Angelo Peruzzi kończy karierę

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Mateo21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 marca 2007
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2007, 21:44

Bramkarz zespołu włoskiej Serie A Lazio Angelo Peruzzi po niedzielnym meczu ligowym z AS Roma, zremisowanym 0:0, poinformował, że podjął ostateczną decyzję o zakończeniu kariery sportowej

- Już w styczniu zdecydowałem, że po zakończeniu sezonu rozstaję się z futbolem. To był mój ostatni mecz, mam kontuzję dłoni, przed meczem dostałem trzy zastrzyki przeciwbólowe. Nie ma sensu w tej sytuacji kontynuować gry - stwierdził 37-letni Peruzzi w wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej Italy's Sky TV.

Peruzzi karierę zaczynał w Romie, później osiem lat grał w barwach Juventusu. Do Lazio przeszedł w 2000 roku po sezonie spędzonym w Interze Mediolan.

W reprezentacji Włoch rozegrał 31 spotkań, był bramkarzem rezerwowym podczas mistrzostw świata w 2006 roku w Niemczech, gdy Włosi po raz czwarty zdobyli tytuł.

źródło:
http://www.sport.pl/pilka/1,65083,4098888.html


Choć bardzo mało meczy Juventus pamiętam z Peruzzi w Bramce to mam do niego sentyment :-) , Grał 8 lat w Juventusie i jestem mu za to wdzięczny
Mimo tego ze odszedł do innego klubu to lubiłem go i nadal będę go podziwiał :-)


Pozdrawiam

Mateo
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2007, 23:33 przez Mateo21, łącznie zmieniany 1 raz.


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2007, 21:59

Powiem szczerze bardzo dobrze grał u nas ja nic do niego nie mam tylko mam to ze chce mu szczerze podziekowac ze bronil u nas te 8 lat
Angelo THX :)


Chiellini3

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 200
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2007, 22:18

Angelo Peruzzi to wielki zawodnik :!: nie bede zgrywal obcykanego ze niby widzialem wszystkei mecze bo bylem troche maly ale widzialem kilka meczy i migawek archiwalnych gdzie Angelo gral w Juve i wszystko mu sie ukladalo zarowno na boisku jak i z kibicami jego nazwisko jest znane wszedzie i tak juz pozostanie to oznacza ze jest wielki 8) i podziekowania za 8 lat spedzonych w Turynie. Ale mam jednak nadzieje ze angelo pozostanie w swiecie pilki noznej co wy na to zeby objal stnaowisko trenera bramkarzy w Juventusie ja jestem za :lol:


Mateo21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 marca 2007
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2007, 22:22

PrzemO3333 nie wiem czy to dobry pomysł bo mamy przecież Michelangelo Rampulla na tym stanowisku . Lecz można by o tym pomyśleć tylko czy on by chciał w Juve??? w Lazio też długo grał , w Romie się wychował hmmm..

Pozdrawiam


Mateo


morfeuszrejowiec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 210
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2007, 22:35

dziekujemy Angelo!! :) w szczegolnosci dzieki za 2 obronione karne w finale LM w 1996 :wink:


29

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 162
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2007, 22:40

Kapitalny bramkarz... choć najbardziej pamiętam jego nieporadność przy bramce Rickena :twisted:

A zauważyliście, że Nicola Amoruso właśnie przeżywa najlepszy okres w swojej karierze ???

Tego pana też bardzo szanuję.


Chiellini3

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 200
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2007, 22:46

Mateo21 pisze:PrzemO3333 nie wiem czy to dobry pomysł bo mamy przecież Michelangelo Rampulla na tym stanowisku . Lecz można by o tym pomyśleć tylko czy on by chciał w Juve??? w Lazio też długo grał , w Romie się wychował hmmm..

Pozdrawiam


Mateo
Wiem wiem ale 8 lat to juz cos i napewno czuje jakis sentyment do Turyńskiego giganta i wie ze tylko z nami zdobyl tyle wspaniałych trofeow :-D


peste

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2006
Posty: 218
Rejestracja: 17 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2007, 23:03

el_pajaco pisze:Kapitalny bramkarz... choć najbardziej pamiętam jego nieporadność przy bramce Rickena :twisted:
pomysllem dokladnie o tym samym :wink: ,
ale podobno dzien wczesniej urodzil mu sie syn (o ile dobrze pamietam) wiec mozna mu darowac to rozkojarzenie :whistle:
brakowalo mi Go kiedy bronil u nas Van der Sar ale potem przyszedl Gigi... :twisted:

Niemniej jednak za te lata spedzone w Juve

GRAZIE ANGELO :!:


Nick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2006
Posty: 62
Rejestracja: 02 listopada 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2007, 23:23

dobrzy bramkarze wiedza kiedy nadchodzi czas by odejśc z honorem ;] miałem kiedys jego koszulke i broniłem w niej w trampkarzach, zawsze czułem sie dowartosciowany noszac jego nazwisko na własnych plecach..
koniec w dobrym momencie! Seaman nie potrafił odpuscic w dobrym momencie i sie posypało, wiele takich przypadków, ale wierze że Angelo bedzie jednym z najlepszych trenerów brakarskich tak jak u nas Rampulla!
a jak tam Galiuca Pagliuca?
pozdr


Forza la Juve !
Mateo21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 marca 2007
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2007, 23:36

Gianluca Pagliuca broni teraz w Ascoli a tak apropo Włoskich bramkarzy to mi szkoda Toldo :-/ , grzeje ławkę w interze , powinien w jakimś przeciętnym klubie włoskim grać .


Pozdrawiam


Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2007, 00:00

Peruzzi to wielki bramkarz. Zawsze go podziwialem. Szczegolnie pamietam jego wyczyn z Finalu LM w 1996 roku w Rzymie kiedy to obronil wspaniale 2 rzuty karne. Davidsa i Silooya... To byly piekne chwile. Wybaczam mu nawet dwa kolejne finaly LM z 97 i 98 roku.

Dla mnie to wielki bramkarz i takim go zapamietam. Jak ktos juz wspomnial - jego brak mozna bylo odczuc podczas kadencji Van Der Sara w naszej bramce - kompletnie sie nie sprawdzil (przypominam np bramke Nakaty z polowy boiska za czasow kiedy gral w AS ROMA)

Mam do inego wielki sentyment. Ciesze sie ze byl w skladzie Italii na MS bo mu sie nalezalo. Nalezal mu sie taki miedzynarodowy sukces mimo ze siedzial tylko na lawce.

Powodzenia w dalszym zyciu Angelo!

PS. Ze starej gwardii Juventusu ktora pamietam zawsze bardzo zalowalem odejscia Peruzziego i Di Livio z Juve... ehh Zolnierzyk...


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2007, 01:16

Achhhhhh... Peruzzi. Wiele zrobił dla nas, ale dla mnie zrobił coś wyjątkowego... zaszczepił 10 lat temu miłość do Juventusu :) Pamiętam czasy jak się szło na boisko z kumplami i każdy krzyczał: "A ja jestem Davids", "A ja Beckham". Tylko jeden Maciuś, który stał na bramce mówił: "A ja jestem Peruzzi". Jak miło czasami powspominać :wink:


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2007, 08:38

ja go zapamietałem jako bardzo dobrego golkipera.

pamietam ze był w Juve kiedy zaczela sie moja milosc do niego i szanuje go ze reprezentowal godnie nasze barwy podczas lat świetnosci.

wielkie dzieki Angelo i powodzenia w dalszym zyciu


Obrazek
TomiQ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 272
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2007, 10:23

Rewelacyjnie grał w JUVE i za to mu jestem wdzięczny!! GRAZIE ANGELO!!!
mJaUcViEej pisze:Achhhhhh... Peruzzi. Wiele zrobił dla nas, ale dla mnie zrobił coś wyjątkowego... zaszczepił 10 lat temu miłość do Juventusu :) Pamiętam czasy jak się szło na boisko z kumplami i każdy krzyczał: "A ja jestem Davids", "A ja Beckham". Tylko jeden Maciuś, który stał na bramce mówił: "A ja jestem Peruzzi". Jak miło czasami powspominać :wink:
miałem podobnie ;)


Z JUVE od 1996 roku i już na zawsze tak będzie!!!FORZA JUVE!!!Wyciąg z regulaminu:3.f) Należy pamiętać o tym, że w dyskusji atakujemy poglądy, a nie ich autora!
bartekoo2

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 144
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2007, 10:29

a wie ktoś może dlaczego odszedł i to do Interu? :angry: Był jakiś konflikt?


ODPOWIEDZ