Sprawa Plusvalenzy i inne..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 05 lutego 2023, 18:30

Marat87 pisze:
05 lutego 2023, 18:18
Ale my nie wiemy i nie dowiemy się jak działa właściciel Juve w tej chwili, bo przecież to nie jest instagramowy pozer-influencer i nie będzie latał do prasy z każdym pierdem. Nie bronię go, bo może rzeczywiście nic nie robi, ale takie sprawy lubią ciszę i potrzebny jest też czas.
Elkann ma plan. [Leonetti) jaki plan to nic nie podał


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 lutego 2023, 19:02

Z tym, że mnie nie chodziło o grę w innej lidze tylko SL i tutaj paradoksalnie najwięcej działa Agnelli bo myślę, że jednak za kulisami w tym temacie swoje robi. Wiem, że to nie czas na obronę Agnelliego bo on doprowadził do tej sytuacji ale jest to pokłosie SL bo wszystko ma swój początek od momentu pomysłu SL. Czytałem, że Leonetti napisał, że Elkann ma plan i ja cały czas wierzę w to, że jakiś ma bo w 2006 roku też wszyscy siedzieli cicho, schowali głowę w piasek i pozwolili się chłostać. Elkann jakiś czas zapowiedział, że będzie bronił klubu wszelkimi dostępnymi środkami ale ilość hejtu wylewanego na Juve jest przerażająca.
Natomiast ja każdego kolejnego dnia jestem coraz bardziej <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na to wszystko bo mam wrażenie, że różne kwiatki jakie wychodzą zza kulis są celowe aby jeszcze bardziej wszystkim Juventinim zrobić na przekór - coś na zasadzie "my robimy to samo ale wy będziecie ponosić karę."
Czasami może i przez to wypisuje się głupoty więc zluzuj Marat - każdy z nas traktuje Juve inaczej, dla mnie to nie jest jedynie dodatek.


Obrazek
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 lutego 2023, 19:28

Marat87 pisze:
05 lutego 2023, 17:42
Jaki niby byłby to prestiż dla Juventusu, obijać tamtejszych ogórków i wygrywać ligę w cuglach? Bo zakładam, że mimo niższych przychodów, budżet Starej Damy nadal przewyższałby znacznie wszystkich rywali. Od czasu do czasu jakaś wtopa z Basel czy Young Boys i przegranie mistrzostwa ( jak PSG z Lille ). O triumfie w lidze mistrzów można by zapomnieć.
Zresztą coś czuję, że UEFA by tak łatwo na to nie pozwoliła i robiłaby wszystko żeby utrudniać transfer między ligami.
Weźcie się niektórzy zastanówcie zanim zamieścicie posta...
Ło panie! To Juventus wcale nie musi ligi zmieniać i tak jest największym frajerem... Ligi Mistrzów. :allegri:
Zastanów się zanim zamieścisz posta...


:allegri: na śmietnik
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 05 lutego 2023, 19:31

Ty się od kilku lat nie zastanawiasz, a mimo to wypisujesz swoje hejterskie dyrdymały. Także spójrz najpierw na siebie, a potem pouczaj innych.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 05 lutego 2023, 19:50

Zobaczymy co z tego wyjdzie jak będą chcieli to nawet i do SerieC mogą Juventus spuścić, konsekwencje dla włoskiej piłki będą opłakane, bo wtedy będzie trzeba ciągnąć kolejne kluby, a te kolejne mogą wystawiać kolejne i już nie będzie zmiłuj. Nawet te "krystalicznie" czyste kluby mogą się wtedy zdziwić jak domino może lecieć. Albo pójdą naciski by sprawie łeb ukręcić a karę dać taką by była, ale za bardzo nie ważyła. Chyba zbyt dużo politycy powiedzieli by się skończyło tylko na dużej karze dla Juve i zasadniczo jak akra tylko dla Juve to relatywnie niewielka.


artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 05 lutego 2023, 21:07

Kiedy mniej więcej można oczekiwać na decyzję CONI?


fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 05 lutego 2023, 21:10

artur_89 pisze:
05 lutego 2023, 21:07
Kiedy mniej więcej można oczekiwać na decyzję CONI?
chyba w kwietniu


artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 05 lutego 2023, 21:14

Jesus maryja serio... przecież to bez sensu nawet nie wiemy o co gramy tak na prawdę...


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 05 lutego 2023, 21:52

artur_89 pisze:
05 lutego 2023, 21:14
Jesus maryja serio... przecież to bez sensu nawet nie wiemy o co gramy tak na prawdę...
My może nie. Ale oni już tak:

Obrazek


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 05 lutego 2023, 22:50

JLo pisze:
02 lutego 2023, 23:02
[Abstrahując jednak od podstaw prawnych to, że zapadło uniewinnienie w postępowaniu karnym w żaden sposób nie przesądza o braku odpowiedzialności dyscyplinarnej klubu i jego działaczy.
Właśnie na tym polega cały paradoks tego postępowania. Nawet nagminne wykorzystywanie plusvalenzy nie jest żadnym wykroczeniem księgowym, tym bardziej oszustwem finansowym, co chce wmówić opinii publicznej FIGC. Takim samym mechanizmem poprawy wyniku finansowego klubu jest przedłużanie kontaktów z piłkarzami (by obniżyć roczny koszt amortyzacji) lub zawieranie długich kontraktów by rozłożyć amortyzację na dłuższy okres (jak to zrobiła Chelsea).

Też można byłoby uznać, że działania Chelsea służą tylko obejściu przepisów FFP, bo nie ma żadnego uzasadnienia dla tak długich kontraktów, ale są to działania zgodne z prawem. I co? teraz FIGC będzie oceniał, że zawarcie tak długiej umowy z młodym zawodnikiem jest ok, ale jakby zawodnik miał 30 lat i ktoś przedłużyłby z nim kontakt o 5 lat to już jest przestępstwo? :D

Juventus został skazany za oszustwo finansowe mimo, że takiego nie popełnił... ale liczy się opinia jakiś tępogłowych.

Linia obrony klubu polega na przedstawieniu ekspertyz prawno-finansowych, które potwierdzą, że klub działał zgodnie z prawem i przepisami rachunkowymi. To, że ludzie w FIGC są tępi i niedoedukowani pod względem księgowym nie może być podstawą do ukarania klubu (chociaż w tym włoskim bagnie wszystko jest możliwe).

Gdzieś wyczytałem, że na wiosnę odbywają się wybory w FIGC i chyba niektórzy uderzając w Juventus chcą zdobyć przychylność innych.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 06 lutego 2023, 16:24

Teraz City na świeczniku i zobaczymy jak potraktuje ich wykroczenie PL, a tym bardziej ile znaczy pieniądz.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 06 lutego 2023, 16:36

Adrian27th pisze:
06 lutego 2023, 16:24
Teraz City na świeczniku i zobaczymy jak potraktuje ich wykroczenie PL, a tym bardziej ile znaczy pieniądz.
City ma chyba jednak poważniejsze przewinienia niż Juve , tak mi się zdaje


fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 06 lutego 2023, 16:37

tom_gru pisze:
05 lutego 2023, 22:50
JLo pisze:
02 lutego 2023, 23:02
[Abstrahując jednak od podstaw prawnych to, że zapadło uniewinnienie w postępowaniu karnym w żaden sposób nie przesądza o braku odpowiedzialności dyscyplinarnej klubu i jego działaczy.
Właśnie na tym polega cały paradoks tego postępowania. Nawet nagminne wykorzystywanie plusvalenzy nie jest żadnym wykroczeniem księgowym, tym bardziej oszustwem finansowym, co chce wmówić opinii publicznej FIGC. Takim samym mechanizmem poprawy wyniku finansowego klubu jest przedłużanie kontaktów z piłkarzami (by obniżyć roczny koszt amortyzacji) lub zawieranie długich kontraktów by rozłożyć amortyzację na dłuższy okres (jak to zrobiła Chelsea).

Też można byłoby uznać, że działania Chelsea służą tylko obejściu przepisów FFP, bo nie ma żadnego uzasadnienia dla tak długich kontraktów, ale są to działania zgodne z prawem. I co? teraz FIGC będzie oceniał, że zawarcie tak długiej umowy z młodym zawodnikiem jest ok, ale jakby zawodnik miał 30 lat i ktoś przedłużyłby z nim kontakt o 5 lat to już jest przestępstwo? :D

Juventus został skazany za oszustwo finansowe mimo, że takiego nie popełnił... ale liczy się opinia jakiś tępogłowych.

Linia obrony klubu polega na przedstawieniu ekspertyz prawno-finansowych, które potwierdzą, że klub działał zgodnie z prawem i przepisami rachunkowymi. To, że ludzie w FIGC są tępi i niedoedukowani pod względem księgowym nie może być podstawą do ukarania klubu (chociaż w tym włoskim bagnie wszystko jest możliwe).

Gdzieś wyczytałem, że na wiosnę odbywają się wybory w FIGC i chyba niektórzy uderzając w Juventus chcą zdobyć przychylność innych.

jeśli to prawda z Wyborami , to może wreszcie damy jakiegoś kandydata który popiera Juve


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2023, 22:26

Moggi: Moim zdaniem Juve powinno walczyć z systemem, który jest przeciwko nim, a fakty to pokazują. Wykluczyłbym fakt przejścia Juve do Serie B. Moim zdaniem Juventus nie może przejść do B, nawet jeśli wielu chciałoby wysłać Juve do B, tak jak robiono to w przeszłości.

Moggi: „Mówią mi, że przechwycono ponad 14 000 połączeń telefonicznych. To dużo. Ale dzisiaj nie byłbym zaskoczony, ponieważ wygląda na to, że nie patrzą na koszty i będą naciskać, dopóki coś znajdą


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2023, 23:13

No to walczmy, ruchają na s w biały dzień...


Obrazek
ODPOWIEDZ