Sprawa Plusvalenzy i inne..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2023, 08:44

jurson09 pisze:
28 stycznia 2023, 00:48
Polecam zapoznać się z tematem o Calciopoli. Walczyliśmy do samego końca o odszkodowanie, zwrot tytułów i odebranie przyznanego Scudetto Interowi. Wyczepraliśmy wszystkie możliwości prawne w tej kwestii więc temat musiał umrzeć. Nie wiem cóż więcej można było zrobić.
Zapewne walczył tak dzielnie jak o trzecią gwiazdkę.


:allegri: na śmietnik
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2023, 11:50

Bobby X pisze:
28 stycznia 2023, 08:44
jurson09 pisze:
28 stycznia 2023, 00:48
Polecam zapoznać się z tematem o Calciopoli. Walczyliśmy do samego końca o odszkodowanie, zwrot tytułów i odebranie przyznanego Scudetto Interowi. Wyczepraliśmy wszystkie możliwości prawne w tej kwestii więc temat musiał umrzeć. Nie wiem cóż więcej można było zrobić.
Zapewne walczył tak dzielnie jak o trzecią gwiazdkę.
Największą sankcją (taką z kategorii bomby atomowej) jaką może zastosować FIGC, UEFA i FIFA jest wykluczenie ze struktur piłkarskich. Pójście na totalne zwarcie byłoby bez sensu. Co z tego, że w wyniku batalii sądowych mielibyśmy 38 scudetto gdybyśmy już tylko grali na osiedlowych boiskach o puchar wójta? Niestety piłka nożna to bagno i jak widać najlepiej mają się Ci, którzy umilają się do władzy.

Rozwiązaniem była Superliga na wzór amerykańskiej NBA, gdzie o wszystkim decydowałyby klubu a nie jakieś związki piłkarskie... ale kibice tego nie chcieli :D gwiazdy NBA też były wykluczane z olimpiad i mistrzostw świata, ale nikt z nich się tym nie przejmował. Liczyła się jakość sportowa, równe prawa dla wszystkich członków (czego nie można powiedzieć o UEFA i FIGC) i wspólny biznes. Ale kibice wolą być zaślepieni arabskimi pieniędzmi i cieszyć sie z prania pieniędzy w futbolu D:


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2023, 11:53

Pluto pisze:
27 stycznia 2023, 12:04
Dzisiaj TuttoSport napisało wprost o tym o czym każdy rozsądnie myślący powinien juz wiedzieć czyli wizji Serie B. Prokurator przedłuża śledztwo o 40 dni na zbieranie dodatkowych haków i wszystko wskazuje, że towarzystwo pójdzie na całość.
Także sprawa nie rozegra się na poziomie CONI czy FIGC, nie będzie walki o zmniejszenie punktów, petycje nic nie dadzą. Będzie wóz albo przewóz zapewne na poziomie europejskiego wymiaru sprawiedliwości.
albo prokurator nie ma twardych dowodów jak w przypadku plusvalenzy :) mam nadzieję, że opublikują wyrok i będzie wiadomo na jakich dowodach się oparto.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2023, 17:49

tom_gru pisze:
28 stycznia 2023, 11:50
Bobby X pisze:
28 stycznia 2023, 08:44
jurson09 pisze:
28 stycznia 2023, 00:48
Polecam zapoznać się z tematem o Calciopoli. Walczyliśmy do samego końca o odszkodowanie, zwrot tytułów i odebranie przyznanego Scudetto Interowi. Wyczepraliśmy wszystkie możliwości prawne w tej kwestii więc temat musiał umrzeć. Nie wiem cóż więcej można było zrobić.
Zapewne walczył tak dzielnie jak o trzecią gwiazdkę.
Największą sankcją (taką z kategorii bomby atomowej) jaką może zastosować FIGC, UEFA i FIFA jest wykluczenie ze struktur piłkarskich. Pójście na totalne zwarcie byłoby bez sensu. Co z tego, że w wyniku batalii sądowych mielibyśmy 38 scudetto gdybyśmy już tylko grali na osiedlowych boiskach o puchar wójta? Niestety piłka nożna to bagno i jak widać najlepiej mają się Ci, którzy umilają się do władzy.

Rozwiązaniem była Superliga na wzór amerykańskiej NBA, gdzie o wszystkim decydowałyby klubu a nie jakieś związki piłkarskie... ale kibice tego nie chcieli :D gwiazdy NBA też były wykluczane z olimpiad i mistrzostw świata, ale nikt z nich się tym nie przejmował. Liczyła się jakość sportowa, równe prawa dla wszystkich członków (czego nie można powiedzieć o UEFA i FIGC) i wspólny biznes. Ale kibice wolą być zaślepieni arabskimi pieniędzmi i cieszyć sie z prania pieniędzy w futbolu D:
Dobrze, że Agnelli, Perez i spółka świetnie przygotowali się do ewentualnych sankcji ze strony UEFA na wypadek gdyby powstała Superliga, bo któż mógłby przewidzieć, że zechcą wykluczyć kluby z LM. Przecież ta Superliga to była pełna amatorka ze strony klubów założycieli, bo jeśli realnie myśleli o stworzeniu przeciwwagi dla Champions League, to należało organizacyjnie wszystko perfekcyjnie przygotować i iść w to na całego. Ja nie neguję pomysłu Superligi, bo o ile angielskie kluby mogły mieć gdzieś takie rozgrywki (bo w gruncie rzeczy ich liga przekształca się w Superligą), to dla Juve, Milanu, Interu, Realu, Barcy, Atletico i najprawdopodobniej Bayernu czy BVB to była jedyna szansa, by rywalizować finansowo z City, United, Liverpoolem itd., bo w niedalekiej przyszłości jakieś Leeds czy inne Bournemouth zaczną z nimi wygrywać rywalizację o dobrych piłkarzy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2023, 21:07

Wywiad z prawnikiem zajmującym się prawem sportowym: „Zdziwiony, że wznowili proces: bardzo mało precedensów. Reforma systemu piłkarskiego jest nieunikniona”

Adwokat Cesare Di Cintio, jako ekspert prawa sportowego, jaki masz pomysł na decyzję podjętą przez Federalny Sąd Apelacyjny, którego prezes, Torsello, jest tym samym, który w maju 2022 roku uniewinnił, a w styczniu 2023 roku skazał na równy wyższy wyrok niż żądany przez prokuratora Chiné?
„To była decyzja, która wywołała wiele dyskusji ze względu na wysokość nałożonej kary. Muszę przyznać, że werdykt zrobił na mnie duże wrażenie. W szczególności cofnięcie, bo precedensów było niewiele, a orzecznictwo było temu przeciwne. O zaostrzeniu kary, choć nie zdarza się to często, w przedmiotowej sprawie skład orzekający musiał rozstrzygnąć przy znacznie pełniejszej panoramie dowodowej i dlatego nie można było tego wykluczyć jako hipotezy”.

Wydaje się, że Sąd rozstrzygnął na podstawie art. 4 kodeksu sprawiedliwości sportowej, sankcjonujący zachowanie menedżerów Juventusu sprzeczne z zasadą lojalności.
"Sztuka. 4 ust. 1 Kodeksu Sprawiedliwości Sportowej FIGC jest przepisem zamykającym system dyscyplinarny, który może obejmować zachowanie sprzeczne z zasadami „Lojalność, poprawność i uczciwość”, które wydaje się (przy braku przyczyn możemy tylko spekulować) mieć zostały zastosowane w związku z artykułem 31 ustęp 1 CGS FIGC. Oznacza to, że sankcja wobec Juventusu była możliwa, ponieważ poparto i przyjęto tezę o nieprzestrzeganiu przepisów federalnych przez klub Juventusu. Przejawiające się, zdaniem Sądu, poprzez wypaczone i metodyczne stosowanie instrumentu zysków kapitałowych.

Ale czy przechwytywanie nie powinno być sposobem poszukiwania bezpośrednich dowodów, a nie samym dowodem?
„Różnicę z proceduralnego punktu widzenia stanowiły nowe dowody, a nie nowe fakty, które są zasadniczo takie same jak w maju. Środki dochodzenia, a co za tym idzie także przechwyty, wykazały „system zysków kapitałowych” dla Prokuratury Federalnej, co dowodzi oszustwa w postępowaniu Juventusu i prowadzi do takiego werdyktu. Z tego powodu decydująca była łączna lektura artykułu 4 CGS FIGC z artykułem 31 CGS FIGC”.

Prokurator Chiné potrzebował jeszcze 40 dni na zbadanie manewrów płacowych: jeśli zasada oskarżenia i skazania pozostaje taka sama jak w przypadku zysków kapitałowych, tj. a także wygrywać na boisku, żeby być w strefie europejskiej, bo znowu klubowi zostałyby odebrane punkty bez możliwości ich odzyskania, bo teraz byłby to kwiecień-maj…
«To się okaże, bo to jest nie takie oczywiste, że Juve za manewr płacowy dostanie kolejne punkty karne. Musimy też zrozumieć, kiedy nadejdzie wyrok, ponieważ nie jest oczywiste, że czasy są tak krótkie”.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2023, 10:14

A czy to ważne? Chcą znów <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Juve, więc <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 09:56

fazzi pisze:
29 stycznia 2023, 10:14
A czy to ważne? Chcą znów <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Juve, więc <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
Tak jest.
Każdy kto prowadzi jakikolwiek bardziej zaawansowany biznes wie, że da się znaleźć na niego X paragrafów (ale się nie znajduje, bo przy każdym urzędnika US nie postawią), a co dopiero przy tak wielkich organizacjach jak topowe, wielomilionowe kluby piłkarskie.

Ktoś tu (Bobby chyba) bardzo mądrze napisał, że piłka nożna powinna pójść lvl wyżej w stronę czegoś w rodzaju NBA (Superliga), bo potężne struktury korporacyjne typu FIFA/UEFA oraz powiązane parapaństwowo lokalne związki zawsze będą pełne leśnych dziadków, układów i interesów a tego w NBA na przykład nie ma (robi się tam biznes na równych zasadach). Na dodatek NBA jest mądrze prowadzone pod względem np. reklam, gdzie dopiero 1-3 sezony temu pojawiły się drobniutkie reklamy na ramiączkach koszulek, ale boiska i okolice są ciągle czyste, bardzo dobrze się to ogląda (dużo lepiej od opstrzonej reklamami europejskiej koszykówki, która czysto koszykarsko słabsza nie jest).
Kilka stron temu popełniłem wpis o tym, żeby Juventus najlepiej gdzieś przenieść, ale to może po prostu nie mieć sensu (od UEFA itd się w ten sposób nie ucieknie). Potrzebna jest reforma, nowa równa polityka i stworzenie organizacji zewnętrznej. Inaczej - przez to co się dzieje coraz więcej (też) kibiców będzie to olewać, bo wszyscy widzimy że we Włoszech pół ligi robi plusavenzy a tylko J dostaje w d. W Europie 3/4 trzyma się finansowego fair play, ale niektóre żyjątka są równiejsze (vide PSG czy MC). W skali globalnej wszyscy niedawno zerkaliśmy na mundial w Katarze, który nie powinien się tam w ogóle odbyć.

Piłka nożna w ogóle jest w kryzysie (pewnym) i ta ucieczka FIFA/UEFA w szerszy Mundial czy szerszą LM nie pomaga. Ja nawet widzę wokół siebie (jako 30o latek) jak coraz mniej ludzi interesuje się na bieżąco piłką nożną, gdzie kiedy mój ojciec miał 30 lat to był fanatykiem wraz z kolegami...


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 11:28

Będzie dziś to uzasadnienie wyroku?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 12:32

Dziś mija termin więc musi być.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
matjasDL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2019
Posty: 19
Rejestracja: 27 grudnia 2019

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 13:05

nie musi to sa wlochy to jest serie a. chca nas uwalic i moga zrobic co chca. nikt ich nie bedzie scigal za nie dotrzymanie terminow


La forza Juve facci un gol! :ball: :shirt:
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 13:34

Ok, racja...ja też tutaj przyznam rację BobbyX nawiązując do obrony. Jak słusznie zauważył tom_gru, odwołanie do TAR skutkowałoby wykluczeniem ze struktur piłkarskich ale mnie to już <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> bo w Italii Juve nie dadzą spokojnie grać i co chwilę będą szukać haka i obrzucać nas gównem. Oczekuję, że jeżeli CONI nie pokaże jaj i nie uchyli wyroku to odwołamy się do TAR nawet kosztem wykluczenia a przy okazji powalczymy o zaległe odszkodowanie. Bo trzeba w końcu figc włożyć kij w szprychy, inaczej co rusz będą rzucać oskarżeniem a później szukać dowodu i artykułu. Podsłuchy też nie są dowodem. To nie są warunki do grania a mnie już nie ruszy ani degradacja, ani wykluczenie ale sprawiedliwość musi być w końcu. Minionego weekendu poza Juve obejrzałem tylko Zagłębie Lubin, po raz pierwszy od lat nie widziałem żadnego meczu Serie A i to już sięnie zmieni.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 14:29

Mamy to - 35 stron. Zapraszam do lektury i tłumaczenia.

https://www.figc.it/media/188921/sez-un ... o-2023.pdf


Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 15:25

Pan Aurelio De Laurentiis, prezes rady nadzorczej spółki SSC Napoli od 25 października 2019, został ukarany za naruszenie obowiązku przestrzegania przepisów federalnych oraz zobowiązań do lojalności, uczciwości i uczciwości określonych w art. 4, par. 1 i art. 31 par. 1 Kodeksu Sprawiedliwości Sportowej, również w odniesieniu do art. 19 Statutu Federalnego, za:
a) podpisanie następujących zmian w tesseramento i odpowiednich umów przeniesienia: w dniu 28 lipca 2020 przeniesienie Orestis Karnezis w cenie 128.205,13 euro; w dniu 28 lipca 2020 przeniesienie Luigi Liguori w cenie 4.071.246,82 euro; w dniu 28 lipca 2020 przeniesienie Claudio Manzi w cenie 4.021.761,59 euro; w dniu 28 lipca 2020 przeniesienie Ciro Palmieri w cenie 7.026.348,81 euro; w dniu 28 lipca 2020 przeniesienie Victora Jamesa Osimhena w cenie 71.246.819,34 euro, wskazując we wszystkich wyższą cenę niż rzeczywistą, w celu dokonania nielegalnych czynów opisanych w punkcie b) i przypisanych członkom rady nadzorczej; b) współudział w opracowaniu, podpisaniu i zatwierdzeniu, wspólnie z innymi członkami rady nadzorczej, sytuacji semestralnej z dnia 31 grudnia 2020 oraz sytuacji kwartalnej z dnia 31 marca 2021 spółki, w której zarejestrowano fałszywe zyski w łącznej kwocie 19.330.000 euro i niematerialne aktywa o wartości wyższej niż maksymalna wartość dozwolona przez przepisy regulujące bilans spółek kapitałowych o łącznej wartości 21.250.000 euro, co było celowe w celu ukazania wyników ekonomicznych wyższych niż rzeczywiste
A, jeżeli dobrze znalazłem nie ukarani gdyż -
W uzasadnieniu wykluczenia spółek SSC Napoli i AC Chievo Verona Srl oraz ich dyrektorów z powództwa z powodu braku bezpośrednich transakcji z FC Juventus S.p.A.
Robili tak samo, ale że nie robili tego z Juventusem to nie zostali ukarani xD


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 16:12

No i elegancko, uzasadnione :prochno: . Co za farsa, śmiechu warte


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2023, 16:37

Co za <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> mać.

Ale tak na gorąco - oprócz gówien z Neapolu czy Mediolanu, są głosy dezaprobaty oraz krytyki e stosunku do uzasadnienia i beka ponieważ Juve naruszyło zasady, które...nie są uregulowane więc sąd apelacyjny sam sobie stworzył prawo i zrobił gałę prokuratorowi, który nie przedstawił niczego o czym byśmy nie wiedzieli. Według głosów, utrzymanie tego wyroku przez CONI będzie szaleństwem i dobrze, że na ten organ wywierana jest presja bo wyrok ewidentnie wydany został pod publiczkę i teraz mamy przez to kretyńskie uzasadnienie. Według prawników, którzy są ostrożni w tym co mówią wyrok wprowadził w zakłopotanie środowisko bezstronnych prawników oraz sam CONI.

Robią to co pis czyli tworzą prawo pod siebie...


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
ODPOWIEDZ