Nie Włoski Juve

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 13:50

Szukałem czy nie ma podobnego tematu i nie było.

Zauwarzyłem że ostatnio Juve, jest coraz mniej Włsokim klubem, gdy tylko słychać o zainteresowaniu jakimś zawodnikiem przez Juve to nie jest on Włochem, ja uwarzam że jest to problem nie tylko w Juve, nie tylko we Włoszech, ale w całej Europie, kluby szukają zawodników przedweszystkim poza granicami swego kraju, uwarzam że ten przepis u którym kiedyś mówiono by wprowadzi limit piłkarzy z poza granicy własnego kraju byłby dobrym rozwiązanie. Mnie to trochę denerwuje, jestem kibicem Juve między innym dlatego ze lubię Włochów, ale nie długo będzie to Włoski klub tylko dlatego że leży on w granicach tego kraju.
Słyszałem opinię jednego Włocha, to był wywiad z okazji meczu Juve-Milan, i powiedział ze to jest główny problem, że teraz podstawę każdego zepspołu stanowią piłkarze z zagranicy, a ci Włsi którzy grają w takich zespołach jak Juve, Inter czy Milan znają się z kadry narodowej i są przyjaciółmi, chodziło mu o to że gdy piłkarze z zagranicy to było 3-4 piłkarzy w jedenastce a resztę stanowili Włosi to była między nimi nienawiść tzn, że bardzo chcieli wygrać z najgroźniejszym rywalem i walczyli o to, były wtedy dzięki temu świetne widowiska, teraz wystarczy wspomnieć mecz Juve-Milan.
Teraz większość stanowią piłkarze zgaraniczni, którz zreguły nie są kibicami tego zespołu w którym grają, grają tam dla kasy i nie ma w nich takiej chęci zwycięstwa, a "resztki Włoskie" w tych zespołach znają się z kadry i nie chcą sobie zrobić krzywdy.


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 13:55

"Każdy klub może mieć w swoim składzie najwyżej sześciu zawodników spoza Unii, a góra trzech może znajdować się jednocześnie na boisku."

Mysle, ze ta zasada całkowicie wystarcza. Gdyby wprowadzili, ze nie mozna miec wiecej niz szesciu z poza Włoch, to wtedy bylaby inna sytuacja. Większosc stanowili by Włosi, a jak wiadomo, wiele talentow rodzi się poza granicami tego kraju, a skoro dobrze grają i mozna ich pozyskac to czemu nie? 8)


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 14:01

Wojtom pisze:"Każdy klub może mieć w swoim składzie najwyżej sześciu zawodników spoza Unii, a góra trzech może znajdować się jednocześnie na boisku."
Ta zasada według mnie jest dość głupia i nie ma sensu, ona tylko dyskryminuje piłkarzy z poza UE. Nie wiem co ten przepis daje.


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
Desperado---ALEX

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 403
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 14:04

Ja msyle ze jest dobrze....jakby np w Lidze Włoskiej byli by sami Włosi to niewiem czy bytłaby taka interesujaca.....a tak w lidze Włoskiej jest duzo gwiazd np:Sewczenko,Nedved,Adriano czy nowy nabytek Juve Ibrahimovic mysle ze te przepisy sa dobre i nie trzeba ich zmieniac!!


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 14:28

Przykładem jest Chelsea w której w jedy meczu zagrał tylko 1 anglik. Mi to osobiści nie przeszkadza że na boisku jest 1 piłkarz zza granicy czy 5.
W Juve zawsze kilku piłkarzy zza granicy decydowało o sukcesie np. Platini, Boniek :roll: Deshamps...


bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 14:38

czy ja wiem czy Juve nie jest wloskim klubem :wink: jesli chodzi o zawodnikow, moim zdaniem wpelni jest, ze gra kilku spoza ue o niczym nie swiadczy. ale denerwuja mnie kluby typu arsenal chealse czy real w ktorych gra po 2 zawodnikow krajowych :evil: bez przesady :?


howik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2004
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 14:38

Teraz większość stanowią piłkarze zgaraniczni, którz zreguły nie są kibicami tego zespołu w którym grają, grają tam dla kasy i nie ma w nich takiej chęci zwycięstwa, a "resztki Włoskie" w tych zespołach znają się z kadry i nie chcą sobie zrobić krzywdy
.

MYlisz sie!!Kazdy zawodnik ma chec do gry,chce sie pokazac swiatu,a czy jest ktos kibicem tej druzyny czy nie to nie ma sensu;/Kazdy chce wygrywac,podczas meczu nikt nie zwraca uwagi na przyjazn,liczy sie wygrana.

Gdyby Europejskie kluby nie sprowadzaly zawodnikow poza Europy to poziom pilki bylby niski.Poprostu wiecej talentow jest poza Eu.


CLK 320...........350Z
www.butybialystok.za.pl posiadam wiecej modeli
Mario_166

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2003
Posty: 244
Rejestracja: 24 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 14:46

ADAMJUVENTUSPL pisze:Szukałem czy nie ma podobnego tematu i nie było.

Zauwarzyłem że ostatnio Juve, jest coraz mniej Włsokim klubem, gdy tylko słychać o zainteresowaniu jakimś zawodnikiem przez Juve to nie jest on Włochem, ja uwarzam że jest to problem nie tylko w Juve, nie tylko we Włoszech, ale w całej Europie, kluby szukają zawodników przedweszystkim poza granicami swego kraju, uwarzam że ten przepis u którym kiedyś mówiono by wprowadzi limit piłkarzy z poza granicy własnego kraju byłby dobrym rozwiązanie. Mnie to trochę denerwuje, jestem kibicem Juve między innym dlatego ze lubię Włochów, ale nie długo będzie to Włoski klub tylko dlatego że leży on w granicach tego kraju.
Słyszałem opinię jednego Włocha, to był wywiad z okazji meczu Juve-Milan, i powiedział ze to jest główny problem, że teraz podstawę każdego zepspołu stanowią piłkarze z zagranicy, a ci Włsi którzy grają w takich zespołach jak Juve, Inter czy Milan znają się z kadry narodowej i są przyjaciółmi, chodziło mu o to że gdy piłkarze z zagranicy to było 3-4 piłkarzy w jedenastce a resztę stanowili Włosi to była między nimi nienawiść tzn, że bardzo chcieli wygrać z najgroźniejszym rywalem i walczyli o to, były wtedy dzięki temu świetne widowiska, teraz wystarczy wspomnieć mecz Juve-Milan.
Teraz większość stanowią piłkarze zgaraniczni, którz zreguły nie są kibicami tego zespołu w którym grają, grają tam dla kasy i nie ma w nich takiej chęci zwycięstwa, a "resztki Włoskie" w tych zespołach znają się z kadry i nie chcą sobie zrobić krzywdy.


Zgadzam sie w 100% chcialbym zeby juve milo wiecej pilkarzy z wloch ale niue tylko juve inne kluby z itali rownie poniewaz wtedy reprezentacja narodowa staje sie silniejsza a teraz jest tak ze brazylijcycy i argentyczycy zalewaja europe i ucza sie taktyki w europie i sa nie do pokonania bo techcnike maja we krwi i to mnie njabardziej denerwuje bo chce zeby w MŚ zwyciezaly europejski druzyny podsumowojac wiecej pilkarzy ojczystych w pierwszej 11=silniejsza reprezentaca= sukcesy na MŚ


staniczek14

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2004
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 14:59

Wydaje mi się ze to by obniżyło poziom futbolu we włoszech i było by niekorzystne dla dalszego rozwoju włoskiej piłki!!!!!!!!


Juve bez Nedveda to jaq traktor bez silnika!!!!!!
Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 15:43

ADAMJUVENTUSPL pisze:
Wojtom pisze:"Każdy klub może mieć w swoim składzie najwyżej sześciu zawodników spoza Unii, a góra trzech może znajdować się jednocześnie na boisku."
Ta zasada według mnie jest dość głupia i nie ma sensu, ona tylko dyskryminuje piłkarzy z poza UE. Nie wiem co ten przepis daje.
ADAMJUVENTUSPL pisze:przepis u którym kiedyś mówiono by wprowadzi limit piłkarzy z poza granicy własnego kraju byłby dobrym rozwiązanie.
No to w takim razie, ta zasada dyskryminuje piłkarzy z poza Włoch.


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
Rybeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 597
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 16:03

pilkarz jest traktowany przez przepisy unijne jako zwykly zawod, wiec zadna federacja nie moze stosowac ograniczen zatrudniania wobec graczy z krajow czlonkowskich.
a "resztki Włoskie" w tych zespołach znają się z kadry i nie chcą sobie zrobić krzywdy.
Obrazek


[']rybeq[']
20.II.2003-3.III.2005
cos sie konczy, cos sie zaczyna.
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 16:30

różnie można na to patrzeć. myślę, że obowiązujące przepisy są dobre. takie "zapożyczenie" obcokrajowców wpływa tylko na poziom ligi. wiadomo, że Włosi preferują defensywny styl gry, ale tacy zawodnicy wnoszą dużo do efektywności zespołu. jest dobrze...


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 16:45

No tak z pierwszego składu i tych co często grają to: Buffon,Cannavaro,Zambrotta,Ferrara,Blasi,Camoranesi (chociaż sam nie wiem co o tym myslec :roll: ) Del Piero , Taccinardi i Birindelli (pewnie kogoś zapomniałem jak tak to niech to ktoś sprostuje) jest gdzieś tych włochów połowa z całego skłądu oczywiście przeważają gracze z poza Italii ale głównie są to zawodnicy z Wschodniej Europy i Ameryki południowej wyjątek Thuram,Zebina ,Trezeguet no i Zlatan ale np niewyobrażam sobie Anglika w Serie A tak samo jak Hiszpana w Lidze Angileskiej czy też Niemca w Primera Division oczywiście jest kilka wyjatków i kilka byłych piłkarzy napewno radzili sobie tam całkiem nieźle uważam ze skład Juventusu jest dobrze rozbudowany jeżeli chodzi o piłkarską mapę :wink:


Adu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2004
Posty: 218
Rejestracja: 24 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 17:10

oj ja bym nie przesadzal, akurat w Juve nie ma z tym problemu. pamietam jak iter gral tylko zagranicznymi, albo Chelsea- to bylo bezsensu, ale u nas jeszcze nie jest tak zle, niech graja najlepsi


wszystkie drogi prowadza do... TURYNU!
Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2005, 17:22

Adu pisze:oj ja bym nie przesadzal, akurat w Juve nie ma z tym problemu. pamietam jak iter gral tylko zagranicznymi, albo Chelsea- to bylo bezsensu, ale u nas jeszcze nie jest tak zle, niech graja najlepsi
No wlasnie adu masz racje niema problemu z tym w juventusie :!: :!:
Popatrzmy na Arsenal ktory w swojej 11 ma kilku obcokrajowcow
Reyes-Hiszpan
Henry,Vabregas,Vieira-Francuzi
Lehmann-niemiec
Ljunberg-szwed
Lauren-on jest z afryki niewiem z jakiego kraju
Van Persie-holender jak sie niemyle
To jest dopiero druzyna obcokrajowcow :!: :!:


Obrazek
ODPOWIEDZ