Sprawa Plusvalenzy i inne..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 15:12

Co tam CONSOB, co tam skarbówka...wyrocznią jest figc !


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 15:38

MRN pisze:
02 lutego 2023, 15:12
Co tam CONSOB, co tam skarbówka...wyrocznią jest figc !
Z tym się zgodzę :D aż dziwne, że FIGC już wcześniej nie zawiesiła Agnelliego... np. za liczne romanse ocierające się o skandale obyczajowe. Przecież to jawne złamanie pkt. 4 regulaminu FIGC :D i zapewne naraziło włoski futbol na ogromne straty wizerunkowe.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 15:43

Sprawa plusvalenzy to farsa ale za te pensje pod stołem powinna być kara. Klub powinien zostać ukarany finansowo a wszyscy piłkarze którzy zdecydowali się wziąść udział w przestępstwie powinni zostać zawieszeni do końca sezonu. Tymczasem Juve dostanie ujemne punkty co będzie karą dla naszych kibiców i pracy obecnych graczy ktorych wtedy nawet tu nie bylo.Taki De Ligt czy Ronaldo będą sobie dalej grać w nowych klubach bez konsekwencji swoich czynów. To samo Paratici, który narobił najwięcej szkód i dostal najwieksze zawieszenie a dalej sobie zarabia w Tottkach podczas gdy opinia publiczna najchętniej zeslalaby Juventus do Serie D.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 16:37

Sorek21 pisze:
02 lutego 2023, 15:43
Sprawa plusvalenzy to farsa ale za te pensje pod stołem powinna być kara. Klub powinien zostać ukarany finansowo a wszyscy piłkarze którzy zdecydowali się wziąść udział w przestępstwie powinni zostać zawieszeni do końca sezonu. Tymczasem Juve dostanie ujemne punkty co będzie karą dla naszych kibiców i pracy obecnych graczy ktorych wtedy nawet tu nie bylo.Taki De Ligt czy Ronaldo będą sobie dalej grać w nowych klubach bez konsekwencji swoich czynów. To samo Paratici, który narobił najwięcej szkód i dostal najwieksze zawieszenie a dalej sobie zarabia w Tottkach podczas gdy opinia publiczna najchętniej zeslalaby Juventus do Serie D.
a możesz wskazać pod którym stołem wypłacali te pieniądze? a może księgowi robili płatności bez faktur? bo póki co to mowa o odroczonych płatnościach i kwestii czy ta wartość powinna zostać ujęta w bilansie jako zobowiązanie (do uregulowania w przyszłości) czy tak jak przyjął Juventus, że niczym to nie różni się od pozostałych wypłat wynagrodzeń, które są ujmowane w rachunku wyników w momencie płatności (i nikt w bilansie nie prezentuje zobowiązań z tyt. kontraktów zawartych z piłkarzami, pokazując wartość kontraktu, która pozostała jeszcze do wypłacenia).

Kluczowa kwestia to czy to odroczenie dotyczyły przyszłych wynagrodzeń, czy już jakiś zaległych.

Rzekome naruszenie przepisów dotyczy "nierzetelnej" komunikacji korporacyjnej, czyli de facto nie ujawnienia tych dokumentacji i ograniczenia się do lakonicznego komunikatu. Tylko, że takiego zobowiązania nie ma większość klubów we Włoszech (poza Juve, Romą i Lazio), więc trudno uznać, że takie uchybienie może mieć wpływ na rywalizację sportową albo na kwestię spełnienia kryteriów licencyjnych.

Ale dziennikarze wiedzą, że jak napiszą o "oszustwach finansowych" Juve to niedoedukowani kibice nabiją im klikbajtów.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 18:21

Doedukowani zaraz wytłumaczą jak nieksięgowane wypłaty to nie oszustwa finansowe, ale "nierzetelność komunikacji korporacyjnej" :laugh:

Komedia, jeszcze rozumiem, że można się spierać czy ktoś gra na wahadle, czy to jest w ogóle wahadło i tak dalej, ale widzę że to forum posiada zalew ekspertów w dziedzinie prawa, zarówno karnego, jak i finansowego i sportowego, jak również speców od finansów i księgowości.

Nic tylko czekać aż te wirtualne pieniądze spadną Juventusowi z nieba w ramach słusznego odszkodowania :ok:

Wyjdźcie na chwilę z oblężonej twierdzy banieczki i spójrzcie na to w ten sposób, że całej sprawy nie ma. Liga gra dalej, zespół gra dalej. Jaki zespół, z jakimi piłkarzami, z jakim trenerem, gdzie? W "super"lidze? Nie łapiemy się na wyjście z grupy z Genialnym Taktykiem, jak z pierwszego wychodził Pirlo...

Nie czujecie, że beznadziejne zaplecze wpływa na jakość tego zespołu? Na brak tej jakości? Bo tak naprawdę albo nie stać nas na dobrych piłkarzy, albo nie potrafimy z nich korzystać, albo że U23 nie służy do wprowadzania młodych cracków, których później ew. sprzeda się do PL za 100 baniek, ale do mielenia wirtualnej kasy pod wirtualną księgowość?

I kółko się zamyka :dontknow:


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 18:48

Taka ciekawostka : ten Chino to typ, który jeszcze jako sędzia umorzył merdaczom sprawę w aferze paszportowej. Prawdopodobnie to żadnego związku nie ma ;)


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 23:02

KRÓTKI WYKŁAD Z PRAWA KARNEGO
Skoro @ tom_gru i @Bart985 wytłumaczyli kwestie kwestie finansowo księgowe to ja krótko wytłumaczę kwestie karne/ dyscyplinarne poruszone w wyroku.

Nie jestem oczywiście ekspertem od włoskiego prawa sportowego i w naszym kraju raczej eksperta w tej dziecinie nie znajdziemy, niemniej posiłkując się analogiami między naszymi systemami prawnymi, po powierzchownym zapoznaniu się z kluczowymi aktami prawnymi (m.in Codice di Giustizia Sportiva i Testo Unico della Finanza - w skrócie TUF) - postaram się ukrócić parę głupotek, które życzeniowo powiela część użytkowników forum.

1. Postępowanie prowadzone przez COVISOC i CONSOB a postępowanie przed FIGC.
Pierwsze dwa to postępowania karne i karne skarbowe prowadzone przez organy ścigania i Guardia di Finanzia, natomiast postępowanie przed FIGC jest formą postępowania dyscyplinarnego prowadzonego według przepisów związkowych. Tutaj przyznam, że nieco się zdziwiłem - sądziłem że Codice di Giustizia Sportiva będzie krótkim aktem gdzie będzie dużo odesłań do Codice penale czyli włoskiego kodeksu postępowania karnego - choćby w zakresie ogólnych zasad procesowych czy środków dowodowych ale okazuje się że CGS jest pełnym i samodzielnym kodeksem procedur i faktycznie są odesłania ale w bardzo niewielkim zakresie.

Co jest kluczowe to budowa tego aktu prawnego, z góry zakładałem że na wstępie sa przepisy ogólne w stylu żę kluby są zobowiązane do uczciwości, wzajemnego szacunku i bla bla bla a potem że jest jeszcze wyszczególniony katalog naruszeń. I faktycznie tak jest, niemniej tłumaczenia i pierdzielenia włosich prawników wprowadziły mnie w błąd co do tego że Sąd skazał Juve na podstawie tych przepisów natury ogólnej o czym uprzednio pisałem A TAK NIE JEST. Sąd wskazał jako podstawę prawną art. 31 (Naruszenia w sprawach zarządczych i gospodarczych) z rozdziału 4 traktującego o Naruszeniach.

Abstrahując jednak od podstaw prawnych to, że zapadło uniewinnienie w postępowaniu karnym w żaden sposób nie przesądza o braku odpowiedzialności dyscyplinarnej klubu i jego działaczy.

Teraz żeby wytłumaczyć na rodzimych przykładach:
PRZYKŁAD 1
Adwokat zawiera z klientem umowę na prowadzenie sprawy, bieże pieniądze, nie zgłasza się jednak do sprawy i nic w niej nie robi - nie rozlicza się też z klientem. Powyższe działanie po pierwsze może wyczerpywać znamiona przestępstwa (standardowe oszustwo czyli art. 286 k.k. ale też wykroczenia dyscyplinarnego. Sąd uniewinnia adwokata od popełnienia zarzucanego mu przestępstwa ale sąd dyscyplinarny karze go na podstawie przepisu szczególnego ustawy o adwokaturze i kodeksu etyki adwokackiej jako że w ocenie sądu działał niejolanie wobec klienta.
Powyższe jest jedynie drobnym przykładem na to że podobnie jak w przypadku naszego klubu w/w prawnik podlega zarówno przepisom ustawy karnej jak i wewnętrznym przepisom korporacyjnym.


2. KWESTIA BRAKU UKARANIA INNYCH KLUBÓW
Na początku niszcząc mit który powstał - jakoby niemożliwe było ukaranie za podobne działanie wyłącznie Juventusu - otóż nie. Nasze systemy prawa karnego są bardzo zbliżone - jedną z pierwszych analogi jest podział przestępstw na zbronie i występki - włosi dzielą je na wykroczenia i zbrodnie. Ponadto, zarówno na gruncie polskiego prawa karnego ale też włoskiego jest coś takiego jak szkodliwość czynu która determinuje czy mamy do czynienia z przestępstwem.

@ Michael_M i @ tom_gru podwali przykłady o jeździe pod wpływem czy gwałcie ale to błędna logika (dla jasności, nie jadę wam a jedynie jako ekspert w tej dziedzinie wyjaśniam pewne nieścisłości). Ja bym to raczej porównał do sytuacji kiedy jeden gość korzystając z kasy samoobsługowej zamiast nabić ważony towar jako Banan Premium (produkt droższy) nabija go jako BidaBanan (produkt tańszy) wprowadzając w ten sposób w błąd sprzedajacego i uzyskując drobną korzyść majątkową. Natomiast jego kolega robi to samo tylko na szerszą skalę- robił to 30 razy i na dużo droższych produktach. W pierwszej sytuacji każdy sąd powszechny (nawet polski) biorąc pod uwagę incydentalny charakter zdarzenia - mimo iż działanie sprawcy wyczerpało znamiona (przesłanki uznania) przestępstwa, sprawę umorzy. W 2 przypadku z uwagi na powtarzalne zachowanie sprawcy, który przecież zdawał sobie sprawę z naganności swojego postępowania Sąd dopier**** mu karę.

3. UZASADNIENIE
Pozytyw jest taki, że z tego co przeczytałem uzasadnienie w ogóle nie idzie w tym kierunku (tj incydentalności innych klubów a wiec mniejszej szkodliwości popełnionego czynu) i to jest zdecydowanie jego najsłabsza część, co by nie mówić kpina. Sąd posiłkował się rzekomym brakiem dowodów w tej kwestii co słusznie wypunktował bodajże włoski minister sportu.

Pozostaje tylko kwestia, czy powyższy zarzut jest proceduralnie dopuszczalny. Przyznam że nie sprawdzałem tego ale z tego co pisze część użytkowników (na podstawie analogii), skoro CONi może jedynie uchylić wyrok z uwagi na poważne uchybienia proceduralne a nie może go zmienić to raczej odpadając zarzuty dotyczące rażącej niewspółmierności kary. I tak na marginesie, to nie działa tak że skoro inni są uniewinnieni to ja też powinienem - przewinienie jest, w mojej ocenie kara jest zasadna (abstrahując od jej wymiaru). Więc jeżeli będzie apelacja organów to CONI powinno uchylić orzeczenie co do innych klubów i w tym zakresie przekazać do ponownego rozpoznania natomiast co do Jube utrzyma wyrok.


Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 23:48

JLo pisze:
02 lutego 2023, 23:02
[a potem że jest jeszcze wyszczególniony katalog naruszeń. I faktycznie tak jest, niemniej tłumaczenia i pierdzielenia włosich prawników wprowadziły mnie w błąd co do tego że Sąd skazał Juve na podstawie tych przepisów natury ogólnej o czym uprzednio pisałem A TAK NIE JEST. Sąd wskazał jako podstawę prawną art. 31 (Naruszenia w sprawach zarządczych i gospodarczych) z rozdziału 4 traktującego o Naruszeniach
Ja tam nie wiem czy cokolwiek tłumaczyłem, poza tym, że jeśli ktoś poprawia długopisem fakturę na 8 baniek euro to nie powinien pełnić żadnych funkcji związanych z finansami, nie powinien nawet pracować w kasie dworca kolejowego Livorno Centrale. Swoją drogą ktoś kto wystawiał taką fakturę i nie umiał wprowadzić poprawnego adresu... a potem człowiek czyta, że Ziyech nie poszedł do PSG, bo ktoś w Chelsea "nieumyślnie" 3x wysyłał zły dokument, a czwarty doszedł po czasie :laugh:

Ale bardziej chodzi mi o ten katalog naruszeń. Dogrzebałeś się gdzieś do tego? Sprawdziłem sobie na szybko PZPN i jego regulamin dyscyplinarny, i tam jest wszystko rozpisane. OK, niektóre widełki też są szerokie, ale w tej sprawie bujamy się od jednych speców, którzy mówią, że w ogóle nie podstaw prawnych i zatem taryfikatora, przez karę finansową, potem przechodzimy na ujemne punkty, też właściwie 9, 15 czy 40 to bez różnicy, a na końcu słychać o jakimś odbieraniu mistrzostw...


Obrazek
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 23:53

@JLo wiesz, że dzwonią, ale nie wesz w którym kościele. Juventus został uniewinniony prawomocynym wyrokiem w postępowaniu FIGC. Link ponizej.

https://juvepoland.com/2022/05/17/zakon ... odrzucona/

Jest bardzo wiele wątpliwości wsród prawników co do złamania zasady "ne bis in idem" - nie można być sądzonym dwa razy w tej samej sprawie. Uzasadnienie wyroku niezbyt przekonująco wyjaśnia tę kwestię.

Co ciekawe w pierwotnym postepowaniu Chine nie wnioskował o przyznanie punktów karnych a jedynie o grzywnę w wysokości 800k Euro.

W przypadku naszego odpwołania CONI będzie miało 3 wyjścia. Uchylić, przekazać do ponownego rozpatrzenia lub podtrzymać wyrok.

Co do manwrów płacowych to również było to omawiane w artykule. I przynajmniej w dochodzeniu cywilnym sędzia uwzględnił okres pandemii jako środek łagodzący.

https://juvepoland.com/2022/12/11/sedzi ... juventusu/
Bart985 pisze:
02 lutego 2023, 23:48
Ja tam nie wiem czy cokolwiek tłumaczyłem, poza tym, że jeśli ktoś poprawia długopisem fakturę na 8 baniek euro to nie powinien pełnić żadnych funkcji
Gdybyś zadał sobie trud przeczytania uzasadnienia to wiedziałbyś na czym polegało to "poprawianie faktur długopisem". Podpowiem, że jest to poruszone przy okazji omówienia transakcji wymiany Ake/Tongyi. Same "clicbaitowe" tytuły artykułów nie wystarczą do wyrobienia sobie obrazu sytuacji zgodnego z rzeczywistością.


Juve per sempre sara...!!!!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lutego 2023, 10:39

Odwołanie do CONI gotowe. Jest podobno dosyć mocne i rzeczowe, poparte dodatkowo nowymi dokumentami z ostatniego posiedzenia akcjonariuszy :read:

Spółka podkreśla, że ​​pozostaje przekonana, również biorąc pod uwagę przeprowadzone przez Spółkę badania prawno-księgowe na podstawie opinii niezależnych ekspertów, że działała zgodnie z przepisami prawa i regulacjami dotyczącymi sporządzania sprawozdań finansowych , zgodnie z obowiązującymi standardami rachunkowości i powiązanymi kryteriami stosowania oraz zgodnie z międzynarodową praktyką przemysłu piłkarskiego. Cytuje też protokół ze spotkania, które w dniu 18 stycznia doprowadziło do powołania nowego zarządu z Gianlucą Ferrero na prezesa i Maurizio Scanavino na dyrektora zarządzającego. Jest to pisemna odpowiedź na pytanie akcjonariusza dotyczące świadomości przestępstw kwestionowanych przez prokuraturę w Turynie w śledztwie Prismy.

Szkoda tylko, że w Italii to niewiele znaczy a naszym problemem jest to, że w strukturach nie mamy wsparcia. A jeszcze okaże się, że jak CONI anuluje wyrok to za wynagrodzenia <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nam 40 punktów :dance:

Niejaki Giuseppe Simone wspomina farsopolli z 2006 roku. nasza obrona obaliła wówczas wszystkie tezy przeciwników z nawiązką i był bardzo duży optymizm ale przyszedł cios bo po prostu cel był tylko jeden - <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Juventus. Praca zarządu i bardzo kompetentnych prawników jest najwyższej jakości ale musimy być przygotowani, że nic nie pomoże gdyż wrogowie mają tylko jeden cel.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 03 lutego 2023, 19:41

jurson09 pisze:
02 lutego 2023, 23:53
Gdybyś zadał sobie trud przeczytania uzasadnienia to wiedziałbyś na czym polegało to "poprawianie faktur długopisem". Podpowiem, że jest to poruszone przy okazji omówienia transakcji wymiany Ake/Tongyi. Same "clicbaitowe" tytuły artykułów nie wystarczą do wyrobienia sobie obrazu sytuacji zgodnego z rzeczywistością.
Nie oceniaj ludzi swoją miarką. Poza tym ja jestem prostym kibicem - zadaję sobie OLBRZYMI trud oglądając poczynania Genialnego Taktyka. Na paragrafowe uzasadnienia i batalie domorosłych speców od tego co wolno, a co nie - nie mam czasu ani ochoty. Nie mniej jeśli już coś czytam to treść. Potem ją sprawdzam. A potem przekładam to na swoje życie i wiem, że jak zamówiłem z allegro sprzęt za 249 PLN i dostałem złą fakturę z danymi to polskie prawo jako kupującemu pozwala mi pomazać po niej długopisem. Ale za akceptacją sprzedajacego. Chociaż prawo nie określa jak ma wyglądać ta zgoda ;)

Ale i tak napisałem do sprzedającego i po godzinie dostałem do wydruku fakturę skorygowaną. Robienie takich rzeczy i takie pomyłki w biznesie idącym w miliony euro... podpowiem też, że coś zgodnego z rzeczywistością niekoniecznie zgrywa się z kibicowska banieczką "my jesteśmy przeuczciwi, wszystko to spisek, a w ogóle wszyscy tak robią" :)


Obrazek
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2023, 20:26

Bart985 pisze:
03 lutego 2023, 19:41
jurson09 pisze:
02 lutego 2023, 23:53
Gdybyś zadał sobie trud przeczytania uzasadnienia to wiedziałbyś na czym polegało to "poprawianie faktur długopisem". Podpowiem, że jest to poruszone przy okazji omówienia transakcji wymiany Ake/Tongyi. Same "clicbaitowe" tytuły artykułów nie wystarczą do wyrobienia sobie obrazu sytuacji zgodnego z rzeczywistością.
Nie oceniaj ludzi swoją miarką. Poza tym ja jestem prostym kibicem - zadaję sobie OLBRZYMI trud oglądając poczynania Genialnego Taktyka. Na paragrafowe uzasadnienia i batalie domorosłych speców od tego co wolno, a co nie - nie mam czasu ani ochoty. Nie mniej jeśli już coś czytam to treść. Potem ją sprawdzam. A potem przekładam to na swoje życie i wiem, że jak zamówiłem z allegro sprzęt za 249 PLN i dostałem złą fakturę z danymi to polskie prawo jako kupującemu pozwala mi pomazać po niej długopisem. Ale za akceptacją sprzedajacego. Chociaż prawo nie określa jak ma wyglądać ta zgoda ;)

Ale i tak napisałem do sprzedającego i po godzinie dostałem do wydruku fakturę skorygowaną. Robienie takich rzeczy i takie pomyłki w biznesie idącym w miliony euro... podpowiem też, że coś zgodnego z rzeczywistością niekoniecznie zgrywa się z kibicowska banieczką "my jesteśmy przeuczciwi, wszystko to spisek, a w ogóle wszyscy tak robią" :)
Czyli nie przeczytałeś bo piszesz bzdury. W uzasadnieniu jest wyraźnie napisane, że przy wymianie Ake/Tongya faktura była korygowana długopisem, a następnie zwrócona do nadawcy z prośbą o wprowadzenie zmian.

https://www.calcioefinanza.it/2023/01/3 ... enti-juve/

Nie mam zamiaru wchodzić w poemikę logiką chłopskiego rozumu bo ciężko z nią wygrać nawet z twardymi dowodami. Gdybyś jednak chciał się zderzyć z rzeczywistością, zachęcam do rzucenia okiem na powyższy artykuł.


Juve per sempre sara...!!!!
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 03 lutego 2023, 21:59

Bzdurą jest wysyłanie mi linku po włosku, gdzie mój włoski jako tako wystarcza do czytania prasy sportowej i ew. nie zgubienia się na bezdrożach Sycylii, gdzie jakimś dziwnym trafem poznikały znaki informacyjne, a nie rozszyfrowywania w jakim celu te korekty miały być dokonywane. Co dalej nie zmienia opinii, że na tym poziomie takie rzeczy są raczej niedopuszczalne, a finalnie mamy w zespole U23 22-latka, który został teraz gdzieś wypożyczony? Super, ale zdaje mi się, że jest paru gości w jego wieku, nawet we Włoszech, którzy grają i są wartościowymi zawodnikami I zespołu.

Co do zderzenia z rzeczywistością to bardziej mnie interesuje brak normalnych transferów, wieczne kontuzje i pseudo-trener, który pozostaje na posadzie tylko dlatego, że kretyni od faktur podpisali z nim taką a nie inną umowę managerską.


Obrazek
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 04 lutego 2023, 01:22

Bart985 pisze:
03 lutego 2023, 21:59
Bzdurą jest wysyłanie mi linku po włosku, gdzie mój włoski jako tako wystarcza do czytania prasy sportowej i ew. nie zgubienia się na bezdrożach Sycylii, gdzie jakimś dziwnym trafem poznikały znaki informacyjne, a nie rozszyfrowywania w jakim celu te korekty miały być dokonywane. Co dalej nie zmienia opinii, że na tym poziomie takie rzeczy są raczej niedopuszczalne, a finalnie mamy w zespole U23 22-latka, który został teraz gdzieś wypożyczony? Super, ale zdaje mi się, że jest paru gości w jego wieku, nawet we Włoszech, którzy grają i są wartościowymi zawodnikami I zespołu.

Co do zderzenia z rzeczywistością to bardziej mnie interesuje brak normalnych transferów, wieczne kontuzje i pseudo-trener, który pozostaje na posadzie tylko dlatego, że kretyni od faktur podpisali z nim taką a nie inną umowę managerską.
Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie znalażł tekst w innym przekładzie, ale do tego potrzebne są chęci. No ale przecież temat mało Cię interesuje. Nie rozumiem więc czemu się w nim wypowiadasz. Przedziwny dysonans.

Jeśłi bardziej interesują Cię inne tematy to pisz w stosownych wątkach zamiast robić niepotrzebny offtop.


Juve per sempre sara...!!!!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 lutego 2023, 11:10

W dniu wczorajszym P Sandulli, wiceprzewodniczący CONI, który między innymi <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nas w 2006 roku udzielił wywiadu w którym między innymi mówił o tym, że Juve słusznie zostało ukarane. Ten typ niby ma być członkiem komisji, ktora będzie rozpatrywała naszą apelację a reakcji klubu brak, całkowite milczenie...czy oni mają zamiar się <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> obudzić czy będą nachylać się jak w 2006 ? WTF ?


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
ODPOWIEDZ