Wisła w LM?? Jednak NIE! :(

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Wisła awansuje do LM?

Czas głosowania minął 21 sierpnia 2005, 23:32

TAK
135
93%
NIE
10
7%
 
Liczba głosów: 145
mil015

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2004
Posty: 155
Rejestracja: 25 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 23:32

Własnie zakończył się mecz Wisła-Panathinaikos. Myślę ze wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy. Wisła zasługiwała na 3 trafienia, a Panathinaikos tez cos stworzył więc ten gol im sie nalezal. Jestem pod wrażeniem gry Brożka i Błaszczykowskiego. Myślę, ze Wisła ma szanse awansować do LM bo Panathinaikos to zwykli kosiarze :) . A co wy myślicie o tym meczu i jak oceniacie szanse Wisełki. Proszę o przemyślane opinie.


PS. Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazlem, czyżby nie interesował Was nasz exporoty klub?
PS2: Mam nadzieje ze pokój dobry :-D

EDIT:

Dzień po meczu dorzucam troche statystyk :D

Wisła - Panathinaikos
8 strzały 21
3 celne strzały 4
0 słupki i poprzeczki 1
2 rożne 4
5 spalone 0
19 faule 17

Najwięcej strzałów: Frankowski, Brożek i Uche po 2 - Olisadebe 4, Gekas 3.
Najwięcej celnych strzałów: Gekas 2.
Najczęściej na spalonym: Frankowski 3.
Najwięcej fauli: Błaszczykowski 4, Paulista 3 - Kotsios 3, Serić 3.
Najczęściej faulowani: Uche 4, Cantoro 4 - Conceicao 5, Papadopoulos 4.
Najwięcej podań kluczowych: Frankowski i Zieńczuk po 2 - Wooter 4.
Skuteczność bramkarzy: Majdan 75 proc. (3/4) - Galinović 0 proc. (0/3)
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2005, 23:51 przez mil015, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
mare_imbrum

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 28
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 23:39

Mecz ładny, choć nie porywający. Gdyby trafili załóżmy na Inter, czy ManU to nie pograliby tak sobie. A tak mają jakieś szanse. Przeciwnik nie jest szczególnie mocny i w zasiegu. Zobaczym, jak wykorzystają 2 bramki przewagi w atenach. Forza...Wisła&Juve!


blackrider85

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 czerwca 2003
Posty: 154
Rejestracja: 23 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 23:41

Rownież mam nadzieje ze Wisla zagra w LM. Bardzo dobrze zagrali choc ta bramka:/ znow po stalym fragmencie nie mniej jednak mam nadzieje ze wisla osiagnie dobry wynik w Atenach i 4 proba awansu sie uda :)


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 23:43

W zupełności się zgadzam. Brożek i Błaszczykowski, choć niedoświadczeni jeszcze piłkarze, byli bardzo jasnymi punktami Wisły w tym spotkaniu.
Nie będę oceniał kto grał najlepiej, z mniej pewnych punktów wymieniłbym Majdana, który nie dostosował się dyspozycją do kolegów.
Pod koniec meczu sam stworzył dwie bardzo groźne sytuacje, mało grał na przedpolu, przynajmniej dwukrotnie (tyle pamiętam) wychodził do dośrodkowań a potem się cofał - tak się nie robi!! Dobrze, że wszystko skończyło się bardzo dobrze dla nas :)
Ciekawe co by się stało, gdyby Oli nie strzelił nam tak szybko bramki - może mielibyśmy teraz posepniejsze miny. Trzeba przyznać, że po stracie tej bramki zaczęliśmy grać znakomicie, opanowaliśmy środek pola i raz za razem atakowaliśmy...
Dwubramkowa zaliczka jest spora, ale jeśli Wisła nie nawiąże w rewanżu formą do dzisiejszego spotkania, to Ateńczycy wcale nie muszą mieć trudnego zadania. Wiemy, na jakie mecze w obronie stać Wisłę... :cry:
Póki co, jestem dobrej myśli i pod wrażeniem gry polskiego klubu! :)


Dirty mind
T-Bar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2005
Posty: 206
Rejestracja: 12 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 23:45

No Wisła mnie zaskoczyła może nie grała ładnie ale bardzo skutecznie. Ten Brożek godnie zastąpił Żurawia jest dynamiczny, szybki. Wisła ma teraz olbrzymie szanse awansować a jak tego nie wykorzysta to już nigdy nie awansuje. :smile: Dlatego trzymam kciuki za wiślaków.

wloski- o ile pamiętam stadion Wisły spełnia wymagania fifa, choć moge się mylić


seba

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 maja 2004
Posty: 109
Rejestracja: 12 maja 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 23:53

No myślę że w tym sezonie Wisład dopnie swego i wywalczy ten wymażony awans do Ligi Mistrzów. Zwyciestwo 3:1 u siebie jest dobrym prognostykiem przed rewanżem, ale mimo wszystko Wisła musi w Atenach uważać bo Panathinaikos stać na zwyciestwo 2:0. Najlepiej jakby wisła szybko strzeliła btamke a potem starała sie grać spokojnie czekając na szansę do kontry. Ale jak będzie dowiemy się za 2 tygodnie. Może po awansie do LM Wisła w grupie trafi na Juve :D i bym na meczyk do krakowa pojechał. :D


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 23:54

Wiem tyle że pan Żurawski i nawet Szymkowiak będą mięć nie tęgie miny jak Wisła awansuje do LM.Wkońcu zmienili kluby bo między innymi chcieli wreszcie zagrać w tych rozgrywkach.

Co do meczu to żal straconej bramki w głupi sposób.Ale z drugiej strony ta bramka podziałała motywująco na piłkarzy Wisły i od tej pory zaczęli lepiej grać.3 strzelone bramki to cieszy.Dobra gra Błaszczykowskiego, Brożek udowodnił że powinno się na niego stawiać i napewno skorzysta na odejści Żurawskiego no i najepszy zawodnik meczu Frankowski ( 2 asysty i bramka :bravo: ).
Co do rewanżu w Grecji będzie cholernie ciężko poniewaz stadion i kibice będzie dla wiślaków piekłem.W Grecji jest prawdopodobniej "najgorętsza" atmosfera w Europie więc piłkarze Wisły będą mieć trudne zadanie.Z dzisiejszą dyspozycja Panathinaikosu jestem w stanie uwierzyć w awans ale jeśli ma zagrać lepiej to 2 bramki które wystarczają do awansu są bardzo prawdopodobne.No cóż czas zweryfikuje nasze poglądy.

Mimo że nie przepadam za Wisłą to życze awansu do LM tylko jeśli ceny biletów będą takie jak dzisiaj to stadion będzie w połowie pusty...Chyba wszyscy widzieliśmy ile dziś było miejsc wolnych na stadionie ?Zamiast dostosować ceny biletów dla wszystkich ludzi to walnięto cenę zaporową i przez to i drużynie się mogło grać gorzej i aż wstyd patrzeć jak jedyna Polska drużyna walcząca o LM gra przy nie kompletnie wypełnionym stadionie...


piterweg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2005
Posty: 62
Rejestracja: 24 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 00:05

Mecz mi się podobał, no może za dużo fauli było. Podobała mi się gra Brożka, Błaszczykowski się spełnił na pozycji prawego obrońcy. Sadzę, że Wisła w końcu awansuje, bo Ateńczycy nie są tacy dobrzy(jak na Wisłe :happy: ). Podobało mi się jeszcze jedna rzecz, jak jakiś gracz z przeciwnej drużyny był przy posiadaniu piłki to zaraz było przy nim przynajmniej 2 wiślaków :D .
Jazda jazda jazda biała gwiazda


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 00:07

Po pierwszych minutach kiedy gola strzelił ten nigeryjczyk w barwach Panathinaikosu myslałem, że znów po ptokach i po raz kolejny nie będziemy mieli swego reprezentanta w LM. Tymczasem po tym golu Wisła wzięła się w garść, zaczeła grać mądzrze a przedewszystkim skutecznie na pewno zasługując na zwycięstwo.
Przyznam, że jestem lekko zawiedziony postawą greków. Spodziewałem się po nich lepszej gry, ale to tylko lepiej dla Wisły, że Panathinaikos nie był aż tak bardzo wymagającym przeciwnikiem ;) Co do awansu to moze jeszcze być róznie. Na pewno Wisła zrobiła duży krok do przodu, ale przed nimi jeszcze bardzo trudne spotkanie w Atenach, gdzie miejscowi stworzą im piekło na ziemii. Wisła na pewno powinna na początku spotkania pokusić się o bramke i kontrolowac dalszy przebieg gry. Wtedy będzie duża szansa na awans. Natomiast jesli to Panathinaikos strzeli pierwszy gola to LM może po raz kolejny Wiśle przejść koło nosa. Jednakże licze na to, że Wisła stanie na wysokości zadania i pokusie się o kożystny wynik 8)


Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 00:24

Muszę powiedzieć, że miło się zaskoczyłem. Nie spodziewałem się po bramce Olisadebe po Wiślakach zbyt wiele, a ci zdołali uprzyjemnić mi wieczór swoją grą. W końcu Panathinaikos wzmocnił się, i to bardzo. Najbardziej bałem się Igora Biscana, który moim zdaniem byłe jednym z lepszych zawodników Liverpoolu w zeszłym sezonie i nie wiedzieć czemu został sprzedany. Rafa Benitez powołał zaciąg z Primera Division i okazało się że Chorwat jest zbędny. Koniczynki wykorzystały ten fakt i dziś mają w swojej pomocy zdobywcę LM. A właściwie dwóch, bo w końcu Flavio C. także sięgnął po ten puchar, tyle że z Realem. Wisła znów udowodniła że przy rzutach rożnych nie potrafi dobrze pokryć. Trzy stracone w Idea Ekstraklasie bramki padły własnie ze stałych fragmentów gry, trener Engel musi nad tym popracować. Bardzo podobała mi się gra Jakuba Błaszczykowskiego - walczył, odbierał, starał się, a jest młody i brak mu doświadczenia w pucharach. Myślę że będzie z niego wiele pożytku w przysłości. Na plus w zespole Białej Gwiazdy zaliczyłbym też Kalu Uche, Pawła Brożka i Frankowskiego za bramki. Brożek to kolejny zawodnik, z którym napewno wiąze się przyszłość Wisły. Uche udowadnił że jest jednym z najlepszych pomocników w polskiej lidze, a Franek dodatkowo asystował. Grubą krechę zarobił u mnie Sobolewski. Nie podobała mi się jego gra, tracił w środku pola i zarobił żółtą kartkę za niepotrzebne faule. W Panathinaikosie najlepszy na boisku był Wooter. Przyznam, że mało o nim słyszałem, ale zaciekawiła mnie jego gra i doświadczenie. Dudka wyrażnie sobie z nim nie radził.
Ogólnie cieszy wynik, choć jak zawsze mogło być lepiej :wink:. Gdyby nie strata bramki pomału cieszyłbym się z awansu, a tak... pozostaje bronić wyniku w Atenach.


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 00:52

Wydaje mi się, że Wisła ma jak najbardziej realne szanse na awans do Ligi Mistrzów. Panathinaikos to nie jest jakaś drużyna z najwyższej półki i po zwycięstwie 3:1 u siebie, Wisełka nie powinna dać sobie wydrzeć zwycięstwa w Atenach. Wróci Baszczyński na prawą obroną (chociaż Błaszczykowski świetnie go zastępował!), Brożek pewnie utrzyma świetną formę i będzie dobrze. Zaskoczył mnie Frankowski, myślałem, że on jest tylko taki typowym łowcą goli, a tu proszę 2 asysty i bramka. Wisła nie stworzyła sobie może mnóstwo sytuacji, ale potrafiła z zimną krwią wykorzystać to co miała. Sędzia próbował jak mógł pomóc Panathinaikosowi :lol:, ale nic im to nie dało. Miejmy nadzieję, że za 2 tygodnie będziemy świętować awans Białej Gwiazdy do LM!

BTW:
Relacja live przez Gadu Gadu podczas meczu Roma-Juve:
JPlive (9-08-2005 22:11)
6' Wybacznie, że nie na temat, ale zwiększa się szansa (choć wciąż jest mała :) zobaczenia Juventusu w Krakowie :)

No fajnie by było gdyby Juventus wylosował Wisłę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Pewnie bym się wybrał nawet na mecz do Krakowa. Takiej szansy na zobaczenie Juve nie można by przegapić! Ale do tego jeszcze daleka droga... 8)


e-kacper

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 października 2003
Posty: 96
Rejestracja: 21 października 2003

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 00:56

a moim zdanie m to nie wisal zagralo tak dobrze tylko Panathinakos tak słabo, Oli kompletne dno nawet koledzy z druzyny sie na niego krzywo patrzyli. Wogole tak pilka po boisku dziwnie latala! Nikt nie wiedzial co sie z nia stanie, czy nabierze poslizgu czy sie gdzies zatrzyma, no w 2 polowie bylo juz lepiej. Przy stanie 0-1 pomyslalem ze aby teraz awansowac beda musieli stzelic z 4 bramki ale patrzac na obecna forme PA dwubramkowa zaliczka powinna wystarczyc. Jesli porownam wczorajsza gre bayernu (chodzi mi o ustawiene na boisku i wzajemna asekuracjie) to z taka gra wislacy w ewentualnej LM nie maja czego szukac w fazi grupowej wisla straci kolo 20 bramek. No ale coz pierwsze koty... miejmy nadzieje :]


Obrazek
m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 01:10

Fajniue by było gdyby awansowali do LM. Jakby awansowali i zajeli 3 miejsce w grupie (gwarantuje ono udzsial w pucharze uefa) i pożniej by coś tam pokazali to w końcu zarobili by jakąś kase i przestaliby sprzedawac najwieksze gwiazdy ( a moze nawet kupili by kogos na poziomie). Choć oczywiście zajecie miejsca wyrzej mtez mile widziane :-D

Zapomniałem dopisać - Ciekawe jak bedzie się czuł Żuraw jak wisła awansuje :twisted: :?:


ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 08:04

Awans jest na wyciągnięcie ręki ale łatwo na pewno nie będzie. Wisła musi grać swoje i bardziej pilnować bramki bo ta stracona już w 4 minucie była z czystej głupoty. Ale skoro wygraliśmy to nie ma sensu tej sytuacji rozstrząsać. Panaithinaikos na pewno będzie dążył do 2 bramkowego zwycięstwa dającego mu awans i wcale nie są to jak to ktoś napisał kosiarze lecz zespół regularnie wystepujący w LM a więc ograny z najlepszymi. Niemniej jednak Wisła ma wielką szansę. Jazda Jazda Biała Gwiazda :dance:


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 08:25

del kasa pisze:
wloski pisze:Nic tylko zycze wisle zeby zagrala wrescie w tej LM chcialbym zeby potem trafila na juve wtedy mozna do chorzowa pojechac (stadion wisły nie zdaje licencji na tej fazie rozgrywek) a tazke beda wiecej meczy pokazywa z juve :P czekamy na wisle w fazie grupowej :)
:rotfl:
Jak to stadion Wisły nei ma licencji :rotfl: Mylisz sie kolego :pray:
Stadion Białej Gwiazdy został rozbudowany i obecnie spełnie nawet najsurowsze kryteria UEFA!!! :dance: wiec mysle, że jakby co bedzie trzeba się wybrac do Naszej byłej stolicy :D
Stadion Wisły nie spełnia wymogów, to co ze został rozbudowany, stadion Wisły ma za mało miejsc dla VIPów i dla dziennikarzy powinno byc minimum po 200 a Wisła ma coś koło 50.

YEAH ! Pokazaliśmy ogromną wole walki, Świetnie Franek, Ucze, Brożek a jeszcze lepiej Kuba który zastąpił Baszczyńskiego na prawej obronie, rośnie nam gwiazda, choć nie dawno biegał po boiskach 4 ligowych ! Szkoda głupio straconej bramki ale 3 w zapasie to sporo. Wisła nie powinna się bronic w Atneach powinno zagrać swoje. Wisła bliżej LM niż nigdy !

Ps. Czy wy też widzieliście co sędzia wyrabiał ? Kartoników zapomniał w strone graczy z Aten ? Czy może Dziurowicz mu zapłacił? :angry:


ODPOWIEDZ