Finał LM Milan vs LIVERPOOL 3:3 k - 2:3

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 15:56

Ja polecam przeczytanie regulaminu bo jakoś niewidze ostatnio postów dotyczących finału. A może mam przewidzenia ? :roll:

Liverpool zasłużył na wygranie ligi mistrzów , ale absolutnie nie zasłużył na wygranie finału. Liverpool miał szczęście dziś ( wczoraj ) , Milan wczoraj ( z psv :)). Po równo :). Ale różnica jest taka , że sędzia skrzywdził Milan , a PSV skrzywdziło się w sumie same :).

Zaskoczyła mnie słaba forma Didy. Szczególnie przy drugim golu. Wogóle mało pewnie bronił. Dudek może i tez , ale to w końcu on został królem :).


PS: Podobno bramakrz ma 90% szans na obronienie karnego. Moim zdaniem jest to 75% :).


Zylka

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 czerwca 2003
Posty: 9
Rejestracja: 26 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 16:11

Yari pisze: PS: Podobno bramakrz ma 90% szans na obronienie karnego. Moim zdaniem jest to 75% :).
dobry żart :P, teoretynie gdyby piłkarz uderzył bardzo mocno i blisko słupka to bramkarz jest bez szans bo pilka leci ileś tam a jego czas reakcji i zanim znajdzie się w tym miejscu jest dłuższy.


mrowczan

Milanista
Milanista
Rejestracja: 03 września 2004
Posty: 46
Rejestracja: 03 września 2004

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 16:15

Jak dla mnie, to szansa na stzrelenie karnego wynosi 50%, bo sie strzela, albo nie (ale ze mnie odkrywca) :P W sumie pilkarz na wybor : lewo - prawo. Jesli bramkarz sie rzuci w przeciwna strone, gol, jesli w ta sama, najprawdopodobniej obroni ... loteria :)
FORZA MILAN!


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 16:46

w finale nie kibicowałem żadnej drużynie. Mówiąc delikatnie "nie przepadam" ani za Liverpoolem, ani za ACM. Jeśli już miałbym wybierać dosłownie z nożem na gardle, to kibicowałbym The Reds z dwóch powodów:
1. oczywiście Dudek, Polak jakich mało w LM, a dodatkowo odnoszący sukcesy
2. jeśli wygrałby Liverpool, to trochę by mi ulżyło, bo w końcu Juventus przegrał z triumfatorem.

w pierwszej połowie byłem zszokowany przejażdzką Milanu po Anglikach (bardziej pasowało by tu: angielski klub :roll: ). Jeszcze dobrze nie rozsiadłem się na wersalce, a już Maldini strzelił gola. Swoją drogą należała mu się ta bramka w finale. Tyle z Milanem już osiągnął, że musiał mieć swoje 5 minut w Stambule. Myślę, że Liverpool po prostu został wytrącony z równowagi i dlatego pierwsza odsłona meczu przebiegała tak a nie inaczej. Jurek przy pierwszej bramce nie zawinił, ale sądzę że Buffon by taką piłkę wybronił :P dalszej części I połowy nie będę opisywał, bo nie widzę sensu, muszę tylko pochwalić dobrą grę Crespo.

jakim wielkim trenerem jest Rafael Benitez, pokazał w drugiej części meczu. Liverpool zaczął grać coraz lepiej w akcjach zaczepnych, a Milaniści kompletnie stali, tak jak w meczu z PSV. Może mysleli, że tak jak w półfinale strzelą jeszcze jedną bramkę i skończą zabawę ? może. tak czy siak, Mediolańczycy obudzili się po 3 bramce Xaviego Alonso. Mecz rozkręcał się z minuty na minutę, ale wyraźnie zawodziło wykańczanie akcji. Czasami przyczyną był brak zimnej krwi, a czasami Dudek. Fantastycznie zachował się w starciu z Szewą. Oczywiście miał też wpadki, takie jak odbicie piłki od kolana, ale na szczęście (dla Niego) nic poważnego się nie stało.

Dogrywka nie przyniosła niczego ciekawego, więc zostały rzuty karne, które przejdą do historii nietylko Liverpoolu, ale także i polskiego futbolu. Nie spodziewałem się takiego "tańcu" Dudka, naprawdę zaskoczył nie tylko mnie, ale pewnie i większość Polski. Może to efekt chodzenia Jurka na liczne dyskoteki ? :P Tak zdeprymował Ukraińca w ostatnim karnym, że strzelił jak amator w środek bramki.

Po obronie karnego wybuchła wielka radość The Reds i część z nich (ciekawe dlaczego nei wyszyscy :| ) wskoczyła na Jerzego. Coś pięknego. Dudek został trzecim Polakiem z wywalczonym Pucharem Europy.
Jestem ciekaw, czy Gerrard zostanie na Anfield Road. Zapowiedzi swoją droga, a czyny swoją. Ile to już piłkarzy jednego dnia całowało herb swojego klubu, by drugiego dnia przejść do odwiecznych rywali...jesli odejdzie Steven, to zaraz potem pewnie Carragher. Dla mnie najlepszy obrońca całej LM. Może Abramowicz znowu wykupi pakiet zawodników The Reds, tak jak to zrobił rok temu. Zapowiada się ciekawy rynek transferowy.

Dida nie jest już tym bramkarzem co chociażby rok temu. Przedtem stawiałem go na równi z Buffonem, a teraz po prostu go nie poznaję. Od pewnego czasu zachowuje się, jakby połknął kija i przytrafiają mu się niepwne interwencje.

Champions League 2004/2005 jest już historią. Była to najsilniejsza obsada tego turnieju od początku swego istnienia. Cieszę się, że Juventus wypadł w niej także z dobrej strony. A przynajmniej lepiej niż rok temu :roll: znowu ukazała geniusz trenerski, a także pokazała, że żadne grube pieniądze, żadne wielkie gwiazdy czy wyrafinowana i żelazna obrona nie poradzą na grę zespołową, która wspaniale zachowuje kompromis zarówno w defensywie jak i w ofensywie.

Na koniec kilka słów o transmisji finału w TVP :prochno: tragedia. Kto zaprosił tam tą dziennikarkę ? nie zna się na piłce, głupio się usmiecha, a na dodatek jest brzydka :prochno: . Albo wejście na wizje po rzutach karnych, kiedy stali na środku, a potem złapali się za ramiona - to wyglądało jak jakas wigilia :rotfl: śmiech na sali. Co ja bym dał za Polsat Sport....


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 16:59

pan Zambrotta pisze:Na koniec kilka słów o transmisji finału w TVP :prochno: tragedia. Kto zaprosił tam tą dziennikarkę ? nie zna się na piłce, głupio się usmiecha, a na dodatek jest brzydka :prochno: . Albo wejście na wizje po rzutach karnych, kiedy stali na środku, a potem złapali się za ramiona - to wyglądało jak jakas wigilia :rotfl: śmiech na sali. Co ja bym dał za Polsat Sport....
Na Polsacie mieli nawet wywiad z Dudkiem :P Co do samego meczu, nie uważam zeby był on genialny bramki padały po KARYGODNYCH błedach BRAWO DLA JURKA DUDKA :bravo: ale tylko za karne i dwa strzały Szewy :? bo wczesniej... :think:


Jędruś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 226
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 17:03

mrowczan pisze:kto ile ma pucharkow? ile, ile macie...? 2, dobrze pamietam??
Mistrzostw Włoch porównywać nie chcesz? :lol: .

Puchar UEFA (3):
1977, 1990, 1993;
Puchar Zdobywców Pucharów (1):
1984;
Puchar Europy/Liga Mistrzów (2):
1985, 1996;
Superpuchar Europy (2):
1984, 1996;
Puchar Interkontynentalny (2):
1985, 1996;


Ulisses

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 673
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 17:04

Prosze o nie zbaczanie z tematu... Chyba wiecie jaki jest... Odnosi sie to do kibiców Juventusu jak i innych gości naszej strony... Nie chciałbym pacyfikowac tego tematu... :doh:


Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 17:09

A więc moim zdaniem:

1. Sędzia zrobił jak anjbardziej słusznie nie uznajac gola Szewczenki. Ślepi jestescie co poniektórzy? Przecież w powtórce było widać że nogi Szewy w czasie podania były blizej bramki Dudka, niz nogi ostatniego obroncy. Spalony był! i nie ma co dyskutować

2. Ręka Nesty? W takich sytuacjach karnych sie nie gwizda. Coś podbonego Milan - juve - ręka Cannavaro. A wiec karnego raczej byc nie powinno

3. Karny dla Liverpoolu,który odgwizdał śedzia jaknajbardziej prawidłowy.. Juz nawet nie wiem kto upadł, ale w powtórce specjalnie sie
wpatrzyłęm no i Gatuso pociągnął za rękę piłakrzA lIVERPOOLU. EWIDENTNIE. A ten że mądry, wykorzystał to i upadł na ziemię. Prawidłowa decyzja

4. Liverpool zasłużył bardziej niz Milan. Nie tylko biorąc pod uwagę wczesniejsze mecze ale takze i ten/ Poakzali olbrzymi charakter, którego trzeba im pozazdrościć. Naprwdę, CHARAKTER NA MAXA. GRATULUJE LIVERPOOLOWI TAKIEJ DRUŻYNY

5. Milan sam sobie jesat winny. Grali dobrze do momentu w którym Dudek obronił strzał Szewczenki z wolnego. Potem sie "potracili"..no i na efekty długo czekac nie trzebabyło. czyli zmeczenie sezonem o którym przed meczem wspominałem i byłem pewnien ze to w tym spotkaniu bedzie widoczne

6. Arbiter pracował dobrze

7. Jerzy Dudek zagrał kapitalnie

8. Trochę nie rozumie w czym wam Dida zawinił? :?

8. No i w przerwie meczu powiedziałem bratowi(kibic Milanu) że The Reds jeszcze wyrównają,,,,a ten szła radości? heh... Lubie brata wkurzać. choc troche żal mis ei goz robiło....taka kompromitacja :wink:

FORZA JUVE


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
Dejwid

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 17:30

Ulisses nie nerwuj sie :rotfl: to podobno pięknosci szkodzi :rotfl: temat jest juz wyczerpany teraz tylko mozemy wspominac piekne interwencje Dudka I i podziwiac komentarze szpeców od piłki (bez nazwisk) którzy beda sie sprzeczac czy były karny czy nie bardzo ambitne :dance: :rotfl: tak dalej trzymajcie panowie :twisted:


Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce !! Wyznawcy Juventusu !!
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 17:39

Yari pisze:Podobno bramakrz ma 90% szans na obronienie karnego. Moim zdaniem jest to 75% :).
"Nie ma dobrze obronionych karnych, są tylko źle wykonane" - Jan Tomaszewski :roll: . Coś w tym jest. Jeśli zawodnik strzeli mocno i precyzyjnie pod poprzeczkę, bramkarz nie ma szans obronić.
ForzaDelPiero pisze:7. Jerzy Dudek zagrał kapitalnie
Nieprawda :roll: . Mnie Dudek nie zachwycił. Podczas całego meczu grał przeciętnie, ba, niekiedy nawet niepewnie interweniował :roll: . Podczas 120 minut na plus można mu zaliczyć wybronienie wolnego Szewczenki (ale to i tak nie było mistrzostwo świata) i pierwszą część sytuacji z 118 minuty (druga część, czyli strzał Szewczenki to przypadek, Dudek dostał w plecy). Co do rzutów karnych. Jurek obronił dwie jedenastki, czyli spisał się bardzo dobrze, ale w obliczu całego spotkania, moim zdaniem zasłużył na ocenę dobrą :roll: .
pan Zambrotta pisze:Na koniec kilka słów o transmisji finału w TVP :prochno: tragedia. Kto zaprosił tam tą dziennikarkę ? nie zna się na piłce, głupio się usmiecha, a na dodatek jest brzydka :prochno: . Albo wejście na wizje po rzutach karnych, kiedy stali na środku, a potem złapali się za ramiona - to wyglądało jak jakas wigilia :rotfl: śmiech na sali. Co ja bym dał za Polsat Sport....
Rzeczywiście. O ile Szpakowski komentował na wysokim poziomie (rozkręcił się dopiero w drugiej połowie) to studio stał na fatalnym poziomie. Znowu wymądrzał się Pol, który był przekonany, że Real wyeliminuje Juventus :roll: , a co tam robiła ta kobieta, to ja nie mam pojęcia :roll: . Widziałem ją nie po raz pierwszy podczas jakiejś imprezy sportowej, ale ciągle nie wiem czemu ona tam jest. Kompletnie nie zna się na piłce, wtrąca jakieś głupie aluzje. Jak pan Zambrotta wcześniej zauważył, jest brzydka, więc nie wiem po co się pcha do telewizji :roll: .


:roll:
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 17:45

Noty wg. Sky Sport za finał:
Liverpool:
Jerzy Dudek 10, Steve Finnan 6, Djimi Traore 6, Sami Hyypia 7, Jamie Carragher 9, John Riise 8, Steven Gerrard 9, Luis García 7, Xabi Alonso 8, Harry Kewell 5, Milan Baros 6, Vladimir Smicer 8, Dietmar Hamann 9, Djibril Cisse 6.

Milan:
Nelson Dida 6, Cafu 7, Paolo Maldini 7, Jaap Stam 6, Alessandro Nesta 6, Ivan Gattuso 7, Clarence Seedorf 6, Andrea Pirlo 7, Kaka 8, Andrei Shevchenko 7, Hernan Crespo 7, Rui Costa 5, Claudio Serginho 6, Jon Tomasson 6.

Noty wg BBC za finał:

AC Milan: Dida 5 - Cafu 6, Jaap Stam 7, Alessandro Nesta 7, Paolo Maldini 8 - Gennaro Gattuso 6 (112 min. - Rui Costa 6), Andrea Pirlo 7, Clarence Seedorf 6 (86 min. - Serginho 6) - Kaka 8 - Hernan Crespo 8 (85 min. - Jon Dahl Tomasson 5), Andrij Szewczenko 7. Trener Carlo Ancelotti - 5.

Liverpool: Jerzy Dudek 9 - Steve Finnan 6 (46 min. - Dietmar Hamann 7), Jamie Carragher 7, Sami Hyypia 6, Djimi Traore 6 - Luis Garcia 6, Steven Gerrard 8, Xabi Alonso 7, John Arne Riise 6 - Harry Kewell 5 (23 min. - Vladimir Smicer 7) - Milan Baros 5 (85 min. - Djibril Cisse 5). Trener - Rafael Benitez - 8.

Jak widać Dudek najlepszy na boisku ;) Brawo Jurek ! :dance: :bravo:

Ps. Dudek Dance ROX :prochno:


forza bianco-neri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2004
Posty: 297
Rejestracja: 07 listopada 2004

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 17:55

Diego pisze:Dudek dostał w plecy
nie w plecy, ale obronil ten strzal reka, dokladnie lewa (to sie nazywa instynktownie - podobnie jak karny Szewy - tam rowniez zostawil jedna reke ...)
paku pisze:Noty wg. Sky Sport za finał: Jerzy Dudek 10
Noty wg BBC za finał:Jerzy Dudek 9
do Diego: cudze chwaliscie , swego nie znacie? wg renomowanych serwisow Dudek dostal najwyzsze noty sposrod wszystkich pilkarzy, a wg Ciebie zagral srednio... caly mecz psuje Dudkowi tylko jedna sytuacja - ta po ktorej pilka wyleciala mu z rak, czy jak woli R. Kosecki odbila sie od kolan...


Juve per Sempre
felix jaegar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 stycznia 2005
Posty: 102
Rejestracja: 14 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 18:14

Capitan pisze:
felix jaegar pisze:Wszystko pieknie, wszytko ladnie ale czy ktos zauwazyl o ile dudek przekroczyl linie przy conajmniej 2 karnych? Przed strzalem wyladawal jakies 2 metry przed bramka... Gdyby sedzia byl jakis bardziej spostrzegawczy pewnie bylaby powtorka;P Ale nic tam, cieszmy sie ze Polak ma swoj dzien :)
Od kilku juz lat przepisy zezwalają na ruch bramkarza w czasie rzutów karnych. I dotyczy się to nie tylko linii bramkowej ale i pola bramkarskiego. Przecież, gdyby piłkarze Milanu byli inteligentniejsi szybciej podbiegaliby do piłki i strzelali w drugi słupek. Wtedy Jurek byłby bez szans
Zasady gry w piłkę nożną: Art.14, punkt 8. pisze:Bramkarz może poruszać się na linii bramkowej, ale nie może opuszczać jej do czasu zagrania piłki.
Nie wiem jakie Ty mecze ogladąsz :think: To ze niektórzy sędziowe po prostu nie liczą się w tym punkcie z regulaminem, potwierdza tylko o ich marności :roll: BTW. Na prawdę nie widziałeś "już od kilku lat" meczu gdzie ze względu na przedwczesny ruch bramkarza karny został powtórzony??
Podtrzymuje to co powiedzialem wcześniej: Dudek nieprzepisowo startował do przodu, a więc co najmniej 2 karne powinny pójśc do powtórki...


Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.

-- Julian Tuwim (1894 - 1953) --
Aga_Del_Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2004
Posty: 13
Rejestracja: 11 listopada 2004

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 18:40

moglibyscie podac jakies linki do filmikow z tego meczu ?
szczegolnie zalezy mi na swietowaniu Liverpoolu, jak wznoszą puchar, biegają z nim po boisku itp.
baaaardzo was proszę ! :oops:


Capitan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2004
Posty: 181
Rejestracja: 26 lutego 2004

Nieprzeczytany post 26 maja 2005, 22:18

felix jaegar pisze:
Capitan pisze:
felix jaegar pisze:Wszystko pieknie, wszytko ladnie ale czy ktos zauwazyl o ile dudek przekroczyl linie przy conajmniej 2 karnych? Przed strzalem wyladawal jakies 2 metry przed bramka... Gdyby sedzia byl jakis bardziej spostrzegawczy pewnie bylaby powtorka;P Ale nic tam, cieszmy sie ze Polak ma swoj dzien :)
Od kilku juz lat przepisy zezwalają na ruch bramkarza w czasie rzutów karnych. I dotyczy się to nie tylko linii bramkowej ale i pola bramkarskiego. Przecież, gdyby piłkarze Milanu byli inteligentniejsi szybciej podbiegaliby do piłki i strzelali w drugi słupek. Wtedy Jurek byłby bez szans
Zasady gry w piłkę nożną: Art.14, punkt 8. pisze:Bramkarz może poruszać się na linii bramkowej, ale nie może opuszczać jej do czasu zagrania piłki.
Nie wiem jakie Ty mecze ogladąsz :think: To ze niektórzy sędziowe po prostu nie liczą się w tym punkcie z regulaminem, potwierdza tylko o ich marności :roll: BTW. Na prawdę nie widziałeś "już od kilku lat" meczu gdzie ze względu na przedwczesny ruch bramkarza karny został powtórzony??
Podtrzymuje to co powiedzialem wcześniej: Dudek nieprzepisowo startował do przodu, a więc co najmniej 2 karne powinny pójśc do powtórki...
Ok. Przyznaję sie do błędu. Rzeczywiście tego nie sprawdziłem, tak mi się tylko wydawało, bo rzeczywiście powtórzenia takiego karnego jeszcze nie widziałem. Nic więcej już nie napiszę, bo myślę że Twój podpis w tej sytuacji do mnie pasuje


ODPOWIEDZ