Puchar Mistrzów

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 13:36

Lubię bawić się w statystyki. Zwłaszcza w chwilach poprzedzających wielkie wydarzenie piłkarskie, jakim będzie bez wątpienia nadchodzący finał CL w Atenach.

W finale 52 edycji Pucharu Mistrzów wystąpi AC Milan oraz FC Liverpool. To zawsze dobry moment na chwilę refleksji o zwycięzcach z przeszłości.

Zrobiłem ciekawe obliczenie. Interesowała mnie jedynia faza pucharowa począwszy od ćwierćfinałów. Za zwycięstwo dawałem punktów - 4, za udział w finale punktów - 3, za odpadnięcie w półfinałach punktów - 2, zaś za udział w ćwierćfinale - jeden punkt.

Przykładowo, Polska w całej historii klubowych Mistrzostw Europy zdobyła zaledwie 9 punktów:

Górnik Zabrze - ćwierćfinał w 1968 roku: 1 pkt

Legia Warszawa - półfinał w 1970 roku; ćwierćfinał w 1971 roku, ćwierćfinał w 1996 roku: 2+1+1 = 4 pkt

Ruch Chorzów - ćwierćfinał w 1975 roku: 1pkt

Wisła Kraków - ćwierćfinał w 1979 roku: 1pkt

Widzew Łodź - półfinał w 1983 roku: 2pkt

Najwięcej punktów zdobyła Legia. Jednak największym sukcesem jest bez wątpienia półfinał Widzewa z 1983 roku. Głównie z racji wyeliminowania w ćwierćfinale FC Liverpool'u - najbardziej utytułowanego zespołu przełomu lat 80-tych w Europie.

W taki oto sposób zrobiłem ranking najbardziej zasłużonych klubów Starego Kontynentu spośród drużyn, które sięgnęły po te najcenniejsze trofeum. Ta sztuka udała się 20-stu zespołom:

1. Real Madryt: (69 pkt)
2. AC Milan: (46)
3. Bayern Monachium: (43)
4. Benfica Lizbona: (33)
Juventus Turyn: (33)
6. FC Liverpool: (32)
7. Ajax Amsterdam: (30)
8. FC Barcelona: (27)
9. Manchester United: (26)
10. Inter Mediolan: (23)
11. Crvena Zvezda Belgrad: (15)
12. Celtic Glasgow: (14)
FC Porto: (14)
14. PSV Eindhoven: (13)
15. Borussia Dortmund: (10)
16. Hamburger SV: (9)
Olympique Marsylia: (9)
18. Nottingham Forest: (8pkt)
19. Feyenoord Rotterdam: (7)
20. Aston Villa: (5)

Zwycięzcy zbliżającego się finału będziemy mogli dopisać 1pkt. Jeżeli będzie to Liverpool, wówczas zrówna się punktami z nami i Benficą. Także Forza Milan w Atenach.


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
Tito81

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 grudnia 2005
Posty: 60
Rejestracja: 10 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 14:04

Jak to było? "Milan obrońcą dobrego imienia calcio"? No i dotarli do finału. Fajnie, obronili dobre imię calcio.
ŻADNA statystyka mnie nie przekona, żeby kibicować Milanowi. To wewnętrzne przekonanie, to coś więcej niż postanowienie. :evil:


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 14:14

No bez przesadzy z tym "forza milan", finał będę oglądał bez zbytnich emocji ale licze na dobry mecz. Fajne zestawienie swoją drogą :D


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
Cyba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 55
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 14:19

Trochę dziwne na forum Juventusu piszesz takie głupoty jak ty Juventino i Forza milan. Bronią imienia calcio dobra ale to jest nasz przeciwnik i nie lubie ich tak samo jak liverpool'u manU czy interu albo poproś o zmiane rangi np na chorągiewa to wtedy wszystko zrozumie


Obrazek
_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 15:26

Maldini, Nesta, Oddo, Pirlo, Gattuso, Ambrosini, Inzaghi, Gilardino - to Włosi. Jestem zdecydowanie bardziej życzliwy im, aniżeli The Reds. Dystans.
Zależy mi na wizerunku włoskiej piłki w Europie. Tu idzie o prestiż. To działa także z korzyścią dla Juventusu. Wzrasta wartość Scudetto.


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
Tito81

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 grudnia 2005
Posty: 60
Rejestracja: 10 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 18:09

_Jah pisze:Maldini, Nesta, Oddo, Pirlo, Gattuso, Ambrosini, Inzaghi, Gilardino - to Włosi. Jestem zdecydowanie bardziej życzliwy im, aniżeli The Reds. Dystans.
Zależy mi na wizerunku włoskiej piłki w Europie. Tu idzie o prestiż. To działa także z korzyścią dla Juventusu. Wzrasta wartość Scudetto.
Takie Twoje prawo. Jednak słowa "Forza Milan" w ustach Bianconero brzmią nieco rubasznie lub tragicznie - zależy od sytuacji.


@Kuba@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2005
Posty: 54
Rejestracja: 04 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 19:30

Rowniez zgadzam sie ze "forza milan" brzmi nieco dziwnie od kibica Juve, ale co do wypowiedzi Cyba, to mysle, ze nawet jak jest sie jest kibicem Juve mozna lubic tez milan albo manu, ja osobiscie nie lubie wymienionych klubow ale szanuje, czy jest gdzies prawo zabraniajace kibicowania jednej druzenie i rownoczesnie lubienia czy tez szanowania innej? badzmy ludzmi kurcze, bez przesadyzmu...


Obrazek
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 20:51

_Jah pisze:Wzrasta wartość Scudetto
Jeszcze go nie zdobyliśmy. I sądząc po wypowiedziach Deschampsa nie będzie dla niego zaskoczeniem, jak nie zdobędziemy.


Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 21:17

@Kuba@ pisze:Rowniez zgadzam sie ze "forza milan" brzmi nieco dziwnie od kibica Juve, ale co do wypowiedzi Cyba, to mysle, ze nawet jak jest sie jest kibicem Juve mozna lubic tez milan albo manu
Wtrącając się: ja nie tyle lubie ManU, co uwielbiam patrzeć jak grają, bo często grają wyjątkowo widowiskowo, i efektownie.
@Kuba@ pisze: osobiscie nie lubie wymienionych klubow ale szanuje, czy jest gdzies prawo zabraniajace kibicowania jednej druzenie i rownoczesnie lubienia czy tez szanowania innej? badzmy ludzmi kurcze, bez przesadyzmu...
Dokładnie, bo zaraz się zrobi kolejny temat w stylu tego o Pucharze Włoch, i będą się tu dissować kto jest prawdziwym kibicem.


Cyba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 55
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 21:23

Tharpenio pisze: Dokładnie, bo zaraz się zrobi kolejny temat w stylu tego o Pucharze Włoch, i będą się tu dissować kto jest prawdziwym kibicem.
Masz racje ale nawiązując do 1 posta to fajna statystyka :)


Obrazek
Tito81

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 grudnia 2005
Posty: 60
Rejestracja: 10 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 21:36

Tharpenio pisze:Dokładnie, bo zaraz się zrobi kolejny temat w stylu tego o Pucharze Włoch, i będą się tu dissować kto jest prawdziwym kibicem.
Taaa... Jednak chciałbym nabąknąć, iż to JA jestem prawdziwym kibicem :prochno: :rotfl: :dance:


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 21:41

_Jah pisze: Zwycięzcy zbliżającego się finału będziemy mogli dopisać 1pkt. Jeżeli będzie to Liverpool, wówczas zrówna się punktami z nami i Benficą. Także Forza Milan w Atenach.
Proszę jak jedno niefortunne zdanie psuje obraz wszystkiego. :snooty:

Gratuluje pomysłu! Znów okazuje się, że najprostsze sposoby są najlepsze. Udało Ci się uniknąć faworyzowania klubów odnoszących sukcesy dziś, dzięki czemu ranking jest idealnie obiektywny. Prawie...
nie wiem dlaczego wziąłeś pod uwagę jedynie triumfatorów, skazując na zapomnienie takie kluby jak Valencia czy Arsenal :think:

Mógłbyś rozbić wynik np. Crveny Zvezdy? Bo z tego co mi wiadomo, wygrała raz, a nigdy nie przegrała w finale. Czyli żeby zdobyć te 15 ptk musiała 4+ conajmniej 5,6 półfinałów, a z tego co wiem w półfinale odpadł raz- w 1957r. Chyba, że 15-4-2=9 razy byłą w ćwierćfinale w co również wątpie.. Czy to jest liczone tak, że zwycięzca jednej edycji dostaje 4+3+2+1 = 10 ptk? Ale to nie wynika z Twojego opisu. :naughty: So?

Czy zrobiłeś w ten sposób także ranking poszczególnych lig?

Jeżeli masz inne podobne posumowania do zachęcam do podzielenia się z nami. Sam wielokrotnie robiłem podobne i jak coś znajdę to wrzucę.


Bubu1899

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 grudnia 2006
Posty: 221
Rejestracja: 13 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 13 maja 2007, 23:01

JaH fajny pomysl. Jakby Ci sie chcialo to zrob ranking dla wszystkich pucharow ktore dotycza europejskich teamow :) Super Puchar Europy, Puchar UEFA, PZP, Puchar interkontynentalny... Bo ta strata do Realu jest zbyt duza :D


Milano siamo noi!
Polakom gratulujemy Milan Club Polonia!
Obrazek
_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 maja 2007, 13:31

Supersonic pisze:
nie wiem dlaczego wziąłeś pod uwagę jedynie triumfatorów, skazując na zapomnienie takie kluby jak Valencia czy Arsenal :think:
Ponieważ triumfatorzy na to najbardziej zasługują.
Valencia zdobyła 8pkt, zaś Arsenal aż 5.
Supersonic pisze:
Mógłbyś rozbić wynik np. Crveny Zvezdy?
1 raz - Puchar Mistrzów (4pkt)
3 razy - Półfinał (2*3=6pkt)
5 razy - Ćwierćfinał (1*5=5pkt)
Supersonic pisze:
Czy zrobiłeś w ten sposób także ranking poszczególnych lig?
Klasyfikacja:

1. HISZPANIA - 123 pkt
- Real Madryt (69)
- FC Barcelona (27)
- Atletico Madryt (9)
- Valencia CF (8pkt)
- Deportivo La Coruna (4)
- Villarreal; Real Sociedad (2)
- Athletic Bilbao; Sevilla FC (1)

2. WŁOCHY - 111 pkt
- AC Milan (46)
- Juventus Turyn (33)
- Inter Mediolan (23)
- AC Fiorentina; AS Roma (4)
- Lazio Rzym (1)

3. ANGLIA - 97 pkt
- FC Liverpool (32)
- Manchester United (26)
- Nottingham Forest (8pkt)
- Leeds United; Chelsea Londyn (7)
- Aston Villa; Arsenal Londyn (5)
- Derby County; Tottenham Hotspur (2)
- Everton; Burnley F.C.; Wolverhampton Wanderers F.C. (1)

4. NIEMCY - 91 pkt
- Bayern Monachium (43)
- Borussia Dortmund (10)
- Hamburger SV (9)
- Borussia Mönchengladbach (6)
- Bayer Leverkusen (4)
- 1. FC Köln; Eintracht Frankfurt (3)
- Dynamo Dresden; BFC Dynamo Berlin; Werder Brema (2)
- Eintracht Braunschweig; FC Erzgebirge Aue; FFC Viktoria 91; FC Carl Zeiss Jena; 1. FC Nürnberg; Schalke 04 Gelsenkirchen; FC Kaiserslautern (1)

5. HOLANDIA - 52 pkt
- Ajax Amsterdam (30)
- PSV Eindhoven (13)
- Feyenoord Rotterdam (7)
- Sparta Rotterdam; DWS Amsterdam (1)

6. PORTUGALIA - 48 pkt
- Benfica Lizbona (33)
- FC Porto (14)
- Sporting Lizbona (1)

7. FRANCJA - 46 pkt
- Olympique Marsylia (9)
- AS Monaco (8pkt)
- Stade de Remis (7)
- AS Saint-Étienne (6)
- Girondins Bordeaux (3)
- Paris Saint Germain; FC Nantes; Olympique Lyon; OGC Nice (2)
- RC Strasbourg; Aj Auxerre (1)

8. SZKOCJA - 27 pkt
- Celtic Clasgow (14)
- Glasgow Rangers (6)
- Dundee United (4)
- Hibernian F.C. (2)
- Aberdeen (1)

9. SERBIA - 20 pkt
- Crvena Zvezda Belgrad (15)
- Partizan Belgrad (5)

10. BELGIA - 18 pkt
- Anderlecht Bruksela (11)
- Standard Liege (5)
- Club Brugge; KV Mechelen (1)

11. UKRAINA - 14 pkt
- Dynamo Kijów (12)
- FC Dnipro Dnipropetrovsk (2)

12. SZWECJA - 13 pkt
- IFK Göteborg (7)
- Malmö FF (4)
- Djurgardens IF; Atvidabergs FF (1)

13. RUMUNIA - 12 pkt
- Steaua Bukareszt (9)
- Dynamo Bukareszt (2)
- FC Universitatea Craiova (1)

CZECHY - 12 pkt
- Dukla Praga; Sparta Praga (5)
- Hradec Králové; Banik Ostrava (1)

15. GRECJA - 11 pkt
- Panathinaikos Ateny (9)
- AEK Ateny; Olympiakos Pireus (1)

WĘGRY - 11 pkt
- Újpest FC (4)
- Vasas Budapeszt (3)
- Győri ETO FC (2)
- MTK Budapeszt; Ferencvárosi TC (1)

AUSTRIA - 11 pkt
- Rapid Wiedeń (7)
- Austria Wiedeń (3)
- FC Wacker Innsbruck (1)

18. SZWAJCARIA - 9 pkt
- FC Zurych (4)
- Grasshoppers Zurych; BSC Young Boys (2)
- FC Basel (1)

POLSKA - 9 pkt
- Legia Warszawa (4)
- Widzew Łodź (2)
- Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Wisła Kraków (1)

20. BUŁGARIA - 8 pkt
- CSKA Sofia (8pkt)

21. TURCJA - 7 pkt
- Galatasaray Stambuł (6)
- Besiktas Stambuł (1)

22. ROSJA - 6 pkt
- Spartak Moskwa (5)
- CSKA Moskwa (1)

23. SŁOWACJA - 4 pkt
- FC Spartak Trnava (4)

24. CHORWACJA - 3 pkt
- Hajduk Split (3)

25. DANIA - 2 pkt
- Aarhus GF; Brondby IF (1)

26. IRLANDIA PŁN - 1 pkt
- Linfield Belfast

ARMENIA
- FC Ararat Yerevan

BIAŁORUŚ
- Dynamo Mińsk

FINLANDIA
- Kuusysi Lahti

-------------------------------------------------------------
29 narodowości.

Tak to wygląda. Na 1 rzut oka nasuwa się kilka refleksji. Po pierwsze - aktualna dominacja Hiszpanów, Włochów i Anglików. Nawet FC Bayern Monachium ma olbrzymie trudności z podjęciem rywalizacji z potentatami tychże państw. Nie mówiąc już o Holendrach i Portugalczykach. Wyjątkiem pozostaje sukces FC Porto, ale drużyn tj: Benfica w latach 60-tych, bądź Ajax w latach 70-tych próżno szukać. Na tle historii słabiutko prezentują się kluby z Francji. Legendarne Stade de Remis, ale także Saint-Étienne, czy przede wszystkim Marsylia. Przebłyski Monaco. Dużą szansę na powrót do tej elity ma aktualnie Lyon. Nie mogą przebić się Szkoci. Jest Panathiniakos. A dalej nie ma już nic. Gdzie jest Crvena? Partizan? Anderlecht? Dynamo? Rapid Wiedeń? CSKA Sofia? Dukla Praga? Sparta? Legia? Spartak? Steaua? IFK Göteborg? FC Zurych? Hajduk Split? Spartak Trnava? Brondby IF?
Obecnie w rozgrywkach LM jest za mało "kolorów". Potrzeba więcej różnorodności. Można mięc tylko nadzieję, że projekt Platini'ego mówiący o zmniejszeniu liczby drużyn z prowadzącego tercetu, jak najszybciej zostanie wprowadzony w życie.


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
cygi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 450
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 14 maja 2007, 22:18

Zmniejszenie liczby drużyn z najlepszych lig, to dobry pomysł. Nie zmieni to jednak hegemoni Włochów, Hiszpanów i Anglików.


ODPOWIEDZ