W Świecie Calcio

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 21 lutego 2015, 21:53

To, co w tym klubie się dzieje, to masakra:
(za football-italia)
- Last week several vehicles, including a team bus, were seized over unpaid taxes

- Hernan Crespo's youth team have no electricity for hot showers and players keep getting ill :shock:

- Nobody at the club has been paid since July 2014

- Udinese game called off because no money to pay stewards or security at Stadio Tardini

Jak można doprowadzić do takiego burdelu klub w czasie roku (?)
Z drugiej strony teraz, jakoś inaczej brzmią problemy z brakiem awansu do LE Parmy w poprzednim sezonie, kiedy były jakieś problemy z płatnościami. Kurde, gdyby awansowali, zawsze trochę hajsu by im wpadło.

Kurcze, batalie Juve z nimi były jednymi z pierwszych, które oglądałem świadomie, a teraz ten klub tak spada na dno.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2015, 00:18

Osgiliath pisze:Z drugiej strony teraz, jakoś inaczej brzmią problemy z brakiem awansu do LE Parmy w poprzednim sezonie, kiedy były jakieś problemy z płatnościami. Kurde, gdyby awansowali, zawsze trochę hajsu by im wpadło.
No i właśnie trzeba sobie zadać pytanie, czy to odebranie awansu do LE było wywołane jakimiś drobnymi problemami z płatnościami (tak wtedy przedstawiały to media), czy może już wtedy sytuacja, widziana oczami osób, które miały wgląd w pełne dane i pojęcie na ten temat, wyglądała nieciekawie. Biorąc pod uwagę, że nie płacili nikomu od lipca 2014, być może to jest ta druga opcja.

Swoją drogą, to jest parodia i kolejny dowód na gigantyczny burdel panujący we włoskiej piłce, że o tej sprawie jest głośno dopiero teraz, kiedy klub nie jest w stanie zapłacić za ciepłą wodę i stewardów na mecz ligowy. W ostatnich miesiącach wokół Parmy kręciło się wiele osób i pewnie nigdy nie dowiemy się, kto tak naprawdę jest winny zaistniałej sytuacji, ale po prostu szkoda tego klubu (przypomnę: m.in. 3xPW i 2xPUEFA).

Swoją drogą, Parma oprócz ponad 20-osobowej kadry pierwszego zespołu ma bardzo dużą ilość graczy na wypożyczeniach i grubo ponad 100 chłopa będzie do wzięcia na zasadzie wolnego transferu. Wokół takiego Cerriego by się można zakręcić 8)


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2015, 00:48

Ciekawe czy kiedykolwiek dowiemy się co tak naprawdę stoi za upadkiem Parmy. Najprawdopodobniej czeka ich ogłoszenie upadłości po raz drugi w historii. Innego scenariusza nie widzę. Jednak same okoliczności są co najmniej dziwaczne. Teoretycznie wszystko się zaczęło rypać od odebrania im licencji na grę w LE (według mnie to raczej wierzchołek góry lodowej). Ghirardi po tej akcji odchodzi z klubu i chce rzucić tym w pierony. Jednak po jakimś czasie nagle wraca i wszyscy ludzie związani z Parmą cieszą się i wieszczą ratunek. Po czym Ghirardi sprzedaje klub. I tutaj kręcą się jacyś dziwni ludzie. Okazuje się, że wiszą podatki w swoich krajach za swoje interesy. Teraz wyszło, że Ghirardi jakieś lewe czeki podpisywał z Erreą-sponsorem technicznym Parmy. Ja bym się wcale nie zdziwił, że w Parmie mogła robić machloje jakaś mafia, a klub był narzędziem do prania brudnych pieniędzy. Oczywiście to tylko moje luźne spostrzeżenia. Także i ja sam się odnoszę z dystansem do tego. Swego czasu i Sienę spotkało ogłoszenie upadłości. I na chwilę obecną grają w Serie D gdzie są liderem regionu, w którym obecnie graja.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2015, 00:58

Elo Vidal:) pisze:Ja bym się wcale nie zdziwił, że w Parmie mogła robić machloje jakaś mafia, a klub był narzędziem do prania brudnych pieniędzy. Oczywiście to tylko moje luźne spostrzeżenia.
Ja bym wziął pod lupę ten mechanizm, którym swego czasu ktoś się zachwycał w jednym felietonie na Weszło, polegający na swego rodzaju "pośredniczeniu" w transferach. Nie wiem czy to hurtowe kupowanie i sprzedawanie piłkarzy w jakiś sposób przyczyniło się do upadku finansowego, czy miało jakieś drugie dno, ale nie zdziwiłbym się gdyby okazało się narzędziem do jakichś machlojek, o których piszesz.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2015, 01:04

zahor pisze:
Elo Vidal:) pisze:Ja bym się wcale nie zdziwił, że w Parmie mogła robić machloje jakaś mafia, a klub był narzędziem do prania brudnych pieniędzy. Oczywiście to tylko moje luźne spostrzeżenia.
Ja bym wziął pod lupę ten mechanizm, którym swego czasu ktoś się zachwycał w jednym felietonie na Weszło, polegający na swego rodzaju "pośredniczeniu" w transferach. Nie wiem czy to hurtowe kupowanie i sprzedawanie piłkarzy w jakiś sposób przyczyniło się do upadku finansowego, czy miało jakieś drugie dno, ale nie zdziwiłbym się gdyby okazało się narzędziem do jakichś machlojek, o których piszesz.
To też zahor jest podejrzane z daleka:

http://fcparma.com.pl/news/Ghirardi-fal ... menty-1390


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 22 lutego 2015, 09:20

bendzamin pisze: Swoją drogą, Parma oprócz ponad 20-osobowej kadry pierwszego zespołu ma bardzo dużą ilość graczy na wypożyczeniach i grubo ponad 100 chłopa będzie do wzięcia na zasadzie wolnego transferu. Wokół takiego Cerriego by się można zakręcić 8)
Dodałbym jeszcze Jose Mauriego, tych dwóch młodzikó bym u nas widział.

Taki Mirante, Biabiany czy Belfodil to niezły kąsek dla drużyn środka tabeli (np. Milanu :D ).


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 22 lutego 2015, 09:28

Jeśli mowa już o Parmie to czy możliwe jest zdegradowanie zespołu jeszcze przed końcem sezonu do jakiejś niższej klasy rozgrywkowej? Z tego co wiem to chyba jest duże prawdopodobieństwo takiej możliwości.

Gdyby tak się stało to pewnie do końca sezonu wszystkim drużynom które miały grać z Parmą poprzyznawano by walkowery czyli 3 pkt. I tutaj znowu nasuwałoby się pytanie co z drużynami, które grały z Parmą wcześniej w tym także i Roma? Czy w takim przypadku z kolei tym drużynom utrzymano by zdobycze punktowe z boiska czy też i im pododawano by po 3 punkty. Jeżeli tak by się stało to jeszcze okaże się , że Roma może na tym bardzo zyskać :roll:
Ktoś obcykany w temacie słyszał coś, wie coś o tym jak to może wyglądać?

EDIT:
@zahor
No tak, dzięki :ok: Że tak powiem znowu na lekcjach się nie uważało. Siadaj pała :D
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2015, 09:58 przez zbysioJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2015, 09:48

zbysioJuve pisze: Ktoś obcykany w temacie słyszał coś, wie coś o tym jak to może wyglądać?
Ktoś obcykany w temacie słyszał, że czasem warto przeczytać co napisano w temacie stronę wcześniej, bo zdarza się że odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki ;)

@Elo Vidal:)
Coś mi się widzi że co chwilę będą wychodzić na jaw nowe tego typu kwiatki. Chciałbym wierzyć że takie cyrki tylko w Parmie, ale nie jestem aż tak naiwny.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 lutego 2015, 19:04

a czemu klub płaci sponsorowi? do tej pory myślałem, że jest odwrotnie...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 22 lutego 2015, 20:02

http://transfery.info/73895,kapitan-par ... ji-w-pilce

To jest jakaś masakra, że w XXI wieku w profesjonalnej lidze dzieją się takie rzeczy :doh: Włochy to jednak nieźle posrany kraj, a władze nie interesują się niczym dopóki nie zacznie się szaleństwo w mediach. Jak można do takiej sytuacji dopuścić :doh:


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 27 lutego 2015, 11:30

Hm ciekawe zestawienie, Juve na czele:D
http://www.wsj.com/articles/how-europe- ... 1424721670


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 lutego 2015, 13:22

ciekawe jakie ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 01 marca 2015, 17:48

Czy wiadomo już OFICJALNIE co z Parmą? Dziś miał być teoretycznie ich mecz z Genoą na wyjeździe i z tego co widzę się nie odbył.

Oficjalnie już bankrutują i się wycofali czy jeszcze nie?


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 01 marca 2015, 17:50

I jeszcze pytanie, czy Sansone nadal należy w połowie do Parmy, czy jest już w całości własnością Sassuolo?


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 marca 2015, 18:20

Marat87 pisze:I jeszcze pytanie, czy Sansone nadal należy w połowie do Parmy, czy jest już w całości własnością Sassuolo?
Dobre pytanie. Biorąc pod uwagę, że Tevez pewnie dołączy za rok do Osvaldo to dobrze byłoby mieć solidnego grajka rywalizującego (przynajmniej mam taką nadzieję) o miejsce w składzie z Comanem i Berardim. :think:


Obrazek
ODPOWIEDZ