskiej. Boję się tylko jednego, o czy już pisałem wyżej: Nie chcę nosić szalika Śląska a patrzeć jak gra Groclin i udawać, że wszystko jest ok...

charles wiem, że Dyskobolia istnieje już kilka dekad, ale historia jej sukcesów na dobrą sprawę zaczęła się wraz z Groclinem. Co możesz powiedzieć o tym klubie i jego działalności w latach 1922-1997? To nazywam brakiem historii. O kibicach nie ma się co wypowiadać bo w całym mieście mieszka tyle ludzi ilu było kibiców ostatnio przy R22 na meczu z Widzewem...

pan Zambrotta myślałem bardziej ogólnie o aspekcie marketingowym Wrocławia związanym z Euro :)


RaYo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 czerwca 2003
Posty: 100
Rejestracja: 19 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 12:09

Dla mnie to jest chore!! To niech sprzeda klub z Grodziska a kupi z Wrocławia a nie jakies bzdurne fuzje.. :/


JUVE PER SEMPRE.
charles

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2005
Posty: 1087
Rejestracja: 06 lutego 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 12:51

zgadzam się RaYo!! niech zostawi Dyskobolie miastu lub sprzeda komuś nawet jeśli mieli by grac w III czy IV lidze!! po co łączyć 2 kluby a raczej likwidować jeden z nich :angry: klub piłkarski to nie jest sklep który można zamknąć i przenieś do innego miasta... wrrrr


DRUGHI ULTRA' CURVA SUD
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 13:32

Michal17 pisze: Nie chcę nosić szalika Śląska a patrzeć jak gra Groclin i udawać, że wszystko jest ok...
Śląsk, podobnie jak inne kluby to kibice, barwy, tradycja. Działacze i piłkarze to rzecz w gruncie rzeczy drugorzędna. I tak prędzej czy później się zmienią. A skoro można wykonać duży skok w kierunku silnej drużyny to czemu nie.
pan Zambrotta pisze:
herr_braun - dla człowieka z zewnątrz to sie wydaje takie proste, ale kibice mocno przywiązali się do Tarasia i jego drużyny. Niektórzy zawodnicy pamiętają jeszcze III ligowy byt. Sam Tarasiewicz rozchwytywany przez bardziej znaczące kluby wrócił do Wrocławia.
Znam emocje związane z kibicowaniem i to w dużej rozumiem, ale nie wiem jednak czy reakcja kibiców nie jest jednak przesadzona. Ale tak jak mówisz, to nie mój klub więc nie będę się za bardzo mądrzył.


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 04 marca 2008, 14:07

herr_braun pisze:
Michal17 pisze: Nie chcę nosić szalika Śląska a patrzeć jak gra Groclin i udawać, że wszystko jest ok...
Śląsk, podobnie jak inne kluby to kibice, barwy, tradycja. Działacze i piłkarze to rzecz w gruncie rzeczy drugorzędna. I tak prędzej czy później się zmienią. A skoro można wykonać duży skok w kierunku silnej drużyny to czemu nie.
Myślisz, że to jest na sprzedaż? Nie jest, w przeciwieństwie do grajków czy działaczy...
Powtarzam: nie mam nic przeciwko Drzymale i staram sie być neutralny. Oby tylko nie okazało się, że ta fuzja to tylko dobra transakcja biznesowa bez uwzględnienia ZASAD i WARTOŚCI...


ODPOWIEDZ