Sprawa Plusvalenzy i inne..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2023, 20:57

@MRN
Jakie nastroje na VS po orzeczeniu CONI? Ja mam mocno mieszane uczucia. Ciągle nie wiemy na czym stoimy i nieprędko się dowiemy. Narzekaliśmy na życie w niepewności od stycznia i liczyliśmy wirtualne tabele, to teraz pozwolą nam skończyć sezon, żeby po ostatnim gwizdku wysłać nas w.dol tabeli.
No i tak jak pisałem poprzednio, obawiam się, że to tylko furtka do tego, żeby przepchnąć drugi raz taką samą albo podobną karę, ale tak, żeby CONI nie miało do czego się przyczepić. Zresztą z tego co gdzieś tam widziałem na Twitterze, prokuratura nie ma zamiaru zmieniać kierunku i nadal będzie domagała się kary punktowej.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2023, 20:54

Kluczowe pytanie brzmi - jeśli Juventus będzie w top 4 i odejmia mu wystarczającą liczbę punktów aby nie zagrać w pucharach a potem wygra LE to czy UEFA może wykluczyć z przyszłorocznej edycji??

Znów pisze się o 9 pkt czyli tyle ile chcieli przywalić od początku?


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 08 maja 2023, 21:09

Był plotki, że jak się figc nie wyrobi z karą to wejdzie UEFA z banem, jak figc wywali Juve poza Europę, na tę chwilę -9 wystarcza do wypchnięcia Juve poza Europę jeżeli Viola ugra PW, (nie pamiętam czy finalista też gra w LE, czy muszą ugrać PW). Ale zgarniając w ostatnich 4 meczach 4 wygrane prawdopodobnie będzie +8 nad Milanem, jak wygrają wszystko poza meczem z Juve, a klepną -9 to okaże się wtedy, że dodatkowo także 2 ukradzione punkty przez VAR z Salernitaną będą wypaczały kolejność w tabelii. Aczkolwiek Allegro musi wszystko ugrać do końca by ew. ban na puchary był decyzją UEFY a nie wynikiem ujemnych punktów w tabeli.


Toskanski_Ferguson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2023
Posty: 94
Rejestracja: 31 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 08:56

Juventus będzie starał się odwołać również od kolejnego werdyktu w sprawie zysków kapitałowych, próbując odsunąć skutki kary w czasie, tj. na sezon 2023/24 (potencjalnie -9 punktów).

ℹ️ La Gazzetta dello Sport


fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 09:18

Jeśli Juventus o to poprosi, sprawa może zostać zamknięta ugodą, tak aby skutki spraw sądowych zostały powstrzymane w tym sezonie. Wyjściem może być kara za zyski kapitałowe i duża grzywna za pensje, a UEFA ustąpi. #Juventus


A prawnik Roberto Afeltra , w rozmowie z „Radio Radio”, również wskazuje na cofnięcie się w czasie w możliwych decyzjach sędziego sportowego: „Jeśli zostanie zastosowany artykuł 4, oprócz wspomnianych kar, Juventusowi muszą zostać cofnięte dwa mistrzostwa, z lat 2018/2019 i 2019/2020 ”. Wszystko to w dodatku do odbycia kary od razu, a może w przyszłym sezonie.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 15:15

B@rt pisze:
22 kwietnia 2023, 20:57
Ciągle nie wiemy na czym stoimy i nieprędko się dowiemy.
Wiemy całkiem dużo. Będą punkty za plusvalenze, pewnie 9, co otwiera furtkę do kolejnych punktów za manewry płacowe. Ale kolejnych 40, potrzebnych do degradacji nie należy się spodziewać. W każdym razie LM za miejsce w tabeli nie będzie. Może być za wygranie LE ale jest raczej pewne, że po dwóch wyrokach skazujących za finansowe nieprawidłowości dostaniemy najwyższa karę od UEFY czyli wykluczenie.
To czego nie wiemy to czy odbębnimy to wykluczenie już w następnym sezonie (potrzebna LE) i przede wszystkim jaki będzie wynik odwołań na zewnątrz.


calma calma
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 16:37

| Adwokat #DiCintio , znany ekspert w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sporcie, wypowiada się na temat LaPresse: "Kara zostanie znacznie obniżona. Manewr płacowy? Możliwe ugodę z grzywną"
I na #Uefa : „Interwencja może nie być uzasadniona”


Toskanski_Ferguson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2023
Posty: 94
Rejestracja: 31 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 17:46

Motywy zaprezentowane przez Kolegium Gwarancji Sportowej CONI są brutalne wobec Juventusu. Praktycznie uniemożliwiają klubowi udział w europejskich pucharach w najbliższym sezonie".

ℹ️ Guido Vaciago - Tuttosport


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 18:38

@Pluto
Dzisiaj się zgadzam, ja o te nastroje pytałem 22 kwietnia, po ogłoszeniu wyroku CONI, gdy motywy nie były jeszcze znane ;)

Co do Uefy, pozostaje pytanie, czy zamierzamy dalej trwać przy SL, bo zrezygnowanie z niej BYĆ MOŻE byłoby sposobem na to, żeby Ceferin i spółka dali nam spokój. Mam nadzieję, że do końca sezonu coś się wyklaruje.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 21:58

B@rt pisze:
09 maja 2023, 18:38
Co do Uefy, pozostaje pytanie, czy zamierzamy dalej trwać przy SL, bo zrezygnowanie z niej BYĆ MOŻE byłoby sposobem na to, żeby Ceferin i spółka dali nam spokój.
Życzeniowe myślenie. Facet dostał wielkiego pulsującego twardziela na wieść, że może da radę jakąś karę Juventusowi przyklepać. Teraz uczyni, co tylko w jego mocy, by zrobić z nas przykład i pokazać wszystkim co czeka kluby sprzeciwiające się monopolowi UEFA. Nie wyszło z karą dla Barcelony, to teraz już tylko Juventus mu został.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2023, 22:43

Jasne, że życzeniowe. Stąd "BYĆ MOŻE". Nakreślony przez Ciebie scenariusz jest całkiem realny. Sęk w tym, że dążenie do tego może być jedną z niewielu opcji, jakie w ogóle będziemy mieli do wyboru. Ja mam wrażenie, że klubowi zaczyna się powoli osuwać grunt pod nogami. Może nie finansowo, bo póki Juventus należy do Exoru, nie musimy się obawiać. Ale jeżeli nie wygasimy tych pożarów w miarę szybko, to możemy skończyć jako drużyna, która przez kilka lat będzie musiała się bujać z karami wymierzonymi przez różne instytucje i nawet ewentualne zdobycie scudetto nie da nam nic poza satysfakcją, bo w Europie nie zagramy. Mam wrażenie, że to już trochę za daleko zaszło, a my raczej sobie nie pomagamy, nie wyrażając gotowości do dialogu, także z UEFA.
Czy z ukaraniem Barcelony sprawa definitywnie upadła? Tego nie wiem, skoro przyjmujemy, że UEFA może wszystko w ramach swoich struktur. Natomiast w korzystniejszej pozycji może się znaleźć ten z klubów, który wcześniej okaże gotowość do wystąpienia z Superligi.


Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 22 maja 2023, 20:55

No i myk -10. Ktoś znowu przerobi logo Juve na jakiegoś mema?

Ciekawe czy teraz niejako nowe władze w klubie ogarną temat i wyciągną wnioski z tej sytuacji? Chociaż mogę wyciągnąć nie takie jak narzucające się w oczywisty sposób...


Obrazek
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 22 maja 2023, 21:39

Bart985 pisze:
22 maja 2023, 20:55
No i myk -10. Ktoś znowu przerobi logo Juve na jakiegoś mema?

Ciekawe czy teraz niejako nowe władze w klubie ogarną temat i wyciągną wnioski z tej sytuacji? Chociaż mogę wyciągnąć nie takie jak narzucające się w oczywisty sposób...
Po tonie wypowiedzi Calvo, można raczej przypuszczać, ze wymiękają. Trochę mi to przypomina rok 2006 i czasy Coboli Gigli Secco i Blanca..Fee


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 maja 2023, 22:31

Bo to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> bez honoru nie mający interesu umierać za Juve. Pionki, które pozwalają rżnąć się bez mydła.


Obrazek
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 22 maja 2023, 23:08

Niestety po ostatnich popisach :allegri: najbardziej prawdopodobny staje się scenariusz z dwoma sezonami poza pucharami. Pierwszy że względu na ujemne punkty i słabą grę a drugi bana od UEFY, który zaczyna obowiązywać dopiero po uzyskaniu kwalifikacji. Idiotyczne karanie dwa razy za to samo ale chyba wszyscy doskonale wiemy, że prędzej piekło zamarznie niż rodzina Agnellich zachowa się tak nieelegancko żeby odwoływać się gdzieś dalej.
Odwoalnei do CONI nie ma oczywiście żadnego sensu jako, że beldy proceduralne wytknięte poprzednim razem zostały naprawione.

Jedyne pytanie jakie pozostało to KIEDY zostanie rozlatrzone ewentualne odwołanie i klepnięte na dobre kolejne punkty za wypłaty. Czy uda się to przełożyć na kolejny sezon.
Odpowiedź zdaje się jasna, terminy będą takie żeby Juventus oberwał jak najbardziej.


calma calma
ODPOWIEDZ