Zmiany w Lidze Mistrzów

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Karol_Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 188
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 30 listopada 2007, 22:05

Od 2009 roku dojdzie do sporych zmian w Lidze Mistrzów. Finał rozgrywek będzie rozgrywany nie jak dotychczas w środę, ale w sobotę. Najwięcej nowości będzie jednak w kwalifikacjach do fazy grupowej Champions League.

Według zaakceptowanego planu prezydenta UEFA - Michela Platiniego w rundzie eliminacyjnej zespoły rywalizujące zostaną podzielone na dwie grupy. W pierwszej zmierzy się ze sobą piętnaście ekip z czołowych lig europejskich, w drugiej 40 mistrzów innych krajów. Z każdej grupy awansuje po pięć ekip. Ma to zwiększyć szanse kopciuszków europejskiej piłki na udział w Lidze Mistrzów.

Aż 22 zespoły awans uzyskają bezpośrednio. Co ciekawe o jedno miejsce więcej (3 bez konieczności rozgrywania eliminacji) będą miały zespoły z lig: hiszpańskiej, angielskiej i włoskiej.

Komitet Wykonawczy UEFA nie zgodził się na to, by prawo gry w Lidze Mistrzów otrzymali zdobywcy krajowych pucharów. Wiadomo także, że w 2009 roku zostanie rozszerzona faza grupowa Pucharu UEFA (do 48 ekip). Pucha Intertoto zostanie zlikwidowany.

http://www.pilka.pl/?mid=1&show=79075

Moim zdaniem to dobrze bo będę mógł objerzeć filanł na pewno a tak to np. w czwartek do szkoły i w srodku meczu zasne ,chyba że Juve by grało w finale to bym oglondał napewno i nie zasnoł bym :) :P


Obrazek
.::::::FORZA JUVE::::::.
Morxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2005
Posty: 52
Rejestracja: 10 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 listopada 2007, 22:19

ciekawa sprawa :) mnie także pasują takie zmiany :D pozdrawiam i dzięki za bardzo interesujące info :ok:


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 30 listopada 2007, 22:34

Eh, dla mnie Liga Mistrzów jest w tej dobrze zrobiona. Te zmiany wcale nie są konieczne. Chcą dać szans kopciuszkom, a jak ktoś chce oglądać najlepszych?
do autora tematu: 22 to aż tak późno 0.0?


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2007, 11:51

Finał przeniesiony ze srody na sobotę, to wg. mnie dobre posuniecie. Co do reszty to sam nie wiem...
Jak dla mnie najlepsza LM była wtedy, kiedy były dwie fazy grupowe. W tej 2 fazie grupowej były juz tylko najlepsze zespoły i były naprawde ciekawe mecze... :roll:


paruf

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lipca 2006
Posty: 317
Rejestracja: 19 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2007, 12:25

To może się kiedyś doczekamy polskiego Kopciuszka w Lidze Mistrzów:)
Ja bym nie zmieniał finału na sobotę, jeśli ktoś chce obejrzeć mecz może sobie zorganizować czas. No chyba, że zmiany są podyktowane dobrem tych co do meczu wypijają 1000 piw i nie są w stanie na drugi dzień egzystować.
Co do newsa to nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak będą miały wyglądać te eliminacje i grupy? Będzie trzeba rozegrać więcej spotkań o awans do LM?


mati888

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2007
Posty: 687
Rejestracja: 16 września 2007

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2007, 13:03

moim zdaniem, finał w sobotę, to całkiem niezłe posunięcie... Ale co do tych całych kwalifikacji... :think: no nie wiem...wszystko się okaże...ważne jest,że Juve i tak będzie się kwalifikował bez eliminacji (mistrzowie krajów mają bezpośredni awans do grup) :dance:
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2007, 13:06 przez mati888, łącznie zmieniany 1 raz.


'Czasem lepiej nic nie mówić i sprawiać wrażenie głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości'
RavaneVialli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2007
Posty: 425
Rejestracja: 03 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2007, 13:04

No to pójdziemy ze znajomymi do pubu na Ligę Mistrzów i będziemy oglądać piłkę na najwyższym europejskim poziomie, czyli jeszcze więcej hitów typu: Steaua Bukareszt vs Slavia Praga... Te rozgrywki wyraźnie stracą na poziomie, i stracą miliony widzów, ale jeden Platini będzie dumny, że "wyrównuje poziom futbolu w Europie".


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2007, 16:14

Panowie, nie przesadzajmy. Zrobią się z tego pewnie dwie, może trzy przeciętne drużyny, które zajmą miejsce niewiele lepszych.
Póki co dla mnie formuła LM - zarówno obecna jak i przyszła, to niezły kompromis pomiędzy ligą faktycznych mistrzów a ligą najlepszych. I niech tak pozostanie :)


Dirty mind
ODPOWIEDZ