Wszystko o AS Roma

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 05 lutego 2006, 19:06

AS ROMA
Obrazek

OSTATNIE MECZE W SERIE A:
Parma 0-3 Roma
Roma 3-0 Livorno
Udinese 1-4 Roma
+ wyeleiminowanie mistrza Włoch z rozgrywek o PW.

MIEJSCE W TABELI:
#5

STRATA DO LIDERA:
20 pkt

NAJLEPSZY STRZELEC:
Francesco Totti - 13 bramek

WIDOWNIA:
- 3 miejsce we Włoszech (za Milanem i Interem, a przed Juventusem),
- 30251 (średnia ligi 21651 widzów).


Imponująca gra w ostatnich meczach sprawiła, że Roma uważana w tej chwili jest za drużyne mającą najlepszą forme, której każdy powinien się bać. Czemu Roma gra ostatnio tak dobrze, skoro w pierwszej części sezonu prezentowała się raczej przeciętnie? Sprawił to nowy trener? A może doprowadziło do tego "pozbycie" się Cassano?

Porozmawiajmy w tym temacie na temat Romy, jej wyników na boisku, różnych zachowań jej piłkarzy (wybryki Tottiego itp.), ale także o jej kibicach, którzy nie należą wg mnie do normalnych (oczywiście nie wszyscy).

1.
Minister spraw wewnętrznych Włoch, Giuseppe Pisanu, potwierdził, iż w związku z nazistowskimi zajściami podczas meczu Roma-Livorno złożonych zostało 11 doniesień, a oskarżonych jest łącznie pięć osób.

Za wywieszenie transparentu z nazistowskimi hasłami oraz symboli nazistowskich odpowie pięć osób. Winni, którym grozi kara pozbawienia wolności nawet do jednego roku, nie należą jednakże do grup Ultras, tylko są członkami ekstremistycznej prawicowej grupy "Tradizione e Distinzione" stanowiącej odłam Forza Nova.


2.
Niestety po raz kolejny meczowi piłki nożnej towarzyszyły brutalne starcia pomiędzy kibicami rywalizujących drużyn.
30-letni kibic Parmy został napadnięty, a następnie trzykrotnie dźgnięty nożem przez kibiców Romy. Do incydentu doszło tuż przed meczem na jednej z ulic otaczających stadion w miejscu przeznaczonym na parking dla przybyłej z Rzymu publiczności.
Mężczyzna otrzymał dwa ciosy w klatkę piersiową oraz jeden w nogę. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, aczkolwiek stan rannego lekarze określili jako poważny.

ŹRÓDŁO


Chciałbym by temat przypominał ten o Milanie i był zbiorem licznych newsów na temat AS Romy oraz opini na temat klubu oraz tych newsów.


EDIT:
Eh... Widze, że niektórzy nie umieją zrozumieć celu tego tematu...
Ale dla wyjaśnienia dodam, że ma to być temat na temat naszego przeciwnika jakim niewątpliwie jest Roma. Myślę, że przyda się temat, który skupi w sobie wiele innych, a poza tym będzie ciekawy...
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2006, 20:05 przez Ja-JUVE-nek, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Lopez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 sierpnia 2005
Posty: 118
Rejestracja: 18 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 05 lutego 2006, 19:16

Nie wiem jak innych, ale mnie interesuje wyłącznie JUVENTUS...
sprawy, wybryki, sytuacje Juve....
Nie interesuje mnie Roma, Inter czy Milan... wazne jest, zeby Juventusowi
wiodło sie jak najlepiej... POZDZRO :?


Obrazek
Marcin_FCJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2003
Posty: 896
Rejestracja: 16 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 05 lutego 2006, 19:29

Więc tu nie pisz. Ten pokój został stworzony dla tematów takich jak ten. To, że ktoś jest kibicem Juventusu nie znaczy, że ma nie interesować się niczym innym. Niektórzy fascynują się całym Calcio.


piotrek 15 lol

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2006
Posty: 4
Rejestracja: 05 lutego 2006

Nieprzeczytany post 05 lutego 2006, 20:01

Co to za temat?????
Takie kluby jak Roma tu nie powinny sie znajdować.Juve to potęga a Roma to pi.......... kaszaloty.Nienawidze Tottiego!!!!!!!!!!! :twisted: :angry:


gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 05 lutego 2006, 20:19

piotrek 15 lol pisze:Co to za temat?????
Takie kluby jak Roma tu nie powinny sie znajdować.Juve to potęga a Roma to pi.......... kaszaloty.Nienawidze Tottiego!!!!!!!!!!! :twisted: :angry:
Co to za temat??? pomyślmy,hmmm o Romie?!
Został założony by móc o tej drużynie dyskutować tylko w tym temacie co m.in.słusznie zauważył Marcin_FCJ. Dlaczego uważasz, że nie powinno być takiego tematu? Warto wiedzieć co dzieje się w obozach innych rywalizujących z Juve drużynami. Jak ci to nie pasuje-to nie pisz!!!


Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2006, 11:56

Wiecie co? Zamiast rozmawiać normalnie o romie, to wy tu sie wzajemnie wyzywacie a roma jest tylko pretekstem :? Osobiście ich nie nawidze i mam do nich duża odrazę, tak samo jak to Cassano, Samuela czy innych podobnych typow, którzy w niej wystepowali... Ale obecnie prezentują się nieźle, co swiadczy skok na 5 pozycje w tabeli i wyeliminowanie Juve z Coppa Italia :/ w lidze nie zagrażają Juve, więc za bardzo sie nimi nie przejmuje, jedynie teraz obchodzić mnie będzie mecz z nimi na Delle Alpi. To tyle co narazie chce o nich powiedzieć, bo naprawde mnie nic nie obchodzą.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 06 lutego 2006, 12:03

Temat o Romie słusznie założony, zmniejszy to ilość niepotrzebnie zakładanych tematów o tej drużynie kibicach i wybrykach Tottiego :wink:
Uważam że takie kluby jak Milan, Inter i Roma zasługują na takie zbiorcze tematy ponieważ o nich się mimo wszystko mówi/pisze beardzo wiele.


Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 06 lutego 2006, 14:29

Roma która rok sezon temu była na dole tabeli teraz pnie się coraz wyżej.... myśle że stać ja na zdobycie PW. Dobrze że takie tematy zakładacie .. dowiemy się coś o naszych przeciwnikach.


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
OlgaJUVEntina

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 57
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 06 lutego 2006, 17:22

Faktycznie. Roma coraz wyzej sie pnie w ligowej tabeli. Początek sezonu sugerował, że utrzyma swój niedawno nabyty status "troche więcej niż ligowego przeciętniaka" :think: . Ale skok formy nastąpił chyba w odpowiedniej dla niej momencie i mają jeszcze szanse na gre w LM. To, że zbiegło to sie z odejsciem Cassano do Realu to chyba przypadek, bo czy to możliwe, że jeden piłkarz może mieć tak ogromny wpływ na dyspozycję profesjonalnego(powiedzmy) klubu? Chyba każdy z piłkarzy dba o swoje sprawy, a nie interesy kolegi :smile: .Tę swoją reaktywację wg mnie Roma zawdziecza Spalettiemu, który wykonał świetną robotę w Udine (wprowadzajac ten zespół do LM jako debiutanta). Sam pragnął znależć się w Rzymie, zrywajac kontrakt z czego wynikło niezle zamieszanie, bo Udinese wcale nie chcialo sie go pozbyc. (czemu sie nie dziwie :) ) Luciano S. zdradził jednak klub Pozzo i podjął pracę u Sensiego, a teraz próbuje dokonać tego, co zrobil w poprzednim sezonie. Jak na razie jest na dobrej drodze.
Ja względem Romy nie przejawiam pozytywnych uczuc :/ . To, że moje zdanie na temat tej drużyny nie jest tak złe, jak mogłoby być, to efekt kumplowania się naszego Alexa z Tottim. :prochno: Może on to robi umyślnie :think: :smile:

ps. Witam! mój pierwszy post...


Paolo_Rossi_1982

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2005
Posty: 334
Rejestracja: 16 września 2005

Nieprzeczytany post 19 lutego 2006, 18:43

Administratorka Romy, Rosella Sensi, potwierdziła, iż stan Frnacesco Tottiego jest poważny.

Wstępna diagnoza mówi o złamaniu z jednoczesnym zerwaniem więzadeł lewej kostki.

O ile dalsze badania potwietrdzą diagnozę, piłkarz na pewno nie pojawi się na boisku przez najbliższe miesiące. Poza tym Totti ryzykuje wypadnięciem z reprezentacji Włoch na MŚ w Niemczech.

Francesco Totti doznał poważnego urazu kostki. Kapitanowi Romy grozi nawet dwumiesięczna pauza.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w siódmej minucie spotkania. Kapitan Romy po starciu z obrońcą Empoli Vaniglią niefortunnie upadł, doznając kontuzji lewej kostki. Piłkarz opuścił boisko na noszach i natychmiast został przewieziony do szpitala. Tottiemu towarzyszył jego fizjoterapeuta oraz żona z synkiem Christianem. Stan piłkarza jest poważny. Lekarze opiekujący się zawodnikiem rozważają przeprowadzenie zabiegu operacyjnego. W najgorszym przypadku kapitan Romy ryzykuje nawet dwumiesięcznym stopem.

http://www.asroma.pl/


Nie zebym sie z tego cieszył ale ... :whistle: ... szczerze mówiac to chciałbym aby nie pojechał na Mistrzostwa Świata. Nie zebym mu zyczył zle jako człowiekowi bo sam 3 lata walczyłem ze zmianą nowotworową i dobrze wiem co to za ból i cierpienie. Ale od strony czysto piłkarskiej cieszyłby mnie jego brak w Niemczech. I jeszcze fotka:
Obrazek


Tasak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2005
Posty: 435
Rejestracja: 08 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 lutego 2006, 23:05

Francesco Totti, kapitan AS Roma, w ligowym spotkaniu Serie A z Empoli doznał poważnej kontuzji nogi, co stawia pod znakiem zapytania jego udział w finałach piłkarskich mistrzostw świata w Niemczech.
W meczu z Empoli Totti doznał złamania kości podudzia i poważnego urazu stawu skokowego. Tottiego czeka operacja i co najmniej dwumiesięczna przerwa w treningach. Roma pokonała Empoli 1:0.

Totti opuścił boisko już w 12. minucie spotkania, po brutalnym faulu obrońcy Empoli Richarda Vanigliho, który za ostre zagranie przeciw kapitanowi Romy został ukarany żółtą kartką.

Włosi w czerwcowych mistrzostwach świata zagrają w grupie E obok Czech, USA i Ghany.

żródło: http://sport.onet.pl/1264096,wiadomosci.html

Mimo,że nienawidze tego "piłkarza" jak mało kogo, żal mi go, tak jak zresztą każdego kto na dłużej musi sie rozstać z boiskiem, nie chcialbym zeby tylko przez to Del Piero zagral na Mistrzostwach, wiec lepiej niech udowodni ze nie bedzie tylko zastepcą, tylko że zasłużyl sobie na to...


Marezmo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 130
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 19 lutego 2006, 23:18

Ja tez nienawidze tottiego, ale żal mi go jak każdego człowieka w trudnej sytuacji życiowej


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 19 lutego 2006, 23:29

Szkoda mi tego zawodnika przepanie mu mundial , być może ostatni w jego karierze kto wie. Mimo iż poprostu na widok tego zawodnika robię się zielony to z całego serca mu współczuje. Ale pamiętacie Beckham też był przed mundialem kontuzjowany , i chyba nawet jego uraz był duzo poważniejszy niż ten Tottiego ale wydał te "zielone" i ostatecznie pojechał.
Może przez te 2 miesiące przymyśli swoje postępowanie :prochno:
Nie rozumiem .. co ma przemyśleć to że został sfaulowany i musi zostać w domu?


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 19 lutego 2006, 23:38

Pelson pisze:
Może przez te 2 miesiące przymyśli swoje postępowanie :prochno:
Nie rozumiem .. co ma przemyśleć to że został sfaulowany i musi zostać w domu?
A może to, że zawsze po wszystkich jeździł (czyt. faulował, brutalnie faulował) i teraz ktoś zachował się tak jak on sie zachowuje dość często?

Z jedej strony ciesze się, że ktoś naraszcie dał Tottiemu popalić. Ale jak byłem mały mama zawsze mi mówiła, "Nie zycz nikomu, co tobie nie miłe". Żal mi Tottiego jak każdego człowieka. Napewno załamie się jeśli okaże się, że na 100% nie zagra na Mundialu w Niemczech. J jednak mam nadzieje, że pojedzie i nie odwali czegoś takiego jak na Euro 2004.


ForzaJuve_Adam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2004
Posty: 185
Rejestracja: 07 maja 2004

Nieprzeczytany post 20 lutego 2006, 00:14

Szymek pisze:
Pelson pisze:
Może przez te 2 miesiące przymyśli swoje postępowanie :prochno:
Nie rozumiem .. co ma przemyśleć to że został sfaulowany i musi zostać w domu?
A może to, że zawsze po wszystkich jeździł (czyt. faulował, brutalnie faulował) i teraz ktoś zachował się tak jak on sie zachowuje dość często?
Fajne hehe :smile:

A może chodzi o jego "ciekawe" zagrywki typu plucie, wyzywanie, robienie napietej atmosfery przedmeczowej (chociażby przed meczem z nami)? Pomyśl Szymek pomyśl :)


Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ