Napoli i Genoa w Serie A - cieszycie się ?

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Czy Napoli i Genoa utrzymają się w Serie A ?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Buczus_JuveFan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2007
Posty: 391
Rejestracja: 09 lutego 2007

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 15:12

Yo ! Wszyscy tifosi Juve myślą teraz o jak najszybszym zdominowaniu Serie A. Jednak nie wolno nam zapomnieć, iż wraz z nami do pierwszej ligi powracają Napoli oraz Genoa. Oba kluby w swej historii praktycznie zawsze wracały na swoje należyte miejsce jakim bez wątpienia jest gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kibice z Neapolu musieli czekać trochę dłużej przez bankructwo w 2004 roku ale dzięki ich pomocy powrót stał się faktem. To właśnie ten klub i jego losy w Serie A interesują mnie najbardziej. Najpiękniejszym momentem w historii tego klubu na pewno było przyjście Diego Armando Maradony. Jego geniusz i kunszt strzelecki doprowadził Napoli do sukcesów na arenie krajowej jak i europejskiej. Oprócz tego grał tam nasz ukochany Ciro Ferrara, Gianfranco Zola, legendarny Dino Zoff oraz znakomity Argentyńczyk też nasz Juventino Omar Sivori. Również właśnie tam wychowywali się i dorastali bracia Cannavaro. Swoją drogą młodszy Paolo moim zdaniem zrobił wyśmienity ruch ponad rok temu wracając w swej rodzinne strony. Teraz musi czuć niesamowitą dumę, iż jego ukochany klub wraca na salony włoskiej piłki. Genoa również, może namieszać i moim zdaniem pozostanie w Serie A. Najbardziej jednak ciesze się z powrotu Napoli, bo to klub z piękną historią, nie taką jak nasza, ale jednak ma baaaardzo dużo kibiców we Włoszech. Chociaż Genoa jest bardziej utytułowana (9 razy mistrz Włoch) także wracają odpowiednie drużyny JUVE, NAPOLI i GENOA !

Trochę statystyk:

Obrazek

Napoli

Pełna nazwa Società Sportiva Calcio Napoli
Przydomek Azzurri, Partenopei
Data założenia 1926
Stadion Stadio San Paolo
Liczba miejsc 78 210
Prezes Włochy Aurelio De Laurentiis
Trener Włochy Edoardo Reja

Sukcesy

* zdobywca Pucharu UEFA: 1989
* 2 razy mistrz Włoch: 1987, 1990
* 3 razy zdobywca Pucharu Włoch: 1962, 1976, 1987
* zdobywca Superpucharu Włoch: 1990
* zdobywca Copa delle Alpi: 1966

-------------------------------------------------------------------------------------

Obrazek
Genoa
Pełna nazwa Genoa Cricket and Football Club 1893
Przydomek Rossoblu, Grifone,
Vecchio Balordo
Data założenia 1893
Stadion Stadio Luigi Ferraris
Liczba miejsc 41 917
Prezes Włochy Enrico Preziosi
Trener Włochy Gian Piero Gasperini

Sukcesy


* mistrzostwo Włoch - 9 razy - 1898, 1899, 1900, 1902, 1903, 1904, 1915, 1923, 1924
* zdobywca Pucharu Włoch - 1 raz - 1937


29

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 162
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 15:31

silniejsze kluby = silniejsza liga = Scudetto lepiej smakuje :twisted:


Demetrio

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 25
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 15:47

Ja się bardzo cieszę :-D Wogóle ten sezon będzie chyba najciekawszy odkąd interesuję się piłką , nie dość , że mój Milan będzie walczył o 5 trofeów 8) , Ronaldo będzie grał w LM i odbędzie cały sezon przygotowawczy z drużyną , to do ligi wraca Juventus wraz z dwoma drużynami o wielkich tradycjach , same klasyki będą ... :) Nie mogę się wprost doczekać ...


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 15:50

Znakomicie...Wszystkie wielkie,włoskie drużyny w Serie A...Jest wielkie trio-Juve,Inter,Milan...Są Rzymskie AS Roma i Lazio..Jest duma Florencji-Fiorentina...Coraz silniejszy,sycylijski zespół Palermo...Do Serie A wracają zespoły o wielkiej historii-Napoli i Genoa...Naprawdę zapowiada się frapujący sezon :)


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
AdamCK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 4
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 15:55

Zawsze lepiej gdy w serie A grają najbardziej rozpoznawane i zarazem utytulowane kluby, bo czy nie lepiej jest ogladać JUVE w potyczkach z Genuą lub Napoli niż w meczach z Ascoli, Sieną lub Mesyną. Zapowiada sie niezwykle ciekawy sezon już nie mogę się doczekać jak nasz ukochamy klub znów pokarze wszystkim innym klubom gdzie jest ich mniejsce w szeregu :!: :!:


Grazie Pavel, Giggi and Alex
ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 16:00

Turinio --> zapomniałeś o innym wielkim klubie Torino, bo jakby nie patrzeć tez zasłużony klub we Włoskiej piłce.
Tak w ogóle to też będzie dużo derbów:
Juve-Toro
Inter-Milan
Sampa-Genoa
Lazio-Roma
Szkoda że Hellas jeszcze nie awansowało.
Choć ze względu na derby, to Włochom i tak daleko do Londynu i Moskwy :D


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 16:05

Nie tylko derbów będzie sporo, ale i bardziej interesujących meczów.
Do meczów z Milanem, Interem, Romą, dołączą teraz mecze z Torino (aż się nie moge doczekać) i Napoli. To już będzie coś. 10 meczów innych niż wszystkie - to ponad 1/4.
Dlatego, choć kibicem Juve jestem, w ankiecie odpowiedziałem na 'tak'.


Dirty mind
matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 16:07

Te zespoły (oprócz Juve) były najlepsze w Serie B i zasłużyły na awans. Napoli to mi się z mafią kojarzy, ale klub niewątpliwie z sukcesami, natomiast Genoa rządziła w XIX w. w Italii :D. Co do derbów: najciekawiej zapowiadają się derby Mediolanu, ale Ameryki pewnie nie odkryłem...

PS. Adamjuve: Hellas mogło awansować, ale Chievo spadło :wink:


ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 16:16

A sorka, rzeczywiście. Jak Juve grało w serie B to mnie serie A interesowała tyle co i liga angielska :P więc nie za bardzo się orientowałem. W każdym bądź razie i tak tych derbów trochę jest.

tak spojrzałem i brakuje mi jeszcze jednego zespołu w tym gronie: Bolonii, mam nadzieję że w w nadchodzącym sezonie uda im się awansować.

Venomik ---> no masz rację będzie wiele szlagierów w tym sezonie, nic tylko czekać na początek tego sezonu.


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
ANK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 maja 2007
Posty: 14
Rejestracja: 16 maja 2007

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 16:27

Sofia loren walnie striptis :)


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 16:30

ANK pisze:Sofia loren walnie striptis :)
Sofia już powiedziała, że to był żart.
Patrząc na nią to mnie to nie martwi :P


Dirty mind
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 16:33

A ja się nie cieszę. Dlaczego? Bo we włoskiej tv ciągle pokazują świętujący Neapol i cieszącą się Genuę. Rzygać się chce... ani słowa o naszym awansie. Chociażby celebracje pokazali. Ehhh... :angry:

Natomiast z drugiej strony należy stwierdzić, że awansowały zespoły, które najbardziej na to zasłużyły. Przyszły sezon zapowiada się obiecująco. O ile nasz zarząd nie pozbędzie się 90% ludzi...

Zagłosowałem na tak.


Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 16:42

Co do cieszenia sie to nie za bardzo, fakt silniejsze kluby to beda lepsze mecze ale czemu mam sie cieszyc z awansu klubow ktorych nie daze zbytnio sympatia. A co chodzi o utrzymanie to sadze ze Napoli sie utrzyma a Genoa spadnie :twisted: .


Marcin_FCJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2003
Posty: 896
Rejestracja: 16 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 17:12

Tak silnej Serie A jeszcze nigdy nie było.. Brakuje praktycznie tylko Bologny..... Niemal co kolejke będziemy rozgrywali jakiś klasyk... Derby Turynu, Rzymu, Genui to także emocjonujące wydarzenia. Napoli przywróci bez wątpienia wielki entuzjazm Serie A... Szykują się częste wyjazdy na mecze ! Ja najbardziej chcę pojechać na derby Turynu i mam nadzieje, że JPC pomoże spełnić to marzenie.


JuveQL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2003
Posty: 539
Rejestracja: 10 marca 2003

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2007, 17:27

Fantastycznie. Od samego poczatku moimi faworytami do awansu (oprocz Juve oczywiscie) były Napoli i Genoa. Bardzo się obawiałem ewentualnych baraży, na szczęście wszystko ułożyło się tak, jak należy. W przyszłym sezonie Serie A będzie naprawde silna, jednak przede wszystkim zyska kibicowsko. Nie trzeba być wielkim fanem włoskiej piłki, aby dostrzec fantastyczne oprawy na stadionie Genoi, czy frekwencje na Stadio San Paolo. Jestem pewien, że sezon 2007/2008 będzie przeciwieństwem nijakiego i nudnego sezonu 2006/2007.


ODPOWIEDZ