Sprawa Plusvalenzy i inne..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 11:21

Zawsze tylko Juventus winny. Kiedy Marotta u nas pracował to chciano ukręcić aferę o jego rzekome kontakty z mafią. Kiedy przeszedł do Interu koniec tematu. Kiedy Conte wygrał swoje pierwsze scudetto w 2012 a potem szedł po następne to wybuchła śmieszna afera że wiedział o ustawianiu meczów na niższym szczeblu ale nie powiedział. W sprawę był też zamieszany Bonucci, który tworzył parę stoperów w Bari razem z Ranocchią który jako późniejszy zawodnik Interu oczywiście o niczym nie wiedział i nie miał żadnych problemów z tym.

Teraz nieprawidłowości przy transferach.Sprawa wygląda jakby te wszystkie transakcje Juventus robił sam. Sami przeprowadzili np najbardziej śmierdzący transfer wymianę Pjanić - Arthur. Nikt nie pisze żeby ukarać bankruta Barcelonę. Żeby było śmieszniej sama La Liga domagała się ukarania Juve.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 11:49

Myślę, że tym wyrokiem FIGC zrobiło krecią robotę serie A. Marginalizownie Juve oznacza to samo dla całej ligi. To Juve ciągnęło ligę za uszy, całe Włochy jarały się np. transferem Krystyny (ja akurat miałem inne zdanie). Z marketingowego punktu widzenia zyskiwali wszyscy na tym pierwszym rozgłosie. To jednak kosztowało olbrzymie pieniądze i o ile korzystała liga z tego chętnie, to już koszty i ryzyko ponosił tylko Juventus. Jak się okazało płacimy za to teraz i pewnie jeszcze nie koniec, a liga się na nas wypina. Tymczasem to Juve ma najwięcej kibiców na świecie wśród włoskich klubów i to Juve swoją marką budowało wartość całej ligi, a co za tym idzie przychody z praw telewizyjnych, przyciągało sponsorów, itd.
Cóż, ja jestem wieloletnim kibicem Juve i byłem do tej pory kibicem serie a. Od teraz już będę oglądał wyłącznie mecze Juve, a reszta drużyn tej ligi kompletnie mnie już nie interesuje. Wielu kibiców pewnie całkowicie odwróci się od Włochów, a tym samym cała ta i tak już kiepska liga przestanie cokolwiek znaczyć.
Inne nacje potrafią bronić swojej kury znoszącej złote jajka. Swego czasu Bayern był zamieszany w machlojki z sędziami, sprawę skrzętnie wyciszono. W ostatnich latach Barcelona z długami, niewypłacalnością, i co, zero konsekwencji sportowych czy personalnych. Tam wiedzą, że bez tych klubów, ligi niemiecka czy hiszpańska nie istnieją. Włosi uprawiają autodestrukcję, bo tam ludzie piłki są pełni nienawiści. Pajac Cassano jest najlepszym przykładem. Dla nich im gorzej w Juve, tym lepsze ich samopoczucie, a poza tym szersze konsekwencje ich nie obchodzą.
Trzeba się psychicznie przygotować na próby dalszego upokarzania nas, czyli klubu i kibiców Juve.

PS. A może rzeczywiście należałoby się zastanowić nad możliwością odejścia z serie a na rzecz innej ligi? To takie czysto teoretyczne rozważania.. Po co walczyć z niereformowalnymi wiatrakami, ich zawiścią?


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 12:00

Jak już to całe szambo zaczyna się od nowa to może pożegnamy wreszcie trenera Allegriego ? To będzie najwiekszy plus dla nas.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 12:15

Mam dosyć, naprawdę szczerze mam dosyć. Gdy znajomi zalewają mnie pytaniami co się stało, nie potrafię im nawet odpowiedzieć. Bo co się tak naprawdę stało?


Obrazek
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 12:45

Myślę, że to kwestia czasu jak będą czystki w klubie włącznie z panem Allegrim bo on to raczej serca bialo czarnego nie ma. Patrząc na jego futbol to ma tam kawałek węgla.


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 13:10

Wszystko co powyżej powypisywaliście nie ma żadnego absolutnie znaczenia dla opinii publicznej, a w szczególności dla postronnego "widza".
Kolejny raz Juventus okazał się klubem kryminalistów i sąd strzelił Turyńczykom z bazuki w kolano. Allegri na ławce i odejście całego zarządu oznacza, że bardzo dobrze wiedzieli jak się to skónczy... o ile to koniec ;)

Współczuję tym, którzy to przeżywają dla mnie to zwyczajnie wstyd. Miną lata kolejne aż się afera rozejdzie po kościach.


:allegri: na śmietnik
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 13:56

Szybko poszło :prochno: to tyle w temacie top4


Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 14:03

Dragon pisze:
21 stycznia 2023, 12:15
Mam dosyć, naprawdę szczerze mam dosyć. Gdy znajomi zalewają mnie pytaniami co się stało, nie potrafię im nawet odpowiedzieć. Bo co się tak naprawdę stało?
To że Juventus dalej będzie miał celne przezwisko Przekrętus. A że później okaże się, że jednak nie no to... z drugiej strony tak jak napisałem w komentarzu do newsa - skoro jest jak jest to nie trzeba być <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, tylko świętszym od papieży. Nie dawać żadnych podstaw. Wiadomo, że są kraje, gdzie mogą cię zgarnąć za stanie z różą na chodniku... wszystko zależy od tego jakie masz przekonania, jak mocne.

Patrząc po 13 punktach Agnelliego... jest jak jest.


Obrazek
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 14:35

💬 Jeśli jesteś kibicem Calcio, który cieszy się z tego, że Juventusowi odjęto 15 punktów, to Susy Campanale [redaktorka F-I - przyp. red.] radzi, abyś wstrzymał się z tą myślą - dla wszystkich to dopiero początek problemu. Powstał niebezpieczny precedens.


Forza_Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2003
Posty: 78
Rejestracja: 19 lutego 2003

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 16:05

Dragon pisze:
21 stycznia 2023, 12:15
Mam dosyć, naprawdę szczerze mam dosyć. Gdy znajomi zalewają mnie pytaniami co się stało, nie potrafię im nawet odpowiedzieć. Bo co się tak naprawdę stało?
To zapytaj tych znajomych czy wiedzą, że transferów piłkarskich dokonują między sobą 2 kluby, a nie tylko 1.

Zajumane z FB:

- Dlaczego dowaliliście Juve?
- Bo robili wałki.
- Ale inni też robili i robią ciągle!
- Ale nie są Juve.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 16:27

Ja już meczów nie oglądam bo niema po co i mam nadzieję, że inni to samo będą robić i Eleven będzie miało problem. We Włoszech sporo kibiców masowo rezygnuje z subskrypcji dazn oraz sky.


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 16:28

Ale jaja. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego werdyktu. Nie wiem nawet co o tym myśleć.

Za zawyżanie kosztów transferu -15 pkt :prochno:. Ciekawe jak się to dalej potoczy, bo takich dziwnych transferów w SerieA jak i całej Europie było od cholery.

Trochę mi wstyd, że to znowu Juventus, czyli klub z którym się utożsamiam, jednak w zupełności nie rozumiem tego ,,wyroku".


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 16:38

MRN pisze:
21 stycznia 2023, 16:27
Ja już meczów nie oglądam bo niema po co i mam nadzieję, że inni to samo będą robić i Eleven będzie miało problem. We Włoszech sporo kibiców masowo rezygnuje z subskrypcji dazn oraz sky.
Wiem, że piszę post w sumie niewnoszący nic do dyskusji, ale co tam piszą na VS? Jakie nastroje, komentarze, prognozy? Naskrobiesz coś więcej? ;)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 16:47

A co ma być ? Jest burza, rozgoryczenie i masowa rezygnacja z dazn oraz sky. W Italli Juve ma 8,3 mln kibiców, Milan 4,1, inter 3,9 a Napoli 1,9. Stacje obawiają się utraty abonentów, którzy lawinowo wczoraj zaczęli rezygnować a to dopiero początek bo nawoływania do tego są dosłownie wszędzie. Po naszej stronie stanął o dziwo Cassano, który stwierdził że pozostałe kluby też powinny być ukarane a skro nie zostały ukarane to nie powinien być ukarany Juventus.


Obrazek
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 16:49

Sila Spokoju pisze:
21 stycznia 2023, 16:28
Za zawyżanie kosztów transferu -15 pkt :prochno:.
Nie za zawyżanie kosztów tylko za księgowanie wirtualnych zysków kapitałowych. I rozpoczęło się to od giełdowych kontroli. Na Borsa Italiana notowane są tylko Juve, Lazio i Roma? Oba rzymskie kluby chyba nigdy nie były brane pod uwagę (bo już nie śledzę tego aż tak)? Ale Juve tak.


Obrazek
ODPOWIEDZ