Cierpliwość Del Piero też ma granice...

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 01:00

trzeba na niego stawiac tak jak sie stawia na chociazby Nedveda ktory tez mial kilka spotkan slabszych w tym sezonie a mimo tego gral cale albo prawie cale mecze.
Ilu mamy lewych pomocnikow? Bo chyba byly z nimi ostatnio problemy i musial grac Zambrotta, ktory moim zdaniem lepiej sprawdza sie na obronie niz w pomocy. Napastnikow mamy 4, wiec normalne ze sa zmieniani.
Pierwszym z nich jest Ibrahimovic... chocby nie wiadomo jak slabo gral a zdazalo mu sie kilka slabych wystepow i tak zawsze bedzie gral w ataku.
Ibrahimovic ma sily zeby rozegrac co tydzien pelne spotkanie, widoczne Capello widzi jak zmeczony jest dany zawodnik, ma w sumie "troche" doswiadczenia... Pozatym teza ktora wlasnie wytoczyles w ostatnim meczu nie znalazla potwierdzenia bo o ile wiem Ibra nie gral od poczatku spotkania.
Moje skromne pytanie. Kto gra 2 wysokimi zawodnikami? Od zawsze przyjete bylo ze najlepiej sprawdza sie atak napastnikow o 2 roznych posturach ciala... No ale to juz siedzi w glowie Capello...
Jesli mowisz o Zlatanie i Treze, to tu raczej nie chodzi o budowe ciala tylko o specyfike tych zawodnikow, przeciez nie od dzis wiadomo ze Treze nie drybluje, nie robi zadnych rajdow, on po prostu strzela i jest tam gdzie byc powinien... a Zlatan wlasnie dosc duzo drybluje, umie sie zastawic i odegrac... szkoda ze nikt mu nie liczy oprocz brame-asyst... A w glowie Capello siedzi plan i ogromna wiedza taktyczna, malo ktory trener pracowal w tak wielu wielkich klubach, wiec akurat ustawienie moze zostawmy jemu.
A jesli tak dalej pojdzie to kto wie czy nie zobaczymy Alexa w przyszlym sezonie w Palermo, bo jak wiadomo nawet anielska cierpliwosc ma swoje granice, a taka wlasnie cierpliwosc posiada Alex....
Jesli Alex zdecyduje sie odejsc to droga wolna, ja napewno nie bede plakal zenie ma go w skladzie, szanuje tego zawodnika za to co zrobil i robi dla Juve, ale liczy sie tu i teraz a nie to co bylo kiedys. Wspomnieniami po wielkiej formie jeszcze nikt nie strzelil bramki.

Co do tematu, to wogole nie wiem o co sie rozchodzi, Capello wie co robi, jest naprawde jednym z najlepszych trenerow... co zreszta udowodnil niedawno. Jego decyzje beda budzily frustracje u kibicow naszego "symbolu", mam nadzieje ze Capello nie zmieni swojego postepowania i bedzie wystawial tylko zawodnikow ktorzy maja forme a nie nazwisko. Pozatym poki gramy systemem 4-3-3 to chyba DP nie powinien miec wielkich powodow do obaw, a to z racji tego ze kalendarz jest napiety wiec bedzie mial jeszcze okazje sie nie raz wykazac. Zobaczymy jak bedzie w meczu z Reggina, mam nadzieje ze nie bede widzial znow samodzielnych rajdow w kilku przeciwnikow rownoznacznych ze strata pilki, a raczej duzo podan i moze jakies asysty naszego asa.
pozdr

PS. Jak juz piszecie nazwiska to sprawdzajcie je gdzies... czy az tak trudno zapamietac 11 nazwisk zawodnikow 1 skladu?


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 11:07

Kiedyś był tu artukuł o tym, że Capello dyskryminuje niektórych piłkarzy. Wielu z Was nie czytała go, a według mnie sporo było w nim racji. Mieliście zastrzeżenia co do autora (i tak nie pamiętam kto to był :wink: ) i dlatego potraktowaliście go z przymróżeniem oka. Zapraszam teraz do lektury.

Nie dziwię się Alexowi. Na jego miejscu zachowałbym się tak samo. Gdy Alex grał słabo na początku sezonu nie miałem o to pretensji. Bez sensu byłoby, gdyby grał Del Piero bez formy, a nie jakiś inny zawodnik, który wnosiłby coś do gry. Jak widać sadzanie Alexa na ławce zaczęło przynosić skutek, DP gra coraz lepiej, szczególnie bryluje w Serie A. W meczu z Realem zmiana Alexa z Trezeguetem była dziwna, ale łatwo było ją zaakceptować. Ale z Chievo? Del Piero był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Inni zawodnicy grali zdecydowanie gorzej, a nie zostali zdjęci. Przypadek? Według mnie nie. W pamięci zapadł mi mecz z Palermo. Przegrywaliśmy 0:1. Olivera i powracający po kontuzji Trezeguet grali katastrofalnie. Została jeszcze jedna zmiana. I co? Del Piero cały mecz przesiedział na ławce, mimo iż goprzej od wspomnianej dwójki zagrać nie mógł.
tomcatmi6 pisze:Zmiana miala na celu wzmocnic ofensywe, bo wynik byl niezbyt dla nas ciekawy, a za DP mogl wejsc swierzy zawodnik. Capello ma glowe na karku o czym swiadczy to ze Olivera strzelil bramke. Mnie to bardzo cieszy ze Capello nie poddaje sie presji wywieranej przez otoczenie i ma gdzies gwizdy kibicow. Tradycja pewnie zostanie podtrzymana, dla mnie najlepiej jak beda grali ci zawodnicy ktorzy strzelaja bramki i tyle.
Oczywiście, masz rację. Napastnik powinien strzelać gole, takie jest jego zadanie. A kto strzelał najwięcej goli dla Juventusu w Serie A: Del Piero, Ibrahimović po 10, Zalayeta i Treze po 5.
tomcatmi6 pisze:Wlasnie nasunela mi sie mysl ze cala ta sytuacja, a raczej cyrk z DP, przypomina mi to co sie dzieje w Realu Madryt, czyli sytuacje "Galacticos". A raczej sytuacje pewnego pilkarza o nazwisku Gonzales Blanco (Raul). Z moich obserwacji wynka ze tam sytuacja jest analogiczna do tej z DP. Po prostu zawodnik ten jest bez formy, nie pokazuje nic, zupelne zero, ale gra mimo ze zamiast niego moglby grac inny zawodnik w pelni sprawny. Jak sie konczy taka polityka sami widzicie, niezbyt sie Realowi wiedzie.
Z Del Piero az tak zle nie jest, ale nie sadze aby wybijal sie ponad przecietnosc jesli chodzi o gre w napadzie. Po prostu jest napastnikiem jak kazdy inny i tak jak kazdy inny jest zmieniany.
To zupełnie inna sytuacja. Raula nikt nie posadził na ławce, Alexa tak. I wyszło to na dobre. DP zaczął grać dobrze, strzelać bramki. Raul mimo iż grał cały czas, grał słabo. A Del Piero? Przesiedział kilka meczów na ławce rezerwowych i nareszcie zaczął grać. A i tak jest ciągle zmieniany :roll: . Mam nadzieję, że na koniec sezonu nie zostaną podjęte pochopne decyzje i Moggi nie będzie musiał wybierać między DP i Capello...


:roll:
Kuba Napierski

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 października 2004
Posty: 214
Rejestracja: 11 października 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 12:27

Ja czytałem ten artykuł Diego i teraz mi się to przypomina. Najpierw Capello traktował tak Baggio, potem Montellę, teraz Alexa no i tu rodzi się pytanie: czym Capello się kieruje? Niechęcią? Nienawiścią? Ma zastrzeżenia co do umiejętności piłkarza? Tak naprawdę niesposób to ustalić bo niby jak?? Odrazu rodzi się odpowiedź spytajmy Capello czemu zmienia Del Piero. Po meczu z Livorno Capello powiedział,,potrzebowałem gracza dobrze grającego głową" a jak zapewne pamiętamy Alex zdobył w tamtym spotkaniu bramkę...głową :roll: więc powtórzę jeszcze raz TERAZ WSZYSTKO ZALEŻY OD DEL PIERO :!: bo jeżeli będzie grał na swoim normalnym wysokim poziomie to nawet Capello nie będzie chciał go zmienić


Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 13:35

10 Szymon pisze:Co z tego że być może grał lepiej od Zalayety? Każdy z zawodników Juventusu ma Swoje właściwe umiejętności z których Capello korzysta w różnych momentach. I od tego jest Capello. Widocznie w meczu z Chievo potrzebował umiejętności Rubena i Marcelo, a Del Piero zrobił Swoje i zszedł. Trudno. Niech ADP zrozumie że nie gra dla Siebie, ale gra dla Juve! Może Coach potrzebował potężniejszego od Del Piero - Oliverę, który dobrze wykonuje stałe fragmenty a przy tym dobrze drybluje, a obok Zalayetę - potrafiącego przytrzymać piłkę i przetrzeć się przez obronę? Właśnie Fabio jest od podejmowania decyzji, kto? kiedy? i ile gra! Widać że zmiana przyniosła pożądane efekty. Z decyzji i wyników będzie rozliczony po sezonie. Zrozumcie że na tym poziomie, nie ma słabych zawodników - licza się umiejętności, które mogą pomóc drużynie. Każdy może w danej chwili wygrać mecz, co pokazał Ruben Olivera w meczu z Latającymi Osłami.
Czyli twoim zdaniem Del Piero nie potrafi tak dobrze wykonywac stalych fragmentow gry i dryblowac jak Olivera? Nie potrafi rowniez przytrzymac pilki i przedrzec sie przez obrone tak dobrze jak Zalayeta?
Chlopie sam sobie przeczysz, najpierw mowisz ze Capello potrzebowal umiejetnosci Rubena do zwyciestwa a potem mowisz ze kazdy moze wygrac mecz :?
I przestancie gadac ze Alex jest nareszcie traktowany na rowni z innymi zawodnikami bo to jest nieprawda. NIe wazne czy Alex jest najleprzym zawodnikiem na placu czy najgorszym tak czy siak zawsze jest pierwszy do zmiany. Ludzie troche obiektywizmu :!: Piszecie ze era Del Piero odchodzi mimo ze jest naszym najleprzym strzelcem, choc rozegral duzo mniej minut od Zlatana.
Ja mysle ze Don Fabio chce poleprzyc swoja pozycje w mediach, pokazac ze u niego graja tylko ci ktorzy znajduja sie w najwyzszej formie, bez wzgledu na nazwisko. A czy jest leprzy sposob by to udokumentowac od sadzania Del Piero na lawie?


tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 13:58

To zupełnie inna sytuacja. Raula nikt nie posadził na ławce, Alexa tak. I wyszło to na dobre. DP zaczął grać dobrze, strzelać bramki. Raul mimo iż grał cały czas, grał słabo. A Del Piero? Przesiedział kilka meczów na ławce rezerwowych i nareszcie zaczął grać. A i tak jest ciągle zmieniany Rolling Eyes . Mam nadzieję, że na koniec sezonu nie zostaną podjęte pochopne decyzje i Moggi nie będzie musiał wybierać między DP i Capello...
To jest analogiczna sytuacja tyle ze w Juve jak widac nikt nie mowi Capello kto ma grac. To ze w Realu Perez naciska na trenera aby "symbol Realu" koniecznie gral i zajmowal miejsce normalnym zawodnikom, to nie znaczy ze ma byc tak w Juve. Del Piero w ostatnich meczach sprawdzal sie tylko w meczach w Serie A ze slabymi przeciwnikami, a w dwumeczu z Realem pokazal naprawde niewiele. Co do wyboru miedzy DP a Capello to nie sadze aby doszlo do takiego czegos, taki cyrk to moze w innym klubie a nie w Juve. Od kiedy to zawodnik zwalnia szkoleniowca?:D
W meczu z Realem zmiana Alexa z Trezeguetem była dziwna, ale łatwo było ją zaakceptować.
Co bylo dziwnego w tej zmianie? Bo ja nie wiem, mnie ona zupelnie nie zdziwila a jedynie dala nadzieje ze wejdzie ktos kto strzeli bramke... i tak tez sie stalo.
czym Capello się kieruje? Niechęcią? Nienawiścią? Ma zastrzeżenia co do umiejętności piłkarza? Tak naprawdę niesposób to ustalić bo niby jak??
Tak...tak Capello nienawidzi Alexa... naprawde rece opadaja. Capello kieruje sie tym aby pilkarz pasowal do jego wizji gry. Bo zawodnicy maja sluchac sie trenera a nie trener zawodnikow.
TERAZ WSZYSTKO ZALEŻY OD DEL PIERO Exclamation bo jeżeli będzie grał na swoim normalnym wysokim poziomie to nawet Capello nie będzie chciał go zmienić
Jak zagra na swoim starym poziomie to go Capello nie zmieni po prostu. Nie ma sie co frustrowac, ludzie robia z tego taki dym jakby swiat mial sie zawalic bo DP nie gra... dajcie sobie spokoj, bedzie gral naprawde dobrze to bedzie gral.
Nie potrafi rowniez przytrzymac pilki i przedrzec sie przez obrone tak dobrze jak Zalayeta?
Za to podoba mis ie to jak ostatnmi czasy Alexowi cos odwala i probuje szalenczych rajdow samotnych przez 3 obroncow. Koncza sie one zwykle strata pilki... zauwazylem ze Alex mniej podaje a wiecej stawia na siebie.
Ja mysle ze Don Fabio chce poleprzyc swoja pozycje w mediach, pokazac ze u niego graja tylko ci ktorzy znajduja sie w najwyzszej formie, bez wzgledu na nazwisko.
Brawo, tyle ze nei chodzi tu o pozycje w mediach, bo akurat Capello nie jest zbyt medialnym trenerem, a o sposob prowadzenia druzyny.

Po prostu cala ta afera jest o nic. Nic nie zmieni, Capello bedzie podejmowal takie decyzje ktore wg niego beda najlepsze dla druzyny i to mnie cieszy. Przynajmniej nie bedzie "nietykalnej galaktyki" w Juve.
pozdr


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 14:19

Wcale się nie dziwię temu, że Alex się wkurzył na Capello. Jaki jest sens w zdejmowaniu z boiska jednego z najlepszych piłkarzy, rogrywającego świetną partię w tym meczu :? Kocham, uwielbiam Alexa ale spójzmy prawdzie w oczy, większość chce go skreślić. Nie zdziwiłbym się gdyby Alex powiedział "chce odejść". To napaewno było by smutne, nie wiem co bym w tedy zrobił. Oczywiście kochał bym Juventus. Alex się stara, daje z siebie dużo, ale Capello tego nie widzi, a raczej nie chce widzieć. Alex jest żywą legenda naszej drużyny. Moje kibicowanie Juve zaczęło się od Del Piero, a teraz widac że mój ulubienieć przechodzi cięzkie chwile. Bo jaki byłby to Juventus bez Alexa?Mam nadzieję że Alex jeszcze udowodni wszystkim, że mieli nie po kolei w głowie, skreślając go.

Pozdrawiam


10 Szymon

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 171
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 14:38

Peja pisze:Czyli twoim zdaniem Del Piero nie potrafi tak dobrze wykonywac stalych fragmentow gry i dryblowac jak Olivera? Nie potrafi rowniez przytrzymac pilki i przedrzec sie przez obrone tak dobrze jak Zalayeta?
Chlopie sam sobie przeczysz, najpierw mowisz ze Capello potrzebowal umiejetnosci Rubena do zwyciestwa a potem mowisz ze kazdy moze wygrac mecz :?
I przestancie gadac ze Alex jest nareszcie traktowany na rowni z innymi zawodnikami bo to jest nieprawda. NIe wazne czy Alex jest najleprzym zawodnikiem na placu czy najgorszym tak czy siak zawsze jest pierwszy do zmiany. Ludzie troche obiektywizmu :!: Piszecie ze era Del Piero odchodzi mimo ze jest naszym najleprzym strzelcem, choc rozegral duzo mniej minut od Zlatana.
Ja mysle ze Don Fabio chce poleprzyc swoja pozycje w mediach, pokazac ze u niego graja tylko ci ktorzy znajduja sie w najwyzszej formie, bez wzgledu na nazwisko. A czy jest leprzy sposob by to udokumentowac od sadzania Del Piero na lawie?
To raczej Ty nie rozumiesz tego co napisałem. Akurat na Chievo potrzebne były umiejętności Olivery, na Sienę przydały się umiejętności Alexa. Każdy z Nich ma swoją misję do spełnienia. Poza tym ani Ty, ani ja nie znamy zawodników tak jak Capello. To On widzi jak trenują, który jak się zachowuje na boisku. To Capello decyduje o tym czyje umiejętności są Mu potrzebne w danej chwili. A poza tym skąd wiesz który lepiej wykonuje wolne? Który lepiej drybluje? Który jest silniejszy?
Alex jest traktowany jak każdy inny zawodnik. Ma określone zadanie w meczu i jest z niego rozliczany. Może Capello na końcówki meczów potrzebuje silnego i potężnego Zalayetę? Zrozumcie że tutaj bardzo ważna jest taktyka! Mecz wygrywa się poprzez odpowiednią taktykę.


Ole(k)Juve!

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 lutego 2005
Posty: 92
Rejestracja: 28 lutego 2005

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 14:38

Z tego co widziałem w LM , to Del Piero jest obecnie 4 napastnikiem , lepiej gra Ibra, Treze i Zalayeta . Ale być możę słaba forma u Alexa występuje tylko w meczach LM , nie będe go oceniał , ale szczerze mówiąć to ja się ćapello nie dziwie...
Del Piero musi zaakceptować swoją rolę , no chyba , że urzeknie nas formą , to wtedy to co innego :wink:
...DP nie jest w formie, a trener nie pomaga mu jej odzyskac.
W LM strzelil 2 bramki, a ibra? Np. w meczu z realem zlatan gral super,
ale ze skutecznoscia gorzej: przynajmniej 3 dobre okazje.
nie zgodze sie ze DP w LM nie strzela bramek, bo ex equo z Nedvedem strzelili najwiecej bramek w lidze mistrzow...
...chyba o to tu chodzi.


Rób zakupy w dobrym sklepie z grami.
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 15:43

Ogólnie to wydaje mi się, że robimy wiele szumu, tak naprawdę o niejaki drobiazg. Mamy wyniki, wygrywamy, gramy w 1/4 LM, w Serie A liderujemy z Milanem, zamiast się cieszyć, to szukamy dziury w całym. Jak w chwili obecnej można coś zarzucić Capello? Póki co bronią go dobre wyniki, a z tego powienien być rozliczany. To ,że Del Piero nie gra do końca, jak narazie nie przelożyło się na to, iż mielibyśmy odpaść z LM czy tracić do Milanu ileś tam pkt.

Niemniej jednak odniosę sie do owej sytuacji.
Nie ma co ukrywać, że Alex w tym sezonie walczy nie tylko ze stabilizacją swojej formy, ale tekże psychiką. Skończyły się czasu ,,nietykalności'', przyszedł nowy trener, który ma swoje zasady i swoja wizję i tego będzie się trzymał. Jak zawsze twierdzę, że wina leży po środku. Nie może sie dizwić frustracji Del Piero, kiedy schodzi, a gra naprawdę dobry mecz. Wie, że moze dać jeszcze wiele drużynie, jendak Capello nie daje mu tej szansy. Z drugiej strony, chcialoby się zapytać Fabio czemu Alex? Przecież byli gorsi na boisku, przecież ciągnął grę, skąd taka a nie inna decyzja. Ale to tylko głupie gdybanie. Nie ma co ukrywać, że Del Piero to nie ten zawodnik, co sam w pojedynkę wygrywał nam mecze. Powoli kreuje się nowa osobowość Del Piero, zawodnik dobry na mecze ze słabymi rywalimi, w tych ważnych zawodzi.
Reasumując uważam, że trener ma najważniejsze zdanie i trzeba robić to co on każe. Trudno, życie nigdy nie było sprawiedliwe. Ja też nie lubię schodzić z boiska, gdy wygrywamy i daje się szansę innym. Ale wiem, że taka była decyzja trenera, dlatego podbiegam do lini, przybijam koledzę piątkę, klepie po plecach i życzę powodzenia :wink:

Ponadto dodam, że Del Piero mimo WSZYSTKO będzie dla mnie kimś wyjątkowym. Wszystkich z JUVE traktuję na równi, jednak od Alexa się wszystko zaczeło a juz niedługo zostanie on najlepszym strzelcem w historii JUVE. To będzie wspaniały wyczyn. Nie było mi dane oglądać, jak tego dokonał Bonipierti, ale kiedyś usiądę z dziećmi i pochwalę się, a ja widziałem na wlasne oczy, jak Del Piero stawał się najlpeszym strzelcem w historii JUVE! :wink:


Obrazek
tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 16:37

Nic dodac nic ujac, bardzo fajny komentarz do tej sprawy. Sadze ze nie ma sie o co spierac, czas pokaze kto mial racje, poki co nalezy sie cieszyc z tego co Juve osiagnelo do tej pory i miec na uwadze nastepne mecze, dopingowac tak mocno jak kazdy potrafi i cieszyc sie z gry JUVE a nie poszczegolnych zawodnikow.
Ja czekam na powrot mojego ulubienca - Nedveda :D
pozdr


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 17:00

Moim zdaniem to Capello jest trenerem i on podejmuje decyzje kto i ile ma grac a nie Alex. W Juventusia jest duzo dobrych zawodników i nikt nie jest nietykalny. jest duza konkurencja i trener ma prawo zmieniac i wystawiac kazdego do gry bez znaczenia czy ktos rozgrywa dobre czy slabe spotkanie. Alexowi nikt nie zepsuje kariery bo ta sie juz konczy!!!! Zostalo mu 2 lata gry na najwyzszym poziomie. Musi sie pogodzic z tym ze trener ma prawo go sciagnac z boiska mimo ze rozgrywa dobre spotkanie. Moim zdaniem ten konflikt, o ile wogole jest a mysle ze jest moze doprowadzic tylko do tego ze Alex zostanie zastapiony Cassano i na tym sie skonczy bo nikt jeszcze nie wygral wojny z trenerem w klubie a Alex nie moze sie przyzwyczaic do tej sytuacji nowej bo byl faworyzowany przez Lippiego - wtedy nie bylo Ibry i konkurencja w ataku byla mala , zawsze gral z treze mimo slabej formy a teraz jest inaczej i Alexa to irytuje, powiem krotko żegnaj Alex !!!! Zapraszam Cassano.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 19:03

Slim pisze:Pierwszym z nich jest Ibrahimovic... chocby nie wiadomo jak slabo gral a zdazalo mu sie kilka slabych wystepow i tak zawsze bedzie gral w ataku.
tomcatmi6 pisze:Ibrahimovic ma sily zeby rozegrac co tydzien pelne spotkanie, widoczne Capello widzi jak zmeczony jest dany zawodnik, ma w sumie "troche" doswiadczenia... Pozatym teza ktora wlasnie wytoczyles w ostatnim meczu nie znalazla potwierdzenia bo o ile wiem Ibra nie gral od poczatku spotkania.
Zatem wyjatek potwierdza regule... Bo bardzo zadko sie zdarzalo zeby Ibra nie gral w tym sezonie od poczatku...
Slim pisze:Moje skromne pytanie. Kto gra 2 wysokimi zawodnikami? Od zawsze przyjete bylo ze najlepiej sprawdza sie atak napastnikow o 2 roznych posturach ciala... No ale to juz siedzi w glowie Capello...
tomcatmi6 pisze:Jesli mowisz o Zlatanie i Treze, to tu raczej nie chodzi o budowe ciala tylko o specyfike tych zawodnikow, przeciez nie od dzis wiadomo ze Treze nie drybluje, nie robi zadnych rajdow, on po prostu strzela i jest tam gdzie byc powinien... a Zlatan wlasnie dosc duzo drybluje, umie sie zastawic i odegrac... szkoda ze nikt mu nie liczy oprocz brame-asyst... A w glowie Capello siedzi plan i ogromna wiedza taktyczna, malo ktory trener pracowal w tak wielu wielkich klubach, wiec akurat ustawienie moze zostawmy jemu.
Alessandro tak samo potrafi dryblowac jak Zlatan, ma doswiadczenie, potrafi wspaniale sie zastawic i rowniez wykonac dobry rajd z pilka. Co do Zlatana to jest wysoki i rowniez moze strzelic bramki z dosrodkowania.. Jesli mowisz o liczeniu ASYST... to warto wspomniec o tym ZE NIKT NIE LICZY ICH ALEXOWI... A co zlego to zawsze Alex.... Czy kiedykolwiek po meczu ktos powiedzial ze cos nie wyszlo przez Zlatana czy Trezegueta? Nie.. Przyjelo sie ze to wszystko przez Del Piero... Wszyscy zrobili sobie z niego kozla ofiarnego...
Slim pisze:A jesli tak dalej pojdzie to kto wie czy nie zobaczymy Alexa w przyszlym sezonie w Palermo, bo jak wiadomo nawet anielska cierpliwosc ma swoje granice, a taka wlasnie cierpliwosc posiada Alex....
tomcatmi6 pisze:Jesli Alex zdecyduje sie odejsc to droga wolna, ja napewno nie bede plakal zenie ma go w skladzie, szanuje tego zawodnika za to co zrobil i robi dla Juve, ale liczy sie tu i teraz a nie to co bylo kiedys. Wspomnieniami po wielkiej formie jeszcze nikt nie strzelil bramki.
Ty chyba nie wiesz co mowisz... Stracic takiego zawodnika jak Alex ze skladu to trzbeba miec niepokolei w glowie... W nim zawsze bedzie wojownik, ktory nigdy sie nie podda...


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 19:41

Sprobujcie spojrzec na cala sprawe z innej strony. Capello doskonale wie na co stac Alexa, wie co on potrafi jednak jego forma gdzies zginela. Przez te 6 lat po kontuzji DP ciagle szukal formy, jednak nigdy nie wracal do pelnej dyspozycji. Mimo ze przez caly czas gral slabo, wiedzial ze w kolejnym meczu wybiegnie w podstawowej jedenastce. I wg. mnie to wlasnie bylo przyczyna jego slabej dyspozycji. Uwazam ze Capello sadzajac na lawce DP ma na celu tylko i wylacznie dobro calego klubu oraz samego Alexa. W koncu jest swiadomy na co stac Del Piero gdy ten jest w szczytowej formie. Przez to iz trener sadza Alexa na lawce, chce wywolac u niego sportowa zlosc, dodatkowo go zmobilizowac i zmusic aby dawal jeszcze wiecej od siebie. A przez to gdyby zostawial DP na boisku mimo iz ten nie rozgrywa dobrego meczu, dawala by mu do zrozumienia iz nie wymaga od niego wiecej. Zapamietajcie slowa ktore Capello niedawno wypowiedzial: "Alex mi jeszcze podziekuje..." ja trzymam Fabio za slowo i ufam mu, to bardzo dobrze jak trener nie faworyzuje zawodnikow tylko stawia przed nimi wysokie wymagania.
Zaznaczam ze moja przygoda z Juve zaczela sie wlasnie od Alexa, to jego sposrod naszych pilkarzy cenie najbardziej, a swojej wypowiedzi nie pisalem kierujac sie niechecia badz sympatia.
Ti_Amo_Juventus_Dragon pisze: juz niedługo zostanie on najlepszym strzelcem w historii JUVE. To będzie wspaniały wyczyn. Nie było mi dane oglądać, jak tego dokonał Bonipierti, ale kiedyś usiądę z dziećmi i pochwalę się, a ja widziałem na wlasne oczy, jak Del Piero stawał się najlpeszym strzelcem w historii JUVE! :wink:
tego nie mozemy byc pewni, jednak mam taka nadzieje :D
Rowniez chcialbym byc swiadkiem tego jak DP srubuje rekordy klubu i tworzy swoja legende na miare Bonipertiego, mam nadzieje ze wszyscy tego doczekamy...


El Nino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2005
Posty: 307
Rejestracja: 02 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 19:53

Przecież trener wie najlepiej jak on gra w obecnej chwili, ogląda go na tereningutd. Ale rzeczzywiscie wydaje mi sie dziwna ta sytuacja ze zdjęciem go z boiska w meczu z chievo. Chyba nie ma żadnego konfliktu pomiędzy nimi. :? Chyba trener wie najlpeiej co robi :|


tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 16 marca 2005, 20:53

Alessandro tak samo potrafi dryblowac jak Zlatan, ma doswiadczenie, potrafi wspaniale sie zastawic i rowniez wykonac dobry rajd z pilka.
Jest jedna roznica, mianowicie Zlatan nie wywraca sie po przejsciu przeciwnika zwodem, liczac ze bedzie wolny. Nie "gasza" go lepsi obroncy niz z zespolow z obszaru relegacji, pare roznic by sie znalazlo. Co do zastawiania to mnie nie rozsmieszaj... kto jak kto ale Alex dosc krotko potrafi stac na nogach gdy jest naciskany (mowie o tym co jest teraz nie o tym co kiedys bylo), ma po prostu gorsze warunki fizyczne. Tyle ze pozostaje jeszcze kwestia wieku, czas na powoli postepujaca zmiane warty.
Jesli mowisz o liczeniu ASYST... to warto wspomniec o tym ZE NIKT NIE LICZY ICH ALEXOWI...
Policz je dla DP i Zlatana, sam chetnie sie dowiem ile maja, bo nigdzie nie moge znalesc informacji o tej statystyce. Jesli Ty masz zrodlo, to je podaj zebym mogl sobie popatrzec na statystyki, bo jestem ciekaw jak gracze Juve wygladaja "na papierze".
Wszyscy zrobili sobie z niego kozla ofiarnego...
Biedny Del Piero...jaki ten swiat jest okrutny :cry:
Ty chyba nie wiesz co mowisz... Stracic takiego zawodnika jak Alex ze skladu to trzbeba miec niepokolei w glowie... W nim zawsze bedzie wojownik, ktory nigdy sie nie podda...
Nikt go z pewnoscia sila nie usunie, to bedzie jego decyzja, a trzymac na sile nie ma sensu... Pozatym mam nadzieje ze Alex przy przedluzeniu umowy zgodzi sie na zarobki odpowiadajace jego formie.
Sadze ze jesli wogole jest taki konflikt to zawodnik nie ma szans przeciwko trenerowi, pozatym Capello wie co robi i ma napewno wieksze pojecie o formie i umiejetnosciach prezentowanych przez zawodnikow, niz my. Ale luz zawsze znajdzie sie taktyk nie potrafiacy zrozumiec zasady ze druzyna zarzadza trener a nie kapitan czy inny zawodnik. Zadaniem zawodnika jest grac i wypelniac swoj kontrakt, a nie sie boczyc, bo to nic mu nie da.

Tak wogole to sadze ze jest to po prostu taki temat zapchajdziura, szukanie dziury w calym. Alex jakby mu naprawde cos nie pasowalo to albo by powiedzial to na konferencji, albo zglosil to Capello. Poki co nie powiedzial slowa wiec sprawy nie ma.
pozdr

PS. fanatyzm jest zabojczy ;)


ODPOWIEDZ