Wszystko o Fiorentinie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2007, 12:14

Jako, że nie znalazłem na forum podobnego tematu, a istnieją podobne chociażby o Milanie, postanowiłem takowy założyć. Warto podyskutować o zespole, który w moim odczuciu może nieźle zamieszać w nadchodzącym sezonie.

Powodów jest kilka. Po pierwsze trener, którego uważam za jednego z lepszych we Włoszech.
Po drugie wyniki z tego sezonu. Fiorentina zajęła co prawda 5 miejsce z dorobkiem 58 punktów, co może się wydawać niesatysfakcjonujące. Ale pamiętajmy o punktach karnych, którymi była obciążona. Sumując wyniki z tego sezonu otrzymujemy 73 punkty co uważam za bardzo dobry rezultat.

Ponadto zespół ciągle się wzmacnia.

laudio Cesare Prandelli [fot] kontynuuje wzmacnianie swojego zespołu perspektywicznymi piłkarzami. Po Arturo Lupolim z Derby County, młodych Czechach Ondreju Mazuchu i Janie Hable, przyszedł czas na uzgodnienie ostatnich szczegółów z Anderlechtem Bruksela w kwestii zatrudnienia 20-letniego obrońcy, Anthony'ego Vanden Borre.

źródło http://seriea.pl/index.php?strona=news&id=87312



Jak więc widać czeka nas bardzo interesujący sezon :)


hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2007, 14:23

Trzeba przyznać, że Viola poczynała sobie bardzo dobrze w ostatnich dwóch sezonach i tego samego należy spodziewać się po przyszłym sezonie, aczkolwiek uważam, że nie mają jeszcze jaj by zdobyć Scudetto... Co do transferów, to na razie jakoś nie uważam tego za wielkie hity, nie sądzę, by Ci piłkarze mieli odgrywać znaczącą rolę w przyszłym sezonie...


Capo di tutti capi
wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2007, 14:34

26-letni obrońca US Palermo, Andrea Barzagli [fot] od dłuższego czasu jest kojarzony z aktywną na rynku transferowym ACF Fiorentiną. Działacze zespołu ze Stadio Artemio Franchi uatrakcyjnili swoją ofertę - za defensora są nie tylko gotowi zapłacić 6 milionów funtów, ale również dodać w pakiecie 31-letniego pomocnika, Fabio Liverani'ego.

Prezydent Rosanero, Maurizio Zamparini, wyceniający swojego podopiecznego na 11 milionów funtów, nie ustosunkował się do tej propozycji, lecz media podkreślają, że zawodnik Violi mógłby być godnym następcą Eugenio Corini'ego, noszącego się z zamiarem opuszczenia Sycylii na rzecz FC Parmy.


źródło :http://seriea.pl/index.php?strona=news&id=87396


Cóż widać, że działacze Fiorentiny nie próżnują. Mam pytanie - czy w związku z tym, że Milan wygrał LM Viola wystąpi w kwalifikacjach ?
Było by szkoda gdyby zwinęli nam Barzagliego :/ Bardzo sobie cenię tego defensora. Jak widać działacze fiołków wzięli się ostro do roboty, mają chrapkę na pierwszą czwórkę, myślę, że i w UEFA chcą powalczyć. Ciekawe jakim będą składem dysponowali.


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2007, 14:37

Oj... Viola się wzmacnia i to nieźle. Sprzedali Toniego ale mają innych świetnych piłkarzy. Mam nadzieje że Barzagli jednak nie pójdzie do Fiorentiny według mnie to idealny obrońca dla Juve. Musimy go kupić.

PS: Viola - łapy precz od Balzarettiego!!! :evil:


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Damiano-pl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 grudnia 2005
Posty: 39
Rejestracja: 24 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2007, 15:22

wojti-s pisze: Mam pytanie - czy w związku z tym, że Milan wygrał LM Viola wystąpi w kwalifikacjach ?
.

Nie ma takiej możliwości :)


Fifarulez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 kwietnia 2007
Posty: 119
Rejestracja: 14 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2007, 14:22

To jest bardzo dobry zespół... Myślę, że niedoceniany przez bukmacherów. Oni, w mnie, jak załapią formę i utrzymają ją przez dłuższy czas to mogą być wyżej od Romy. Ich działacze nie próżnują i to może wyjść dla Nas negatywnie. Nie mówię, że Nasi działacze nic nie robią, oczywiście...
PS. Oby tylko Juve z Nimi wygrało, a będzie to duży krok w przód :-D
PS2. Może poprosić modów, aby przyklili ten temat? :D
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2007, 10:59 przez Fifarulez, łącznie zmieniany 1 raz.


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 02 lipca 2007, 15:51

Do nich nie przychodzi tak duzo zawodnikow ale czasami duzo odchodzi :

Brazylijczyk Reginaldo niestety nie będzie już grywał w Fiorentinie. Trener Cesare Prandelli uznał, iż ten napastnik, który zdobył w minionym sezonie 6 goli nie będzie miał miejsca w kadrze meczowej więc Regigol został definitywnie sprzedany.

Nowym klubem Reginaldo została Parma. Kwota transferu to 4,7 mln euro. Fiorentina jednak, prawdopodobnie, uzyskała od Parmy prawo pierwokupu Cigarini'ego oraz Desseny i obaj w przyszłym sezonie przybędą do Florencji (chociaż może któryś przybędzie na najbliższy). "Fioletowi" w zamian za cash za Brazylijczyka chcą też centralnego obrońcę - Galuppo.

www.acffiorentina.pl

Sadze ze Viole bedzie stac zeby zajac 4-6 miejsce

A tu drugi newsik :

Wg. Corriere dello Sport-Stadio wczoraj wieczorem Fiorentina zaoferowała Juventusowi 10 milionów euro za Raffaele Palladino i 5 milionów za Antonio Nocerino czyli w sumie 15 mln euro. Jednak wydaje się, iż jest mało prawdopodobne by Juve oddało tak wyśmienitych młodych zawodników.

Tymczasem nadal w fazie "zamrożenia" jest operacja transferu Franco Semioli'ego (Chievo chce 6 mln + Do Prado - "Viola" daje 5,5 i połowę karty Do Prado).

Możliwe operacje: Avramov do Lazio za Behrami'ego lub Avramov do Parmy za Cigarini'ego lub Dessenę, Tommaso Rocchi z Lazio; Fabio Quagliarella z Udinese (pierwszy kontakt Corvino z prezydentem klubu z Udine - Pozzo).

Bułgar Nikolay Mihaylov zagra jednak w Liverpoolu a nie we Florencji; Reginaldo wg. ostatnich doniesień ma zostać wypożyczony (lub oddana druga połowa karty) do Parmy.

www.acffiorentina.pl

Kuszą niezle naszego Palladino i zarzad ale sadze ze zarzad nie postapi glupio i nie sprzeda go.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2007, 09:52

Viola, ktora jest druzyna ktora goni Juve w tabeli traci przegrywa z Palermo, to dobrze wrozy Juve, wiec trzeba dzis pokonac Atalante i powiekszyc przewage nad druzynami goniacymi nas i gonic Rome i Inter.

ardzo dobry występ Fabrizio Miccoli zapewnił Palermo trzy punkty w spotkaniu z ACF Fiorentiną. Były piłkarz Violi zdobył bramkę, drugą dołożył Simplicio i Viola zanotowała kolejną porażkę w Serie A.

Palermo - Fiorentina 2:0 (1:0)

Miccoli na listę strzelców wpisał się już w 17. minucie spotkanie, kiedy to znakomitym podaniem piętką obsłużył go Amauri, a byłemu zawodnikowi Violi udało się technicznie przelobować Frey'a.
Jeszcze w pierwszej połowie goście stracili z powodu kontuzji Alssandro Potenzę, a co gorsze cały mecz ostatecznie kończyli w dziesiątkę, bowiem w drugiej części meczu boisko opuścić musiał Gamberini, a wówczas limit zmian Prandelliego był wyczerpany.

Palermo wykorzystało przewagę jednego gracza i po indywidualnej akcji Simplicio podwyższyło na 2:0. Gościom nie pomogły dziś nic znakomite poarady Frey'a czy indywidualne popisy Mutu (dziewięć strzałów na bramkę Fontany na Sycylii zanotowali dziś trzecią porażkę w sezonie i prawdopodobnie stracą dystans do czwartego w lidze Udinese.


http://www.seriea.pl/index.php?strona=news&id=101041 - źródło


Franz del Torino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 listopada 2007
Posty: 38
Rejestracja: 10 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2007, 20:48

Fiorentina przegrała z Palermo i choć lubię tę drużynę to cieszę się, bo jest to, było, nie było konkurent Juventusu i nie mogę zapominać dla jakiego klubu bije moje serce!


''Czas jest względny, ale czasy są bezwzględne'' - Ferdynand K.
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2007, 20:58

Fiorentina gra ciekawą piłkę, bardzo ofensywną a spora w tym zasługa trenera Prandellego który naprawdę poukładał ten zespół w każdej formacji. Atak Mutu-Pazzini jest jednym z najlepszych w Serie A. Szkoda że Violi nie udało się zatrzymać interu, więcej spodziewałem się po nich lecz oddali te punkty bez walki, aczkolwiek od śmierci żony Prandellego coś się załamało w tej drużynie i nie potrafią już wygrać od trzech (jeżeli się mylę to mnie poprawcie) kolejek.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2007, 15:49

juventinek123 pisze:znakomitym podaniem piętką obsłużył go Amauri
To nie była piętka.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2007, 19:49

Pelson pisze:... aczkolwiek od śmierci żony Prandellego coś się załamało w tej drużynie i nie potrafią już wygrać od trzech (jeżeli się mylę to mnie poprawcie) kolejek.
się mylisz. Bo od 4 kolejek - bilans 3 porażki i 1 remis ale nie łączyłbym tego ze śmiercią małżonki Prandellego. Trafili na wymagających rywali jakimi były Udinese, Inter i Palermo. Z Regginą mogli powalczyć a tu bezbramkowy remis - coś napastnicy przyspali dlatego chcą ściągnąć z MC Rolando Bianchi'ego.


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 26 maja 2008, 23:43

Postanowiłem "odświeżyć" temat o Fiołkach.
Na stronie Violi http://www.acffiorentina.pl/ oraz na www.seriea.pl przeczytałem troszke o wzmocnieniach Fiorentiny.Mianowcie działacze fioletowych prowadzą dość zaawansowane rozmowy z Milanem w sprawie Gilardino mówi się także o tym, że do ekipy ze Stadio Franchi ma dołączyć Brocchi oraz Oddo. Na domiar wszystkiego pan Zamparini potwierdził, że osiągnięto porozumeinie w sprawie Barzagli’ego. To się nazywa praca zarządu. Może i Ci piłkarze nie mają za sobą udanego sezonu ale nie oznacza to, że we Florencji będą grać tak samo. W każdym bądź razie nazwiska robią wrażenie. Jestem cichym kibicem Violi i wierzę, że jezeli te transfery dojdą do skutku Fioletowi będą stanowić jeszcze mocniejszy zespół.

Jeżeli jest możliwość proszę moda o przyklejenie tematu aby stał się bardziej widoczny.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2008, 09:13

No faktycznie ciężko będzie z Violą, jednak ja zauważyłeś transfery dotyczą tych piłkarzy, którzy mają za sobą mało udany sezon aczkolwiek na pewno Fiorentiny za rok trzeba się będzie bać.Za rok zanosi się na wielką bitwę o 4 miejsce :P bo Milan też nie próżnuję na rynko transferowym :wink: .
Jeżeli jest możliwość proszę moda o przyklejenie tematu aby stał się bardziej widoczny.
Również podpisuję się pod tą prośbą, Viala stała się groźnym rywalem i zasługuję na przyklejony temat o sobie.


wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 27 maja 2008, 13:20

Ja od kilku sezonów mam chrapkę na Barzagliego w naszych barwach a tu Viola szaleje. Cóż a szkoda. Za to z fiołków chętnie wyciągnąłbym Montolivo, podoba mi się jego styl gry, czytanie sytuacji na boisku i technika :)


ODPOWIEDZ