Liga Mistrzów 2007/2008

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 14:29

Venomik pisze:
Szybszy jest Walcott lub Henry
Henry na pewno nie. Saha jest bardzo szybkim zawodnikiem, ale na szybkości kariery zrobić się nie da.
A przykłady Odonkoora, czy też Bellamy'ego tylko potwierdzają tę tezę.
alex_pl pisze:as ManU strzela niestety głównie bramki z potencjalnie słabszymi rywalami, bramki w meczach z Arsenalem Liverpoolem czy też Chelsea idzie policzyć na palcach jednej ręki, wczoraj w meczu z Barcą się to potwierdziło, dużo biegania, machania rękami i bezsilności.
Z tym że zauważ, że ci "słabsi przeciwnicy" z Premiership prezentują taki sam poziom, jak dobre drużyny z Ligue 1...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
alex_pl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2004
Posty: 212
Rejestracja: 13 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 14:56

Łukasz pisze:
alex_pl pisze:as ManU strzela niestety głównie bramki z potencjalnie słabszymi rywalami, bramki w meczach z Arsenalem Liverpoolem czy też Chelsea idzie policzyć na palcach jednej ręki, wczoraj w meczu z Barcą się to potwierdziło, dużo biegania, machania rękami i bezsilności.
Z tym że zauważ, że ci "słabsi przeciwnicy" z Premiership prezentują taki sam poziom, jak dobre drużyny z Ligue 1...
Oczywiście nie kwestionuje tego, liga Angielska stoi na bardzo wysokim poziomie i teoretycznie nie ma słabych drużyn, dlatego napisałem "potencjalnie"- jednak w tych ważnych-prestiżowych meczach z naprawdę znanymi markami, Cristiano sobie słabo radzi.


"Ci piłkarze są zwycięzcami i są niezdolni tylko do zwykłego brania udziału w grze - oni chcą wygrywać."-Claudio Ranieri
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 15:07

Wielka bzdura!

Żeby to udowodnić pokuszę się o garść statystyk z tego sezonu.
Zerknąłem na tabelę, wziąłem 5 najsilniejszych drużyn (poza ManU). W tym sezonie ManU rozegrał z nimi w lidze 9 spotkań (zostało jeszcze jedno z Chelsea) i w tych 9 spotkaniach strzelił... 8 bramek!
W ligowych pucharach grał tylko z Tottenhamem. Efekt: dwie bramki.
W Lidze Mistrzów strzelił do tej pory bodaj sześć bramek.
Jakim cudem Wy mówicie, że nie umie strzelać najlepszym? Bo nie strzelił wczoraj i nie strzelił rok temu z Milanem?
Super
Dla przykładu Del Piero w analogicznych spotkaniach w naszej lidze (5 najlepszych poza Juve) strzelił w sumie 2 bramki. Treze także 2 bramki.
Spotkań było tyle samo.

Na marginesie dodam, że nie lubię tego zawodnika. Ale umiem oddać mu honor za wspaniały sezon.
bramki w meczach z Arsenalem Liverpoolem czy też Chelsea idzie policzyć na palcach jednej ręki
Fakt. To aż 5 spotkań w tym sezonie, dziwne by było gdyby strzelił ponad 5 bramek :roll: 3 bramki w 5 spotkaniach w lidze z najlepszymi. Lepszy wynik niż Alex i Treze razem wzięci w meczach z Interem, Romą i Milanem/Fiorentiną :]


Dirty mind
alex_pl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2004
Posty: 212
Rejestracja: 13 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 15:19

Venomik to nie były moje słowa, była to ciekawostka, którą zafundował nam EKSPERT w studiu tvp, i było to parę miesięcy temu jak już podkreślałem, osobiście nie śledzę poczynań Cristiano- mógłbyś mi tak jeszcze powiedzieć jak wyglądają statystyki Ronaldo tylko z Arsenalem Liverpoolem i Chelsea bo skoro mówiłeś że brałeś 5 najlepszych drużyn z tabeli to podliczyłeś jeszcze Everton i Aston Ville bodajże- tak z ciekawości bym chciał się dowiedzieć.

EDIT; ok, uprzedziłeś mnie- nie było pytania.


"Ci piłkarze są zwycięzcami i są niezdolni tylko do zwykłego brania udziału w grze - oni chcą wygrywać."-Claudio Ranieri
kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 15:25

Ale was zazdrość zżera. I nie mówcie, że nie bo czym innym można usprawiedliwić wasze zachowanie, waszą zawiść? C. Ronaldo pod każdym względem przewyższa porównywanego do niego Davida B. robiącego 'karierę' i spełniającego American Dream za oceanem. W Juventusie nie ma obecnie gracza o takich umiejętnościach jak Krystyna i chyba stąd bierze się wasza złość. A na dodatek nie macie żadnych argumentów żeby potwierdzić to, że Ronaldo jest słabym graczem. Bo nim nie jest. A że jest gwiazdą i mocno charakterystyczną postacią.. takich ludzi dzisiaj chce oglądać publika.

Nie jestem jego fanem, ani Czerwonych Diabłów. Potrafię docenić dobrych graczy i moje poglądy na jego temat są takie same jak u kolegi Venomika.


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 15:43

To, że piłkarzem jest świetnym jest rzeczą oczywistą. Niestety, jego boiskowy charakter jest nie do zniesienia. Wczoraj symulował bodajże czterokrotnie.
A co do półfinałów, Barca mając taki potencjał w ataku gra bardzo średnio. Akcje nie są płynne, brak pomysłu na grę. Miejscami wydawało mi się, że chcieli z tą piłką wejść do bramki Van der Saara. Przyzwoite strzały oddali jedynie Zambrotta i Henry.
Drugiego meczu nie oglądałem, powiem tylko tyle, że cieszę się, że Liverpool jest dalej awansu niż Chelsea. Trzeci finał dla tego zespołu byłby nie do zniesienia.


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 15:47

JuveFanik pisze:To, że piłkarzem jest świetnym jest rzeczą oczywistą. Niestety, jego boiskowy charakter jest nie do zniesienia. Wczoraj symulował bodajże czterokrotnie.
Zgadzam się z tym. Dodam jeszcze to że nie lubię takich lalusiów jak on. Jak dla mnie to szpaner i tyle. Oczywiście w nogę grać potrafi i to bardzo dobrze bo jest najlepszy, ale nie lubie go za to co jest wyżej napisane.
PS. JuveFanik fajny masz podpis :smile:


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 15:54

Mam nadzieje ze United nie przejda dalej i ze w koncu ludzie zobacza cała prawde o C. Ronaldo. W czoraj pokazła... nic. Szukał faul wszedzie gdzie tylko był przy piłce. Kontrowersyjny karn (na C.Ronaldo)y? Mozliwe ale zauwazcie ze playboy (Ronaldo) tez wystawił reke, nawet faulujac obronce. A niewykorzystany karny... no tak zdarza sie kazdemu :lol:
Mam nadzieje ze United odpadna, przez cały turniej mieli prawie wszystkie pierwsze mecze na wyjezdzie, co jest wielkim plusem dla tego zespolu. Mieli szczescie ze Barcelona nieuderzała zbyt czesto zza pola karnego.


meloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2008
Posty: 236
Rejestracja: 17 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 16:28

Venomik pisze:Żeby to udowodnić pokuszę się o garść statystyk z tego sezonu.Zerknąłem na tabelę, wziąłem 5 najsilniejszych drużyn (poza ManU). W tym sezonie ManU rozegrał z nimi w lidze 9 spotkań (zostało jeszcze jedno z Chelsea) i w tych 9 spotkaniach strzelił... 8 bramek!.
Wiadomo ze w Anglii dominuje "wielka czwórka" i to z tych meczow patrz na satystyki bo rywale z dalszych miejsc wyraznie odstaja poziomem.

A z nimi jak napisałes rozegrał 5 spotkan - 3 bramki. Jedna z karnego, jedna do pustej, jedna z głowy po roznym. Ale co tam.. strzelił to strzelił, nie to jest najwazniejsze. Wazniejsza jest gra... a w tych meczach w ani jednym nie zachwycił. Ba.. w ani jednym nie zagrał nawet dobrze. W wszystkich meczach był niewidoczny i nieporadny. I to jest tak naprawde wazne... bo przy szczesciu bramke moze strzelic kazdy.
Venomik pisze:W Lidze Mistrzów strzelił do tej pory bodaj sześć bramek.
No dobra... ale poaptrz znowu komu to strzelał. Dynamo, Sporting?
Pokaz mi chociaz jeden mecz z naprawde mocnym przeciwnikiem w ktorym Ronaldo byłby najlepszy na boisku.Bo ja sobie nie przypominam.. no chyba zeby zaliczyc tragicznie słaba Rome :lol:
Ronaldo gra dobrze w meczach mało prestizowych. Derby czy Fulham... tam jak najbardziej. Ale Milan czy Barca to juz inna bajka.
I owszem sezon ma wspaniały i umiejetnosci piłkarskie rowniez.

Ale nigdy nie bedzie najlepszy... dobry piłkarz to nie tylko technika i instynkt srzelecki. Liczy sie tez charakter a jezeli po meczu w ktorym nie strzelił karnego mówi ze nic sie nie stało bo on strzelił juz 38 bramke w sezonie i jeden karny to nie tragedia to jest jeszcze bardziej smieszny niz jego mimika i gestykulacja bo symulowanych faulach... :roll:

kacek_ pisze:Ale was zazdrość zżera.I nie mówcie, że nie bo czym innym można usprawiedliwić wasze zachowanie, waszą zawiść?.
Heh.. a niby czego mam mu zazsdroscic?
kacek_ pisze:W Juventusie nie ma obecnie gracza o takich umiejętnościach jak Krystyna i chyba stąd bierze się wasza złość. .
Obejrzyj sobie jakis mecz Juve chłopcze a potem pisz takie brednie... :lol:
kacek_ pisze:A że jest gwiazdą i mocno charakterystyczną postacią.. takich ludzi dzisiaj chce oglądać publika.
Taa publika... szczegolnie ta o odmiennej orientacji :lol:
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2008, 16:37 przez meloo, łącznie zmieniany 6 razy.


blazejrondel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 października 2006
Posty: 66
Rejestracja: 24 października 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 16:32

Smutne jest to że jedziecie po Manchesterrze i Ronaldo tylko dlatego bo nie zagrali wczoraj wspaniałego meczu a Ronaldo nie strzelił min 3 bramek. Remis na wyjezdzie w takim meczu to dla nich dobry wynik, u siebie to oni będą częściej przy piłce i będą atakować.
Jeśli tkoś z was ogląda dużo piłki, ligę angielską i Manu to doskonale wie że Manchester gra w tym sezonie najlepszą piłkę a Ronaldo jest obecnie najlepszym piłkarzem na starym kontynencie. Dla mnie liga mistrzów to przede wszystkim piękno futbolu i chce aby wygrała ją drużyna która przez cały sezon gra piękną piłkę a nie Barcelona która gra fatalny sezon.
A tak wogóle Manchester gra jutro mecz o mistrzostwo ligi i ich słabsza gra mogła być spowodowana jutrzejszym meczem z Chelsea.


lcichorz

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2005
Posty: 24
Rejestracja: 06 listopada 2005

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 17:42

Kto mowi ze jedziemy po nich dlatego ze nie wygrali ?? Mysle za jakby to zrobili to jechalbym jeszcze bardziej (hehe ;) ) . A co do CR to "chłopak" dobrze gra i czy to komuś przeszkadza ? Mnie jedynie przeszkadza to , że oni (czyt. angole i fani ligi ang.) wraz z CR uwazaja swoja lige za lepsza przynajmniej o jedną klasę od ligi wloskiej czy tam hiszpanskiej...wiec jesli Barca wygra to bede mial dowod ich tezy na ręku...dziękuję ;p


Każdy powie to WAM , że w Polsce rządzi GKS ORKAN :D :D :D
Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 19:53

moze i jezdze go ale jestem kibicem i chyba mi wolno, z reszta czy wy nie jezdzicie interu, milanu?
Co do ligi angielskiej, nie ma co ukrywac ze jest na wysokim poziomie jak np. wloska czy hiszpanska ale nie dlatego ze anglicy potrafia grac w noge tylko dlatego ze maja kupe kasy i kupuja ludzi z zagranicy.


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 19:55

Łukasz pisze:
Okoni pisze:On jest skuteczny na jakiej podstawie tak sądzisz??? bo strzela dużo bramek???
A możew być inne kryterium skuteczności?
Jakby piłkarz w meczu miał cztery stuprocentowe okazje, a wykorzystał jedną to nie wiem czy z czystym sumieniem można byłoby go nazwać piłkarzem bardzo skutecznym.


Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 20:09

"ale nie dlatego ze anglicy potrafia grac w noge tylko dlatego ze maja kupe kasy i kupuja ludzi z zagranicy" popieram tą hipotezę, w końcu Anglia to cieniasy :lol: którzy strzelają (jeśli strzelają :lol: ) to dzięki fartowi !!!


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
Bianconeri23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2007
Posty: 281
Rejestracja: 03 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2008, 20:28

Myślisz że jak jest dużo kasy to można zbudować świetny zespół spójrz na Real z przed kilku lat same gwiazdy a mimo to nie byli najlepszą drużyną


Obrazek
ODPOWIEDZ