Ruch Chorzów zostaje w II lidze

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 20 lipca 2007, 16:53

FlooZwT pisze:
paku pisze:
ThailonFae pisze:
Po pierwsze Zagłebie Sosnowiec nie jest śląskim klubem :evil:
A co może jest Małopolskim klubem? :prochno:

Musiał byś tu zamieszkac to byś zrozumiał czemu niejest śląskim klubem
Może dla rodowitych Ślązaków Sosnowiec na Śląsku nie leży, nie wnikam, każdy ma swoje przekonania, ale dla mnie, Kielczanina Sosnowiec leży na Śląsku jak pokazuje mapa.


Wujekk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 stycznia 2005
Posty: 91
Rejestracja: 10 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 20 lipca 2007, 17:58

artoni pisze:
FlooZwT pisze:
paku pisze:
A co może jest Małopolskim klubem? :prochno:

Musiał byś tu zamieszkac to byś zrozumiał czemu niejest śląskim klubem
Może dla rodowitych Ślązaków Sosnowiec na Śląsku nie leży, nie wnikam, każdy ma swoje przekonania, ale dla mnie, Kielczanina Sosnowiec leży na Śląsku jak pokazuje mapa.
Sosnowiec tylko graniczy ze śląskiem... jest położony w Zagłębiu Dąbrowskim a jak nie wierzysz to wejdz http://pl.wikipedia.org/wiki/Sosnowiec


a co do tematu to szkoda Ruchu bo napewno ciekawie byłoby na meczach Zagłębia z Ruchem :twisted:


artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 20 lipca 2007, 20:06

Wujekk pisze:
artoni pisze:
FlooZwT pisze:

Musiał byś tu zamieszkac to byś zrozumiał czemu niejest śląskim klubem
Może dla rodowitych Ślązaków Sosnowiec na Śląsku nie leży, nie wnikam, każdy ma swoje przekonania, ale dla mnie, Kielczanina Sosnowiec leży na Śląsku jak pokazuje mapa.
Sosnowiec tylko graniczy ze śląskiem... jest położony w Zagłębiu Dąbrowskim a jak nie wierzysz to wejdz http://pl.wikipedia.org/wiki/Sosnowiec


a co do tematu to szkoda Ruchu bo napewno ciekawie byłoby na meczach Zagłębia z Ruchem :twisted:
sorry wszystkich. Mogłem się pomylić, jak każdy. Swoją drogą pisze, że Sosnowiec leży w woj. śląskim, więc myślałem że woj. śląskie to Śląsk.
Skoro twierdzicie że jest inaczej to przepraszam.


Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 20 lipca 2007, 23:59

Zeby miec jako takie pojecie o relacjach miedzy wlasciwym Slaskiem a Sosnowcem to najlepiej w ktoryms z tych regionow mieszkac. (nie bede mowil, w ktorym lepiej :wink: ) Wtedy mozna osobiscie doswiadczyc roznych animozji. Przewazajaca wiekszosc mieszkancow Katowic, Chorzowa, czy tez Gliwic (itd.) nie wypowie sie przyjaznie o rejonie Zaglebiowskim i nie uzna jego przynaleznosci do Slaska.

Tak btw. to troche odeszlismy od tematu, wiec jesli ktos chce podyskutowac o sprawach Slaska i Zaglebia to proponuje zalozyc nowy temat.


ThailonFae

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2007
Posty: 8
Rejestracja: 27 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2007, 00:31

artoni pisze:
sorry wszystkich. Mogłem się pomylić, jak każdy. Swoją drogą pisze, że Sosnowiec leży w woj. śląskim, więc myślałem że woj. śląskie to Śląsk.
Skoro twierdzicie że jest inaczej to przepraszam.
W woj. Slaskim lezy wiecej Zaglebiowskich miast... Dabrowa Gornicza, Bedzin, Czeladz...


Wujekk pisze:Sosnowiec tylko graniczy ze śląskiem... jest położony w Zagłębiu Dąbrowskim a jak nie wierzysz to wejdz http://pl.wikipedia.org/wiki/Sosnowiec

Od razu przypomina sie teks Horrorshow-"Jestesmy z Sosnowca"

"Moje miasto tylko graniczy ze Slaskiem, moje miasto lezy w Zaglebiu Dabrowskim"





Radek_88 pisze:Zeby miec jako takie pojecie o relacjach miedzy wlasciwym Slaskiem a Sosnowcem to najlepiej w ktoryms z tych regionow mieszkac. (nie bede mowil, w ktorym lepiej ) Wtedy mozna osobiscie doswiadczyc roznych animozji. Przewazajaca wiekszosc mieszkancow Katowic, Chorzowa, czy tez Gliwic (itd.) nie wypowie sie przyjaznie o rejonie Zaglebiowskim i nie uzna jego przynaleznosci do Slaska.
I tu sie zgadzamy, Zaglebiacy takze nie uznaja przynaleznosci Zaglebia Dabrowskiego do Slaska... A my sie nie wypowiemy dobrze o Waszych miastach...


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2007, 13:01

Po prostu Sosnowiec, DG itd leżą w województwie śląskim, ale nie na śląsku. Ot cała filozofia.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2007, 13:17

Radek_88 pisze:Zeby miec jako takie pojecie o relacjach miedzy wlasciwym Slaskiem a Sosnowcem to najlepiej w ktoryms z tych regionow mieszkac. (nie bede mowil, w ktorym lepiej ) Wtedy mozna osobiscie doswiadczyc roznych animozji. Przewazajaca wiekszosc mieszkancow Katowic, Chorzowa, czy tez Gliwic (itd.) nie wypowie sie przyjaznie o rejonie Zaglebiowskim i nie uzna jego przynaleznosci do Slaska.
Szczególnie mogli to odczuć Ci mieszkańcy Sosnowca, którzy przyjechali na pierwszy mecz w Katowicach teksty typu: oo witamy ludzi z zagranicy to tylko przykładowy tekst :wink: . A Radek mówi prawdę i dobrze prawi, jedynie mogą zrozumieć tą sytuacje mieszkańcy Zagłębia i Śląska, tylko oni potrafią ocenić jak naprawdę jest. Zresztą Śląsk jest tak złożony, że duże miasto koło dużego miasta i czasami, żeby z jednego do drugiego przejechać to czasami są kłopoty, chodź nie takie jak kiedyś ...



Dobiegł mnie wczoraj news o panu Koźmińskim - starszym, że wszystkie papierki jeszcze raz skrzętnie rozpatrzą i zobaczą czy nie zaszła jakaś pomyłka w trakcie ich sprawdzania, tylko teraz niewiem czy jest możliwość w którym klub zdegradowano do niższej klasy powrócić, dla mnie to bezsens, takie sytuacje dzieją się tylko w dwóch krajach Europy Polsce i Włoszech, zresztą kiedyś był podjęty temat podobieństw ...


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 21 lipca 2007, 13:21

po pierwsze, to muszę się całkowicie zgodzić z Venomikiem. mało mnie obchodzą sukcesy klubu. gdyby za sukcesy kluby miałyby dostawać licencję, to równie dobrze można napisać, że za sukcesy Ruch nie powinien spaść z Ekstraklasy. i nie piszę tego dlatego, że nie lubię Ruchu czy coś w tym rodzaju, bo akurat chorzowska drużyna jest mi zupełnie obojętna.

co w takim razie powinien zrobic PZPN? całkowity przewrót we wszystkich ligach? jeśli tak, to w sprzyjajacych warunkach jakieś 5 lat zajęło by robienie porzadków w związku ze spałenianiem licencji przez kluby. o ile w pierwszej lidzie wszystkoe jest w miarę ok, to w drugiej byłoby zupełnie inaczej. przykład: Polonia Bytom. ledwo spełniają wymogi na drugą ligę, a są w pierwszej. nie ma wymogów na daną ligą? no to żegnay się z nią.
ThailonFae pisze:
artoni pisze: Który klub nie posiada własnego stadionu, który nie spełniałby wymogów PZPN?
Między innym Zagłebie Sosnowiec ( jednak modernizacja ma się zacząć na dniach), Polonia Bytom... Nie wiem jakim cudem Jaga dostała licencje, bo z tego co się orientuje to ich stadion również nie spełnia wymogów.
z tego co wiem, to PZPN odszedł od wymogu zadaszenia na 1000 miejsc. nie wiem jak jest z resztą.


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 22 lipca 2007, 15:01

białas pisze:po pierwsze, to muszę się całkowicie zgodzić z Venomikiem. mało mnie obchodzą sukcesy klubu. gdyby za sukcesy kluby miałyby dostawać licencję, to równie dobrze można napisać, że za sukcesy Ruch nie powinien spaść z Ekstraklasy. i nie piszę tego dlatego, że nie lubię Ruchu czy coś w tym rodzaju, bo akurat chorzowska drużyna jest mi zupełnie obojętna.
No tak, ale nie powiedz, że Ruch miał trochę pecha. Tyle klubów przed nimi dostawało licencję na grę w ekstraklasie, choć nie powinny. A były to kluby, które miały jakieś powiązania z aferami korupcyjnymi. Ruch nigdy nie brał udziału w żadnej aferze, a licencji nie dostał.

białas pisze:co w takim razie powinien zrobic PZPN? całkowity przewrót we wszystkich ligach? jeśli tak, to w sprzyjajacych warunkach jakieś 5 lat zajęło by robienie porzadków w związku ze spałenianiem licencji przez kluby.
Licencję można również spokojnie dostać gdy jest się w długach, ale robi się wszystko, aby z nich wyjść.
białas pisze:
ThailonFae pisze:
artoni pisze: Który klub nie posiada własnego stadionu, który nie spełniałby wymogów PZPN?
Między innym Zagłebie Sosnowiec ( jednak modernizacja ma się zacząć na dniach), Polonia Bytom... Nie wiem jakim cudem Jaga dostała licencje, bo z tego co się orientuje to ich stadion również nie spełnia wymogów.
z tego co wiem, to PZPN odszedł od wymogu zadaszenia na 1000 miejsc. nie wiem jak jest z resztą.
Jeśli jakiś stadion nie spełnia wymogów to klub może grać swoje mecze domowe na stadionie któregoś poblisiego rywala.
I tak np. Polonia ma grać na stadionie Zagłębia, za to Sosnowiczanie na stadionie Odry Wodzisław. Przyznam, że trochę to dziwne i pokręcone :roll:


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 lipca 2007, 17:01

nie palam sympatia do Ruchu i ogolnie klubow slaskich, jednak zadne inne mecze nie maja takiego smaczku jak derby Zaglebiowsko - Slaskie.
Ruch mial po prostu pecha, ewentualnie padl ofiara spisku ludzie z Wawy.
Nie napisze, ze jest mi przykro, ale troche szkoda Chorzowskiego klubu..
wloski pisze:Szczególnie mogli to odczuć Ci mieszkańcy Sosnowca, którzy przyjechali na pierwszy mecz w Katowicach teksty typu: oo witamy ludzi z zagranicy to tylko przykładowy tekst Wink
A myslisz, ze jak wy przyjezdzacie do nas to rzucamy wam kwiaty pod nogi.. ? prosze Cie wloski.. ;)


przepraszam za brak polskich znakow, pisze ze Szwecji.


Wujekk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 stycznia 2005
Posty: 91
Rejestracja: 10 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 23 lipca 2007, 09:03

Michael900 pisze: I tak np. Polonia ma grać na stadionie Zagłębia, za to Sosnowiczanie na stadionie Odry Wodzisław. Przyznam, że trochę to dziwne i pokręcone :roll:
chyba cos ci sie pomieszalo bo Zagłębie rzeczywiscie ma grac na stadionie Odry ale polonia ma umowe ze stadionem w chorzowie a nie Sosnowcu... czy uwazasz ze bytom moglby ot tak sobie pograc w Sosnowcu... chyba nie bardzo bo by sie zaraz kotlowalo cale miasto :twisted:


Johnny777

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2003
Posty: 1235
Rejestracja: 16 lipca 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2007, 13:07

Tak wracając do tematu - jako kibic Górnika Zabrze powinienem się cieszyć z kłopotów Ruchu, ale jakoś tak jest inaczej. Krew mnie zalewa ze przy zielonym stoliku przewraca się cały sezon sportowej CZYSTEJ walki! Odniesienia do Calciopoli az nadto oczywiste... :/ tyle ze zamiast Interu tu występuje Wisła Płock.
Jestem jak najbardziej za licencją dla Ruchu, bo nie ma to jak Wielkie Sląskie Derby czyli mecze Górnika z Ruchem! :twisted:


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 23 lipca 2007, 13:07

Michael900 pisze:
białas pisze:po pierwsze, to muszę się całkowicie zgodzić z Venomikiem. mało mnie obchodzą sukcesy klubu. gdyby za sukcesy kluby miałyby dostawać licencję, to równie dobrze można napisać, że za sukcesy Ruch nie powinien spaść z Ekstraklasy. i nie piszę tego dlatego, że nie lubię Ruchu czy coś w tym rodzaju, bo akurat chorzowska drużyna jest mi zupełnie obojętna.
No tak, ale nie powiedz, że Ruch miał trochę pecha. Tyle klubów przed nimi dostawało licencję na grę w ekstraklasie, choć nie powinny. A były to kluby, które miały jakieś powiązania z aferami korupcyjnymi. Ruch nigdy nie brał udziału w żadnej aferze, a licencji nie dostał.
zgadzam się, ale teraz te kluby poniosły konsekwencje m.in. tego, że wcześniej zostały dopuszczone do pierwszej ligi. ale zauważ, że nadal istnieje możliwość niedopuszczenia Zagłebia Sosnowiec ze względu korupcji.

białas pisze:co w takim razie powinien zrobic PZPN? całkowity przewrót we wszystkich ligach? jeśli tak, to w sprzyjajacych warunkach jakieś 5 lat zajęło by robienie porzadków w związku ze spałenianiem licencji przez kluby.
Licencję można również spokojnie dostać gdy jest się w długach, ale robi się wszystko, aby z nich wyjść.
ale niby Ruch doszedł do porozumienia ze wszystkimi podmiotami, którym jest winien pieniądze. tylko, że zarząd dostarczył pewną część tych dokumentów, bo myślał, że tyle (ile? nie wiem) wysatczry, aby dostać licencję. jak już pisałem, zarząd nie popisał się zbytnio, czego konsekwencją jest brak licencji.

dodam jedynie, ze wolałbym w pierwszej lidze zobaczyć kolejną drużynę z drugiej ligi, czyli Polonię Warszawa, a nie zdegradowaną Wisłę Płock. no ale cóż my możemu uczynić? trzeba patrzeć i płakać nad tym co wyprawia PZPN. nie wspomnę już o tym, że dzisiaj w Metrze przeczytałem, że zamiast Wisły Płock w pierwszel lidze może wsytapić... Górnik Łęczna...


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 lipca 2007, 14:02

Wujekk pisze:
Michael900 pisze: I tak np. Polonia ma grać na stadionie Zagłębia, za to Sosnowiczanie na stadionie Odry Wodzisław. Przyznam, że trochę to dziwne i pokręcone :roll:
chyba cos ci sie pomieszalo bo Zagłębie rzeczywiscie ma grac na stadionie Odry ale polonia ma umowe ze stadionem w chorzowie a nie Sosnowcu... czy uwazasz ze bytom moglby ot tak sobie pograc w Sosnowcu... chyba nie bardzo bo by sie zaraz kotlowalo cale miasto :twisted:
Kibice Poloni Bytom i Ruchu Chorzów też się delikatnie mówiąc... nie lubią. Ma być zawieszenie broni, ale ciekawe czy to coś da...


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Lechug

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 kwietnia 2004
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 23 lipca 2007, 17:11

Ruch i Polonia zostaly dopuszczone do OE.

A jednak Slask nie dal sie wydymac Warszawiakom!!!


ODPOWIEDZ