Wygrał Mourinho, Capello 12.

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
juve_Tomek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 stycznia 2005
Posty: 11
Rejestracja: 13 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 17:41

Portugalczyk Jose Mourinho, obecnie szkoleniowiec Chelsea Londyn, został wybrany przez Międzynarodową Federację Piłkarskich Historyków i Statystyków (IFFHS) najlepszym trenerem klubowym roku 2004.


Mourinho wyprzedził w klasyfikacji Francuzów Arsene'a Wengera (Arsenal) i Didiera Deschampsa (AS Monaco).

Wyboru dokonywali eksperci z 87 krajów.

Mourinho w poprzednim roku doprowadził FC Porto do zdobycia Pucharu Europy, po czym przeniósł się do Chelsea Londyn, obecnego lidera angielskiej Premier League. Wenger z Arsenalem Londyn przez 49 meczów z rzędu był niepokonany w rozgrywkach ligowych w Anglii, natomiast Deschamps odnosił sukcesy z AS Monaco, łącznie z awansem do finału Ligi Mistrzów.

Dla Mourinho zwycięstwo w ankiecie IFFHS stało się prezentem na urodziny - 26.01.1963. W ankiecie wzięli udział przedstawiciele 87 krajów. Mourinho znalazł się na pierwszym miejscu u przedstawicieli 57 krajów.

Czołowi trenerzy klubowi świata w 2004 roku, według IFFHS:

1. Jose Mario dos Santos Mourinho Felix (Portugalia), Chelsea FC Londyn - 271 pkt
2. Arsene Wenger (Francja), Arsenal FC Londyn - 86
3. Didier Deschamps (Francja), AS Monaco - 72
4. Franklin Rijkaard (Holandia), FC Barcelona - 71
5. Rafael Benitez Maudes (Hiszpania), Liverpool FC - 62
6. Carlos Bianchi (Argentyna), CA Boca Juniors Buenos Aires - 57
7. Luis Fernando Montoya (Kolumbia), CD Once Caldas Manizales - 56
8. Carlo Ancelotti (Włochy), AC Milan - 48
9. Alexander Ferguson (Szkocja), Manchester United - 26
10. Vanderley Luxemburgo (Brazylia), Santos FC - 19
11. Claudio Ranieri (Włochy), Valencia CF - 18
12. Fabio Capello (Włochy), Juventus Turyn - 13
13. Hugo Sanchez (Meksyk), UNAM Ciudad de Mexico - 11
14. Javier Iruretagoyena "Irureta" (Hiszpania), RC Deportivo La Coruna - 9
15. Robert Robson (Anglia), Newcastle United FC - 6

W moim przekonaniu Capello zajął pozycję dla niego, bo on coś wymyśla w tym juventusie co by nie zrobił Marcello Lippi.

Wiadomość z www.onet.pl


bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 17:47

no w tym sezonie muhrinio byl najlepszy. dzieki jemu porto wygralo LM a potem on sam przeszedl do najlepiej teraz grajacego zespolu ...wg. Capello :? bardzo sie ciesze z wysokiego miejsca didiera deschampa. tylko jedno mnie dziwi brak trenera grekow z ME...


Obrazek
Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 17:50

Nie ma się co dziwić! Murinho jest świetnym taktykiem i strategiem!
Nie dziwi mnie lokata Capello. On nic (oprucz ogromnego sukcesu jakim dla Romy jest 2 miejsce w Serie A :D ) z Romą nie osiągnoł.
Deshamps też wysoko. Nie ma co się dziwić, Deshamps z Monaco w tamtym sezonie zrobił dobrą "europejską firmę" grającą dobry futbol.


lukask1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 150
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 19:10

Ale Mourinho mial przewage :shock: zreszta niedziwie sie... jest obecnie najlepszym trenerem :P wygral LM no i teraz prowadzi Chelsea tez bardzo dobrze ma 1 miejsce w lidze :D fajnie ze jest tam Fabio Capello, troche daleko ale zawsze dobrze ze jest no jak prowadził Rome to byla na 2 miejscu, teraz Juve prowadzi i jest na 1 8) postepy :D


Obrazek
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 19:15

no nic dziwnego, że wygrał Mourinho. prawie nikt (nie licząc fanów Porto) nie wierzył, że on ze swoją drużyną mogą wygrać LM. a on udowodnił, że to potrafi zrobić. tak samo z Deschampsem. średnie Monaco doprowadził do wielkiego finału. największą niespodzianków jest napewno brak trenera Greków. przecież on zrobił dokładnie to samo, co trenerzy Monaco i Porto...


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 19:19

Mnie tez jakos nie dziwi wygrana Murinho. Chociaz szczerze mowiac ze nie za bardzo go lubie :| Ale szanuje go za umiejetnosci i sukces, bo mowiac "sukcesy" chyba bym przesadzil :roll:
Mam nadzieje ze w nastepnych plebiscytach Capello uplasuje sie na jakims lepszym miejscu.
Cieszy mnie natomiast wysoka pozycja w tym rankingu Deshampsa. Badz co badz, kiedys gral w Juve :wink: I w ogole mysle ze zasluzyl na to wyroznienie, na to miejsce.

PS: A gdzie Heniu Kasperczaq? :roll:


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 19:34

Obecnie pozycja Capello mnie nie dziwi poza 2 pozycją z Romą bardziej dziwi mnie brak Lippiego 3 pozycja z Juventusem , dotarcie do Finału Pucharu Włoch dotarcie do 1/8 Finału Ligi Mistrzów bardziej dziwi mnie obecność na tej liścietakich panów:

- Carlos Bianchi
- Luis Fernando
- Hugo Sanchez
- Robert Robson

Wydaje mi sie że Lippi powinien być wyżej sklasyfikowany od tych panów :!:


bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 20:04

Pelson pisze:Obecnie pozycja Capello mnie nie dziwi poza 2 pozycją z Romą bardziej dziwi mnie brak Lippiego 3 pozycja z Juventusem , dotarcie do Finału Pucharu Włoch dotarcie do 1/8 Finału Ligi Mistrzów bardziej dziwi mnie obecność na tej liścietakich panów:

- Carlos Bianchi
- Luis Fernando
- Hugo Sanchez
- Robert Robson

Wydaje mi sie że Lippi powinien być wyżej sklasyfikowany od tych panów :!:
no nie tylko Ciebie to dziwi :? ale oni chyba sa trenerami jakis poludniowo amerykanskich teamow i wlasnie dlatego sa tam...ale wedlug mnie Carl Brikner(chyba tak to sie pisze) powinien byc zamiast jednego z nich, Czesi nie byli faworytami euro a jednak doszli do polfinalu i to mowi samo za siebie :wink:


Obrazek
howik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2004
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 20:22

no nie tylko Ciebie to dziwi ale oni chyba sa trenerami jakis poludniowo amerykanskich teamow i wlasnie dlatego sa tam...ale wedlug mnie Carl Brikner(chyba tak to sie pisze) powinien byc zamiast jednego z nich, Czesi nie byli faworytami euro a jednak doszli do polfinalu i to mowi samo za siebie
Czesi byli faworytami i to mocnymi,mieli doskonaly sklad tylko zabraklo troche szczescia.

Wiadomosc o wygranej Mourinho nie zdziwila mnie.Zrobil cos wielkiego,osiagnal z Porto wszystko co mozliwe,kontynuje to w Chelsea i juz teraz moge powiedziec ze wygrana w lidze maja w kieszeni :wink: JEsli wygraja Lm z Barca to bezwiekszych problemow wygraja caly turniej chyba ze Juve pokaze swoja klase :D


CLK 320...........350Z
www.butybialystok.za.pl posiadam wiecej modeli
misz3u_10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 listopada 2003
Posty: 24
Rejestracja: 25 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 21:09

Jose Mario dos Santos Mourinho Felix jest dla mnie bezwatpienia najlepszym szkoleniowcem, wedlug mnie bedzie sie przez wiele lat utrzymywal na tej pozycji.To jest trener ktory sklada druzyne tak aby tworzyla ona calosc a nie tak jak to robia inni czyli sprowadzaja same indywidualnosci ktore nie potrafia ze soba wspolgrac (czyt.real)Uwazam ze czlowiek ten ma niesawity leb do taktyki.To jest dla mnie naprawde cos fenomenalnego.Gdzies czytalem o tym ze jego ojciec byl trenerem pilkarskim i Jose Mario dos Santos Mourinho Felix bedac w wieku 15 lat ustalal ojcu taktyke na mecze jego druzyny.Dla mnie naprawde nie ma lepszego szkoleniowca na swiece nic ten o to wlasnie fenomen


juve_for_ever
kubinho 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2004
Posty: 392
Rejestracja: 31 lipca 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 21:51

Bez dwóch zdań Mourinho w tym roku był najlepszym trenerem!!! To cio on zrobił z przeciętnego Porto to przechodzi ludzkie pojęcie :-D bez najmniejszego trudu rok wcześniej zdobył również Puchar UEFA!!!! Pozycia Capello nie jest za dobra bo tylko 12 miejsce ale nie można było sie spodziewać wyższego miejsca bo Roma zajęła 2 miejsce w lidze ale w pucharze Włoch i Pucharze UEFa nie zaszli zbyt daleko :!: :!: :!:


Grande Juve, Vinci Per Noi
howik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2004
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2005, 22:14

Chcialbym dodac ze nie mozemy zapominac o tych wszystkich wspanialych graczy Porto i MOnaco,w wielu przypadkach ich kunszt i spryt ratowal swoje druzyny.Bez dobrych i sluchajacyh polecen trenera zawodnikow trener do niczego nie dojdzie :wink:


CLK 320...........350Z
www.butybialystok.za.pl posiadam wiecej modeli
Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2005, 18:35

Nie dziwi mnie tak nieska pozycja w rankingu Capello bo nic on niezdzialal w poprzednim roku :D Niewiem kto to za ziomek Luis Fernando Montoya :?:


Obrazek
ODPOWIEDZ