11 roku według L"Equipe

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2007, 19:56

11 roku według L"Equipe

Francuski dziennik – "L'Equipe" ogłosił jedenastkę roku. Wśród najlepszych znalazło się pięciu Włochów, trzech Francuzów, a ponadto po jednym reprezentancie Portugalii, Kamerunu oraz Brazylii. Najlepszym trenerem został uznany były selekcjoner Squadra Azzurra, a mianowicie Marcello Lippi.

Idealna jedenastka 2006. roku według "L'Equipe" powinna zostać zestawiona w jednym z najczęściej używanych systemów w piłce nożnej, a mianowicie 1-4-3-1-2. Ciekawostką jest fakt, że linię obrony miałoby stworzyć aż trzech reprezentantów Włoch, przy pomocy Francuza Gallasa.

Jedenastka roku według "L'Equipe": Gianluigi Buffon – Gianluca Zambrotta, William Gallas, Fabio Cannavaro, Fabio Grosso – Deco , Andrea Pirlo, Claude Makelele – Ronaldinho Gaucho – Thierry Henry, Samuel Eto'o.

Pierwsze co mi się narzuca to to, że ta niby idealna jedenastka, nie ma skrzydłowych :? , dwóch DM I dwóch AM czyli boska pomoc Canarinhos :lol: Niby, Ronaldinho gra w Barcelonie na lewym skrzydle, ale nie jest to jego optymalna pozycja. Druga rzecz to obecność Gallasa, nie interesuję się zbytnio Premiership i może dlatego dziwi mnie jego obecność :whistle: .

źródło


Obrazek
diogenes87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2005
Posty: 16
Rejestracja: 07 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2007, 20:14

Troche dziwna "11". Obecność tych zawodników nie jest zaskoczeniem:
Gianluigi Buffon, Gianluca Zambrotta, Fabio Cannavaro, Deco, Andrea Pirlo, Ronaldinho Gaucho, Thierry Henry, Samuel Eto'o.
Ale co do pozostałej trójki mam zastrzeżenia:
*William Gallas - znam lepszych, jeśli musiał być to ktoś z angielskich boisk to wybrał bym racze kogoś z dwójki Senderos lub Terry.

*Fabio Grosso - jak wyżej, miał swietny mundial ale sezon raczej średni.

*Claude Makelele - przesada, Lampard albo Juninho Pernambucano z Olimpique Lyon bardziej zasłużyli na wyróżnienie.

Tak dobrze, że nie ma Zidana, bo on to miał "byczy" sezon. :smile:


Chiellini3

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 200
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2007, 20:55

Ta jedenastka to komercyjny syf zostali wybrani ci co sie ladnie reklamuja i graja w Barcelonie, Ronaldinho zostal wybrany chyba tlyko za te zeby bo na mundialu byl niczym gdy wielka Squadra Azurra odnosila sukcesy Eto'o ok bardzo dobry napastnik ale do jasnej cholery byl roku 2006 spedzil na wozku inwalidzkim bo zlamal noge w jednym meczu grupowym Champions League z Werderem tym pierwszym zremisowanym zreszta przez Barcelone :smile: kto tm jeszcze Deco moze za czerwona kartke z Holandia na mundialu Gallas wogole go tam nie widze w Chelsea gral slabo mundial jakis bezbarny dla niego a teraz w Arsenalu jescze nie gra najlepiej. a Henry to juz w ogole nieporozumienie lepszy w Premiership jest juz Drogba i wcale nie jestem kibicem Chelsea :!: Henry na mundialu troche bramek i jzu wielkie halo w lidze nic iwelkiego nie gra owszem jest liderem Arsenalu ale co z tego jak nie mial formy i pojechal sobie w srodku sezonu na miesieczny urlop a co do reszty to nie mam zastrzezen a Claude Makalele to wielka gwiazda :!: najwieksza nikt o nim nie mowi nikt nie podnieca sie jego akcjami media maja go gdzies a on w cieniu wielkich napastnikow obroncow czy bramkarzy robi tlyko swoje swoja czarna robote i idealnie mu to wychodziodbierze pilke kazdemu po czym piknie rozegra dalej tkaie jest moje zdanie tyle... a ta francuska gazeta dostala kase za taka jedenastke i to spora :evil:


kosiorekk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 233
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2007, 21:13

Henry na mundialu troche bramek i jzu wielkie halo w lidze nic iwelkiego nie gra owszem jest liderem Arsenalu ale co z tego jak nie mial formy i pojechal sobie w srodku sezonu na miesieczny urlop
A kto zaprowadził Arsenal do finału LM? :roll:

A tak poza tym PrzemO3333 to śmieszny jesteś.


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2007, 21:18

Eee, nie przesadzajcie, widziałem już bardziej komercyjne i bezsensowne wyniji takich plebiscytów, ten wydaje mi się całkiem rozsądny. Pomijam istotnie nieco dziwne ustawienie, ale jest przecież trochę czołowych drużyn w Europie garjących nieco niestandartowo m.in bez klasychnych skrzydłowych (vide Milan, Barca, Chelsea)


WKSiak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 listopada 2006
Posty: 11
Rejestracja: 21 listopada 2006

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2007, 22:44

diogenes87 pisze: *Claude Makelele - przesada, Lampard albo Juninho Pernambucano z Olimpique Lyon bardziej zasłużyli na wyróżnienie.
a wiesz co to znaczy "defensywny pomocnik". On odwala tam taką pracę, że ja nie moge!


Chiellini3

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 200
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2007, 23:23

Martinss pisze:Henry na mundialu troche bramek i jzu wielkie halo w lidze nic iwelkiego nie gra owszem jest liderem Arsenalu ale co z tego jak nie mial formy i pojechal sobie w srodku sezonu na miesieczny urlop
A kto zaprowadził Arsenal do finału LM? :roll:

A tak poza tym PrzemO3333 to śmieszny jesteś.
Zaprowadzic sobie mogl ale znam lepszych napastnikow od niego(Drogba,Klose,Crespo) a w ogole zaprowadzil Arsenal do finalu po czym go przegral a w ogole czemu jestem smieszny jakis powod :?: oprocz Henry'ego :think:


maxtomek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 25
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2007, 00:28

11 roku <hahaha>


pucik1991

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2006
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2007, 11:30

PrzemO3333 pisze: Eto'o ok bardzo dobry napastnik ale do jasnej cholery byl roku 2006 spedzil na wozku inwalidzkim bo zlamal noge w jednym meczu grupowym Champions League z Werderem tym pierwszym zremisowanym zreszta przez Barcelone :smile: kto tm jeszcze Deco moze za czerwona kartke z Holandia na mundialu Gallas wogole go tam nie widze w Chelsea gral slabo mundial jakis bezbarny dla niego a teraz w Arsenalu jescze nie gra najlepiej. a Henry to juz w ogole nieporozumienie lepszy w Premiership jest juz Drogba i wcale nie jestem kibicem Chelsea :!: Henry na mundialu troche bramek i jzu wielkie halo w lidze nic iwelkiego nie gra owszem jest liderem Arsenalu ale co z tego :evil:
Jak na moje to mogły byc jakies korekty w tym składzie ale co do wypowiedzi PrzemO3333 to po pierwsze Eto'o to bardzo dobry napastnik i zgadzam się z tym ,że został wybrany do tej jedenastki po drugie nie widzisz w składzie Chelsea Gallasa bo on już tam nie gra nie wiem dlaczego ty nie wiesz o tym transferze ale racja za niego powinien być jakiś lepszy zawodnik taki jak Terry albo Puyol
Henry to też wielka sława nie dość ,że doprowadził Arsenal do finału LM ale jeszcze Francje do finału Mistrzostw świata.
Za Grosso powinien byc Cole dobry mundial i dobrze spisuje sie w lidze


JUVE na zawsze i na wieczność
karpiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2005
Posty: 242
Rejestracja: 18 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2007, 12:04

Wybory najlepszych11 sa zawsze bardzo kontrowersyjne,kazdy ma swoich ulubionych pilkarzy i z checia widzialby ich z pewnoscia wlasnie w owej druzynie.Jest kilka nazwisk ktore nie podelgaja zadnym dyskusja ale nad innymi bym polemizowal :think: ale po co to komu ta rozmowa mogla by sie tozyc godzinami:)kazdy bronil by swoich'nazwisk' :) pozdro


Obrazek
WIDZEW
Bójcie się Chamy do Ekstraklasy wracamy!!!!
Wonki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 czerwca 2005
Posty: 366
Rejestracja: 15 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2007, 16:53

pucik1991 pisze:Henry to też wielka sława nie dość ,że doprowadził Arsenal do finału LM ale jeszcze Francje do finału Mistrzostw świata.
No tego, że to właśnie Henry doprowadził Francję do finału to bym nie powiedział :think:

Co do tematu: trzeba pamiętać, że to jedenastka ROKU, a nie tylko MUNDIALU. I taki Ronaldinho który zawalił na Mundialu jest w tym zestawieniu dzięki występom w LM. Grosso natomiast dzięki Mistrzostwom. Eto chyba nie miał aż tak znowu genialnego sezonu, to samo Gallas. A brakuje mi trochę na przykład Mascherano czy Messiego.

Ale karpiu ma rację - każdy ma jakieś tam swoje własne "widzimisie" a o gustach się nie dyskutuje. Chyba jedyną "niekontrowersyjną" postacią w tej jedenastce jest NASZ bramkarz... :D


Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2007, 17:49

PrzemO3333 pisze:Ta jedenastka to komercyjny syf zostali wybrani ci co sie ladnie reklamuja i graja w Barcelonie, Ronaldinho zostal wybrany chyba tlyko za te zeby bo na mundialu byl niczym gdy wielka Squadra Azurra odnosila sukcesy Eto'o ok bardzo dobry napastnik ale do jasnej cholery byl roku 2006 spedzil na wozku inwalidzkim bo zlamal noge w jednym meczu grupowym Champions League z Werderem tym pierwszym zremisowanym zreszta przez Barcelone :smile: kto tm jeszcze Deco moze za czerwona kartke z Holandia na mundialu Gallas wogole go tam nie widze w Chelsea gral slabo mundial jakis bezbarny dla niego a teraz w Arsenalu jescze nie gra najlepiej. a Henry to juz w ogole nieporozumienie lepszy w Premiership jest juz Drogba i wcale nie jestem kibicem Chelsea :!: Henry na mundialu troche bramek i jzu wielkie halo w lidze nic iwelkiego nie gra owszem jest liderem Arsenalu ale co z tego jak nie mial formy i pojechal sobie w srodku sezonu na miesieczny urlop a co do reszty to nie mam zastrzezen a Claude Makalele to wielka gwiazda :!: najwieksza nikt o nim nie mowi nikt nie podnieca sie jego akcjami media maja go gdzies a on w cieniu wielkich napastnikow obroncow czy bramkarzy robi tlyko swoje swoja czarna robote i idealnie mu to wychodziodbierze pilke kazdemu po czym piknie rozegra dalej tkaie jest moje zdanie tyle... a ta francuska gazeta dostala kase za taka jedenastke i to spora :evil:
Pozwoliłem sobie zacytować całe "zdanie".

Zacznę od przypomnienia Ci, że przedstawiona została jedenastka najlepszych zawodników grających w 2006 roku, a nie subiektywna opinia pewnej osoby. Jedenastkę wybierało grono fachowców i żaden z piłkarzy nie był "widzimisiem". Druga sprawa to Twoje podejście do plebiscytu. Z jednej strony oceniasz piłkarzy po ich umiejętnościach, a z drugiej patrzysz tylko na ich sukcesy ( Przykład: napisałeś, że Henry jest "kiepski", bo nie wygrał ani LM, ani MŚ, a jedynym co dokonał było parę bramek. Natomiast zachwycasz się Drogbą który... nie wygrał nic, ani nawet paru bramek nie strzelił - co nie oznacza, że uważam go za złego piłkarza. Staram się ukazać tylko bezsens Twoich teorii.) Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale Twoje rozważania są... gówno warte! W dodatku przedstawiłeś je w takiej formie, że nie przeczytałbym ich, gdyby nie "poruszenie", które spowodowały.

Jeśli chodzi o mnie to zgadzam się ze zdaniem L'Equipe i uważam "jej" jedenastkę za dość obiektywną. Jeśli miałbym nanieść jakieś poprawki to wymieniłbym jedynie Fabio Grosso, który jednak jeszcze poziomem odstaje, chociaż talentu mu nie brakuje. Szkoda, że nie znalazło się miejsce dla żadnego Argentyńczyka, ale trudno... :)


Obrazek
Kam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 11
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2007, 21:45

Średnio podoba mi się ta 11stka, czemu nie ma w niej zadnych skrzydłowych? Przeciez nie da się dzisiaj grać w pilke bez dobrych, szybkich skrzydłowych :think:

i dziwi mnie obecnosc Ronaldinho i Eto :/

ten pierwszy w tym sezonie, nic nie pokazal wielkiego. Owszem wygral dla Barcelony LM, ale to bylo wszystko, nic nie pokazal na mundialu, ani w lidze. Porawil sie jedynie pod koniec roku i moze to to zawazylo :/ a Eto? - jak nie kontuzjowany to bez formy - nie sądze, aby w przekroju calego roku byl na tyle dobry by zajac mniejsce obok Henry'ego, napewno sa zawodnicy, ktorym sie to bardziej nalezalo (chociazby Drogba).

cieszy mnie za to obecnosc Gallasa - ktos jednak dostrzegl fakt, ze po odejsciu z Chelsea odżył pilkarsko i znowu jest jednym z najlepszych obronców swiata :bravo:


lukasz9013

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2007, 18:48

Jak by brali pod uwage ten sezon to ciekawe czy znalezli by się w niej Zambrotta, Cannavaro, Eto. Cannavaro od początku tego sezonu popełnił więcej błędów niż przez cały casz co spędził w Juve, Zamnrotta za często niegra w wyjściowej 11 Barcelony, a Eto leczy kontuzje.


Obrazek

Spokój to kłamstwo. Jest tylko pasja.
Dzięki pasji osiągam siłę.
Dzięki sile osiągam potęgę.
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Chiellini3

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 200
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2007, 23:04

pucik1991 pisze:
PrzemO3333 pisze: Eto'o ok bardzo dobry napastnik ale do jasnej cholery byl roku 2006 spedzil na wozku inwalidzkim bo zlamal noge w jednym meczu grupowym Champions League z Werderem tym pierwszym zremisowanym zreszta przez Barcelone :smile: kto tm jeszcze Deco moze za czerwona kartke z Holandia na mundialu Gallas wogole go tam nie widze w Chelsea gral slabo mundial jakis bezbarny dla niego a teraz w Arsenalu jescze nie gra najlepiej. a Henry to juz w ogole nieporozumienie lepszy w Premiership jest juz Drogba i wcale nie jestem kibicem Chelsea :!: Henry na mundialu troche bramek i jzu wielkie halo w lidze nic iwelkiego nie gra owszem jest liderem Arsenalu ale co z tego :evil:
Jak na moje to mogły byc jakies korekty w tym składzie ale co do wypowiedzi PrzemO3333 to po pierwsze Eto'o to bardzo dobry napastnik i zgadzam się z tym ,że został wybrany do tej jedenastki po drugie nie widzisz w składzie Chelsea Gallasa bo on już tam nie gra nie wiem dlaczego ty nie wiesz o tym transferze ale racja za niego powinien być jakiś lepszy zawodnik taki jak Terry albo Puyol
Henry to też wielka sława nie dość ,że doprowadził Arsenal do finału LM ale jeszcze Francje do finału Mistrzostw świata.
Za Grosso powinien byc Cole dobry mundial i dobrze spisuje sie w lidze
Jeśli chodzi o Gallasa to napisałem najpierw ze go nie widzę w tej 11 roku , a potem podawałem dlaczego:
1:W Chelsea grał słabo,
2:Mundial miał jakiś bezbarwny,
3: A TERAZ W ARSENALU TEZ NIE GRA NAJLEPIEJ :!:
Więc co ty mi tu będziesz gadał ze nie wiem o tym transferze, dobra sory wiem ze zle napsialem i pełno błedów zrobilem ale mogliscie chociaż spróbować dobrze odczytać :wink:


ODPOWIEDZ