Polska II liga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 08 maja 2005, 20:32

No tak to jest .... szkoda przegranego meczu ... :(


A ze nasi kibice należą do tych bardziej krewkich to juz inna sprawa ... :pray:


Teraz trzeba pokonać w czwartek Ruch ...


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
stazzorZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 199
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 08 maja 2005, 21:18

a ja zamiast pseudosportowymi wynikami druzyn drugoligowych ( choc sie nia bardzo interesuje... SOSNOWIEC CZEKAMY W EKSTRAKLASIE !) to chetnie bym poruszył temat tragicznego sędziowania na zapleczu ekstraklasy spowodowanego szerząca sie korupcja.

według mediow ale takze pilkarzy prym tutaj wiedzie gdyńska arka ktora juz pare meczy w tym sezonie wygrała dzieki "wątpliwym" karnym po 90 minucie meczu. bramkarz mks mławy wypomiadał sie na łamach gazety wyborczej ze zarówno teraz jak i wtedy gdy on sam występował w zoltoniebieskich barwach mecze w gdyni są sedziowane w jeden sposob. zeby arce nie zaszkodzic. podobno dochodzi nawet do tego ze kabitan arki (icydent miał miec miejsce wlasnie w meczu arka-mława) usilnie stara sie wywrocic w polu karnym by potem biegac za sedzia i pytac sie go wprost
- no panie sedzio kiedy ten karny?

i dostał go. w 92 minucie. jakby go nie było w 92 to byłby w 98. arka wygrała ten mecz 1:0.

to smutne ale do ekstraklasy awansuje arka bo ma duzy budzet i ma kase na sędziow a nie biedniejsze kluby ktore moze gdyby walka o awans toczyla sie tylko w czasie uczciwie prowadzonych meczow bardziej zamieszały by w drugiej lidze.


Obrazek
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 09 maja 2005, 10:27

stazzorZ pisze: SOSNOWIEC CZEKAMY W EKSTRAKLASIE !
mimo ze w tym sezone jest szansa, to wydaje mi sie ze sie nie doczekacie... ( nie to zebym nie chcial) ale w Sosnowcu jest wszystko oprocz zaplecza sportowego. Stadion wymaga gruntownej modernizacji, a w ciagu kilku miesiecy na pewno miasto nie zdola tego zrobic.
stazzorZ pisze: prym tutaj wiedzie gdyńska arka

Tez odnosze wrazenie jakby Arka miala przychylnosc sedziow. Kilka tygodni temu grali w Sosnowcu i dziwnym mi sie wydawalo, ze za kazdym razem gdy pilkarz z Gdyni upadal sedzia od razu gwizdal... ponadto co akcja nasi lapani byli na watpliwych spalonych, a sami pilkarze Arki zbytnio sie nie angazowali w mecz jakby byli pewni ze sedzia zapewni im 3 punkty, ale coz moze to tylko moje subiektywne odczucia.
Zreszta wiele meczow w 2 lidze jest ustawianych, a sedziowie nie sa zbyt dobrze wykwalifikowani. Najlepszy przyklad. Zaglebie gralo z Radomskiem na wyjezdzie, 83 minuta - 1:1 i sedzia glowny pan Nowak dyktuje karny dla naszej druzyny... nie bylem na tym meczu, jednak znajomi ktorzy byli nie wiedza za co karny zostal podyktowany, wg nich nie powinno go byc. Sedzia zostal odeslany na przeszkolenie i ponowny egzamin, ale co z tego jak zapewne po miesiacu wroci do sedziowania...
stazzorZ pisze: To smutne ale do ekstraklasy awansuje arka bo ma duzy budzet i ma kase na sędziow a nie biedniejsze kluby ktore moze gdyby walka o awans toczyla sie tylko w czasie uczciwie prowadzonych meczow bardziej zamieszały by w drugiej lidze
z calym szacunkiem do tych biedniejszych klubow... ale wolalbym zeby awansowaly druzyny takie jak Arka, Widzew, Jagiellonia, Ruch Chorzow, Zaglebie (czy tez 3 ligowa Lechia) na mecze tych druzyn przychodzi po kilka tysiecy kibicow, a kibice beda przyciagali sponsorow, wg mnie tylko wtedy gdy w naszej lidze beda grac "atrakcyjne" druzyny z licznymi kibicami, poziom naszej ligi sie podniesie. Bo smiesznym jest gdy widze ze na meczu pierwszoligowym jest 500 badz 1000 kibicow, a np w ten weekend na Lechie Gdansk przyszlo 8000 kibicow (niektore zrodla podaja ze nawet 10000)


Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2005, 17:51

No więc liga skończona, baraże się odbyły więc można podsumować.

Radomiak Radom mimo iż po rundzie wiosennej miał zaledwie 7 punktów to poprawił się w rundzie wiosennej i pod wodzą Mieczysława Broniszewskiego udało mu się wywalczyć strefę barażową.

Przeciwnikiem Radomiaka okazał się tak jak w zeszłym roku (wtedy to my byliśmy 3-ligowcem a oni 2-ligowcem) zespół Tłoków Gorzyce.
Do Gorzyc udały się tysiące kibiców z Radomia. Jednak niepoważni organizatorzy ulokowali "nas" na trybunie mieszczącej tylko 400 osób i do tego ogrodzenie wokół trybuny wysmarowali smarem...
Mimo takiej niewygody z naszej strony przez cały mecz bardzo dobry doping, który na pewno pomógł naszym piłkarzom wywalczyć na wyjeździe korzystny remis 0-0. Mecz w Radomiu to już zupełnie co innego. Cały stadion przy Struga wypełniony, śpiewy i doping od początku meczu do samego końca. Bohaterem meczu okazał się Maciej Terlecki który dwukrotnie wpisał się na liste strzelców, a na zakończenie jedno trafienie dorzucił Grażwydas Mikulenas. Dzięki zwycięstwu 3-0 Radomiak utrzymał się w II lidze.

Niestety w tej chwili w klubie panuje "lekki" zamęt. Jak nie wiadomo o co chodzi to musi chodzić o pieniądze, a w tym przypadku raczej o ich brak. Wciąż działacze poszukują strategicznego sponsora. Kibice mają nadzieje że zdecyduje się na to Grupa Żywiec. Ja osobiście nie moge się doczekać najbliższego sezonu i mam nadzieje że zaczniemy go w dobrych nastrojach z nowym sponsorem :!:


Obrazek
Camillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 147
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2005, 18:48

A ja jestem z Chorzowa. Oczywiście kibicuję za Ruchem. Słabiutko grali w tym sezonie , ale przynajmniej utrzymali sie w II lidze!!!

Forza Ruch!!! :)


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2005, 18:56

gregor_g4 pisze: Nastepny mecz gramy z Jaworznem w sobote i spodziewany jest najazd Sosnowiczan :D mamy ok 1400 biletow, oby tylko pogoda dopisala.
Hm Z Jaworznem ? Szczakowianką? MEcz towarzyski ? Szczakowianka jest w III lidze po przegranym barażu z polonia bytom, i to chyba z bytomiem będziecie grac :P Życze wygranej !

Ps. W Zagłebiu Sosnowiec prawdopodobnie będzie gral mój kumpel, bramkarz Maciej Budka ;) Chłopak ma talent, pozdrawiam ;) I życze awansu nowym sezonie ;)


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 01 lipca 2005, 12:48

paku pisze:
gregor_g4 pisze: Nastepny mecz gramy z Jaworznem w sobote i spodziewany jest najazd Sosnowiczan :D mamy ok 1400 biletow, oby tylko pogoda dopisala.
Hm Z Jaworznem ? Szczakowianką? MEcz towarzyski ? Szczakowianka jest w III lidze po przegranym barażu z polonia bytom, i to chyba z bytomiem będziecie grac :P Życze wygranej !
:roll: :roll: :roll: moze lepiej przeczytaj moj post ktory zacytowales i popatrz na jego date ... :wink:
paku pisze:Ps. W Zagłebiu Sosnowiec prawdopodobnie będzie gral mój kumpel, bramkarz Maciej Budka ;) Chłopak ma talent, pozdrawiam ;) I życze awansu nowym sezonie ;)

Budka zagral w jednym wewnetrznym sparingu i podobono pozostawil po sobie dobre wrazenie. Pojechal podobno z druzyna na oboz i tam ma byc podjeta decyzja co do jego przyszlosci.

Co do ostatecznych rozstrzygniec ciesze sie ze Widzew nie awansowal oraz ze utrzymal sie Radomiak ( w obu przypadkach ze wzgledu na kwestie kibicowska. )
Z kolei do 2 ligi awansowaly 2 "egzotyczne" druzyny: Heko Czermno i Drweca Nowe Miasto Lubawskie. Ciekawi mnie postawa szczegolnie druzyny Heko, czy jej wlasciciel producent owiewek zainwestuje jeszcze wiecej pieniedzy, aby utrzymac druzyne w drugiej lidze, czy tez bedzie to jednosezonowy epizod tych klubow z 2 liga.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2005, 17:05

Trzeba odnowic temat bo juz jutro tj w piątek startuje 2 liga polska.
W pierwszej kolejce odbędą się następujące mecze :

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Heko Czermno 29 lipca, 19:00
Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 30 lipca, 17:00
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 30 lipca, 17:00
Widzew Łódź - Ruch Chorzów 31 lipca, 19:00
Śląsk Wrocław - Kujawiak Włocławek 31 lipca, 17:30
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Górnik Polkowice 31 lipca, 15:00
Radomiak Radom - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 31 lipca, 17:00
Polonia Bytom ( w Gliwicach) - Łódzki KS 31 lipca, 17:00

Piast Gliwice narazie pauzuje gdyż w pierwszej kolejce miał sie zmierzyć z GKS Katowice ale jak wiadomo katowiczanie nie dostali licencji a na ich miejsce prawie gotowa do gry jest Szczakowianka(czeka na przyznanie licencji)

Kogo uważacie za faworytów do awansu a kogo za pewnych spadkowiczów??

Ja osobiście bardzo licze na drużyne z mojego miasta tj Zagłębie Sosnowiec.W tym roku przypada 100-lecie klubu, skład jest mocny, zgrany, piłkarze solidnie przygotowania, klub stabilny finansowo i wspierany przez wspaniałych kibiców.Mam nadzieje że już w sobote zacznie swój marsz do ekstraklasy pokonując wyglądające mocno Podbeskidzie.

Żeby nie było egoistycznie wydaje mi sie że silną drużyną może okazać sie Jagiellonia i ewentualnie Widzew ( bardzo przemeblowany skład czy stać ich na awans to dopiero się okaże ) a czarnym koniem może okazać się Lechia Gdańsk :whistle:


Cube - fan Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 191
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2005, 17:19

Napiszę krótko... FORZA ŚLĄSK WROCŁAW! :D Jeszcze tylko sezon i jesteśmy w Ekstraklasie! :prochno:


Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2005, 18:03

steru pisze:Trzeba odnowic temat bo juz jutro tj w piątek startuje 2 liga polska.
Oj trzeba ! :D

A więc najpierw opisze sytuacje w klubie z mojego miasta - RADOMIAKu RADOM.
A więc jeśli chodzi o personalne zmiany to największą było odejście dyrektora sportowego - Frenkiela (teraz Podbeskidzie) ale także opuszczenie nas przez Mikulenasa (Jaga) i Salamiego (Szwecja) - naszych napastników.
Jeśli chodzi o wzmocnienia to przyszi min. bardzo dobry stoper Szwed (Widzew), pomocnik Studen (Wisła Płock) a także najprawdopodobniej duet napastników z litwińskiego Żalgirisu - Igoris Morinas i Aleksander Osipowicz (transfer jeszcze nie zfinalizowany).

Jeśli chodzi o tegoroczne atuty naszej drużyny to na 100% będzie nim nasza obrona! Na środku duet stoperów - Szwed i Branfiłow, w bramce Gałczyński po bokach Cieciura i Sadzawicki! Ze środkową częścią boiska także nie ma problemu (mamy w składzie Brzyskiego, Terleckiego, Vileniskisa, Kacprzaka, Studena i innych), gorzej z atakiem... Brakuje nam tzw. łowców goli i dopóki nie przyjdą litwini (co nie jest jeszcze pewne) to może być z tym duży problem !

FAWORYCI :
Hmmm... ciężkie pytanie, na pewno powalczą drużyny Widzew i Jagielonii, dobrze zaprezentować powinno się Zagłębie Sosnowiec, ale uważać trzeba też na beniaminka - Heko Czermno ( CZermo - mała miejscowośc, ok. 1000 mieszkańców :| ). Po cichu licze także na dobre występy Radomiaczka :D Myśle, że w pierwszej 10 być powinniśmy :)

SPADKOWICZE:
Największe szanse na to ma ewidentnie Piast Gliwice - na starcie mają -10 punktów... Myśle, że też Świtowi będzie cięzko, a co do formy pozostałych to należy tylko czekać....


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2005, 21:08

Wydział Dyscypliny PZPN postanowił, że Widzew Łódź rozpocznie rozgrywki nowego sezonu drugiej ligi z dziewięcioma ujemnymi punktami. Łódzki klub będzie musiał zapłacić również 30 tysięcy złotych.

Kary te są konsekwencją nieprawidłowości podczas przekształceń w łódzkim klubie, które miały miejsce jesienią ubiegłego roku.

"Zdaniem Wydziału Dyscypliny PZPN naruszone zostały przepisy o członkostwie. Stowarzyszenie Widzew Łódź wstępując w miejsce RTS Widzew powinno przejąć wszelkie aktywa i pasywa, tymczasem Widzew, mimo wielokrotnych upomnień ze strony Związku, wciąż uchyla się od przejęcia zobowiązań. W przypadku zastosowania się do zaleceń Związku w sprawie uznania długów, Wydział Dyscypliny rozważy cofnięcie orzeczonej kary" - wyjaśnił rzecznik PZPN Michał Kocięba.

źródło http://sport.onet.pl/1139859,wiadomosci.html

No to chyba można zapomnieć o Widzewie jako faworycie do awansu.Otworzy się szansa dla innych drużyn pytanie tylko jakich ... No chyba że włodzarze Widzewa zastosują się do wymogów PZPN...
Co do kary to jest ona minimalnie mniejsza od kary Piasta Gliwice który został ukarany 10 punktami ujemnymi ale mimo to Widzew będzie miał o wiele większe szanse na utrzymanie się niż Piast.Oj biedni gliwiczanie :roll:


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2005, 22:06

Hmm 2 post z rzędu ale widać że po dłuższym czasie :wink:

Na początek komplet wyników z drugoligowych boisk :

Kszo Ostrowiec Świętokrzyski - Heko Czermno 0-0
Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 ( Pitry 49',84' - Gierczak 45' )
Lechia Gdańska - Jagiellonia Białystok 1-1 ( Brede 78' - Chańko 6' )
Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2-0 ( Pawlak 45', Lato 87' )
Śląsk Wrocław - Kujawiak Włocławek 1-0 ( Kowal 24')
Drwęca N.M.L - Górnik Polkowice 3-1 ( Wojtaś 14', Jeziorny 19', Iheaneho 54' - Wróbel 64')
Radomiak Radom - Świt Nowy Dwór 2-0 ( Vileniskis 22', Studen 82')
Polonia Bytom - ŁKS Łódź 0-0

Najbardziej mnie cieszą zwycięstwo Zagłębia i remis Jagielloni ( ale w Gdańsku musi się ciężko grać :D ).

Mecz w Sosnowcu odbył się przy 35 stopniowym upale więc widowisko nie było porywające ale waże jest zwycięstwo i powrót do gry Przemka Pitrego ( wszedł na boisko w 45 minucie i strzelił 2 gole !! ).Jak zwykle niczym nie zachwycił pan Małocha ale do tego zdążyłem się przyzwyczaić hehe.

Beniaminek z Nowego Miasta Lubawskiego zaprezentował się z dobrej strony i pokonał pewnie drużynę Górnika Polkowic która ma doświadczenie na 2-go ligowym froncie ( gospodarze od 64 minuty grali w 10 gdyż czerwoną kartkę otrzymał Gallardo ).

Lechia Gdańsk udowodniła że jest poukładanym zespołem ( wspinają się po szczeblach polskiej piłki nożnej z roku na rok ) i urwała 2 punkty głownemu faworytowi do awansu tj. Jagielloni.Może właśnie piłkarze z Gdańska zostaną czarnym koniem rozgrywek?

Wynik Polonii Bytom mnie nieco zaskoczył ponieważ myślałem że ŁKS się z nimi upora...Ale dalej uważam że to jedna z najsłabszych drużyn na tą chwile w 2 lidze.

Radomiak wygrał zasłużenie.Już w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu piłkarze z Radomia grali z meczu na mecz coraz lepiej widać że to nie przypadek.Dobry trener i wyrównany skład to ich klucz do sukcesu.

Śląsk Wrocław dobrze spisał się w meczu z Kujawiakiem jakby nie patrzeć jednym z faworytów do awansu.Wrocławianom pomogła czerwona kartka którą otrzymał w 36 minucie spotkania Mrvaljevic ( trzymam kciuki za Śląsk bo lubię tą drużyne ).Do zobaczenia we Wrocławiu 27 sierpnia ;)

Mecz Widzew - Ruch, mecz przyjaźni zakonczył się zwycięstwem gospodarzy wynik chyba nikogo nie dziwi widząc jakie potencjały mają oba zespoły.


W ośmiu meczach pierwszej kolejki padło 14 goli.Sędziowie ukarali piłkarzy 40 żółtymi i czterema czerwonymi kartkami.Stadiony odwiedziło ok. 36 tysięcy widzów.

Co sądzicie o tych rozstrzygnięciach??Może ktoś ma jakieś ciekawostki ze stadionów na których się odbyły mecze :wink:
Zapraszam do komentowania :D


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2005, 16:14

Ja oczywiście kibicuje Jadze :D I bardzo sie cieszę ze zwycięstwa nad Ślaskiem.Było około 150 osób z wrocławia ale coś słabo im szło śpiewanie przez 3/4meczu nic nie śpiewali a jak już to najczęściej o Lechii naco nasi kibice niepozostawali dłużni(po ostatnim meczu to żadna nowość)

P.S Za rok nasza ekstraklasa :D


dacar666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 października 2004
Posty: 139
Rejestracja: 29 października 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2005, 17:13

ja rowniez kibicuje gliwickiemu Piastowi... i jestem zmartwiony, ze ze Switem w II kolejce padl "tylko" remis :( bo jak gonic baraze remisami?

Ale Juve i tak The Best :)


Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2005, 23:41

Radomiaczek do tej pory zagral trzy mecze w których zdobył 4 punkty.

1 KOLEJKA
Radomiak Radom 2:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Radomiak grał naprawde dobrze chociaż było widać brak porządnego napastnika. Świetny mecz zagrał tomek Brzyski który na skrzydle był nie do zatrzymania, a w drugiej połowie ośmieszał rywali swoimi rajdami.

2 KOLEJKA
Górnik Polkowice 1:0 Radomiak Radom
Wyjazdowy mecz, w dodatku baaardzo niefartowny dla Radomskiej drużyny. Najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis... ale jak to w piłce sprawiedliwość nie zawsze istnieje. Radomiak stracił bramke po rzucie karnym. Troche żal tych punktów bo była szansa nawet na 3.

3 KOLEJKA
Radomiak Radom 2:2 KSZO Ostrowiec
Niestety... tylko remis. Radomiak zostal oszukany - może nieumyślnie ale 100% oszukany. Przy stanie 2:2 piłke do bramki regulaminowo głową strzelil Nikołaj Branfiłow. Jednak sędzia boczny dopatrzył się spalonego (którego po obejrzeniu powtórki Video na 100% nie było! ). Chociaż po meczu sędzia główny przyznał się do błędu Nam punktów to nie zwróci. Oprócz tego ponieśliśmy także dużą strate - pare minut po brutalnym faulu boisko musiał opuścić Tomek Brzyski (został odwieziony karetką do szpitala - jak się okazało ma mocno stłuczoną klatke piersiową).
Podsumowując mecz, można powiedzieć, że radomiak zasłużył na 3 punkty a nie tylko 1. Warta uwagi byla druga bramka Radomian - zdobyta przez Macieja Terleckiego z około 12 metrów mocnym strzałem w prawy górny róg!

Kolejny mecz z Kujawiakiem Włocławek na pewno nie będzie łatwy ale drużyna powalczy o przynajmniej 1 punkt! Na razie mamy siódme miejsce...


Obrazek
ODPOWIEDZ