Orange Ekstraklasa 2007/2008

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Bodmer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 czerwca 2007
Posty: 85
Rejestracja: 25 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 17:49

pilka.pl pisze:Tego jeszcze nie było. Budżety klubów Orange Ekstraklasy w najbliższym sezonie będą najwyższe w historii.

Wicemistrz Polski, GKS Bełchatów będzie dysponował sumą w wysokości 40 mln złotych, mistrz z Lubina - 27.5 mln złotych.
Wysokimi budżetami będą operowały również Lech Poznań, Wisła Kraków, Legia Warszawa i Groclin Grodzisk Wielkopolski.

Portal "money.pl" szacunkowo przeliczył możliwości finansowe klubów Polskiej ekstraklasy.

Budżety Polskich klubów:
1. GKS Bełchatów - 40 mln zł
2. Wisła Kraków - 30 mln zł
3. Zagłębie Lubin - 27.5 mln zł
4. Lech Poznań - 27 mln zł
5. Groclin Grodzisk Wlkp. - 26 mln zł
6. Legia Warszawa - 25 mln zł
7. Korona Kielce - 18 mln zł
8. Widzew Łódź - 15 mln zł
- Cracovia - 15 mln zł
- Górnik Zabrze - 15 mln zł
11. Ruch Chorzów - 10 mln zł
12. Jagiellonia Białystok - 9 mln zł
13. Zagłębie Sosnowiec - 7 mln zł
14. ŁKS Łódź - 4 mln zł
- Polonia Bytom - 4 mln zł

Razem: 280,5 mln zł
No to pojechali ci z Bełchatowa. Może doczekamy się jeszcze czasów gdzie do naszej ligi będą przychodzić chociażby "gwiazdeczki".


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 17:55

Nooo ja nie wiem, nie wydaje mi się, żeby w grę wchodziły aż tak astronomiczne sumy. Wisła Kraków nawet u szczytu formy (czytaj lata 2002-2005) miała budżet ok 35 mln, nie wydaje mi się, żeby BOT był w stanie ich przewyższyć po jednym dobrym sezonie.


Cornholio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2006
Posty: 89
Rejestracja: 23 października 2006

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 17:57

troche wątpie w te "gwiazdeczki"
bo niby moze i kasa coraz większa,ale nadal raczej malutka a poza tym "prestiż" ligi i szanse a (raczej ich brak) na grę w Europejskich pucharach
na ambitnych graczy,którzy chca pograć i w lidze i w Europie bym za bardzo nie liczył


Bodmer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 czerwca 2007
Posty: 85
Rejestracja: 25 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 18:03

troche wątpie w te "gwiazdeczki"
Nie chodzi mi tu o takich jak Ronaldinho czy Trezeguet, tylko no wiecie jakiś zawodników liczących się gdzieś np. na Bałkanach, których by potem można sprzedać za dość pokaźnie kwoty, jak na polskie realia. Żeby nasi nie musieli wyjeżdżać do Turcji czy Austrii.


Kame1988_Kornel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 września 2003
Posty: 151
Rejestracja: 17 września 2003

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2007, 18:04

Jak to dobrze że w futbolu pieniądze nie grają :lol: bo Polonia Bytom i ŁKS mieli by ciężką przeprawę :think:


Bodmer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 czerwca 2007
Posty: 85
Rejestracja: 25 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 01 lipca 2007, 13:17

Ponoć Giza porozumiał się z..... Rapidem Bukareszt. Czy to nie jest jakaś pomyłka. Ale żenada.


damianeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2007
Posty: 144
Rejestracja: 01 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 01 lipca 2007, 13:21

to nie jest pomylka :P podpisuje kontrakt


mala rumuneczko :D <hahaha>
TomiQ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 272
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 01 lipca 2007, 13:35

Moze za jakis czas nasza liga doczeka sie wiekszego prestiżu i wtedy ujrzymy te "gwiazdeczki" na Polskich boiskach


Z JUVE od 1996 roku i już na zawsze tak będzie!!!FORZA JUVE!!!Wyciąg z regulaminu:3.f) Należy pamiętać o tym, że w dyskusji atakujemy poglądy, a nie ich autora!
damianeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2007
Posty: 144
Rejestracja: 01 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 01 lipca 2007, 13:51

TomiQ pisze:Moze za jakis czas nasza liga doczeka sie wiekszego prestiżu i wtedy ujrzymy te "gwiazdeczki" na Polskich boiskach
kiedy to bedzie .... :D GKS ma 40mln zl ty to chyba zachodnie potegi na buty wydaja co roku a nie na transfery :P


mala rumuneczko :D <hahaha>
paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2007, 21:53

Bodmer pisze:Ponoć Giza porozumiał się z..... Rapidem Bukareszt. Czy to nie jest jakaś pomyłka. Ale żenada.
Jednak zrezygnował z podpisania kontraktu "z powodów rodzinnych"...

Wracając do tematu, miejmy nadzieję, że dość znaczny wzrost budżetów klubów przeniesie się w jakiś sposób na poziom ligi. Oczywiście nie można się spodziewać, że nagle nasze drużyny dorównają takim "tuzom" futbolu, jak zespoły rosyjskie czy ukraińskie, ale poczekajmy. Na Wschodzie niektóre kluby są tak dobre i sprowadzają świetnych graczy ze względu na olbrzymie pieniądze wpompowywane przez sponsorów. W Polsce raczej nie ma na coś takiego szans, ale przede wszystkim trzeba postawić na infrastrukturę! Gdyby młodzi Polacy mieli odpowiednie warunki do treningów, to z pewnością co chwila wyrastaliby nam świetni zawodnicy. Jak dla mnie te pieniądze należy więc inwestować w ośrodki treningowe itp. i mam również nadzieję, że polskie zespoły pójdą po rozum do głowy i nie będą sprowadzały żadnego "złomu" np. z Bałkanów, który zajmuje miejsca w składzie młodym Polakom.


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
Fifarulez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 kwietnia 2007
Posty: 119
Rejestracja: 14 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2007, 14:10

paul636 pisze:
Bodmer pisze:Ponoć Giza porozumiał się z..... Rapidem Bukareszt. Czy to nie jest jakaś pomyłka. Ale żenada.
Jednak zrezygnował z podpisania kontraktu "z powodów rodzinnych"...

Wracając do tematu, miejmy nadzieję, że dość znaczny wzrost budżetów klubów przeniesie się w jakiś sposób na poziom ligi. Oczywiście nie można się spodziewać, że nagle nasze drużyny dorównają takim "tuzom" futbolu, jak zespoły rosyjskie czy ukraińskie, ale poczekajmy. Na Wschodzie niektóre kluby są tak dobre i sprowadzają świetnych graczy ze względu na olbrzymie pieniądze wpompowywane przez sponsorów. W Polsce raczej nie ma na coś takiego szans, ale przede wszystkim trzeba postawić na infrastrukturę! Gdyby młodzi Polacy mieli odpowiednie warunki do treningów, to z pewnością co chwila wyrastaliby nam świetni zawodnicy. Jak dla mnie te pieniądze należy więc inwestować w ośrodki treningowe itp. i mam również nadzieję, że polskie zespoły pójdą po rozum do głowy i nie będą sprowadzały żadnego "złomu" np. z Bałkanów, który zajmuje miejsca w składzie młodym Polakom.
Racja! U Nas to w ogóle nie ma dobrych szkółek!Np. u mnie to młodzi zawodnicy najlepszej drużyny w mieście (trampakrze, juniorzy, orliki itp.) grają na takim klepisku, że ja już na osiedlu mam lepsze boisko. Porażka! A co do budżetu- może BOT zobaczył, że GKS ma ambicje na europejskie puchary i chce pomóc drużynie z Bełchatowa :think: Nie wiem, ale to jest chyba najbardziej prawdopodobne... Ta kasa może tylko pomóc polskim zespołom... a zawodników, jak już sprowadzać, to ze spadkowiczów z Serie B, chociaż i tak pewnie by nie chcieli przejść :twisted:


ola465

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2004
Posty: 76
Rejestracja: 08 października 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2007, 14:42

I tak Ruch Chorzów pokaże wszystkim zespołom jak sie gra...pieniadze w polskiej lidze i tak nie sa az tak wazne bo za takie 40 mln to i tak nie bedzie mozna kupic "gwiazd". Bójcie się ch... do 1 ligi wracamy :D


cukier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2003
Posty: 72
Rejestracja: 26 maja 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2007, 15:20

Niedzielan i Kosowski w Wisełce.. heh:)


FORZA JUVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JUVE FOREVER!!!!
alex_KiNiO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2006
Posty: 361
Rejestracja: 18 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 lipca 2007, 14:25

Jak na polską ligę to kasa spora...BOT 40 mln...skąd oni tyle wzięli?


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości.
Gianni Agnelli
TomiQ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 272
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 lipca 2007, 14:31

alex_KiNiO pisze:Jak na polską ligę to kasa spora...BOT 40 mln...skąd oni tyle wzięli?
Głównym sponsorem w nowym sezonie będzie Polska Grupa Energetyczna (PGE) więc nie dziw sie , że dysponują takim budżetem ;)


Z JUVE od 1996 roku i już na zawsze tak będzie!!!FORZA JUVE!!!Wyciąg z regulaminu:3.f) Należy pamiętać o tym, że w dyskusji atakujemy poglądy, a nie ich autora!
Zablokowany