Sprawa Plusvalenzy i inne..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 17:45

VVujek pisze:
20 stycznia 2023, 17:04
Czyjeś oskarżenie to nie dowód.
Zabawne, biorąc pod uwagę przez kogo i w jaki sposób ukarano kluby za Farsopoli ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 17:58

jackop pisze:
20 stycznia 2023, 17:45
VVujek pisze:
20 stycznia 2023, 17:04
Czyjeś oskarżenie to nie dowód.
Zabawne, biorąc pod uwagę przez kogo i w jaki sposób ukarano kluby za Farsopoli ;)
Twoja odpowiedź nie ma związku z tym co napisałem.

VVujek:
"Juventus kupował mecze podczas swojej wieloletniej dominacji"

Czy to jest dowód ? NIE


Forza Inter
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 18:50

Różnica jest taka, że Palazzi był Prokuratorem Generalnym FIGC, a ty jesteś nikim ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 19:37

VVujek pisze:
20 stycznia 2023, 17:58
jackop pisze:
20 stycznia 2023, 17:45
VVujek pisze:
20 stycznia 2023, 17:04
Czyjeś oskarżenie to nie dowód.
Zabawne, biorąc pod uwagę przez kogo i w jaki sposób ukarano kluby za Farsopoli ;)
Twoja odpowiedź nie ma związku z tym co napisałem.

VVujek:
"Juventus kupował mecze podczas swojej wieloletniej dominacji"

Czy to jest dowód ? NIE
Ja:
Inter dawał du.py podczas swojej wieloletniej stagnacji.
Czy to jest dowód? Tak.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Lambi120

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2011
Posty: 289
Rejestracja: 05 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 19:54

Trzeba być kibicem Interu żeby 72-stronnicowy raport prokuratora federalnego (w tym na temat częstych i bliskich kontaktów Facchettiego z desygnującymi spotkania Pairetto i Bergamo) nazwać "czyimiś oskarżeniami".
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2023, 20:05 przez Lambi120, łącznie zmieniany 1 raz.


artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 20:00

Z kim Wy gadacie w ogóle? Wygrali arabski superpuchar i wyszedł z jaskini nie szkoda Wam czasu?


VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 20:09

Lambi120 pisze:
20 stycznia 2023, 19:54
Lektura na dobranoc
https://www.tempi.it/inter-palazzi-cond ... erazzurri/

Trzeba być kibicem Interu żeby 72-stronnicowy raport prokuratora federalnego (w tym na temat częstych i bliskich kontaktów Facchettiego z desygnującymi spotkania Pairetto i Bergamo) nazwać "czyimiś oskarżeniami".
Trzeba być kibicem Juve żeby raport z którego największym dowodem była "matką wszystkich rozmów" traktować jak nie wiadomo co , lepiej ty przeczytaj tę lekturę bo ja ze sprawami Calciopoli byłem na bieżąco. Ty najwyraźniej wklejasz coś czego nawet nie sprawdziłeś.

@Jackop
Co z tego że to prokurator ? Prokurator mówi różne rzeczy na podstawienie zebranych informacji wnosi o dożywocie ,a później człowieka uniewinniają. Liczy się proces ,a nie co kto mówi.

Nie ważne są kontakty / tylko ich treść .Rozmowa która miała pogrążyć Inter okazala fiaskiem bo to nie Fachetti powiedział Colina , a nawet jakby on to już opisałem wyżej...


Forza Inter
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 20:20

Co za dzban, @jackop wytarł nim podłogę a ten dalej brnie w te kretynizmy. Wyszydzany u siebie, wyszydzany tutaj a teraz won do Milanistów.


Obrazek
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 21:18

Rycerz moralności mitoman MRN ciebie tu nawet cytują w podpisie profilowym. , a twoja podróż do Chorwacji jest już legendą, kuzynka Del Piero....
Dodał mnie do ignorowanych a czyta patrzycie go..

Nie ma to jak merytoryczną dyskusja. Za mocne argumenty i zaczynają się wycieczki personalne , to typowe.


Forza Inter
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 21:41

VVujek pisze:
20 stycznia 2023, 21:18
a twoja podróż do Chorwacji jest już legendą, kuzynka Del Piero....
Co takiego? Mów dalej :prochno:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 21:50

Ja odpowiem...w 2019 roku byłem w Postira na Brać w Chorwacji. Miałem koszulkę z JP z Del Piero i zaczepiła mnie para Włochów. Okazało się, że jest to kuzynka Del Piero a przynajmniej tak mówiła. Napisałem kiedyś o tym miłym spotkaniu na JP ale nie interesuje mnie czy ktoś w to wierzy czy nie bo gdybym miał ściemniać to napisałbym, że spotkałem Del Piero ;)
W końcu w Chorwacji jestem co rok od 2001 roku z jedną przerwą a Włochów tam mnóstwo...
Niestety nie miałem takiej przyjemności a jedyne osobistości świata futbolu jakie spotkałem w swoim życiu to Pierre Littbarski oraz Morten Olsen.


Obrazek
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 23:44

Maly pisze:
20 stycznia 2023, 09:32
Bart985 pisze:
19 stycznia 2023, 23:00
zaraz SA straci miejsce w pucharach.
Jakie miejsce?
Znaczy źle się wyraziłem. Włosi wymienią się z Niemcami, z 3 na 4, w UEFA association coefficient. Liczba drużyn w grupach zostanie taka sama, bo 1-4 to beton, ale spadek to spadek.


Obrazek
ForzaMilan!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2016
Posty: 83
Rejestracja: 07 listopada 2016

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2023, 23:44

MRN pisze:
20 stycznia 2023, 20:20
Co za dzban, @jackop wytarł nim podłogę a ten dalej brnie w te kretynizmy. Wyszydzany u siebie, wyszydzany tutaj a teraz won do Milanistów.
Za późno u nas już ma bana :P


matjasDL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2019
Posty: 19
Rejestracja: 27 grudnia 2019

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 10:53

ludzie ile mozna zyc calciopoli. bylo i minelo i nie wracajmy. czy zmieni cos nam to ze bedziemy przezywac znow sprawy sprzed nastu lat? nie. tylko dyskusje z trollami. ukarali nas. innych tez troche. wiem ze za malo. ale teraz mamy inne problemy niz calciopoli.
szkoda ze u nas to musi byc zawsze jakas afera. nawet jak wszyscy kreca to jakos nasi najslabiej to ukrywaja i sie obrywa naszemu klubowi. ..


La forza Juve facci un gol! :ball: :shirt:
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2023, 10:56

Z jednej strony o czym tu pisać, z drugiej strony ciężko się nie wypowiedzieć po wczorajszej skandalicznej decyzji. Jeśli ktoś nie wie czemu między innymi w dużej mierze piłka wymiera, zwłaszcza wśród młodych pokoleń, to wczoraj miał na to odpowiedź. Przekręty, kombinatorstwo i wałki, przy czym każdy jest równy i równiejszy. Jak można karać za kwotę transferu? Przecież to chore. Nie podoba mi się to, ale jest jak jest, nie da się tego realnie wycenić. Jeśli już jednak na siłę chcą karać, to konsekwentnie bierzemy się za wszystkich i robimy z tym porządek. Tymczasem po raz kolejny obrywa się Juve, nawet jeśli słusznie, a inni za te same przewinienia są uniewinniani. Co to ma być??? Z kimś te transfery Juventus robił, gdzie druga strona w tym wszystkim. Jak zwykle wszyscy winni, ale dla przykładu ukarze się tylko Juventus.

Niestety to póki co tylko kara za plusvalenzę, a więc na tym może się jeszcze nie skończyć, a widząc chore podejście sądów jestem pewny, że to dopiero początek. UEFA też ma okazję do mszczenia się za Superligę (swoją drogą brawo panie Agnelli).

Jeśli poza ujemnymi punktami dojdzie jeszcze wykluczenie na parę lat z pucharów, to jesteśmy w czarnej d..., gorszej nawet niż w roku 2006, nawet jeśli pozostaniemy w Serie A.

Jeśli do przewinień faktycznie doszło, ale poważnych (plusvalenza dla mnie taką nie jest), to mimo bycia kibicem Juve, to karać, ale wszystkich, a nie wybranych. Tu w tym miejscu czas wypowiedzieć się o naszym byłym zarządzie. Od dawna nie byłem zwolennikiem Andrei Agnellego i dzisiaj widać, że miałem rację. Zero i śmieć, który mimo wiedzy o tym co czekało nas w roku 2006, doprowadził nas z powrotem do ruiny i poważnych problemów. Facet, który zamiast prowadzenia zasłużonego klubu, próbował z niego zrobić korporacyjną firmę, która ze sportem miała jak najmniej wspólnego. Na pewno się łudzę, ale to czas na twardy reset i odcięcie się od jego spuścizny. Życzyłbym sobie odcięcia się od śmiesznego JJ i powrotu do prawdziwego herbu i historii Juve, bo ten klub na to zasługuje. W parze z tym powinno pójść odmienne podejście sportowe, skończyć z minimalizmem i zachowawczą grą, postawić na młodzież (zwłaszcza w obliczu najbliższych poważnych problemów finansowych). Niestety obawiam się, że Agnelli właśnie spuścił nas na dobre na poziom klubów pokroju Ajaxu, BVB, Benfici, bez szans na realne gonienie czołówki, ale obym się mylił.

I tu dochodzimy do kolejnego sedna sprawy - Max Allegri. Nie wyobrażam sobie, że po tym co się dzieje mógłby być dalej trenerem Juve. Niech dogra do końca sezonu maks i tak nie gramy już o nic, ale w lecie czas się pożegnać. Czekają nas zapewne wyprzedaże, zwłaszcza w razie zakazu gry w europejskich pucharach na dłuższy czas. Liczę na pozostanie młodzieży: Illing, Fagioli, Miretti, Rovella, Soule, jak i mam nadzieję Włochów: Locatelli, daj Boże i Chiesa (choć na pewno będzie bardzo ciężko). Do tego zostawić gości, którzy mają niższe kontrakty, a którzy coś temu zespołowi dają. Do tego dołożyć może mniej znanego, acz młodego trenera, ze świeżym spojrzeniem, ładną dla oka grą i ufającemu młodzieży. Szkoda De Zerbiego, chyba w obecnej sytuacji byłby jak znalazł. Pozostawienie Allegriego dalej to marnotrawienie szansy na reset, dalsze pogrążanie się w bagnie i strata czasu. Jeśli dostaniemy trzy lata bana na puchary, to mamy tyle czasu na spokojne budowanie zespołu. Allegri tego nie potrafi robić, musi mieć gotowy zespół na już, dlatego decyzja o jego zwolnieniu jest kluczowa.

Nie wiemy jak się to finalnie skończy, na razie to jest - 15 punktów, pytanie co dalej, wątpię, że na tym się zakończy, na pewno UEFA coś jeszcze dorzuci, a zostają jeszcze inne sprawy w które umoczył nas Allegri ze swoją świtą. Ten sezon mamy z głowy, nie gramy już o nic, nie wiemy finalnie jak się on dla nas skończy mimo dyspozycji na boisku. Mam nadzieję, że w lidze jednak zostaniemy, a potem czas na odbudowę, wyprostowanie spraw i mam nadzieję, że więcej tak chorych ludzi jak Andrea Agnelli u nas już nie ujrzymy. Wszystkich mamy przeciw sobie, więc jedynym wyjściem jest unikanie takich kontrowersyjnych sytuacji, gdzie inni tylko czekając na takie potknięcie dokopują nam na wszelkie pozasportowe sposoby. Udowodnijmy swoją wyższość na boisku. Sprawa jest kuriozalna, nawet jeśli doszło do przewinień, to karanie tylko Juventusu jest karygodne i świadczy o ludziach zarządzających piłką jako całością. Dzięki takim decyzjom ten sport upadnie szybko. Kiedy zawsze będą równi i równiejsi.

Jestem dzisiaj rozgoryczony, rozdarty i wściekły na sądy, na układy w piłce jak i na nasz chory poprzedni zarząd. Ale Juventus to coś więcej niż Agnelli i jego świta, a także chore zakompleksione włoskie sądy jak i co poniektóre inne kluby. Dlatego wierzę, że ponownie odbijemy się od dna i wyjaśnimy tych wszelkich zakłamanych złodziei na boisku w swoim czasie. Ale potrzeba do tego teraz mądrych posunięć. Czeka nas parę lat dużej posuchy, z której mam nadzieję się odbijemy, trzeba ten czas dobrze wykorzystać i zbudować Juve od podstaw. Forza Juve :juveflag:


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
ODPOWIEDZ