Matusiak: z Palermo do Heerenveen

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
wojteceek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2006
Posty: 203
Rejestracja: 27 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2007, 13:40

To zamieszanie trwa już trochę za długo. Jestem tym zmęczony. W najbliższą środę zamierzam podpisać kontrakt z Palermo – zdradza "Przeglądowi Sportowemu" Radosław Matusiak.

W środę napastnik reprezentacji Polski wrócił z Włoch do kraju, ale wszystko wskazuje na to, że nie na długo. Wczoraj trenował z drużyną Bełchatowa, potem odebrał kolejny już telefon z Sycylii. Nie dzwonili potomkowie legendarnego mafioso Don Corleone, ale szefowie Palermo – rewelacyjnie spisującej się drużyny w rozgrywkach Serie A.

Sycylijczycy zameldują się w Bełchatowie 10 stycznia i będą mieli ze sobą przygotowany do podpisania kontrakt. Zgodnie z ustaleniami, Palermo za najlepszego napastnika polskiej ligi zapłaci 2 mln euro, a sam Matusiak może liczyć na pensję w wysokości 600-700 tys. euro netto rocznie. To dziesięć razy tyle, ile zarabia w Bełchatowie. Dodatkowo zarobi kilkaset tysięcy euro z tytułu przeprowadzonej transakcji. Wszystko dlatego, że Matusiak zgodził się na skreślenia z umowy tzw. klauzuli odstępnego, która jeszcze kilka tygodni temu wynosiła zaledwie 300 tys. euro. Oznacza to, że "nadwyżką" z transferu, czyli 1,7 mln euro bełchatowski klub podzieli się z piłkarzem.


Źródło: wp

Sądzicie, że Matusiak sprawdzi się we Włoszech?


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2007, 13:49

Poczekamy zobaczymy!! :twisted:

Jezeli rzeczywiscie odejdzie z BOTu to troche szkoda :evil: , bo liczyłem że Bełchatowianie jeszcze namieszaja w lidze!! :twisted:

Natomiast jesli te doniesiania to prawda, to w perspektywie kontuzji Amauriego, który juz nie zagra w tym roku, Matusiak ma teraz idealny moment zeby sie przeniesc do Palermo, które jest dobrym klubem :twisted:


La fidanzata d'Italia
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2007, 13:51

Jeszcze wczoraj na wp czytałem, że Matusiak nie przejdzie do SerieA. A tu proszę... Kontrakt nie jest jeszcze podpisany, więc z niektórymi hipotezami trzeba poczekać. Jestem jednak ciekaw czy nasz reprezentant pogra sobie w Palermo czy zaraz wypożyczą go gdzieś dalej. Nie wydaje mi się, że Polak został specjalnie sprowadzony na Sycylie by zastąpić kontuzjowanego Amauriego (szkoda chłopa, lubię go). Tym bardziej, że prezes Zamparini podobno powiedział, że nie będą szukać zastępcy dla Brazylijczyka :think:

Zobaczymy, choć oczywiście Radkowi życzę jak najlepiej :ok:


19YB19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 lutego 2004
Posty: 86
Rejestracja: 13 lutego 2004

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2007, 14:20

ozob pisze:Poczekamy zobaczymy!! :twisted:

Jezeli rzeczywiscie odejdzie z BOTu to troche szkoda :evil: , bo liczyłem że Bełchatowianie jeszcze namieszaja w lidze!! :twisted:

Natomiast jesli te doniesiania to prawda, to w perspektywie kontuzji Amauriego, który juz nie zagra w tym roku, Matusiak ma teraz idealny moment zeby sie przeniesc do Palermo, które jest dobrym klubem :twisted:
BOT co to jest za klub? ja znam GKS BEŁCHATÓW!

jak dla mnie Palermo to za dobry klub dla Matusiaka, i nie poradzi sobie, szybko usiadzie na lawke, pozniej na trybynie i tak juz zostanie...przeciez Palermo ma na ataku takich zawodnikow jak...Andrea Caracciolo,Amauri, David Di Michele czy Brienza, wiec niech lepiej zostanie albo przejdzie do takiego klubu jak Messina Chievo czy Reggina... jak tam pokaze swoja klase... to wtedy niech mysli nad Lazio, Palermo itp...[/b]
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2007, 14:56 przez 19YB19, łącznie zmieniany 1 raz.


wojteceek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2006
Posty: 203
Rejestracja: 27 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2007, 14:31

BOT co to jest za klub? ja znam GKS BEŁCHATÓW!
A ja znam taki klub: BOT GKS BEŁCHATÓW


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2007, 14:55

wojteceek pisze:
BOT co to jest za klub? ja znam GKS BEŁCHATÓW!
A ja znam taki klub: BOT GKS BEŁCHATÓW
Nie chciało mi sie pisac całej nazwy klubu :D !! Kazdy wie ze chodzi o GKS Bełchatów :twisted:

Jezeli kogos uraziłem to SORRY!!! :-D


La fidanzata d'Italia
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2007, 15:51

To szkoda Matusiaka... :P


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2007, 16:35

mam nadzieje ze bedzie grał a nie grzał ławkę bo jesli usiadzie na ławce to stracimy (to jest reprezentacja straci) utalentowanego chlopaka i bedzie z nim to co z innymi ktorzy wyjechali w pogoni za kasa. ale jesli wybije sie i bedzie regularnie grał to napewno sie rozwinie w Serie A. jednak wolalbym zeby zostal w belchatowie do konca sezonu i pomogl wygrac lige i dopiero wtedy wyjazd

edit: własnie przeczytalem na onecie ze do konca sezonu zostanie w GKSie wiec to dobrze dla niego
Strony ustaliły, że do końca sezonu Matusiak zostanie w Bełchatowie, po czym przeniesie się do Palermo.


Obrazek
piter_b

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 listopada 2006
Posty: 720
Rejestracja: 18 listopada 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2007, 13:01

No i znow okazalo sie ze nawet nawieksze pisma i strony internetowe sieja plotki. Strona internetowa Palermo pisze ze nie zamierza kupic Matusiaka a po drugie nawet nie byli nim zainteresowani.
szkoda bo moze by cos z tego wyszło


Wolas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 kwietnia 2006
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2007, 15:12

to jest taka ściema szefostwa Palermo. Na tvn pokazali wywiad w którym Matusiak sam potwierdza że przejdzie do Palermo.


Z Juve od 2003 r.
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2007, 16:55

Nie mogę się doczekać chwili, kiedy to dobre zagraniczne kluby będą walczyć o polskich zawodników, a nie polscy zawodnicy o dobre zagraniczne kluby :roll:


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2007, 20:33

Wczoraj informowaliśmy, że według wiadomości "Przeglądu Sportowego" Radosław Matusiak zdecyduje się w najbliższych dniach podpisać kontrakt z US Palermo. Przedstawiciel włoskiego klubu oficjalnie zdementował jednak tę pogłoskę, zaznaczając również, że nie ma mowy o jakimkolwiek zainteresowaniu sycylijskiego zespołu polskim snajperem.

"Nie rozumiem, skąd takie pogłoski, skoro wcale nie jesteśmy zainteresowani Matusiakiem. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości, ale jednego jestem pewien: nie będziemy prowadzić żadnych negocjacji w sprawie kupna waszego piłkarza" - powiedział Rino Foschi, dyrektor sportowy Palermo.

Wiadomo jednak, że Matusiak znajduje się na jednym z czołowych miejsc na liście życzeń AS Nancy. Kto wie, być może będzie on priorytetem dla Francuzów w razie niepowodzenia sprowadzenia z Wisły Kraków Pawła Brożka.


Źródło:
Dziennik
http://transfery.info/news-full-2420.html

sam juz nie wiem co mam o tym sadzic. nie uwierze dopuki nie zobacze Radzia w koszulce Palermo na oficjalnej prezentacji


Obrazek
Chiellini3

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 200
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2007, 23:26

Właśnie niedawno czytałem tą wiadomość na onecie co w poscie wyżej i z tego co ja myśle to mimo wszystko jednak Matusiak nie zagra w Serie A z prostej przyczyny nie chcą go tam, w Polsce jest gwiazdą i może lepiej dla polskiej piłki żeby zostal u nas a we Włoszech by tylko grzał ławę :|


mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2007, 23:59

Nio bardzo fajnie by bylo, ponieważ jak sie tam przeprowadzi to będzie mial duże możliwości między inymi walkę o tytul z Interem i Romą. Miomo ze maja przewagę nad Palermo to wszystko jest mozliwe. Jak to mawiał Świętej pamięci Trener Górski:,, Dopóki piłka w grze wszystko zdarzyć się może"
Oczywiście nie wspominając już o możliwość grania w Lidze Mistrzów co napewno było marzeniem Radka Matusiaka. Po za tym to ile my mamy polaków w lidze Włoskiej?? No właśnie dlatego przydałby się tu jakiś bo jeden Kosa ze słabą formą nie wystarcza.


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2007, 00:53

Sądze że będzie używany jako joker. Radek to doskonały napastnik jednak na transfer raczej zdecydowanie za wcześnie. Ciężko będzie mu będzie przebić się do składu bedzie musiał wygryźć ze składu Amauriego który fakt faktem jest obecnie kontuzjowany, Caracciolo czy Di Michele. Druga sprawa to poziom. Wiadomo w Calcio obrońcy są lepsi niż w Orange Ekstraklasie, a obrońcy Juventusu Turyn to nie defensorzy Górnika Łęczna (chociaż po dzisiejszym meczu z Milanem nigdy nic nie wiadomo :D ). Życze powodzenia i wszystkiego najlepszego, byleby tylko strzelał wszedzie a nie do bramki Buffona czy innego naszego golkipera :).


ODPOWIEDZ