Liga Mistrzów 2007/2008

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2007, 20:21

32 zespoły. Anglicy, Hiszpania i Włosi - po 4 przedstawicieli. Pozostałe 20 miejsc zarezerwowane dla klubów z Niemiec(3), Portugalii(3), Francji (2), Ukrainy(2), Turcji(2), Szkocji(2) oraz po jednym przedstawicielu z Grecji, Norwegii, Rosji, Rumunii, Holandii i Czech. Łącznie: 15 narodowości. I co jest już 10-letnią tradycją: jakaż szkoda, że w tej 15-stce brakuje Polski.

Największym nieobecnym obecnej edycji pozostaje Ajax Amsterdam. Jak również Sevilla FC, która nie powinna mieć żadnych problemów z AEK.

Moim zdaniem najmocniej obsadzona jest grupa D, w której znaleźli się obrońcy trofeum - RossoNeri, obok Benfici Lizbona, Celtów i Szachtara. Będziemy tu świadkami rywalizacji legendarnych drużyn, które nadawały (wraz z Interem) ton rozgrywek Pucharu Mistrzów w latach 60-tych.

W grupie F szykuje się wielka okazja do rewanżu za ubiegłoroczny blamaż z ćwierćfinału pomiędzy Manchesterem United a Romą. A jest tu Sporting Lizbona, prosto z Portugalii, która Czerwonym Diabłom zdecydowanie nie leży. Jest to były klub Cristiano Ronaldo, któremu fanatycy w Portugalii z pewnością zgotują gorącą owację. Outsiderem grupy jest Dynamo Kijów. Nie przypominam sobie, aby chłopcy Fergussona mieli okazję udowodnić swoją wyższość na tym monumentalnym Ukraińskim kolosie. Nie zmienia to jednak faktu, że życzę Czerwonym Diabłom wszystkiego najgorszego.

W tej edycji kciuki będę trzymał za Olympique Marsylia, który trafił nieźle. O ile FC Liverpool wydaje się być zdecydowanym faworytem grupy, o tyle Smokom z Porto gracze francuscy mogą postawić twarde warunki. Są tu także nieprzewidywalni Turcy z Besiktasu.

W Grupie E, gdzie rozstawiona była FC Barcelona szykuję ekscytująca walka o miejsce... drugie. Olympique Lyon katastrofalnie rozpoczął ten sezon i nie uważam, aby zdolni byli przeciwstawić się Katalończykom. A są w tej grupie również Mistrzowie Niemiec ze Stuttgartu oraz zawsze groźni Rangersi.

Real Madryt znowu odwiedzi Italię! Tym razem gościć ich będzie Rzymskie Lazio. Grupę uzpełniają ekipy wielce zasłużone jak Werder i Olympiakos. Real wydaje się być poza zasięgiem. Forza Lazio!

Do łatwej grupy trafił również Inter Mediolan. Co prawda jest w niej PSV, ale zarówno CSKA jak i Fenerbache powinny okazać się dostarczycielami punktów.

Podobna sytuacja jest w grupie H, gdzie Arsenal i domniemanie Sevilla to drużyny o klasę mocniejsze, aniżeli Steaua Bukareszt czy Slavia Praga.

W grupie B jest tak samo. Chelsea i Valencia zdecydowanie odstają od Niemców z Gelsenkirchen czy Wikingów z Trondheim. Mimo iż obydwie drużyny, zarówno Schalke jak i Rosenborg? na własnym boisku? mogą wygrać z każdym.

Ale co to za Liga Mistrzów bez Juve?


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
Bubu1899

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 grudnia 2006
Posty: 221
Rejestracja: 13 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2007, 21:27

_Jah pisze: Ale co to za Liga Mistrzów bez Juve?
Taka sama jak w zeszlym przepięknym sezonie :)


Milano siamo noi!
Polakom gratulujemy Milan Club Polonia!
Obrazek
Wonki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 czerwca 2005
Posty: 366
Rejestracja: 15 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2007, 21:52

białas pisze: a niby dlaczego? bo poziom piłki w Norwegii, Grecji, Turcji czy też Czechach jest niższy od poziomu we Włoszech czy Anglii? zauważ, że dwa pierwsze zespoły zostały mistrzami swoich krajów, Besiktas wicemistrzem a Lazio znalazło sie w pierwszej czwórce Serie A. jeśli już piszesz takie głupoty to należałoby przyjąć zasadę, że w LM powinni występować jedynie mistrzowie krajów. cieszyłbyś się gdyby Juventus zajął drugie miejsce w lidze i musiałby grać z drużynami "pokroju" Rosenborga lub Besiktasu?
Nie uwierzę jeśli ktokolwiek stwierdzi, że woli oglądać mecz np Rosenborga z Chelsea niż np Bayernu z Chelsea. Dlatego nie wiem, dlaczego to, co ja piszę nazywasz "głupotami". Jasne - Bayern czy Ajax nie zasłużyli sobie na grę w grupach, Rosenborg sobie zasłużył - niech sobie gra. Ja tylko ubolewam nad tym, że już wiadomo praktycznie na 100%, które miejsce Rosenborg zajmie w swojej grupie (ale się ich uczepiłem :wink: ). Co oczywiście nie przeszkadza słabszym drużynom stawiać opór i zbierać doświadczenie. Daj Bóg żeby któryś z tych zespołów okazał się czarnym koniem rozgrywek :pray: Czekam niecierpliwie na nieliczne szlagiery rundy grupowej oraz późniejsze fazy LM.


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2007, 22:11

Wonki pisze:Nie uwierzę jeśli ktokolwiek stwierdzi, że woli oglądać mecz np Rosenborga z Chelsea niż np Bayernu z Chelsea.
kibice Rosenborga?
Dlatego nie wiem, dlaczego to, co ja piszę nazywasz "głupotami". Jasne - Bayern czy Ajax nie zasłużyli sobie na grę w grupach, Rosenborg sobie zasłużył - niech sobie gra. Ja tylko ubolewam nad tym, że już wiadomo praktycznie na 100%, które miejsce Rosenborg zajmie w swojej grupie (ale się ich uczepiłem :wink: ).
chętnie posłucham, a jutro popędzę do bukmachera i postawię co nieco. za wytypowanie zwycięzców grup też można zgarnąć niezły hajs.
Co oczywiście nie przeszkadza słabszym drużynom stawiać opór i zbierać doświadczenie. Daj Bóg żeby któryś z tych zespołów okazał się czarnym koniem rozgrywek :pray: Czekam niecierpliwie na nieliczne szlagiery rundy grupowej oraz późniejsze fazy LM.
zróbmy Ligę Mistrzów drużynom tylko z 4 pierwszych krajów, bo ktoś może stwierdzić, że FC Porto zasługuję na grę "jedynie" w Pucharze UEFA.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2007, 22:36

Eh... i Inter i Milan maja bardzo latwe grupy.

Moim zdaniem najciekawiej sie zapowiada grupa A, C i E.

Motywacja?
W grupie A, Liverpool to chyba faworyt, lecz nie mozna zapomniec ze Porto i Marsylia to bardzo silne zesploy. Moim zdaniem mecz Liverpool - Marsylia sie zapowiada bardzo ciekawie, dawno druzyny z poludnia Francji nie bylo w LM.
Liverpool raczej na pierwszym miejscu, a walka o drugie wyglada bardzo interesujaco.

Grupa C:
Cztery bardzo silne druzyny. Tak samo jak w grupie A, jest jeden faworyt - Real Madryt. Lecz tutaj wszystkie cztery druzyny moim zdaniem sie licza w walce o awans (no, moze Olympiakos troche mniej). Werder moze uciac punkty Realowi, tak samo jak druzyna ze stolicy Itali, a wynik meczu Lazio - Werder Brema jest bardzo otwarta sprawa.

Grupa E:
Tutaj trzy druzyny beda miedzy soba rywalizowac, Barcelona, Lyon i Stuttgart. Barcelona i Lyon to troche faworyci tej grupy, lecz Stuttgart moze byc czarnym koniem. Ale mimo wszystko stawiam na to ze Barcelona i Lyon awansuja (Barca 1 miejsce, Lyon drugie).


Zwyciezcy innych grup:
Grupa B: Chelsea i Valencia. Fajnie bedzie znowu zobaczyc te dwie druzyny na tym samym boisku, w 1/4 finalu poprzedniej edycji CL bylo nawet niezle widowisko.

Grupa D: Uuu, tutaj bedzie ciezko. Milan na 100% pierwsze miejsce. I potem trudno powiedziec czy Celtic czy Benfica, ale stawiam raczej na Celtic.

Grupa F: Manchester Utd i Roma. Murowani faworyci. Ciekawi mnie wynik tego spotkania na Old Trafford. :lol:

Grupa G: Inter i PSV. Inter tutaj ma baaardzo latwe zadanie, jesli nie wygra tej grupy to juz naprawde sie stana posmiewiskiem.

Grupa H: Sevilla (raczej sie zakwalifikuje) i Arsenal. Lecz Arsenal jest owiele slabszy niz sezon czy dwa temu, wiec mysle ze powinni uwazac na Steaue.


A tak wogole to uwazam ze Ajax niezle sie osmieszyli... Troche mi szkoda, bo dawno nie bylo druzyny z stolicy Holandi w LM.

No i oczywista sprawa - Liga Mistrzow to nie to samo bez Juventusu.


_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2007, 22:48

Wonki pisze:
białas pisze: a niby dlaczego? bo poziom piłki w Norwegii, Grecji, Turcji czy też Czechach jest niższy od poziomu we Włoszech czy Anglii? zauważ, że dwa pierwsze zespoły zostały mistrzami swoich krajów, Besiktas wicemistrzem a Lazio znalazło sie w pierwszej czwórce Serie A. jeśli już piszesz takie głupoty to należałoby przyjąć zasadę, że w LM powinni występować jedynie mistrzowie krajów. cieszyłbyś się gdyby Juventus zajął drugie miejsce w lidze i musiałby grać z drużynami "pokroju" Rosenborga lub Besiktasu?
Ja tylko ubolewam nad tym, że już wiadomo praktycznie na 100%, które miejsce Rosenborg zajmie w swojej grupie (ale się ich uczepiłem :wink: ).
Do kogo pijesz? 20-krotny Mistrz Norwegii jest etatowym uczestnikiem LM.
Sam udział w tych rozgrywkach to spory przypływ gotówki. Takich klubów powinno być więcej (patrz: warszawska Legia).
Podobnie rzecz ma się z Dynamem Kijów. Slavia Praga eliminuje Ajax. CSKA Moskwa to zdobywca Pucharu UEFA z 2005 roku. Steaua Bukareszt eliminuje... Mistrza Polski. Niespodzianką można również nazwać kolejny z rzędu awans Szachtaru. Dwóch przedstawicieli ma również Turcja. Nie - to nie są żadne niespodzianki. To drużyny o uznanej marce.
Na papierze LM jest nudna. Teraz można przewidzieć kto wyjdzie. A niby w drugiej rundzie, nie?
Szanse na wygranie LM mają moim zdaniem jedynie kluby z Anglii, Włoch i Hiszpanii. Bo niby kto jeszcze? taki jest po prostu podział sił w Europie.


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
Wonki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 czerwca 2005
Posty: 366
Rejestracja: 15 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2007, 23:21

białas pisze:kibice Rosenborga?
Ok, dla nich na pewno jest to atrakcja. Ale ja nie wypowiadam się jako kibic któregoś konkretnego zespołu uczestniczącego w LM tylko ogólnie jako kibic piłki, dla którego atrakcją jest widzieć na boisku światowych piłkarzy i walki zespołów, które mają zamiar zwyciężać i wychodzić z grupy. Chyba trudno oczekiwać tego wobec niektórych zespołów, które będą się mierzyć z najlepszymi.

Moja wypowiedź nie była w żadnych stopniu obiektywna, była subiektywna, moje zdanie z którym nie muszą się wszyscy zgadzać, więc nie wiem, czemu wywołała takie kontrowersje.
białas pisze:zróbmy Ligę Mistrzów drużynom tylko z 4 pierwszych krajów, bo ktoś może stwierdzić, że FC Porto zasługuję na grę "jedynie" w Pucharze UEFA.
nieeee, to by zabiło ducha sportowej rywalizacji, jakkolwiek byłoby bardzo atrakcyjne dla przeciętnego kibica piłki nożnej.
_Jah pisze:20-krotny Mistrz Norwegii jest etatowym uczestnikiem LM.
obawiam się, że nawet 20-krotny mistrz Norwegii nie będzie atrakcją w Lidze Mistrzów (wspomniany układ sił w Europie). Racja - nikt nie zabroni takim teoretycznie "mniej atrakcyjnym" zespołom walczyć, rywalizować i przynajmniej zbierać doświadczenie na przyszłość. Ja im też nie zabraniam ( :idea: ) niechaj grają z potentatami i zawstydzą mój cynizm ogrywając ich.

EDIT
herr_braun 100% poparcia. dokładnie to samo miałem na myśli (żeby była chociaż jedna supermocna grupa), może powiedziałem to trochę zbyt drastycznie :whistle:
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2007, 00:07 przez Wonki, łącznie zmieniany 1 raz.


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2007, 23:57

Wonki pisze:Grupy takie sobie. Jak na niektóre zespoły patrzę to nie mogę ścierpieć jeszcze bardziej, że nie ma Juve ;/ LIGA MISTRZÓW to nie turniej dla zespołów pokroju Rosenborg, Olimpiakos, Besiktas, Slavia (o Jezusie, Ajax to dał do pieca), czy Dynamo, a nawet Lazio - sory ale dla nich stworzono PUEFA :/ w sumie to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać bo można się spodziewać, że w większości przypadków poziom rozgrywek grupowych będzie nędzny.
To w jaki sposób powinno się typować zespoły do LM? Bo Bayern po prostu sportowo rywalizacje przegrał i na tym polega sport, nawet faworyci czasem zawodzą. Na szczęście piłka nie jest jeszcze do cna skomercjalizowana (jak np. NBA) i Ligą Mistrzów nie emocjonują się tylko Anglicy i Włosi (pomijam kibiców zagranicznych) ale też Czesi, Turcy, Grecy, Rumuni itd. A na emocje przyjdzie czas, w/g mnie to dobrze, że im więcej spotkań rozegranych tym ciekawsze mecze i lepsze zespoły ;)


Dla mnie jednak trochę szkoda, że nie ma praktycznie grupy, w której byłyby 3 mniej więcej równorzędne zespoły walczące o awans. Nie wątpie, że czeka nas niejedna niespodzianka, ale przydałaby się taka klasyczna grupa śmierci, którą po raz pierwszy od dawna dość ciężko wytypować ;)


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2007, 10:33

Losowanie było bardzo ciekawe, a jeszcze ciekawsze to co powiedział Michel Platini. Brakuje tutaj tylko jednego, jakże utytułowanego w Europie zespołu. Oczywiście Juventusu.
Oto moje typy:
Grupa A:
1. Liverpool FC
2. FC Porto
3. Olympique Marsylia
4. Besiktas Stambuł

Grupa dość ciekawa. Finalista Ligi Mistrzów moim zdaniem jest tu zdecydowanym faworytem, jednak mam nadzieję że sporo problemów sprawi im FC Porto.

Grupa B:
1. Valencia CF
2. Chelsea Londyn
3. Schalke 04 Gelsenkirchen
4. Rosenborg Trondheim

Bardzo ciekawa grupa. Mam nadzieję że to cienkie i bezduszne czelsi nie wyjdzie z tej grupy ale chyba nie ma im kto w tym przeszkodzić. Według mnie zdecydowanym faworytem grupy jest Valencia, i nie mówię tego ze względu na upodobania! Bardzo lubię Valencie i będę za nich trzymał kciuki w LM!

Grupa C:
1. Real Madryt
2. Lazio Rzym
3. Werder Brema
4. Olympiakos Pireus

Real Madryt przyzwyczaił nas w ostatnich latach do sporych niespodzianek w LM. Te niespodzianki prawie zawsze były negatywne dla kibiców Królewskich. Myślę że tym razem nie będzie inaczej. Real moim zdaniem wygra grupę bo nie sądzę żeby Lazio czy Werder przeszkodziły mu w tym. Na drugim miejscu umieściłem Rzymian, ponieważ jest to bardzo zdeterminowany zespół, grający dobrą piłkę. Mają naprawdę bardzo dobrych piłkarzy i sądzę że wyjdą z tej grupy na drugim miejscu. Werder będzie musiał nacieszyć się występami w Pucharze UEFA.

Grupa D:
1. AC Milan
2. Benfica Lizbona
3. Szachtar Donieck
4. Celtic Glasgow

Obrońca trofeum trafił do grupy w której wyraźnie wyróżnia się na tle pozostałych zespołów. Myślę że bez problemu poradzą sobie z zajęciem pierwszej lokaty. Według mnie drugie miejsce przypadnie Benfice a trzecie Szachtarowi. Celtic jest za słaby że rywalizować z Portugalczykami i wydaję mi się że lepsi od nich będą również Ukraińcy, którzy zrobili tego lata kilka dobrych transferów i już od paru sezonów walczą w LM i pokazują że są silną i zdeterminowaną drużyną.

Grupa E:
1. FC Barcelona
2. Olympique Lyon
3. VfB Stuttgart
4. Glasgow Rangers

Faworyt Ligi Mistrzów jakim jest FC Barcelona trafiła do grupy z Mistrzem Francji, oraz Mistrzem Niemiec. Na pewno nie będzie łatwo z takimi drużynami wygrać, tym bardziej z VFB które po kilku latach wraca do LM. Mimo wszystko sądzę że Barca jest na tyle mocna że nawet z kompletem punktów może wyjść z tej grupy. W letnim Mercato zrobili fantastyczne transfery i są faworytami zarówno LM jaki i La Liga. Drugie miejsce przypadnie Lyonowi który od paru sezonów pokazuję że chce walczyć o najwyższe trofea w Europie.

Grupa F:
1. AS Roma
2. Manchester United
3. Sporting Lizbona
4. Dynamo Kijów

W grupie F oczekuję się rewanżu Romy za zeszłoroczny ćwierćfinał z Manu, gdzie na Old Trafford, Roma została upokorzona przegrywając 1:7! Myślę że Roma jest jeszcze silniejsza niż przed rokiem i może zawojować Ligę Mistrzów. Według mnie to "czarny koń" tych rozgrywek. Manu wydaję mi się jakieś niemrawe na początku sezonu, ale to pewnie tylko kwestia czasu aż znów zaczną wygrywać. Mimo wszystko na pierwszym miejscu w grupie F stawiam Romę. Trzecie miejsce dla Sportingu a czwarte dla Dynama.

Grupa G:
1. Inter Mediolan
2. PSV Eindhoven
3. Fenerbahce Stambuł
4. CSKA Moskwa

inter trafił do bardzo łatwej grupy. Myślę że nie powinni mieć problemu z wygraniem jej chociaż bardzo liczę na czwartą lokatę i upokorzenie na tle Europy. Według mnie pierwszy będzie inter, drugie PSV chociaż tego nie jestem taki pewien ponieważ zarówno Fenerbahce jak i CSKA mogą sprawić niespodziankę.

Grupa H:
1. Sevilla FC
2. Arsenal Londyn
3. Steaua Bukareszt
4. Slavia Praga.

Jestem pewien że Sevilla pokona AEK i będzie w fazie grupowej LM i wygra grupe H. Arsenal po odejściu Henrego to już nie ten sam zespół i myślę że finalista Champions League z przed dwóch lat zakończy zmagania grupowe na drugim miejscu. Trzecie miejsce przypadnie Steaunie, a czwarte Slavi.


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Judzio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 745
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2007, 10:56

Fenerbache ma mocny skład tym sezonie, mogą namieszać i pokrzyżować plany Interowi :twisted:


Obrazek
chlodzio1989

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 25
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2007, 11:25

Wonki straszne głupoty opowiadasz człowieku.Po to jest Liga Mistrzów by dawać szansę dostania się do niej tym słabszym zespołom.I nie wiem dlaczego uczepiłeś się Rosenborga.Oni akurat grają w tej lidze dość regularnie.Według Ciebie Liga Mistrzów powinna mieć stały skład i powinna być zamknięta dla innych zespołów które chcą się wypromować.Ciekawe czy o Zagłębiu Lubin powiedziałbyś to samo co o Rosenborgu gdyby się zakwalifikowało.Raczej nie stwierdziłbyś,że Zagłębie jest niepotrzebne w LM i nikt nie będzie chciał ich oglądać.Myle się?Tyle z mojej strony.Pozdro


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2007, 11:48

Osobiście uważam rundę grupową za mało ciekawą z powodu braku takich firm jak Juventus, Bayern czy Ajax. Zamiast tego, w 3 rundzie el. były takie pary jak BATE - Steaua.
Oczywiście nikomu nie ujmuję umiejętności, jestem pełen podziwu wzrostu wyrównania poziomu lig w Europie (i przerażony cofaniem się ligi polskiej), jednak zawsze ciekawiej oglądałoby się np. wicemistrzów Holandii zamiast Sparty Praga.

Grupa A - Nuda. FC Porto z bagażem 60 mln zarobionych na Pepku i Andersonie nic nie kupiło, Marsylia bez Riberyego, za to z przeciętnym obecnie Cisse. Do tego nuda w postaci Besiktasu i Liverpoolu.

Grupa B - Pojedynek zespołów, których transfery w tym roku nie powalają na kolana, do tego kopacze z północy i Schalke. Czyli - nuda.

Grupa C - Dołujący Werder, Real w entej przebudowie, Olimpiakos bez Rivaldo. Grupę ratuje Lazio Rzym.

Grupa D - Uwaga ! Najwięcej transmisji w TVP... Możliwe zobaczenie starcia gigantów Celtic (Boruc) - Szachtar (Lewandowski)

Grupa E - Rozsprzedany Lyon, Rangersi i Stuttgart. Do tego Barcelona z Zabrottą i Thuramem. Ujdzie. Reszta - nuda.

Grupa F - Roma i Manchester, nie widzę sensu, po co oglądać resztę kolejek.

Grupa G - Trzymam kciuki za Fenerbahce. Może wyjść z grupy, bo rywali ma kiepskich - PSV i CSKA. Jakos nie jestem przekonany co do "potęgi" rosyjskiej ligi, PSV co roku wymienia piłkarzy przy czy te kolejne generacje są coraz słabsze. Podobnie jak w Lyonie. Ciekawy pojedynek Fenerbahce - Inter na gorącym terenie w Turcjii.

Grupa H - Kanonierzy bez głównego działa, atrakcyjność grupy sama Sevilla nie uratuje. Pogromcy Zagłębia i Ajaxu mnie nie ciekawią.

Podsumowując: nuda. Kiedyś Champions League mnie bardziej interesowała. Teraz tylko czekam na mecze:
Fenerbahce - Inter
Arsenal - Sevilla
Barcelona - Lyon

i to wszystko. Może druga runda bedzie ciekawsza. Tylko to na wiosnę.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2007, 12:17

Czemu nikt nie docenia Shalke?
Moim zdaniem będą oni walczyc o najwyższe cele w swojej grupie.
Niemcy mają bardzo dobre ekipy: prócz Shalke jest Stuttgart, Werder (już pokazali na co ich stac w poprzednich latach).
Szkoda tylko że nie zobaczymy Bayernu.

Barcelona, wszyscy stawiają Katalończyków w roli faworyta grupy. Przypomnijmy sobie poprzednią edycję, może nie było wielkiego strachu o awans, ale w pewnym momencie Puchar UEFA zajrzał w oczy Barcy. Tak czy inaczej późniejsze rundy zweryfikowały formę Barcelony.

Moim zdaniem Benfica jest lepszym zespołem niż Celtic i to ona będzie grac o drugie miejsce bo niewiele zespołów jest teraz w stanie ograc Milan (a szkoda). Moim faworytem LM jest Manchester United. Myślę, że niema drużyny, która jest w stanie wygrac z diabłami prócz wspomnianego wcześniej Milanu. Może Liverpool, ale to zależy, bo dużo nowych piłkarzy często nie pomaga tak jakbyśmy sobie życzyli.


Meraviglioso

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 210
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2007, 17:07

Grupa A:
1. Liverpool FC
2. Olympique Marsylia
3. FC Porto
4. Besiktas Stambuł

Liverpool powinien w obecnej formie i z obecnym składem spokojnie dominować w tej grupie. Dla Anglików nie ma tu godnych rywali. Porto chyba nie da im rady, pomimo iż gra u nich wszechstronny Quaresma. O drugie miejsce Portugalczycy będą walczyć z Marsylią, która tanio skóry nie sprzeda. Choć z klubu odszedł Ribery to udało się zatrzymać ostatniego wielkiego playmakera (?!) Samira Nasri, który w pojedynke może wygrać mecz. Besiktas może komuś urwie punkty, ale raczej pozostaje bez szans.

Grupa B:
1. Valencia CF
2. Chelsea Londyn
3. Schalke 04 Gelsenkirchen
4. Rosenborg Trondheim

Zgadzam się z przedmócami, że jest to interesująca grupa. Chelsea która chyba przechodzi największy kryzys odkąd prezesem jest Abramowicz. Valencia dokonała kilka mądrych transferów i jeśli w formie będą dwaj najlepsi skrzydłowi w hiszpani - Vicente i Joaquin to powinni bez kłopotów awansować. Ciekawe czy dla Hiszpanów priorytetem będzie La Liga czy LM? Schalke to wielka niewiadoma, ale raczej powinna pogodzić się z grą w Pucharze UEFA. Rosenborg pewnie w swoim stylu będzie trudny do ogrania na swoim boisku.

Grupa C:
1. Real Madryt
2. Werder Brema
3. Lazio Rzym
4. Olympiakos Pireus

Skoro Real wygrywa w lidze po 5:0 z Villarealem to w takiej grupie nie powienien zawieść. Jednak od lat forma Królewskich to wielka zagadka, więc trudno przewidywać na którym miejscu ukończą rozgrywki. Werder to solidny zepsół niemiecki z bajecznym Diego, bez problemów awansuje dalej. Lazio odkąd prezesem jest C. Lotito zanotował wielki sukces medialny i finansowy jakim jest awans do LM. Więcej jednak po tej drużynie się nie spodziewam. Olympiakos to dla mnie klub anonimowy więc się nie wypowiem.

Grupa D:
1. AC Milan
2. Celtic Glasgow
3. Szachtar Donieck
4. Benfica Lizbona

Interesująco zapowiada się pojedynek Portugalskiej Lizbony, której gwiazdą jest Riu Costa i AC Milanu. Milan bez problemu awansuje z 1. miejsca. Co do dalszych lokat wszystko się może zdażyć. Jako Polak będę kibicował oczywiście Celtom i Szachtarowi. :)

Grupa E:
1. Olympique Lyon
2. FC Barcelona
3. VfB Stuttgart
4. Glasgow Rangers

Barcelona dokonując kilku świetnych transferów będzie faworytem, lecz zanim Henry zegra się z Ronaldinho upłynie wiele wody. Bardzo możliwe, że utrze im nosa Lyon, który z hiszpańskimi klubami radzi sobie dobrze. O Puchar UEFA powalczy mistrz Niemiec i Glasgow Rangers.

Grupa F:
1. AS Roma
2. Manchester United
3. Sporting Lizbona
4. Dynamo Kijów

W tej grupie wszystko może się zdarzyć. Czerwone Diabły dokonały za dziesiątki milionów Euro wzmocnień w postaci choćby Portugalczyka Naniego i Anglika Hargreavesa. Mimo to kontuzja Rooneya, słabsza forma Cristrano nie stawia ich w roli faworytów rozgrywek. Skoro jednak Diabły ogrąły Romę 7:1 rok temu teraz powinni też ją wyprzedzić. Roma powalczy o drugie miejsce z naszpikowanym młodymi gwiazdami Sportingiem. Oj będzie się działo w tej grupie. :)

Grupa G:
1. Inter Mediolan
2. PSV Eindhoven
3. Fenerbahce Stambuł
4. CSKA Moskwa

Inter spokojnie i w swoim miernym stylu awansuje z 1. miejsce nie przegrywajac nawet spotkania. PSV wypunktuje Fenerbache i CSKA. Turkowie z Robertem Carlosem będą się bić o Puchar UEFA.

Grupa H:
1. Sevilla FC
2. Arsenal Londyn
3. Steaua Bukareszt
4. Slavia Praga.

Najłatwiejsza do przewidzenia grupa. Sevilla i Arsenal bez problemu awansują dalej. Mam nadzieję, że puszczą w TV ich mecz bo oglądanie dryblingów Navasa to sama przyjemność. :) Nie mam wątpliwości, że Steua i Slavia powalczą tylko o UEFA.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 września 2007, 11:24

Grupa A:
Liverpool nie powinien mieć problemu z zajęciem pierwszego miejsca. Co do reszty stawki, to moim zdaniem ciężko powiedzieć, raczej mają podobne szanse.

Grupa B:
Wydaje mi się, że ostatecznie kolejność w tej grupie ułoży się dokładnie tak samo jak rozstawienie: Chelsea, Valencia, Schalke, a na końcu słabiutki Rosenborg.

Grupa C:
Pewnie Real będzie pierwszy, a Werder z Lazio ostro powalczą o drugą lokatę. Olympiakos oczywiście ostatni, choć na własnym stadionie są w stanie wywalczyć choćby 1 pkt.

Grupa D:
Jak nie będzie żadnych niespodzianek, to bez większych problemów awansuje Milan. Co do reszty to Benfica i Celtic powinny walczyć o awans. No a Szachtar chyba raczej nie powinien się liczyć w tak ciężkiej grupie.

Grupa E:
Barcelona, no i chyba Lyon. Wątpię, żeby Stuttgart i Rangersi byli w stanie coś ugrać. Choć trzeba przyznać, że jest to dość mocna grupa.

Grupa F:
Moim zdaniem będzie tak samo jak w grupie B, czyli identyczna kolejność jak na papierze: Manchester, Roma, Sporting, Dynamo.

Grupa G:
Ciekaw jestem postawy Interu. Ale awansować powinni bez większego problemu. Co do reszty, to szczerze mówiąc sam nie wiem. Rozsądek podpowiada, iż drugie powinno być PSV.

Grupa H:
Wiadomo, o pozycje 1-2 będą walczyć Arsenal i Sevilla (o ile awansuje), a o 3-4 Steaua ze sensacyjną Slavią. Jest to chyba najbardziej przewidywalna grupa.


ODPOWIEDZ