Matusiak: z Palermo do Heerenveen

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 lutego 2007, 16:54

No coz jak narazie Radek jak wynika z relacji ive bez jakis rewelacji ale trudno bylo oczekiwac po 20 minutach gry czegos wiecej.

Zobaczymy jak dalej roziwinie sie jego kariera w Serie A.


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 28 lutego 2007, 16:56

bukol87 pisze:No coz jak narazie Radek jak wynika z relacji ive bez jakis rewelacji ale trudno bylo oczekiwac po 20 minutach gry czegos wiecej.

Zobaczymy jak dalej roziwinie sie jego kariera w Serie A.
Nom... Nie moge sie juz doczekac wymowek dziennikarzy na onecie dlaczego on tak slabo zagral :D


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 lutego 2007, 17:00

onet.pl pisze:Pomimo bezbramkowego remisu Polak pokazał się z bardzo dobrej strony, był aktywny zarówno w ataku jak i w obronie.

W ten sposób spełniło się wielkie marzenie Polaka, który przed meczem z Milanem mówił, że marzy o debiucie w spotkaniu z takim rywalem.
Nie wiem nie widzialem meczu moze ktos zdefiniowac onetowskie "pokazal sie z bardzo dobrej strony"


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 28 lutego 2007, 17:00

Żartujesz? Już się pojawiło (wiadomość główna) info, że Matusiak pokazał się z bardzo dobrej strony :)

Tekst sprzed kilkunastu dni (bodaj):

"Obserwuję z Włoch, co w polskich mediach dzieje się od dłuższego czasu wokół Radosława Matusiaka – napisał w „Rzeczpospolitej” Piotr Kowalczuk. Codziennie redakcje w pocie czoła produkują "matusiakowe newsy". Często z powoływaniem się na włoskie media. Sam wywoływany jestem z tego powodu do tablicy przez polskie radia i telewizje: Co piszą? Co mówią?

Wszystko razem musi wywoływać wrażenie, że w Italii o niczym poza Matusiakiem ludzie nie dyskutują. Zwłaszcza że wygrzebane z marginalnych włoskich stron internetowych strzępy informacji urastają w polskich mediach do rozmiarów pierwszoplanowego newsa. Prawda jest inna. O Matusiaku dziennik "Gazzetta dello Sport" napisał szerzej raz na dwudziestej stronie. Transfer polskiego piłkarza był jednym z kilkudziesięciu w Serie A tej zimy.

Matusiak kosztował grosze, zarabia jak na włoskie normy skromnie i poza Palermo nikt tu o nim nie słyszał. Nasza machina medialna miele jednak dalej. Doszło do tego, że po niedzielnym meczu Palermo - Chievo w Polsce o wiele więcej mówiono i pisano o Matusiaku, który w nim nie grał, niż o Kamilu Kosowskim, który zagrał. Za dobrą monetę brane jest wszystko, nawet kurtuazyjna wypowiedź trenera Roberto Manciniego. Stąd prosty wniosek, że lada chwila Matusiak przejdzie do Interu.

Mimo że polski piłkarz trenuje w nowym klubie od niecałych dwóch tygodni, nasze media zdążyły już stworzyć mit o genialnym futboliście i głupim, konserwatywnym trenerze Francesco Guidolinim. Histeria, w której gol zdobyty przez Matusiaka w kontrolnej grze staje się Eurogolem 2007, nie służy naszemu piłkarzowi najlepiej. Buduje w Polsce bezpodstawne przekonanie, że wreszcie doczekaliśmy się drugiego Zbigniewa Bońka."
Nie wiem nie widzialem meczu moze ktos zdefiniowac onetowskie "pokazal sie z bardzo dobrej strony"
Nie strzelił samobója, nie dostał czerwonej kartki, biegał i nazywał się Matusiak ;)


Dirty mind
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 lutego 2007, 17:02

a ja ogladalem mecz i wejscie Radogola! Matusiak nie zablysnal ale ni emial tez ku temu wiekszej okazji! zagral hmm.."normalnie" biegal, staral sie probowal dryblingow...ale Milan to "wysoko postawiona poprzeczka" jak na debiut mozna powiedziec - moze byc!


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 lutego 2007, 17:03

Venomik pisze: Nie strzelił samobója, nie dostał czerwonej kartki, biegał i nazywał się Matusiak ;)
A wiec tak jak myslalem:D


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
Adi666666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 grudnia 2003
Posty: 596
Rejestracja: 26 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 28 lutego 2007, 17:03

Właśnie skończyłem oglądać mecz Palermo - Milan na SopCascie Radek wszedł z ławki w 70 min od razu po jego wejściu widać było wielką chęć pokazania się , biegał od obrońcy do obrońcy, kilka razy wyłuskał piłkę za co został przyzwoicie nagrodzony przez kibiców, wygrał 2 pojedynki główkowe i przeprowadził jeden drybling którym związał 2 pomocników Palermo a poza tym to tyle ... mam nadzieję, że trener będzie mu dawał więcej szans, Radek potrafi się zastawić, wygrywa większość pojedynków główkowych, myślę, że nie było dzisiaj jak na 20 minut źle. Forza Matusiak :)


Gdybym miał dwa życia oba oddałbym Tobie ... FORZA JUVE PER SEMPRE !!
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 28 lutego 2007, 17:10

Nie łapię niektórych. Koleś jako jeden z nielicznych przebił się do jednej z najmocniejszych lig świata, a wy- że słaby, że polska liga, że gwiazdeczka... Panowie! Trochę optymizmu. Radek to walczak, potrafi napędzić zespół, jeśli tylko dostawał będzie szanse, to je będzie z czasem wykorzystywał. Do przodu Radek!!


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 28 lutego 2007, 17:19

deszczowy pisze:Nie łapię niektórych. Koleś jako jeden z nielicznych przebił się do jednej z najmocniejszych lig świata, a wy- że słaby, że polska liga, że gwiazdeczka... Panowie! Trochę optymizmu. Radek to walczak, potrafi napędzić zespół, jeśli tylko dostawał będzie szanse, to je będzie z czasem wykorzystywał. Do przodu Radek!!
Kilka postów temu to już niektórym tłumaczyłem, a oni dalej swoje...

Radek ma predyspozycje by błysnąć w Serie A i trzymam za niego kciuki.

PS Widząc co niektórzy piszą, to debiut można uznać za udany :D


Obrazek
Wonki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 czerwca 2005
Posty: 366
Rejestracja: 15 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 18 marca 2007, 10:52

No i włoska kariera Radomato jakby zdeczka trochę cichnie. W meczu z Sampdorią trener postawił na Cavaniego i nie zawiódł się - dwie bramki w dwóch meczach Urugwajczyka mogą nieco pokrzyżować plany Radka. Najlepsze jest to, że bramka Cavaniego przeciwko Violi już została okrzyknięta Eurogolem :lol:

Mam złe przeczucia, coś mi mówi, że Polak może jeszcze dłuugo poczekać na następną szansę :|

www.sport.pl/pilka/7,65029,3994869.html


Piotrekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 132
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 18 marca 2007, 11:05

No nie wygląda to za ciekawie,tym bardziej ze nie wchodzi na boisko nawet na 5 min mimo tego że kontuzjowani sa i Caracciolo i Amauri,to co będzie potem aż strach pomyśleć.
Ale nie ma sie co dziwić ze Guidolin stawia na Cavaniego,kosztował dwa razy tyle co Matusiak,jest bardziej perspektywistyczny,a poza tym spisuje sie bez zarzutów,więc nie ma żadnych powodów by Matusiak miał w najblizszym czasie go zastąpic,szkoda.


Juve fan
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 30 marca 2007, 16:02

Trzy bardzo ciekawe newsy:
a)krótkoterminowy
- http://www.seriea.pl/index.php?strona=news&id=82936
b)długoterminowe
- http://www.palermo.yoyo.pl/index.php?fu ... all&no=776
- http://www.palermo.yoyo.pl/index.php?fu ... all&no=773
Każdy, kogo intreresuje sytuacja Matusiaka we Włoszech powinien się z nimi zapoznać.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 30 marca 2007, 17:43

I już? To jest koniec historii hitu transferowego pt. "Radosław Matusiak we włoskiej ekstraklasie"? :(


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 30 marca 2007, 18:41

Wydaje mi sie ze Radoslaw popelnil duzy blad przechodzac do Palermo . Obroncy w lidze wloskiej sa o kilka klas lepsi od naszych ligowcow . Radek mial byc podstawowym napastnikiem ktory mial zastapic Amauriego , a co z tego wyszlo ?? Lawka rezerwowych. Radek nie tylko nie zastapil Amauriego ale takze dal se zepchnac spowrotem na lawke Caracciolo . I tu widzimy jak wane jest ogranie w lidze wloskiej, moze i Matusiak znacznie lepiej prezentuje sie pod wzgledem techniki i szybkosci ale nie potrafi dostosowac sie do taktyki Palermo . Mysle tez iz zaden z owczesnych polskich pilkarzy nie poradzi sobie z wymaganiami, wedlug mnie najlepszej lidze swiata ( Serie A). Az do dzis nie moge wyjsc z podziwu jakim cudem Zbigniew Boniek wyrosl na gwiazde nie tylko Juve ale takze calej wspolczesnej Italii.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 30 marca 2007, 19:36

Z tą najlepszą ligą świata mocno przesadziłeś, bo wyniki jakoś za tym nie przemawiają.

Matusiak popełnił największy błąd oddchodząc zimą. Pewnie połakomił się na wielkie pieniądze. Rzecz w tym, że przechodząc do Palermo miał za duże treningowe zaległości (ostatni mecz w naszej lidze rozegrał w listopadzie :/ ). Nie wygląda to niestety najlepiej.
Zaczynając z niższego pułapu ciężko przekonać do siebie trenera. Zwłaszcza, że Matusiak grając nie pokazał nic, a jego rywale do gry - wręcz przeciwnie.


Dirty mind
ODPOWIEDZ