Serie A: Jedenastka roku wg. La Gazzetta dello Sport

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2007, 10:18

stahoo pisze:
zoff pisze:
Radeek pisze:
Czy Ty aby na pewno widziałeś jakie piłki wyciągał Frey?
Noo na przykład w meczu z Ukrainą...
od kiedy Ukraina gra w Serie A? :wink: :)
Gra w reprezentacji też powinna o czymś świadczyć i być jednym z wielu wyznaczników powyższej jedenastki. Skoro porównójemy Freya do Buffona to mówmy także i o tym, bo po takim klopsie Freya mecz z Ukraińcami, osoba zupełnie nie znająca się na piłce spokojnie może powiedzieć, że Buffon nie jest aż tak dobry skoro jest porównywany z klasą francuza...

Tylko o to mi chodzi, skoro mówimy A powiedzmy i B, Buffon w meczach reprezentacyjnych zawsze prezentuje się nienagannie.


Obrazek
sushi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lutego 2005
Posty: 182
Rejestracja: 05 lutego 2005

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2007, 10:31

Ludzie darujcie sobie to jest jedenastka roku seria A a JUVE grał poł sezonu w B . Niektórym chyba tu dzieciom to jedenstka roku to powinnien być cały JUVENTUS bo wyszedł z serie B teraz jest benjaminkiem w seria A zajmuje 3 miejsce w tabeli traci tylko 1 pkt do Romy i 8 pkt do lidera i pewnie myślą że czemu niema graczy Juve w jedenastce . To jest gazeta włoska to są dziennikarze którzy na codziennień zajmują się piłką włoską i oni wybrali to jedenastke wiec poco pisać w bramce czemu niema Buffona a w ataku Trezegola itd .


Czy wygrywa czy nie ja i tak kocham cię w sercu moim JUVE i na dobre i na złe
Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2007, 10:54

Miło widzieć tam Pavla, chociaż nie wiem jak tam się znalazł :P Najbardziej mnie dziwi, że nie ma Trezegueta i Buffona, ale nie mam zamiaru rozpaczać nad te gazetą...


Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2007, 11:15

stahoo pisze:
Tharpenio pisze:
Radeek pisze:(...)

Czy Ty aby na pewno widziałeś jakie piłki wyciągał Frey?
Tak widzialem. A ty widziales jakie pilki Buffon wyciagal? Nie przecze, ze Frey jest dobry, nawet swietny, ale Buffon jest lepszy.(...)
Skoro nie widziałeś interwencji Freya to na jakiej podstawie twierdzisz, że Gigi jest lepszy?(...)
Przeciez napisalem ze WIDZIALEM. Panie, co pan?
sushi pisze:Ludzie darujcie sobie to jest jedenastka roku seria A a JUVE grał poł sezonu w B . Niektórym chyba tu dzieciom to jedenstka roku to powinnien być cały JUVENTUS bo wyszedł z serie B teraz jest benjaminkiem w seria A zajmuje 3 miejsce w tabeli traci tylko 1 pkt do Romy i 8 pkt do lidera i pewnie myślą że czemu niema graczy Juve w jedenastce . To jest gazeta włoska to są dziennikarze którzy na codziennień zajmują się piłką włoską i oni wybrali to jedenastke wiec poco pisać w bramce czemu niema Buffona a w ataku Trezegola itd .
Jakbys chociaz laskawie przeczytal te posty (ze o zrozumieniu ich nie wspomne), w ktorych smiemy narzekac na brak Buffona i Trezegueta w tej 11stce, to bys nie pieprzyl glupot. Kto napisal ze cala 11stka serie A to powinien byc Juventus i tylko Juventus? I kto zaargumentowal to faktem ze jestesmy beniaminkiem i to na 3 miejscu?

EDIT:

Venomik: Ale to jest jasne i zrozumiale. Mi chodzi tylko o to, ze wybieranie owej 11stki w ten sposob nie jest idealne.
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2007, 11:29 przez Tharp, łącznie zmieniany 1 raz.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2007, 11:20

Niech WSZYSCY którym się coś nie podoba w tym zestawieniu przeczytają sobie dokładnie posta Radeeka na poprzedniej stronie.
Dowiedzą sie tam łatwo, że nikt, nawet gazeta, nie wybierała sobie zawodników wedle własnego upodobania.
Może wtedy przejrzą na oczy :?


Dirty mind
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2007, 11:54

zoff pisze:Panowie bez przesady, wiadomo, że każdemu może się coś nie podobać, ale w/w komentarze są nie na miejscu. Mogę się założyć, iż ''La gazzeta'' znając życie układając swoją jedenastkę posłużyła się swoimi notami. Mnie osobiście te włoskie noty śmieszą, gdy czytam newsa na JP widzę, iż ''Tuttosport' dało notkę zawodnikowi X załóżmy 6, a w ''La gazzeta'' widzę już notę 6.5, a np. w ''La stampie'' czy innej ''corriero dello sport'' widzę notę 5.5 :D
śmieszy Cię to, że każda z tych gazet ocenia zawodników według właśnych kryteriów? czyż nie mają do tego prawa? przyjmując, że oceniają w skali 0-10, dla gazety X, kiedy zawodnik zagra bardzo dobry mecz, może otrzymać maksymalną notę, to inna może go ocenić "raptem" na 9, bo według nich 10 może otrzymać jedynie zawodnik, który jest niemal Bogiem futbolu. tak trudno to zrozumieć?


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2007, 12:37

białas pisze:
zoff pisze:Panowie bez przesady, wiadomo, że każdemu może się coś nie podobać, ale w/w komentarze są nie na miejscu. Mogę się założyć, iż ''La gazzeta'' znając życie układając swoją jedenastkę posłużyła się swoimi notami. Mnie osobiście te włoskie noty śmieszą, gdy czytam newsa na JP widzę, iż ''Tuttosport' dało notkę zawodnikowi X załóżmy 6, a w ''La gazzeta'' widzę już notę 6.5, a np. w ''La stampie'' czy innej ''corriero dello sport'' widzę notę 5.5 :D
śmieszy Cię to, że każda z tych gazet ocenia zawodników według właśnych kryteriów? czyż nie mają do tego prawa? ?
Oczywiście, że mają prawa, i śmieszy mnie to kiedy noty poszczególnych gazet są tak rozbite, ponieważ między 7 a np. 5.5 różnica w grze jest kolosalna. Bo chyba zawodnicy są oceniani w jednym meczu, a czasami można odnieść wrażenie, że dwa dzienniki sportowe ocenili tego samego zawodnika tak różnie, iż można by się zastanawiać czy dziennikarze oglądali ten sam mecz.

Tak śmieszy mnie to, ponieważ to świadczy o wielkim braku profesjonalizmu, skoro noty piłkarza w poszczególnym meczu są tak skrajne...


Obrazek
sushi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lutego 2005
Posty: 182
Rejestracja: 05 lutego 2005

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2007, 19:06

Jakbys chociaz laskawie przeczytal te posty (ze o zrozumieniu ich nie wspomne), w ktorych smiemy narzekac na brak Buffona i Trezegueta w tej 11stce, to bys nie pieprzyl glupot. Kto napisal ze cala 11stka serie A to powinien byc Juventus i tylko Juventus? I kto zaargumentowal to faktem ze jestesmy beniaminkiem i to na 3 miejscu?
Tharpenio ja napisałem i przeczytaj ty może dokładnie mego posta że niektórym to cały nasz zespół powinnien wystąpić w tej jedenastce bo przez rok zrobiliśmy taki postep jeżeli to dziennikarze włoskiej gazety opuplikowali to w dużej mierze mieli racje ponieważ nie tak jak Ja czy Ty czy ktoś inny z JP śledzimy wszystkie zespoły a oni czyli gazeta mają odpowiednio dużo ludzi którzy sie zajmują piłką i ustalają taką ową jedenastkę , ty śledzisz tylko poczynania Juve


Czy wygrywa czy nie ja i tak kocham cię w sercu moim JUVE i na dobre i na złe
alex_pl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2004
Posty: 212
Rejestracja: 13 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2008, 10:44

"Artur Boruc trzecim bramkarzem świata - tak uważa "La Gazzetta dello Sport", która sklasyfikowała najlepszych jej zdaniem piłkarzy świata 2007 roku w 11 kategoriach - według pozycji na boisku.
Polskiego idola fanów Celticu Glasgow wyprzedzili tylko Gianluigi Buffon z Juventusu i Julio Cesar z Interu. Tuż za nim natomiast uplasowały się bramkarskie megagwiazdy Petr Cech (Chelsea) oraz Iker Casillas (Real), a jeszcze niżej - Abbondanzieri (Getafe), Coupet (Lyon), Rogerio Ceni (Sao Paulo), Frey (Fiorentina) i Carrizo (River Plate).

Jedenastka roku 2007 wg "La Gazzetta dello Sport": Buffon - Ramos, Pepe, Carragher, Abidal - Essien, Pirlo - C. Ronaldo, Kaka, Iniesta - Drogba."

źródło; onet.pl

Szczerze to dziwi mnie tak wysoka pozycja Artura, ja bym przed Arturem umieścił na pewno Casillasa, Cecha i Freya.Ale wkleiłem to odnośnie tych wątpliwości, na linii Buffon-Frey.


"Ci piłkarze są zwycięzcami i są niezdolni tylko do zwykłego brania udziału w grze - oni chcą wygrywać."-Claudio Ranieri
Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2008, 12:23

Tez mi sie wydaje troche dziwna pozycja Artura zajęcie 3-ciego miejsca, wyprzedzenie takich bramkarzy jak Petr Cech czy Iker Casillas... hmm... co prawda Artur gra dobrze ale zdarzaja mu sie rowniez wpadki jeszcze kilka meczy przed zabiegiem ktory niedawno przeszedl pamietam ze w 2 meczach popelnil katastrofalne bledy (nie pamietam z kim byly te mecze) wypuszczajac 2 razy pilke z rak ktora wpadalado siatki. Oczywiscie ciesze sie ze tak wysoko go oceniaja i nie watpie w jego umiejetnosci jednak moim zdaniem miejsce ktore zajal jest troche za wysokie 5-6-a pozycja jest w jego zasiegu.


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2008, 13:08

Niezrozumiale dla mnie jest to, ze jedna i ta sama gazeta w najlepszej jedenastce Serie A 2007 roku w bramce umiescila Frey'a, a w jedenastce roku 2007 Buffona. Ciekawe jest tez to, ze Frey w tym zestawieniu jest daleko za Buffonem, ale co bardziej zaskakujace, rowniez za Cesarem :? Patrzac na kryterium wyboru najlepszej jedenastki Serie A, w ktorej Cesar byl dopiero czwartym (!) bramkarzem, nie mam wiecej pytan. Wniosek jeden, na wloskich boiskach Cesar jest czwartym bramkarzem, na swiecie ustepuje zas tylko Buffonowi :lol:


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2008, 13:17

Ehh... znów trzeba przypomnieć sposoby wybierania.

Jedenastka była wybierana na podstawie średnich not. Gazeta nie miała nic do rzeczy.
Nasza obrona bardzo często grała dobrze - wtedy Buffon, chcąc czy nie, musiał się zadowolić oceną 6,00
Takich meczów mieliśmy więcej, dość powiedzieć, że stracilismy jedną bramke mniej niż Fiorentina, ale też sporo bramek traciliśmy po karnych. A tu Buffona obciązać nie można.

A matematycznie rzecz biorąc bramkarz, który jeden mecz bronił świetnie i wyciągał wszystko co możliwe (otrzymując notę 7,00) a w dwóch kolejnych nudząc się na bramce (otrzymuje noty 6,00) jest gorszym bramkarzem niż taki solidny, niezły gracz - otrzymujący co mecz noty 6,50.

Tak więc podsumowanie na podstawie not przy bramkarzach wyraxnie nawala.


Dirty mind
Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2008, 23:21

Venomik pisze:Ehh... znów trzeba przypomnieć sposoby wybierania.

Jedenastka była wybierana na podstawie średnich not. Gazeta nie miała nic do rzeczy.
Ale ja doskonale wiem w jaki sposob byla wybierana jedenastka (o czym zreszta wspomnialem w swoim poscie), dlatego dziwi mnie wybor lub tez opublikowanie przez La Gazzetta dello Sport jedenastki roku, w ktorej Buffon okazal sie najlepszym bramkarzem, a Cesar uplasowal sie tuz za nim. No chyba, ze kryteria dla wyboru obu tych jedenastek byly zupelnie inne...
Bo inaczej nie da sie wytlumaczyc tego, ze we Wloszech najlepszy jest Frey, przed Fontana, Buffonem oraz Cesarem, zas w swiecie najlepszy bramkarz to Buffon przed Cesarem, a Frey jest daleko za nimi...


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2008, 23:42

No byly inne. Jedna to noty, a druga to cos bardziej rzeczywistego.

Myslalem, ze to w miare czytelnie opisalem podajac przyklad z notami.
Bramkarz mający dobrą obronę i czesto mało szans by sie wykazac - zbyt często bedzie miał noty 6,00. Ale nie dlatego, ze jest slabszy od kogos kto mial note 6,50 - ale po prostu nie mial okazji sie wykazac.
Tak czesto miał Buffon.
Za to jak miał okazje sie wykazac - ratował nam tyłek fenomenalnymi interwencjami. Wiecznie bezbłędny. Wiecznie pewny. I nawet wszystkie kiwki w polu karnym mu wychodziły :)
Średnie noty moze i miał gorsze (zasluga tego o czym pisalem) ale bramkarzem i tak najlepszym był :)


Dirty mind
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2008, 12:19

"Serie A: Jedenastka roku wg. La Gazzetta dello Sport"

kazdy ma swoja ulubiona jedenastke a najwyrazniej redaktorzy La Gazzetta dello Sport wybrali sobie taka jedenastke i nad czym tu myslec... i tak kazdy wybralby inna gdyby mu kazano... kibic interu wybieralby glownie sposrod pilkarzy interu,kibic milanu wybieralby glownie sposrod pilkarzy milanu tak samo my szukalibysmy wsrod naszych i widzimy tylko braki zawodnikow takich jak chocby Buffon czy Trezeguet... poza tym nie zawsze "jedenastka roku" musi byc ta najlepsza jedenastka spokojnie mozna zlozyc zespol sposrod zawodnikow ktorych w niej nie ma i na pewno zespol takowy moglby ta druzyne roku wybrana przez La Gazetta dello Sport pokonac


Obrazek
ODPOWIEDZ