Sprawa Plusvalenzy i inne..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 11:57

Okazuje się, że media społecznościowe to potężne narzędzie kibiców a to co robią kibice Juve jest godne podziwu. Tego w 2006 roku nie było, nie miało takiego pokłosia, mało kto zresztą miał swobodny dostęp do internetu. Rzeczywista liczba anulowania subskrypcji DAZN/SY będzie znana w przyszłości ale liczba nie przechodzi bez echa. Prawa są już sprzedane ale okazuje się, że w tym roku będzie kolejna walka o prawa telewizyjne do pokazywania meczów Serie A na kolejne 3 sezony i tutaj sprawa zaczyna się zainteresowanym komplikować. Prezes Lega Serie A całkowicie zmienił ton bo jak widać inicjatywa poskutkowała a kibice Juve, MIlanu oraz interu to w Italii 84% abonentów przy czym kibice interu/MIlanu razem we Włoszech to 1/2 liczby kibiców Juve. To już będzie miało przełożenie na wartość praw i kasę z tego tytułu. Oczywiście to nie oznacza, że FIGC zwolni w swych działaniach bo tutaj rola prawników Juve aby ich przystopować ale wyobraźmy sobie wartość praw bez Juve w przypadku gdyby chcieli nas wysłać do Serie B. W każdym razie w odróżnieniu od roku 2006, jesteśmy zjednoczeni słyszani i widziani a jedyna gazeta w Italii, która pomaga kibicom w rozgłosie inicjatywy to Tuttosport, która dziś na okładce do tego nawiązała w bardzo widoczny i dosadny sposób.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 12:37

MRN pisze:
01 lutego 2023, 11:57
Okazuje się, że media społecznościowe to potężne narzędzie kibiców a to co robią kibice Juve jest godne podziwu. Tego w 2006 roku nie było, nie miało takiego pokłosia, mało kto zresztą miał swobodny dostęp do internetu. Rzeczywista liczba anulowania subskrypcji DAZN/SY będzie znana w przyszłości ale liczba nie przechodzi bez echa. Prawa są już sprzedane ale okazuje się, że w tym roku będzie kolejna walka o prawa telewizyjne do pokazywania meczów Serie A na kolejne 3 sezony i tutaj sprawa zaczyna się zainteresowanym komplikować. Prezes Lega Serie A całkowicie zmienił ton bo jak widać inicjatywa poskutkowała a kibice Juve, MIlanu oraz interu to w Italii 84% abonentów przy czym kibice interu/MIlanu razem we Włoszech to 1/2 liczby kibiców Juve. To już będzie miało przełożenie na wartość praw i kasę z tego tytułu. Oczywiście to nie oznacza, że FIGC zwolni w swych działaniach bo tutaj rola prawników Juve aby ich przystopować ale wyobraźmy sobie wartość praw bez Juve w przypadku gdyby chcieli nas wysłać do Serie B. W każdym razie w odróżnieniu od roku 2006, jesteśmy zjednoczeni słyszani i widziani a jedyna gazeta w Italii, która pomaga kibicom w rozgłosie inicjatywy to Tuttosport, która dziś na okładce do tego nawiązała w bardzo widoczny i dosadny sposób.
Tak, minęło zaledwie 17 lat od 2006 roku, ale świat się zmienił. Wówczas w samej Italii większość ludzi oglądało Juventus zapewne często w tańszych abonamentach SKY (max w HD), często na lewo na streamach w 120p, nie było też zapewne takiej hmmm konsumenckiej świadomości.
Pycha kroczy przed upadkiem, a poczucie bycia bogami ponad hajs zmiotło nie takie projekty jak Serie A nawet w najnowszej historii gospodarczej świata. Jestem mega dumny z postawy kibiców we Włoszech, którzy jak tylko sytuacja wróci do normy zapewne będą mogli wykupić z powrotem abonamenty nawet za tańszy hajs. Nie uważam tutaj oczywiśie, że jesteśmy bez winy etc. (manipulacje księgowe to norma we wszystkim ponad sprzedaż kwiatków na rynku przez babuchy), ale wszyscy kibice by przełknęli jakieś kilka mln € kary dla Juve czy nawet zakaz transferowy (może nawet byłoby dla nas lepiej XD), ale minus 15, widmo kar od UEFA czy groźba Serie B to już serio za dużo dla wielomilionowej rzeszy kibiców w nie aż tak bogatych Włoszech, którzy płacą te kilka € miesięcznie za oglądanie Serie A.

Jestem dobrej myśli.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 13:14

Pewnie to jest dopiero przedsmak całego exodusu kibiców. Jeżeli faktycznie FIGC pójdzie dalej z karami to myślę, że te liczby mogą się nawet potroić a to już będą straty na jakie stacje TV wręcz nie mogą sobie pozwolić. To może dać pewnym ludziom z władz do myślenia, że takie działania są na szkodę całej ligi a nie tylko Juventusu.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 13:25

Jak dla mnie to wyglada na probe przetasowania topu. W sensie takim, ze ooo wy z Juventusu to juz nawygrywaliscie sporo. Teraz niech ktos inny cos tam sobie wygra. Smierdzi to na kilometr.
Pisalem na czacie, ze obecne 500 tys ludzi to w skali sezonu 10 miesiecy to 150 mln euro straty dla tv. Jesli liczba anulowanych subskrypcji dobije do 3 mln to bedzie to miliard euro. To koniec dla ligi bo zadna tv nie bedzie tak ryzykowac z inwestycja gdzie jak wspomniano 84% ludzi ktorzy placa te subskrypcje oglada tylko 3 kluby.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 13:32

AdiJuve pisze:
01 lutego 2023, 13:14
Pewnie to jest dopiero przedsmak całego exodusu kibiców. Jeżeli faktycznie FIGC pójdzie dalej z karami to myślę, że te liczby mogą się nawet potroić a to już będą straty na jakie stacje TV wręcz nie mogą sobie pozwolić. To może dać pewnym ludziom z władz do myślenia, że takie działania są na szkodę całej ligi a nie tylko Juventusu.
Pytanie czy poziom ligi ich w ogóle obchodzi, bo mam wrażenie, że nie. W 2006 też działania panów w garniturach były na szkodę całej ligi i czy to powstrzymało ich od udupienia Juventusu? Liczy się tylko że w następnych latach po nic nie warte scudetto sięgnie Mediolan, a czy lidze poziomem bliżej będzie do Ekstraklasy czy do Premier League to nie ma dla nich żadnego znaczenia.


#AllegriOut
JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 14:59

Człowiek od lat czyta wypowiedzi byłych/ obecnych piłkarzy, którzy przychodząc do Juve wychwalają pod niebiosa poziom organizacji, gdzie rzekomo wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Gdzie każdy - od masażysty po szatniarza, księgową i członków zarządu zna się na swojej robocie - jest fachowcem w pełni oddanym swojej pracy a potem widzisz w praktyce jak funkcjonował ten klub z kartonu i ocierasz się o zawał.

Przypominam, że Juve w porównaniu do innych podejrzanych klubów jest spółką akcyjną i już za sam poziom prowadzenia ksiąg, faktur powinniśmy zostać udupieni.

Jasne, z orzeczenia wynika że Sąd wymierzając karę oparł się na ogólnych przepisach ponieważ konkretnych norm regulujących kary za plusvalenze na tą chwilę nie ma. Niemniej wszystko odbyło się w granicach prawa.

A tak na marginesie, mówimy o postępowaniu prowadzonym w kraju, gdzie niemal cały materiał dowody wycieka do mediów, w kraju przeżartym nepotyzmem i wszechobecną korupcją. Jakich prawników do jasnej cholery klub zatrudnił, że nikt nie dał im cynku o tym że są na świeczniku?
Jakim też trzeba być <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, żeby mając na uwadze calciopoli i ówczesne podsłuchy - nie przewidzieć że w końcu ktoś może zacząć patrzeć im na rączki.


1. Co do samego wyroku pewnie będę w mniejszości ale ja całkowicie rozumiem intencje składu orzekającego. Stworzyli precedens tyle tylko że działanie Juventusu na to zasługiwało. Oczywiście inne kluby mogłyby dostać po pkt albo 2 ale to jaką arogancją, butą, brakiem pomyślunku wykazywał się nasz zarząd to jest nie do pomyślenia. To już jest buta poziom PIS.

2. Niektórzy piszą, że tym wyrokiem włoska federacja robi sobie krzywdę tylko nie dostrzegają 2 dna. Skład orzekający zdawał sobie przecież sprawę, że nie ma przepisów szczególnych które regulują odpowiedzialność za plusvalenze. Niemniej widząc, iż zderzyli się z niezwykle poważnym i coraz poważniejszym problemem doszli zapewne do wniosku, iż uniewinnienie Juventusu byłoby dla ligi tragiczne w skutkach. Oczywistym jest bowiem, że w przypadku bezkarności Juve inne kluby robiłyby to samo zadłużając się na potęgę. Na miejscu składu orzekającego ja również wykorzystał bym Juventus jako przykład i przestrogę dla innych aby nie podążały tą drogą.

Coni może zmniejszy wyrok do 9 pkt ale na więcej bym nie liczył, a niedługo dojdą kolejne sprawy i kolejne wyroki.
No nic, możliwe że po 17 latach znów przyjdzie człowiekowi oglądać SerieB.
Mam jedynie nadzieję, że kibice będą Agnelliemu pamiętać, iż swoją ekstremalną głupotą doprowadził klub na skraj upadku.


notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 15:58

JLo pisze:
01 lutego 2023, 14:59
Człowiek od lat czyta wypowiedzi byłych/ obecnych piłkarzy, którzy przychodząc do Juve wychwalają pod niebiosa poziom organizacji, gdzie rzekomo wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Gdzie każdy - od masażysty po szatniarza, księgową i członków zarządu zna się na swojej robocie - jest fachowcem w pełni oddanym swojej pracy a potem widzisz w praktyce jak funkcjonował ten klub z kartonu i ocierasz się o zawał.

Przypominam, że Juve w porównaniu do innych podejrzanych klubów jest spółką akcyjną i już za sam poziom prowadzenia ksiąg, faktur powinniśmy zostać udupieni.

Jasne, z orzeczenia wynika że Sąd wymierzając karę oparł się na ogólnych przepisach ponieważ konkretnych norm regulujących kary za plusvalenze na tą chwilę nie ma. Niemniej wszystko odbyło się w granicach prawa.

A tak na marginesie, mówimy o postępowaniu prowadzonym w kraju, gdzie niemal cały materiał dowody wycieka do mediów, w kraju przeżartym nepotyzmem i wszechobecną korupcją. Jakich prawników do jasnej cholery klub zatrudnił, że nikt nie dał im cynku o tym że są na świeczniku?
Jakim też trzeba być <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, żeby mając na uwadze calciopoli i ówczesne podsłuchy - nie przewidzieć że w końcu ktoś może zacząć patrzeć im na rączki.


1. Co do samego wyroku pewnie będę w mniejszości ale ja całkowicie rozumiem intencje składu orzekającego. Stworzyli precedens tyle tylko że działanie Juventusu na to zasługiwało. Oczywiście inne kluby mogłyby dostać po pkt albo 2 ale to jaką arogancją, butą, brakiem pomyślunku wykazywał się nasz zarząd to jest nie do pomyślenia. To już jest buta poziom PIS.

2. Niektórzy piszą, że tym wyrokiem włoska federacja robi sobie krzywdę tylko nie dostrzegają 2 dna. Skład orzekający zdawał sobie przecież sprawę, że nie ma przepisów szczególnych które regulują odpowiedzialność za plusvalenze. Niemniej widząc, iż zderzyli się z niezwykle poważnym i coraz poważniejszym problemem doszli zapewne do wniosku, iż uniewinnienie Juventusu byłoby dla ligi tragiczne w skutkach. Oczywistym jest bowiem, że w przypadku bezkarności Juve inne kluby robiłyby to samo zadłużając się na potęgę. Na miejscu składu orzekającego ja również wykorzystał bym Juventus jako przykład i przestrogę dla innych aby nie podążały tą drogą.

Coni może zmniejszy wyrok do 9 pkt ale na więcej bym nie liczył, a niedługo dojdą kolejne sprawy i kolejne wyroki.
No nic, możliwe że po 17 latach znów przyjdzie człowiekowi oglądać SerieB.
Mam jedynie nadzieję, że kibice będą Agnelliemu pamiętać, iż swoją ekstremalną głupotą doprowadził klub na skraj upadku.
Coni nie może zmniejszyć wymiaru kary punktowej, było to wałkowane wiele razy. Mogą podtrzymać wyrok albo uchylić go ze względu na nieścisłości/ błędy proceduralne


elFazano

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 14
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 17:32

Mogą cofnąć wyrok bo zrobili tak z walkowerem Napoli


JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 17:43

@notquite.mytempo
Dzięki, masz rację mój błąd

elFazano pisze:
01 lutego 2023, 17:32
Mogą cofnąć wyrok bo zrobili tak z walkowerem Napoli
Wówczas to przenosząc na naszą nomenklaturę bodajże uchylili wyrok i umorzyli postępowanie.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 19:35

Sorry że od konkurencji . Wreszcie jakiś głos rozsądku.







Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 22:01

Znaczy jak dla mnie to wyrok jest uchylony.

Myślicie że przegraliśmy z Monza będącego u władzy Berlusconiego przez przypadek?:-)


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2023, 22:31

jarmel pisze:
01 lutego 2023, 13:32
Pytanie czy poziom ligi ich w ogóle obchodzi, bo mam wrażenie, że nie.
Ja jednak mam nieco inne zdanie. Pojawiają się głosy, że stonowane, łagodniejsze wypowiedzi bardzo ważnych oficjeli wzięło się z reakcji fanów i odchodzenia od subskrypcji. Zaczęło się od prezesa Lega Serie A a teraz z podobnym tonie idą coraz to ważniejsze osoby. Może poziom ligi nie wszystkich interesuje ale ktoś kasę za te prawa wykłada, w umowach są odpowiednie zapisy i uregulowania a bez kasy odpowiednie organy leżą i kwiczą. 2006 rok jaki był - wspomniałem powyżej, kibice nie płacili takich pieniędzy za oglądanie meczów, tak ogromna kasa nie wchodziła w ruch a sami kibice nie za bardzo mieli możliwości pokazać jak są potężni zjednoczeni a to już nie tylko Italia ale cały biało-czarny świat protestuje. Raczej nikt nie chce aby Serie a miała jakość ligi tureckiej. Czytam, obserwuję nie tylko VS gdzie jestem czynnym użytkownikiem ale jednak determinacja naszych braci po szalu robi swoje. Ponadto czy jesteśmy winni czy nie - nie zamierzam wybielać naszych działaczy ale korzystali z przyzwolenia bo robi tak cała liga, cała Europa. Biorę na klatę surową karę ale niech ta kara będzie też taka sama dla drugiego tancerza na co zwracają uwagę ważne osoby. Przecież kilka dni temu Abodi wypowiadał się w innym tonie, teraz widzi, że to wałek mający na celu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Juve, no <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>...no w biały dzień w tak chamski sposób. Niech anulują ten wyrok i niech się <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> od mojej ukochanej drużyny. Zawsze będę miał ją w sercu (nieustannie od 1985 r.) a naklejka na samochodzie będzie nawet wówczas jak Juve będzie w Serie B :scarf:


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 00:29

JLo pisze:
01 lutego 2023, 14:59
2. Niektórzy piszą, że tym wyrokiem włoska federacja robi sobie krzywdę tylko nie dostrzegają 2 dna. Skład orzekający zdawał sobie przecież sprawę, że nie ma przepisów szczególnych które regulują odpowiedzialność za plusvalenze. Niemniej widząc, iż zderzyli się z niezwykle poważnym i coraz poważniejszym problemem doszli zapewne do wniosku, iż uniewinnienie Juventusu byłoby dla ligi tragiczne w skutkach. Oczywistym jest bowiem, że w przypadku bezkarności Juve inne kluby robiłyby to samo zadłużając się na potęgę. Na miejscu składu orzekającego ja również wykorzystał bym Juventus jako przykład i przestrogę dla innych aby nie podążały tą drogą.
No to małą byś się wykazał subtelnością. Uważasz, że to dobry pomysł, karać kogoś, jednocześnie otwarcie przyznając, że brakuje ku temu przepisów penalizujących? Zjawisko nakręcania plusvalenzy istniało i pewnie istniałoby nadal, ale hierarchia raczej by się nie zmieniła, a każdy klub robiłby to w swojej skali. Juventus jest na szczycie tej tabeli, bo też po prostu był klubem najbogatszym i obracał największymi pieniędzmi.

Możesz mieć rzecz jasna odrębne zdanie, ale ja uważam, że zamiast karać za coś, co nie jest wprost zakazane, należałoby raczej wprowadzić odpowiednie przepisy, żeby ten proceder ukrócić. Jak FIFA w reakcji na transfery Chelsea. Proste i nikt nie robi z siebie głupka.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 11:02

To tak jakby jazda samochodem pod wplywem byla dozwolona, ale ciebie wsadzimy bo wydmuchales 2,5 promila.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 02 lutego 2023, 14:33

Michael_M pisze:
02 lutego 2023, 11:02
To tak jakby jazda samochodem pod wplywem byla dozwolona, ale ciebie wsadzimy bo wydmuchales 2,5 promila.

To tak jakbyś był piłkarzem, który został oskarżony o gwałt a sąd powszechny nie wszczął procesu z uwagi na brak wystarczających dowodów, ale związek piłkarski zawiesza cię na kilka lat za ten rzekomy gwałt, bo... ich zdaniem przez ten czyn naruszyłeś zasadę „lojalności, poprawności i uczciwości”.

Wciąż czekam by włoskie państwowe organy kontrolne (takie jak CONSOB, administracja skarbowa) ukarały Juventus za te rzekome oszustwa finansowe... bo póki co żadna instytucja powołana do tych celów nie dopatrzyła się naruszenia prawa po stronie klubu.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
ODPOWIEDZ