Sprawa Plusvalenzy i inne..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 09:48

Materiał dowodowy przedstawiony przez prokuratora i uznany przez sąd był odpowiednio "wyselekcjonowany". Odrzucono m. in. bardzo istotną dla sprawy rozmowę Cherubiniego z Bertolą. To daje poważną podstawę przy odwołaniu do CONI i podwaliny pod ewentualną drugą rundę w sądzie.

Są inne przesłanki potwierdzające stronniczość prokuratora. Pani adwokat Tortorella broniąca Pescary powiedziała jasno, że Chine w wystąpieniu odnosił się tylko do Juve pomijając zarzuty stawiane innym klubom.

Minister Abodi również wyraził swoje wątpliwości co do ukarania wyłącznie Juve i oczekuje szczegółowych wyjaśnień takiej, a nie innej decyzji.

Ten proces to farsa i widząc nastawienie naszego zarządu do walki w obronie klubu, nie ma zgody na powtórkę z 2006.


Juve per sempre sara...!!!!
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 13:16

Pluto pisze:
23 stycznia 2023, 22:20
Panowie chyba was coś ominęło.
Za pierwszym razem śledczy nie mieli niczego poza podejrzeniami i wycenami z Transfermarkt i zostali wyśmiani. Ale potem dostali 14000 stron materiałów dowodowych, które przez lata zbierała kontrola giełdowa a tam kwiatki takie jak podsłuchy naszych dyrektorów, którzy mówią rzeczy w stylu "odwalamy takie przekręty, że nie mogę po nocach spać" albo "jak nas złapią to będzie calciopoli 2". Jak ktoś wyżej napisał, Gang Olsena.
Ok, ale to wciąż trzeba jakoś nazwać, zakwalifikować pod konkretny przepis. To, że jeden z drugim w prywatnej rozmowie nazwali coś "przekrętem", "numerem" czy jakkolwiek inaczej, nie wystarczy. Nawet jeżeli z podsłuchów wynika wprost, że kluby dogadywały się na transfery tylko po to, żeby spełnić jakieś wymogi, to co? Chyba nigdy dla nikogo nie było tajemnicą, że Roma sprzedała nam Pjanicia czy wymieniła Pellegriniego na Spinazzolę tylko po to, żeby dopiąć budżet na potrzeby ffp. Tylko nikomu nie przyszło do głowy, że może to zostać uznane za nielegalne. Na klubach ciążyły pewne obowiązki, więc musiały się do nich jakoś dostosować.
Fakt, że nasi włodarze dali się złapać na podsłuchy, rzeczywiście laurki im nie wystawia, ale to osobne zagadnienie.
Parę tweetów od włoskich dziennikarzy na ten temat widziałem i się z tym zgadzam - ukaranie jednego klubu za coś takiego tworzy niebezpieczny precedens, bo jeśli wymiar sprawiedliwości ma tu zadziałać rzetelnie, to mało kto się uchowa przed jakąkolwiek karą, tak jak tu opisywał @Adi.
jurson09 pisze:
24 stycznia 2023, 09:48
Materiał dowodowy przedstawiony przez prokuratora i uznany przez sąd był odpowiednio "wyselekcjonowany". Odrzucono m. in. bardzo istotną dla sprawy rozmowę Cherubiniego z Bertolą. To daje poważną podstawę przy odwołaniu do CONI i podwaliny pod ewentualną drugą rundę w sądzie.

Są inne przesłanki potwierdzające stronniczość prokuratora. Pani adwokat Tortorella broniąca Pescary powiedziała jasno, że Chine w wystąpieniu odnosił się tylko do Juve pomijając zarzuty stawiane innym klubom.
Ciekaw jestem tych materiałów pominiętych, ale z dużej chmury może być mały deszcz. Ciekawsze zagadnienie mignęło mi dzisiaj na twitterze, podobno wniosek prokuratora został złożony po upływie jakiegoś 30-dniowego terminu, więc może tu się pojawia jakaś proceduralna furtka.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 14:16

Ten materiał pominięty to nie chodzi o to, że prokurator przedstawił sądowi urywek rozmowy wyrwany z kontekstu?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 15:41

Maly pisze:
24 stycznia 2023, 14:16
Ten materiał pominięty to nie chodzi o to, że prokurator przedstawił sądowi urywek rozmowy wyrwany z kontekstu?
ANSA podała jedną rozmowę w której Cherubini porusza temat tego, że według niego intencją Consob jest odnalezienie dowodów na przewartościowanie kwot transferowych. Na co Bertola odpowiada (tłumaczenie zaczerpnięte z twittera JP) "Nie, nie ma złośliwych zamiarów. Nie chcemy zawyżać zysków. Jeśli tego szukają, nic nie znajdą, nic nie znajdą”.

I chodzi tu według ANSA o pominięcie całych rozmów, które były na korzyść Juve.
B@rt pisze:
24 stycznia 2023, 13:16
Ciekaw jestem tych materiałów pominiętych, ale z dużej chmury może być mały deszcz. Ciekawsze zagadnienie mignęło mi dzisiaj na twitterze, podobno wniosek prokuratora został złożony po upływie jakiegoś 30-dniowego terminu, więc może tu się pojawia jakaś proceduralna furtka.
Z tym przekroczeniem to info z LGDS, podaje tłita po polsku od konkurencji bo tak na szybko udało mi się to znaleźć.



CONI nie będzie rozpatrywać sprawy pod kątem merytorycznym, a oceni jedynie poprawność pod kątem proceduralnym. Dlatego nasi prawnicy zbierają takie proceduralne "babole". Jeśli CONI uzna je za wystarczająco rażące to cofnie sprawę do ponownego rozpatrzenia.


Juve per sempre sara...!!!!
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 15:48

Włoski dziennikarz finansowy Marco Bellinazzo wyjaśnia, dlaczego relegacja do Serie B Juventusowi nie grozi:
Marco Bellinazzo pisze: To jedna z opcji, ale aby się do niej doszło trzeba udowodnić fałszywą księgowość oraz fakt, że Juventus nie spełniał wymagań finansowych, o których mówili. Jest to bardzo trudne do udowodnienia, ponieważ w ciągu ostatnich trzech lat mieli oni również zastrzyk gotówki w wysokości €700 mln., więc wykluczyłbym tego rodzaju sankcje.
Z niecierpliwością czekam na dochodzenie w sprawie wszystkich włoskich klubów, które z chęcią doiły nas ile mogły, a teraz się cieszą z tej afery.



Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 15:51

Jeżeli wniosek został złożony po upływie terminu, to tu nie ma co cofać, można jedynie uchylić i umorzyć, bo byłoby to uchybienie, którego nie da się w żaden sposób naprawić.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 17:13

Prokurator przedstawł fakty które były dla niego wygodne, te które były na naszą korzyść pominął więc liczę na naszych prawników.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2023, 18:01 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 17:24

Czyli piękne kopiuj/wklej z 2006. Też miało nie być kar, miała być kara delikatna. Wygrane mistrzostwa świata miały złagodzić wymiar sprawiedliwości itepe itede.
Mnie już nic nie zdziwi jakie bagno zrobili z Juve. Okropne.

Nie wiem czy Moratti jeszcze żyje, ale jeśli tak to chyba cały w ekskrementach z radości.


:allegri: na śmietnik
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 18:00

Kolejny, który bierze nas w obronę to Fassone, który pracował w Juve, interze oraz Milanie. Powiedział, że manewry z plusvalenzą to nieodłączny element futbolu i nie rozumie, że podobnie jak to miało miejsce w 2006 roku tylko Juve jest karane.

Liczę na to, że CONI nie będzie miało wyjścia i uchyli wyrok bo w odróżnieniu od 2006 wiele osób które co dzień nas nie wspiera jest po naszej stronie. Prawnicy zaś udowodnią, że prokurator skleił tylko to co jest dla niego wygodne więc musimy być dobrej myśli. Tym razem smród niesprawiedliwości oraz dyskryminacji przekroczył wszelkie granice.

Jak ktoś ma ochotę to niech pisze protest, wzorem kibiców włoskich: figc.procura@figc.it
Może to niewiele ale ja wzorem włoskich kolegów po szalu wspieram ich inicjatywy.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 20:12

@MRN
Jak bronią nas ludzie związani z innymi klubami, to sprawa jest jasna - boją się, że po ukaraniu Juve przyjdzie też pora na pozostałych (pewnie nie w takim samym wymiarze kary, ale jednak...). Odnośnie tego protestu do figc, to mógłby ktoś z naszych kolegów znających język włoski napisać jakiś tekst do wklejenia do maila.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 20:40

MRN pisze:
24 stycznia 2023, 17:13
Prokurator przedstawł fakty które były dla niego wygodne, te które były na naszą korzyść pominął więc liczę na naszych prawników.
Z tym liczeniem na naszych prawników to ja jestem ostrożny. No bo gdzie byli w trakcie procesu, że nie wykazali tego? A teraz niby już będą rozpatrywane tylko kwestie proceduralne, więc nie wiadomo czy to będzie miało znaczenie.

Ogólnie to mam deja vu z 2006. Też się człowiek tak chwytał wszystkiego, widział i czytał cała masę informacji pokazujących, jak bzdurny i nieuczciwy był to proces. Czytał o tych liniach obrony Juve na przyszłość itp. I co z tego? Chcieli nas <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Nic nie pomogło.
Mam tylko nadzieję, że tym razem nie drgnie nikomu w klubie nawet powieka i tym razem pójdą ze sprawą do sądów cywilnych. Bez względu na groźby wykluczenia federacji z rozgrywek itp. <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ich wszystkich.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
ipswich

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2013
Posty: 82
Rejestracja: 11 lutego 2013

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 20:41

dimebag11 pisze:
24 stycznia 2023, 20:12
Odnośnie tego protestu do figc, to mógłby ktoś z naszych kolegów znających język włoski napisać jakiś tekst do wklejenia do maila.
mozna tak:

Kod: Zaznacz cały

A chi di dovere,

A nome mio, di tutta la comunità di Juvepoland.com e di tutti i sostenitori della Vecchia Signora, mi unisco alla petizione e vi chiedo gentilmente di fermare le azioni che colpiscono il buon nome della Juventus FC. Mi rivolgo a tutti voi:

Figli di puttana, smettetela di perseguitare la mia Juventus!

Cordiali saluti,
Ipswich
;)


Obrazek

***** ***
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 20:46

Sprawa wygląda tak, że nie bardzo mieli możliwości gdyż na ogół tylko prokurator mówił o Juventusie a to, że pominie istotne fakty wyszło dopiero na rozprawie i nie mieliśmy się jak do tego odnieść. Jest czas na napisanie odwołania po otrzymaniu uzasadnienia ale rozdzwięk tym razem jest większy no i po naszej stronie mamy nawet wrogów, którzy domagają się wyjaśnienia dlaczego tylko Juventus został ukarany i dlaczego kara była wyższa od tej, której żądał prokurator. To precedens gdyż nigdy nie zdarzyło się tak, że kara była wyższa od tej jakiej żądał prokurator. CONI zaś nigdy nie uchylił wyroku więc liczę na to, że i tym razem dojdzie do precedensu...może jestem naiwny ale jestem dobrej myśli.

Macie podany mail to piszcie. Poprosiłem Włochów aby coś napisali jednolitego abym mógł tutaj wstawić. jak napiszą protest to wkleję a póki co działajcie po swojemu.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2023, 20:58

@ipswich
"Suk_insyny, przestańcie prześladować mój Juventus!" - Nie spodziewałem się tak miłych słów na pożegnanie w stosunku do figc :D


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ODPOWIEDZ