Mecze Serie A o dodatkowych porach?

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Karol_Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 188
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 13:11

Weekendowe mecze Serie A mogą niedługo rozejść się po świecie w ten sam sposób co spotkania ligi angielskiej, jeśli zaakceptowana zostanie nowa propozycja.

Obecnie, mecze ligi włoskiej rozgrywane są o czterech rożnych porach ze względu na płatną telewizję.

Najpierw jest sobotnie spotkanie o godzinie 18:00, mecze wieczorne zarówno w sobotę, jak i w niedzielę oraz tradycyjne niedzielne gry o godzinie 14:00.

Jednakże, kluby chcą uzyskać więcej pieniędzy od stacji telewizyjnych i rozważają nowy pomysł.

Od przyszłego sezonu obok standardowych pór, być może będziemy mogli oglądać także spotkanie w niedzielne południe, a kolejny mecz wciśnięty zostanie na godzinę 16:30.

Taki eksperyment miał już miejsce w postaci meczu Parmy z Juventusem 9 stycznia 2000 roku o godzinie 13:00, ale potem już tego nie powtórzono.

Prezydent Lega Calcio - Antonio Matarrese jest podobno wielkim entuzjastą nowego pomysłu, który stosunkowo szybko może przejść do porządku dziennego.

http://www.futbolnet.pl/news/mecze_seri ... 47672.html

Dla mnie to obojętnie czy będą grać 20:00 czy 13:00 i tak zawsze obejże mecz albo na relacje popatrze :)
pzdr


Obrazek
.::::::FORZA JUVE::::::.
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 13:28

oraz tradycyjne niedzielne gry o godzinie 14:00.
Gratulacje dla tego co neswa tłumaczył.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 13:35

Niech rozłożą mecze od godziny 8 do 22 tak, żeby wszystko pokazać w tv a wtedy stadiony na pewno będą pełne:) Ehh


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 13:38

Generalnie we Włoszech podobaja mi się godziny meczów. Nie ma takich "ewenementów" jak w hiszpanii (mecze zaczynają si o 22), ani jak w Anglii (koło 13). Jest ok, po co to zmieniać? Lepiej za sędziów by się zabrali... :lol:


Tasak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2005
Posty: 435
Rejestracja: 08 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 13:39

Karol_Juve pisze: Prezydent Lega Calcio - Antonio Matarrese jest podobno wielkim entuzjastą nowego pomysłu, który stosunkowo szybko może przejść do porządku dziennego.
Pewnie, że jest entuzjastą pewnie dostanie do kieszeni od kogo tam trzeba... Na tym to zazwyczaj polega... Jak dla mnie wszystkie mecze powinny być rozgrywane wieczorem...


mati888

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2007
Posty: 687
Rejestracja: 16 września 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 14:23

stahoo pisze:Generalnie we Włoszech podobaja mi się godziny meczów. Nie ma takich "ewenementów" jak w hiszpanii (mecze zaczynają si o 22), ani jak w Anglii (koło 13). Jest ok, po co to zmieniać? Lepiej za sędziów by się zabrali... :lol:
:bravo:
i tylko tyle-godziny, jak na razie, są ok. Można sobie pooglądać mecze..a gdybyśmy byli kibicami np. takiej Barcelony..to kto by to oglądał, jakby sie mecz zaczął o 22...+105 minut=23.45-koniec meczu...nie iwem, jak Wy, ale ja sie kładę najpóźniej o 22.30(chyba,ze jest jakaś szczególna okazja)...no i bym wypadał, tracąc mecze...lipa...godziny powinny zostać takie same, ale sędziwie nowi :wink:


'Czasem lepiej nic nie mówić i sprawiać wrażenie głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości'
Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 14:24

stahoo pisze:Generalnie we Włoszech podobaja mi się godziny meczów. Nie ma takich "ewenementów" jak w hiszpanii (mecze zaczynają si o 22), ani jak w Anglii (koło 13). Jest ok, po co to zmieniać? Lepiej za sędziów by się zabrali... :lol:
Inna strefa czasowa jest w Anglii...

Co do tego pomyslu moim zdaniem trafiony, na pewno niektore kluby wzbogacilyby sie. Podobnie jest we Francji, ostatnio grali o 16, w sobote graja kluby o 17:10, pozniej o 20, w niedziele natomiast o 20:45. Bardzo ciekawie jest to zrobione! :)

pozdrawiam


Obrazek
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 15:01

UlTrAs pisze:Niech rozłożą mecze od godziny 8 do 22 tak, żeby wszystko pokazać w tv a wtedy stadiony na pewno będą pełne:) Ehh
dokladnie :D Nie ujal bym tego lepiej ^^


Dla mnie pory meczow sa obojetne - byle tylko nie za pozno.


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 15:11

wezcie pod uwage ze jak np mecz Juventusu jest o 15 z jakąs slabsza ekipa typu Cagliari to praktycznie zadna dostepna tv wam tego nie pokaze, bo przeciez lepiej jest puscic chocby mecz Udinese-Lazio o tej samej godzinie. ja jestem zwolennikiem rozlozenia godzin rozgrywania meczow.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 15:14

Radidam pisze:
stahoo pisze:Generalnie we Włoszech podobaja mi się godziny meczów. Nie ma takich "ewenementów" jak w hiszpanii (mecze zaczynają si o 22), ani jak w Anglii (koło 13). Jest ok, po co to zmieniać? Lepiej za sędziów by się zabrali... :lol:
Inna strefa czasowa jest w Anglii...
Fakt nie wząłem tego pod uwagę. A więc w Anglii nie są mecze o 13, tylko 12... Jeszcze fajniej :lol:


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 16:08

juveluck pisze:
oraz tradycyjne niedzielne gry o godzinie 14:00.
Gratulacje dla tego co neswa tłumaczył.
to już nawet nie chodzi o to ze źle przetłumaczył ale dziwię się w ogóle ze osoba tłumacząca tam newsy zajmująca się ligą włoską nie ma pojęcia o tej lidze, przecież praktycznie każdy kibic ligi angielskiej czy hiszpańskiej (o włoskiej nie wspominam bo to przecież oczywiste) wie ze we Włoszech mecze niedzielne są rozgrywane o 15 :/ no chyba ze to poprostu była zwykła literówka, poprostu zamiast 5 wcisnęła się komuś 4 i nawet poźniej tego nie zauważył nikt

a co do tematu to ja jestem jak najbardziej za takiem rozwiązaniem, dzięki temu mielibyśmy możliwość obejrzenia większej ilości meczy na żywo na c+, no chyba ze cyfra ma z góry ustalone ze moze puścić 2 czy tam 3 mecze podczas weekendu to fakt dla nas - posiadaczy cyfry - nic by to nie zmieniło


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 16:14

Zależy z której strony sie na to patrzy.Jeśli mecze będą porozkładane w ciągu dnia, to będzie większa szansa na obejrzenie ich w TV/internecie, ale jak już ktoś wspomniał, spowoduje to jeszcze mniejszą frekwencję na stadionach.Według mnie nic nie powinni zmieniać, jest dobrze tak jak jest, poza tym i tak większość transmisji meczów da się znaleźć i przy obecnych godzinach spotkań.


piotrek.prz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2004
Posty: 140
Rejestracja: 03 października 2004

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 16:23

mateo369 pisze:
juveluck pisze:
oraz tradycyjne niedzielne gry o godzinie 14:00.
Gratulacje dla tego co neswa tłumaczył.
to już nawet nie chodzi o to ze źle przetłumaczył ale dziwię się w ogóle ze osoba tłumacząca tam newsy zajmująca się ligą włoską nie ma pojęcia o tej lidze, przecież praktycznie każdy kibic ligi angielskiej czy hiszpańskiej (o włoskiej nie wspominam bo to przecież oczywiste) wie ze we Włoszech mecze niedzielne są rozgrywane o 15 :/ no chyba ze to poprostu była zwykła literówka, poprostu zamiast 5 wcisnęła się komuś 4 i nawet poźniej tego nie zauważył nikt
No cóż, moim zdaniem to całkiem prawdopodobne jest, że gościu przetłumaczył newsa z jakiejś np. angielskiej stronki, gdzie jak wiemy, obowiązuje czas o godzinę w tył i (być może ze względu na niewielkie pojęcie o Serie A) nie zmienił tej godziny lub po prostu to literówka...

Co do samej sprawy: przyznam, że mi się podobają godziny rozgrywania meczów w Serie A, nie są tak dzikie jak południowe mecze w Anglii czy Holandii, więc obecne rozwiązanie jest chyba najlepsze dla włoskich kibiców, a to oni są tu najważniejsi :!: Dlatego ja jestem przeciw tym zmianom :snooty:


"Po awansie do Serie A będziemy mogli spojrzeć innym w oczy. Szkoda że INNI nie będą mogli nam w nie spojrzeć" - Gigi Buffon
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 16:26

Co do tego pomyslu moim zdaniem trafiony, na pewno niektore kluby wzbogacilyby sie.
A kibicom trudniej przyjsc na mecz. Ale przeciez zawsze mozecie obezjec powrotki, albo skroty. Brawo dla was...


ODPOWIEDZ