Serie A: Jedenastka roku wg. La Gazzetta dello Sport

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 13:36

Tharpenio pisze:Totti jest praktycznie bez formy, wychodza mu tylko co niektore mecze.
Ale tu chodzi o cały rok. A Totti z tego co wiem był królem strzelców więc chyba zasłużył sobie na miejsce w tym składzie.
Tharpenio pisze: A fakt ze na miejscu Trezegueta jest nasz stary znajomy osmolony cygan sie komentowac nawet nie chce, tymbardiej ze spora czesc jego bramek to karne.
Tu się zgodzę :prochno:
stahoo pisze:Almunia
A on to z jakiej okazji? Przecież on gra w arsenalu...
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2007, 13:38 przez darek, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 13:37

Trzeba przyznać rację tym, którzy mówią, że to pół sezonu w 2 lidze włoskiej miało wpływ i ma na tego typu rankingi. Gdyby natomiast robiono ranking najlepszych zawodników obecnego sezonu, to wydaje mi się, że i Buffon, Chiellini jak i Trezeguet znaleźliby się w takowej. Cammoranesi swoją grą wiele wniósł do naszego zespołu, ale trzeba przyznać, że tej gry wiele nie widzieliśmy. Obecność Nedveda mnie nie dziwi, bo w Serie A trudno o drugiego takiego zawodnika. Ma słabsze i lepsze występy, ale w grę wkłada wszystko.
TdF pisze:
[RA]MACIUS pisze:Skoro jest to NAJLEPSZA jedenastka... co robią tam interowskie 'gwiazdy' ? :roll:
Bo są NAJLEPSI? :o
Byli, to trzeba przyznać. Satysfakcja z tego powodu jest napewno ogromna. Wygrać, kiedy nie ma prawdziwych mistrzów.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2007, 13:39 przez szczypek, łącznie zmieniany 1 raz.


Mortal Wombat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2007
Posty: 167
Rejestracja: 03 maja 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 13:38

Widocznie Nedved, który grał w Serie B i nie jest nawet w fantastycznej formie w Serie A, i tak jest najlepszym lewoskrzydłowym we Włoszech :D , przynajmniej tak to wynika z wybrania do 11 tego roku. Nie ma po prostu konkurencji 8)


Obrazek
..::JUVENTUS TURYN FOREVER::..
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 13:45

darek13 pisze:
stahoo pisze:Almunia
A on to z jakiej okazji? Przecież on gra w arsenalu...
Amelia z Livorno miało być. Kretyn ze mnie, już któryś raz myślę o jedym, a pisze nazwisko innego :angry: :wink:


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 15:02

a na goal.com w najgorszej jedenastce roku znaleźli sie : Sergio Almiron i Tiago Mendes z Juventusu, no ale na wyróżnienie nie załużyli :P


rad3k88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 154
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 15:37

Teraz jedna podstawowa informacja. Ta jedenastka to tylko i wyłącznie statystyka. Zestawienie piłkarzy którzy w przeciągu całego roku mają najwyższą średnią not. Więc nie ma sensu się spinać.


Średnie not za rok 2007:

Bramkarze:
1 - Frey (Fiorentina) 6.63
2 - Fontana (Palermo) 6.42
3 - Buffon (Juventus) 6.38
4 - Julio Cesar (Inter) 6.34
5 - Eleftheropoulos (Siena) 6.32
6 - A.Doni (Roma) 6.28

Obrońcy:
1 - J.Zanetti (Inter) 6.37
2 - Mexes (Roma) 6.15
3 - Cordoba i Maicon (Inter) 6.15
5 - Stovini (Catania) 6.14
6 - Gamberini (Fiorentina) 6.13

Pomocnicy:
1 - Figo (Inter) 6.46
2 - C. Doni (Atalanta) 6.44
3 - Cambiasso (Inter) 6.43
4 - Nedved (Juventus) 6.33
5 - Hamsik (Napoli) 6.30
6 - C. Zanetti (Juventus) 6.29

De Rossi dopiero na 8 miejscu. A wg mnie mial lepszy rok od Cambiasso, co zresztą zaowocowało nominacją na najlepszego Włoskiego piłkarza 2007 roku (obok Tottiego i Pirlo)


Napastnicy:
1 - Ibrahimovic (Inter) 6.71
2 - Totti (Roma) 6.54
3 - Di Natale (Udinese) 6.52
4 - Mutu (Fiorentina) 6.44
5 - De Piero (Juventus) 6.36
6 - Amoruso (Reggina) 6.30

Tharpenio pisze:Frey? Moglby buty Buffonowi czyscic.
Czy Ty aby na pewno widziałeś jakie piłki wyciągał Frey? Oczywiście nie twierdze, że Buffon jest gorszy, bo wg mnie jest najlepszym bramkarzem świata, ale Sebastian zanim jeszcze dorwała go kontuzja był w wybornej formie.
A tak poza tym, świetna argumentacja "mógłby buty Buffonowi czyścić" :bravo:
Tharpenio pisze:Totti jest praktycznie bez formy, wychodza mu tylko co niektore mecze, tak jak Del Piero, ewentualnie mozna przebolec ze wzgledu na wysoka pozycje w klasyfikacji strzelcow.
:D :D :D A to ciekawe co mówisz. Doprawdy ciekawe...
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2007, 16:07 przez rad3k88, łącznie zmieniany 1 raz.


hohe

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 sierpnia 2006
Posty: 14
Rejestracja: 17 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 15:48

TdF pisze:
Pajo1906 pisze:To dlaczego Pajacu jest Nedved
Też się nad tym zastanawiam Pojocu.
[RA]MACIUS pisze:Skoro jest to NAJLEPSZA jedenastka... co robią tam interowskie 'gwiazdy' ? :roll:
Bo są NAJLEPSI? :o
teraz taki malt ot. Panowie udzielajac sie na tym forum dekllarujecie sie jako fani tej samej druzyny( mam taka nadzieje), tak jak i reszta. Kazdy ma prwo do pomylki i nie jest to powod zeby obrazac kogos innego, a tym bardziej fana tej samej druzyny. Skoro sami sie nie szanujecie to czemu inni maja Was szanowac.
"Nie musisz lubic wszystkich, ale powinienes ich szanowac." Tak wiec jak cos to napisz komus, ze nie mial racji a nie wyzywaj go.


TdF

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2005
Posty: 118
Rejestracja: 14 lipca 2005

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 15:54

To było do mnie? Zobacz jaki on ma nick.


Inter per SempreObrazek
JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 15:57

hohe pisze:
TdF pisze:
Pajo1906 pisze:To dlaczego Pajacu jest Nedved
Też się nad tym zastanawiam Pojocu.
[RA]MACIUS pisze:Skoro jest to NAJLEPSZA jedenastka... co robią tam interowskie 'gwiazdy' ? :roll:
Bo są NAJLEPSI? :o
teraz taki malt ot. Panowie udzielajac sie na tym forum dekllarujecie sie jako fani tej samej druzyny( mam taka nadzieje), tak jak i reszta. Kazdy ma prwo do pomylki i nie jest to powod zeby obrazac kogos innego, a tym bardziej fana tej samej druzyny. Skoro sami sie nie szanujecie to czemu inni maja Was szanowac.
"Nie musisz lubic wszystkich, ale powinienes ich szanowac." Tak wiec jak cos to napisz komus, ze nie mial racji a nie wyzywaj go.
Problem w tym, że TdF jest kibicem Interu, a Pajo jest Juventino :P
A co do tematu to rzeczywiście pobyt w Serie B zrobił swoje :/ Mimo to (tego?) sądzę, że w tej jedenastce powinien być Trezeguet. Końcówkę w poprzednim sezonie miał całkeim udaną, a w tym sezonie jest nieziemski, więc... Natomiast co do bramkarza to również trudno powiedzieć kto jest lepszy. A dlatego, że Frey grał w Serie A to dali jego do tej jedenastki :whistle:
Pozdrawiam :)


Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 20:10

Radeek pisze:(...)
Tharpenio pisze:Frey? Moglby buty Buffonowi czyscic.
Czy Ty aby na pewno widziałeś jakie piłki wyciągał Frey?
Tak widzialem. A ty widziales jakie pilki Buffon wyciagal? Nie przecze, ze Frey jest dobry, nawet swietny, ale Buffon jest lepszy.(...)
Radeek pisze:
A tak poza tym, świetna argumentacja "mógłby buty Buffonowi czyścić" :bravo:
Nie widzialem powodu, aby argumentowac cos co jest dla mnie oczywiste, tzn. ze Buffon jest lepszy od Frey'a.
Radeek pisze:
Tharpenio pisze:Totti jest praktycznie bez formy, wychodza mu tylko co niektore mecze, tak jak Del Piero, ewentualnie mozna przebolec ze wzgledu na wysoka pozycje w klasyfikacji strzelcow.
:D :D :D A to ciekawe co mówisz. Doprawdy ciekawe...
To jest dopiero swietna argumentacja. Zamiast rzucac takimi tekstami, moglbys sprobowac zaprzeczyc temu co napisalem.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 20:16

Ja nie rozumiem o co ktoś ma pretensje.
Są noty, wybieramy najwyższe, dajemy do jedenatki sezonu. Co niby mieli zrobic z tym rankingiem? Zmodyfikowac by byl inny? Wyciagac poteki kwadratow odwrotnych ulamkow? Sumowac punkty zespolu i wliczac do wyniku?
To po prostu zestawienie zawodnikow z najwyzszymi notami. Po co te protesty?


Dirty mind
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 21:19

Panowie bez przesady, wiadomo, że każdemu może się coś nie podobać, ale w/w komentarze są nie na miejscu. Mogę się założyć, iż ''La gazzeta'' znając życie układając swoją jedenastkę posłużyła się swoimi notami. Mnie osobiście te włoskie noty śmieszą, gdy czytam newsa na JP widzę, iż ''Tuttosport' dało notkę zawodnikowi X załóżmy 6, a w ''La gazzeta'' widzę już notę 6.5, a np. w ''La stampie'' czy innej ''corriero dello sport'' widzę notę 5.5 :D

Szczerzę mówiąc ta jedenastka i w/w noty to pic na wodę. Średnia algebraiczna, a forma zawodnika w sezonie to zupełnie dwie inne rzeczy. Wystarczy popatrzeć na lewą pomoc. Pavel w swojej karierze miał lepsze okresy, a nie zawsze mógł liczyć na takie wyróżnienia. Taka jest prawda. I co mi z tego, że widzę w tej jedenastce argentyńskich zawodników Interu skoro wiem, że można by wytypować drugą jedenastkę, która wcale nie była by gorsza lub nie miała by gorszego roku za sobą.

Pzdr. dla chłopców z mediolanu :D

Radeek pisze:
Tharpenio pisze:Frey? Moglby buty Buffonowi czyscic.
Czy Ty aby na pewno widziałeś jakie piłki wyciągał Frey?

Noo na przykład w meczu z Ukrainą...
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2007, 21:29 przez zoff, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 22:30

Tharpenio pisze:
Radeek pisze:(...)
Tharpenio pisze:Frey? Moglby buty Buffonowi czyscic.
Czy Ty aby na pewno widziałeś jakie piłki wyciągał Frey?
Tak widzialem. A ty widziales jakie pilki Buffon wyciagal? Nie przecze, ze Frey jest dobry, nawet swietny, ale Buffon jest lepszy.(...)
Skoro nie widziałeś interwencji Freya to na jakiej podstawie twierdzisz, że Gigi jest lepszy? Żeby nie wyszło, że tu jakieś bluźnierstwa piszę :prochno: to powiem, że też uważam Buffona za lepszego, ale ten rok Frey miał wyjątkowo dobry (o czym zreszta świadczą jego średnie noty).
zoff pisze:
Radeek pisze:
Tharpenio pisze:Frey? Moglby buty Buffonowi czyscic.
Czy Ty aby na pewno widziałeś jakie piłki wyciągał Frey?
Noo na przykład w meczu z Ukrainą...
od kiedy Ukraina gra w Serie A? :wink: :)


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 22:40

stahoo pisze:
zoff pisze:
Radeek pisze:
Czy Ty aby na pewno widziałeś jakie piłki wyciągał Frey?
Noo na przykład w meczu z Ukrainą...
od kiedy Ukraina gra w Serie A? :wink: :)
Pewnie chodzi o reprezentacje :wink:

stahoo pisze:dlatego nie widzę związku
Ja też :smile:
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2007, 22:55 przez darek, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2007, 22:49

darek13 pisze:Pewnie chodzi o reprezentacje :wink:
juventinek123 pisze:"La Gazzetta dello Sport" wybrała jedenastkę 2007 roku w Serie A.
dlatego nie widzę związku :wink:


ODPOWIEDZ