Steve McClaren zwolniony!

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Anglii?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
patryks14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 lipca 2007
Posty: 108
Rejestracja: 16 lipca 2007

Nieprzeczytany post 23 listopada 2007, 19:27

Steve McClaren został zwolniony ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Anglii - potwierdził w czwartek Angielski Związek Piłki Nożnej. Powodem takiej decyzji władz angielskiej piłki jest sensacyjny brak awansu do finałów mistrzostw Europy.

Anglikom do wywalczenia awansu był potrzebny remis w meczu na Wembley z Chorwacją. Drużyna prowadzona przez McClarena przegrała jednak ten mecz 2:3 i w przyszłym roku zabraknie jej na austriackich i szwajcarskich boiskach.

McClaren, który miał podpisany kontrakt do 2010 roku, jest najkrócej urzędującym selekcjonerem reprezentacji Anglii w historii. Były już selekcjoner odpowiedzialną funkcję sprawował od sierpnia 2006 roku. Od tego momentu zwyciężył 9 razy, poniósł 5 porażek i 4-krotnie remisował.

Prezes Angielskiego Związku Piłkarskiego (Football Association), Geoff Thompson na oficjalnej konferencji prasowej zwołanej na godzinę 12:00 ma ogłosić decyzję o dymisji McClarena. Zwolniony zostaje także jego asystent, Terry Venables.
źródło

Od początku wydawało mi się, że to nie jest odpowiedni człowiek na to stanowisko. :doh: Bo to po prostu wstyd i obciach, żeby mieć tak mocną reprezentację i nawet eliminacji nie przejść :!: Przecież grupy nie mieli trudnej. Ciekawe kto będzie się jego następcą :think:

Pozdrawiam :ball:
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2007, 16:08 przez patryks14, łącznie zmieniany 2 razy.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 10:56

Dziwi mnie bardzo, że po takim blamażu McClaren sam nie podał się do dymisji :think: Co do jego następcy, to wydaje mi się, że będzie nim Mourinho :wink:
A tak na marginesie, bo jeszcze nigdzie tego nie napisałem: uff, jak dobrze, że Włosi się tak nie skompromitowali i awansowali :prochno:


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 11:02

Również stawiam na Mourinho. Obecnie jest bezrobotny i chyba nie ma w obecnej chwili lepszego trenera, który by chciał prowadzić angielską reprezentację (no chyba że Capello :smile: ). Za Mourinho przemawia równiez to, że w miare dobrze orientuje sie w Lidze Angielskiej i zna dobrze piłkarzy. Ciekawe czy udałoby mu się (albo innemu trenerowi, który zajmie miejsce Mc Clarena) zrobic z Anglików prawdziwa druzyne a nie skupisko gwiazd i gwiazdeczek :wink:


mati888

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2007
Posty: 687
Rejestracja: 16 września 2007

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 11:18

Albo Mourinho albo Shearer... W końcu Shearer całą piłkarską karierę rozegrał w Anglii i też się świetnie orientuje w tej lidze...moim skromnym zdaniem, są tylko ci dwaj kandydaci...


'Czasem lepiej nic nie mówić i sprawiać wrażenie głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości'
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 11:32

Od początku wiadome było że McClaren nie jest odpowiednim szkoleniowcem dla reprezentacji w której piłka nożna jest sportem narodowym, trzeba mu oddać że z Middlesbrough zrobił bardzo solidną ekipę która doszła do finału Pucharu UEFA, a przed objęciem McClarena była ekipą mało liczącą się w Premiership. Teraz McClaren jest zapewne postacią znienawidzona w Anglii.


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 12:05

McLaren kierując reprezentacją Angli bardziej przypominał kukiełkę w rękach mediów niż kompetentnego menadżera... Kazali mu stawiać na Robinsona to stawiał na niego, kazali mu go zmienić to go zmienił, kazali mu nie wpuszczać Becksa to siedział na ławce... O dziwo i tak grali całkiem nieźle, aczkolwiek mieli jeden słaby punkt stojący z tyłu między słupkami, a który inne drużyny skrzętnie wykorzystywały... I czy był to w/w robinson czy jakiś inny Carson to efekt był podobny... Piękna bramka po ich fantastycznych interwencjach... Trzeba przyznać że Anglia ostatnimi laty nie ma szczęścia do bramkarzy (pewnie dzięki temu nasi bramkarze są tak na wyspach lubiani)

Co do nowego trenera...
W przeciwieństwie do autora tematu nie wyobrażam sobie aby tą posadę przejął trener który awansował do Euro z innym zespołem. Zwłaszcza Hiddink który awansował przecież kosztem właśnie Anglików...
Chciałbym aby Anglię objął teraz Capello... Myślę że byłoby to całkiem zabawne... XD


P.S. Forma tematu/ankiety jest IMO trochę bez sensu... Bardziej przypomina to zabawę w zgadywankę niż jakąkolwiek formę dyskusji...


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 12:31

McLaren zbłaźnił się nie podając się do dymisji. Mógł przynajmniej pokazać że przegrał i odszedł a nie czekał na zwolnienie. :|
Co do następcy to myślę że będzie nim Mourinho. Kiedyś jeszcze jako trener czelsi powiedział że z chęcią podjął by się pracy jako selekcjoner reprezentacji Anglii.


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
alex_KiNiO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2006
Posty: 361
Rejestracja: 18 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 12:49

mati888 pisze:Albo Mourinho albo Shearer... W końcu Shearer całą piłkarską karierę rozegrał w Anglii i też się świetnie orientuje w tej lidze...moim skromnym zdaniem, są tylko ci dwaj kandydaci...
Zgadzam się w 100%. Również uważam, że wezmą kogoś z tej dwójki i raczej myśle że wybiorą Shearera. Mourinho też ma spore szanse, ale nie wiem czy anglicy na niego postawią.
POzDRO


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości.
Gianni Agnelli
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 13:25

DamKam pisze:Dziwi mnie bardzo, że po takim blamażu McClaren sam nie podał się do dymisji :think:
nie zdążył :D albo stwierdził, ze i tak wyleci...


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 14:09

m-a-t-t-e-o pisze:McLaren kierując reprezentacją Angli bardziej przypominał kukiełkę w rękach mediów niż kompetentnego menadżera... Kazali mu stawiać na Robinsona to stawiał na niego, kazali mu go zmienić to go zmienił, kazali mu nie wpuszczać Becksa to siedział na ławce...
A co najśmieszniejsze, później za te decyzje go ostro krytykowali :D

Jak został zapamiętany Steve przez Anglików?
Jako "idiotę z parasolem".

Anglicy mają za swoje.
Trzeba bardziej rozpieszczać dumnych synów Albionu i podnosić im i tak już olbrzymie kontrakty (ile dostaje A. Cole za grzanie ławy w Chelsea?).
Trzeba ściągać tabuny zagranicznych bramkarzy na Wyspy (i dochodzi do tego, że w drużynie narodowej gra ten Pan).
Trzeba powiększyć ligę do 24 drużyn i stworzyć dodatkowe 2 puchary.
Trzeba znieść jakiekolwiek przerwy w lidze (po co komu przerwa świąteczna?).
Do tego trzeba osadzić na stanowisku trenerskim McLarena - faceta, którego jedynym sukcesem było dostanie się do finału P. UEFA( i nikt nie wie dlaczego), a wyniki same przyjdą. I przyszedł - wynik 2:3 z Chorwacją na Wembley. :ok:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 14:20

mati888 pisze:Albo Mourinho albo Shearer...
ten Shearer, który jako trener do tej pory nic nie osiągnął? szerokiej drogi.

nie ma co ukrywać, Angole przegrali eliminacje i cała Europa się z nich śmieje, a najbardziej pewnie Ruscy. ktoś musiał za to beknąć i padło na trenera. bo któżby inny? angielskie gwiazdeczki?

kto trenerem? z tego co czytałem to ...nikt nie chce tej posady. a jak trenerem zostanie Mourinho, to pewnie Drogba wystąpi o przyznanie obywatelswa...

EDIT:
pan Zambrotta pisze: Tylko nam coś nie wyszło z Bońkiem :prochno:
bo Boniek nie ma 40 lat :prochno:
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2007, 14:41 przez białas, łącznie zmieniany 1 raz.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 14:37

białas pisze:
mati888 pisze:Albo Mourinho albo Shearer...
ten Shearer, który jako trener do tej pory nic nie osiągnął? szerokiej drogi.
Ostatnio zapanowała moda na 40letnich ex-piłkarzy, ze znikomym doświadczeniem trenerskim.
Zapoczątkowali ten trend Niemcy z Klinsmannem, następnie Holendrzy z van Bastenem, potem padło na Brazylię i Dungę, w Italii postawiono na Donadoniego. Okazało się że to nie jest wcale głupi pomysł. Tylko nam coś nie wyszło z Bońkiem :prochno:.
Ja bym nie skreślał takich pomysłów.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
klsmkr

Interista
Interista
Rejestracja: 22 lipca 2005
Posty: 387
Rejestracja: 22 lipca 2005

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 16:15

pan Zambrotta pisze:Trzeba ściągać tabuny zagranicznych bramkarzy na Wyspy
Przecież ci wszyscy bramkarze (Carson, James, Robinson) wpuszczali takie szmaty, że nawet regularna gra w topowym klubie niewiele by zmieniła. To nie jest tak, że Anglia ma słabych bramkarzy, bo w Arsenalu broni Lehmann, tylko na odwrót. To nie trener był największą bolączką kadry, bo i tak nieźle mu szło mając ciągle jakiegoś sabotażystę na bramce.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 16:43

Zaleta stawiania na ex-piłkarzy w okolicach 40 jako na trenerów jest moim zdaniem dobrym pomysłem, ponieważ lepiej rozumieją zespół. Jeżeli w przeszłości byli znakomitymi graczami to z pewnościa maja autorytet u piłkarzy. Wadą może byc brak doświadczenia... Wątpie jednak, że Anglicy postawia na Shearer'a jeżeli kandydowaliby tacy trenerzy jak Capello czy Mourinho...
klsmkr pisze:To nie trener był największą bolączką kadry, bo i tak nieźle mu szło mając ciągle jakiegoś sabotażystę na bramce.
to ja dam taki mały link :wink:
angielska szkoła bramkarstwa


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 24 listopada 2007, 18:35

klsmkr pisze:
pan Zambrotta pisze:Trzeba ściągać tabuny zagranicznych bramkarzy na Wyspy
Przecież ci wszyscy bramkarze (Carson, James, Robinson) wpuszczali takie szmaty, że nawet regularna gra w topowym klubie niewiele by zmieniła. To nie jest tak, że Anglia ma słabych bramkarzy, bo w Arsenalu broni Lehmann, tylko na odwrót. To nie trener był największą bolączką kadry, bo i tak nieźle mu szło mając ciągle jakiegoś sabotażystę na bramce.
Skoro uważasz, że w Arsenalu/Chelsea itd nie stoją na bramce Anglicy i to jest nie wina klubów, to wychodzi na to że w Anglii nie potrafią po prostu wyszkolić bramkarzy?

Wg mnie to właśnie brak limitów w angielskiej Premiership jest bolączką reprezentacji. Zamiast stawiać i promować swoich, to wolą sprowadzać gotowych zagranicznych kopaczy, nie tylko bramkarzy. I dochodzi do tego, że piłkarzy na miarę reprezentacji Albionu to jest może z 14, reszta to przeciętniactwo.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ODPOWIEDZ