Sprawa Plusvalenzy i inne..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 18:47

Powtórzę swój niepopularny komentarz z... komentarzy do newsów: w dowodach są faktury, na których goście z Juve wprowadzali poprawki… odręczne. Długopisem. Ja p#, toć w Polsce chyba każde dziecko wie, że od tego są faktury korygujące i tylko nabywca może coś poprawić piórem, głównie detal w rodzaju daty czy błędu w nazwisku.

Nie wierzę, co innego niemożliwa wycena transferów, nawet księgowanie nieistniejących sum, ale co innego lewizny, których nie zrobiłby uczeń I klasy księgowości.

Taka firma, a zatrudniała (zatrudnia?) kretynów i partaczy… trudno, płaci się za to. Chociaż szkoda, że nie ma uzasadnienia dla tych uniewinniających wyroków, ale to pewnie jak z łapaniem na prędkość w terenie zabudowanym.

A nie, jest, znalazłem:

As for the other acquitted companies, it is said that “the suspicion that may possibly be inferred with regard to the aforementioned companies is not sufficient to determine a conviction”. Again: “Coming now to the merits of the rescission judgment, it seems inevitable to keep the positions concerning Juventus separate from the other teams. The reason for the necessary merit distinction rests, and it is an all too obvious consideration, in the circumstance that Juventus and its directors and executives have been the object of widespread and repeated demonstrative evidence produced by the federal prosecutor. Evidence that connotes a canon of systematic and non-isolated behavior”.


Czyli pięknie, recydywa, prawie że zorganizowana grupa przestępcza, na którą jest masę dowodów, a u innych tylko podejrzenia, niemożliwe do zweryfikowania, więc do wydania skazującego.

I ci goście chcieli należeć do “super”ligi z Perezem i jego toną Pucharów Europy, i Barcą, która nawet przy hiszpańskim FFP potrafi bankructwo zamienić w “dźwignię” XD


Jedyne co może Juventus uratować to albo bombardowanie aliantów, które zniszczy akta sprawy, albo rzeczywiście te jakieś niedociągnięcia prokuratury


Obrazek
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 18:51

Michnik pisze:
30 stycznia 2023, 16:12
Sprawie uważnie przygląda się również UEFA. Jeśli okaże się, że i wobec niej Juventus przedstawiał nieprawdziwe raporty dotyczące zarobków piłkarzy, klubowi grozi wykluczenie z europejskich pucharów. I to na lata. Mówi się, że nawet do 2027 roku.

Niewykluczone, że najpierw Juventus czeka jednak kolejne upokorzenie na krajowej arenie. Jak podał dziennikarz Paolo Ziliani, "Starej Damie" może grozić utrata wywalczonego w sezonie 2019/2020 mistrzostwa Włoch, a nawet tych wcześniejszych. Trzeba przypomnieć, że Juventus od 2011 do 2020 roku dominował w Serie A i zdobył aż dziewięć tytułów z rzędu.

"Istnieje nie tylko niebezpieczeństwo kolejnych procesów, cofnięcia tytułu 2019-20, ale także anulowania tych zdobytych wcześniej, co byłoby słuszne i co popieram od jakiegoś czasu" - przekazał Ziliani. Taka kara ma być efektem udowodnionego, umyślnego działania wbrew przepisom sportowym i finansowym.
Co ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> czytam :hope:


:allegri: na śmietnik
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 19:26

Mam złe przeczucie że te -15 będzie utrzymane, a kolejne minusowe zostaną doliczone za wynagrodzenia w czasie pandemii. Właśnie w ten sposób wylądujemy w serie b.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 19:43

Oficjalna nota Juventusu :

Juventus Football Club i jego zespół prawny uważnie przeczytali i dogłębnie przeanalizują opublikowane niedawno uzasadnienia decyzji Zjednoczonych Sekcji Federalnego Sądu Apelacyjnego.

Jest to dokument przewidywalny merytorycznie w świetle ciężkiej decyzji, ale dotknięty oczywistą nielogicznością, brakiem motywacji i bezzasadnością prawną, któremu Spółka i osoby fizyczne będą się sprzeciwiać odwołaniem do Komisji Gwarancyjnej pod adresem CONI w ustalonych terminach.

Ważność argumentów Juventusu zostanie stanowczo potwierdzona, aczkolwiek z szacunkiem należnym instytucjom, które je wydały;/b]


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 19:54

Wujek to se wklej :

Mimo działań Luciano Moggiego oraz innych skazanych w procesie Calciopoli nie istnieją dowody na to, że wynik końcowy sezonu 2004/2005 został wypaczony - orzekł Trybunał w Neapolu z sędzią Teresą Casorią na czele. Wyrok w powyższej sprawie - dotyczącej również ściśle wyników sportowych z pamiętnych lat - zawarty jest na 558 stronach. Na stronach 84 i 85 tej dokumentacji Teresa Casoria podkreśla, iż z przesłuchania wszystkich świadków wynika, iż nie istnieją dowody na to, że wypaczony został wynik końcowy sezonu sportowego 2004/2005. Kwestia zachowania Moggiego i innych to odrębna sprawa, za co zostali oni ukarani, w opinii Trybunału nie wpłynęło to na rezultaty osiągane w rzeczywistości na boisku.

W uzasadnieniu wyroku stwierdzono, że Moggi i pozostali są winni zachowań takich jak wykonywanie telefonów, zasiadanie do wspólnych kolacji oraz utrzymywanie relacji mających na celu zacieśnienie stosunków z osobami mającymi potencjalny wpływ na wynik meczów, takimi jak sędziowie i ich desygnujący. Nie jest to jednak równoznaczne z ustawianiem meczów - bo do tego zdaniem sądu nie doszło. Sąd orzekł również, że desygnowanie sędziów na mecze Serie A odbywało się w sposób zupełnie prawidłowy.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 20:26

Daj spokój, interowcy to stan umysłu, nie do ogarnięcia dla kogoś innego.

MRN@
Mam nadzieję, że faktycznie będzie jak piszesz, bo inaczej to lipa jak z calcioppoli.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 20:48

Napisałem wniosek na gorąco po wypowiedziach prawników, dziennikarzy etc. Póki co głosy twierdzące, że uzasadnienie nie pozostanwia złudzeń to Ingroia (prawnik, kibic merdolandu), zilliani (odpad pospolity, napoli), calvo (napoli) oraz prof. salvatore sicu (napoli).

A co rzekomych zmian długopisem to zostały zmieniane dane zawodnika a nie cena.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 23:06

Komentarze włoskich "profesorów, prawników i ekspertów prawa sportowego" są sprzeczne.
Jedni mówią, że uzasadnienie jest bardzo dobre i trudno je będzie ugryźć inni, że wręcz przeciwnie.
To że odwołamy się do CONI było jasne bo to nic nie kosztuje ale wyrok bedzie rozstrzygany tylko pod względem formalnym a nie merytorycznym, także jeśli ktoś nie zrobił grubego faila z procedurami to nic nie ugramy i to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.
Nie ma się co spodziewać dalszych ruchów bo wyjscie poza sportowy wymiar sprawiedliwości to pojscie na otwartą wojnę z FIGC i te -15 pewnie nie będzie tego warte.

Najważniejsze, że to wszystko to tylko rozgrzewka, prawdziwe bomby to będzie proces o wypłaty pod stołem i decyzja UEFA. Tutaj może być dużo grubiej i najważniejsze, czy tutaj klub po zapewne kolejnym nieskutecznym odwołaniu do CONI ruszy dalej. W zasadzie brak takiej decyzji to byłoby jak przyznanie się do winy.


calma calma
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 23:48

Ten, który mówi, że uzasadnienie jest bardzo dobre to Salvatore Sicu, który prywatnie jest kibicem Napoli i tylko tyle. Oczywiście ja niczego się nie spodziewam bo wyrok pewnie już zapadł ale i po naszej stronie jest gruba ryba prawnicza w postaci Bellacosty.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2023, 02:55

Kupowaliśmy w ogóle jakiegoś Ake z Francji? o0 Gość ma 22 lata i gra podobno na poziomie Serie C? To jest to U23? Serio?

Zresztą nieważne... nie wiem co mnie bardziej śmieszy - pisanie tych petycji ze sztampy, czy to że kibic który chce po prostu oglądać dobrych zawodników prowadzonych przez dobrego trenera zostaje specjalistą od faktur, zysków kapitałowych i ch# sądownictwa włoskiego, gdzie pewnie tony rzeczy przewalanych są na kolanie, ale taki klimat.

Kiedyś mieliśmy Zidane'a w składzie, wyjmowaliśmy Pirlo, człowiek się zastanawiał czy w końcu wpadnie ta LM, a teraz? Dowodzenie przez laików, że to jeden wielki spisek i banieczki kto jest za Turynem, a kto jest z Neapolu :facepalm:

Z drugiej strony jak to wygląda kiedy ADP, Nedved czy Buffon zostają w SB, a tu przychodzi covid, milionerzy godzą się na oddanie paru tygodniówek przez martwy sezon, przy czym godzą się tylko PR'owo, bo tak naprawdę to mają dostać pod stołem.

Trochę rzygać się chce, gdzie tu sport? :bad:


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2023, 07:25

Sportu jaki znaliśmy kiedyś już nie będzie i musimy pogodzić się z tym stanem rzeczy. Zawodnicy kochający koszulkę przeminęli z takimi zawodnikami jak ADP, Nedved, Buffon, Maldini, Totti co mnie nie dziwi bo w obecnych czasach przy takich milionach, które się płaci zawodnikom. Taki Skriniar kochał merdaczy, utożsamiał się z nimi a teraz za drobne/za darmo idzie do PSG :laugh:
Merdoland snuł wizje, sprzedadzą go za 150 mln, nie przyjęli latem 60 mln a teraz płaczą nad swoją głupotą a jeszcze niedawno śmiali się z Milanu albo nas.
Mnie tam lotto co będzie, nic mnie nie zdziwi ale dla mnie Juve jest w Serie B bo wszyscy w tym kierunku zmierzają jak w 2006 i nic tego nie powstrzyma, Włochy to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> kraj.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2023, 09:49

Każde inne rozwiązanie tej całej sprawy niż pójście na noże (w przypadku niekorzystnego rozstrzygnięcia w CONI), będzie jednoznacznym sygnałem dla świata, że nie jesteśmy poważnym klubem. Można nas dymać, można wyzyskiwać, oszukiwać, pluć na nas, a my i tak będziemy siedzieli cicho, bo gdzieś ktoś wewnątrz klubu jednak ma coś na sumieniu.

Niby człowiek wie jak działa prawo i że nieraz walka do końca, poza ewentualnym, złudnym poczuciem sprawiedliwości, może tylko nas wyniszczyć. Ale zawsze myślałem, że jest tak tylko w przypadku szaraczków i nic nie znaczących jednostek. Jeśli Juventus po raz kolejny schowa głowę w piasek w obawie przed dalszymi sankcjami, będzie to oznaczało, że jako klub na mapie Włoch (już nawet nie Europy) jesteśmy nikim. A łatki oszustów nie zedrze z nas nawet wygranie kiedyś LM czy 10-ciu kolejnych tytułów w lidze.

Mnie osobiście nie interesują potencjalne sankcje, groźby, ewentualne wykluczenia z pucharów. Dla mnie w tym momencie Juventus walczy o resztki honoru i dobrego imienia. Czyli czegoś co utracono w dużym stopniu w 2006, właśnie poprzez machnięcie ręką.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2023, 10:21



Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2023, 12:50

MRN pisze:
30 stycznia 2023, 23:48
Ten, który mówi, że uzasadnienie jest bardzo dobre to Salvatore Sicu, który prywatnie jest kibicem Napoli i tylko tyle. Oczywiście ja niczego się nie spodziewam bo wyrok pewnie już zapadł ale i po naszej stronie jest gruba ryba prawnicza w postaci Bellacosty.
Coś wiecej o grubej rybie?
Jakie opinie przeważają we Włoszech, mamy jakieś szanse przed CONI?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2023, 13:04

Według byłego prezesa Federalnego Sądu Apelacyjnego CONI powinno uchylić rażąco niesprawiedliwy dla Juve wyrok, za to karze się tylko grzywną, nie punktami karnymi. Prezes Lega Serie A stwierdził, że potrzebne są przepisy, które regulują sprawę zysków kapitałowych co potwierdza, że Juve zostało ukarane bez regulacji prawnych na ten temat. Według innego eksperta prawa sportowego, prywatnie kibica Milanu, wyrok tego rodzaju to kpina.

Maurizio Bellacosa, adwokat kasacyjny, w Kancelarii od 1989 roku, posiada ugruntowane doświadczenie w pomocy sądowej i pozasądowej na rzecz różnego rodzaju stowarzyszeń, organizacji i grup, spółek oraz osób fizycznych w sprawach z zakresu prawa karnego gospodarczego (ze szczególnym uwzględnieniem korporacyjnych, finansowych, bankructwo, przestępstwa bankowe i skarbowe), administracja publiczna, środowisko, praca, międzynarodowa i IT; w związku z przestępstwami przeciwko bezpieczeństwu publicznemu i mieniu publicznemu; o ochronie danych osobowych, przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, zniesławieniu w prasie oraz o odpowiedzialności podmiotów za przestępstwa, na podstawie Dz. 231 z 2001 r.

Profesor nadzwyczajny prawa karnego, prowadzi zajęcia z prawa karnego, prawa karnego środowiskowego, europejskiego prawa karnego i zgodności karnej oraz nowych technologii na Wydziale Prawa Uniwersytetu „LUISS Guido Carli” w Rzymie. Jest także wykładowcą na studiach podyplomowych magisterskich i specjalizacyjnych tej samej uczelni, a także w Scuola Superiore della Magistratura.

Jest autorem dwóch monografii, pięciu haseł encyklopedycznych oraz różnych komentarzy, artykułów i opracowań z zakresu prawa karnego.

Avocado Paniz : po przeczytaniu uzasadnienia jestem przekonany, że racja po stronie Juventusu.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
ODPOWIEDZ