Sprawa Plusvalenzy i inne..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 maja 2023, 11:30

Bobby X pisze:
31 maja 2023, 11:07
Klub sprzedać? Jasne tylko komu?
Trudno powiedzieć, w przeszłości różni dobijali się z propozycją odkupienia klubu, jedni byli gorsi (np. Ruscy), inni grali na wyobraźni ale odpowiedź była zawsze taka sama czyli klub nie jest na sprzedaż. Może i jestem w błędzie ale nie mam zaufania do Elkanna, może zbudowanie dobrego zarządu z kompetentnych ludzi przywróci nam wiarę. Na pewno Giuntoli o ile się potwierdzi to bardzo dobry ruch, także ADP to wartość dodana. Nie wiem na ile to prawda ale ADP nie chce być w klubie tylko i wyłącznie dla funkcji reprezentacyjnych więc jeżeli zdołał się dołączyć do zarządu to widocznie będzie miał coś do powiedzenia.
To wszystko jednak na nic dopóki, dopóty nie pogonią dzbana bo ktokolwiek by tu nie trafił to na wyższy poziom nigdy się nie wzniesiemy bo ten wał ukształtowanych wykastruje a młodych zniechęci na starcie.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 maja 2023, 13:32

Nie wiem co więcej mogliśmy przegrać w TAR co już nie zostało przegrane. Przecież w najgorszym wypadku TAR by potwierdził, że jesteśmy winni i właśnie taka jest obecnie narracja - całe zło Serie A to my. Jakim cudem mogło być gorzej? Po decyzji TAR wkroczyłoby FIGC i podwoiło karę? :)

Wypięliśmy się, za coś co robił każdy dostajemy 2 lata bez pucharów (ew rok z LK a drugi bez) w tym optymistycznym scenariuszu. Chyba, że pogrzebiemy SuperLigę to będzie to tylko jeden sezon. Ktoś tu chyba zapomniał o fino alla fine.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 maja 2023, 18:46

MRN pisze:
31 maja 2023, 11:30
Bobby X pisze:
31 maja 2023, 11:07
Klub sprzedać? Jasne tylko komu?
Trudno powiedzieć, w przeszłości różni dobijali się z propozycją odkupienia klubu, jedni byli gorsi (np. Ruscy), inni grali na wyobraźni ale odpowiedź była zawsze taka sama czyli klub nie jest na sprzedaż. Może i jestem w błędzie ale nie mam zaufania do Elkanna, może zbudowanie dobrego zarządu z kompetentnych ludzi przywróci nam wiarę. Na pewno Giuntoli o ile się potwierdzi to bardzo dobry ruch, także ADP to wartość dodana. Nie wiem na ile to prawda ale ADP nie chce być w klubie tylko i wyłącznie dla funkcji reprezentacyjnych więc jeżeli zdołał się dołączyć do zarządu to widocznie będzie miał coś do powiedzenia.
To wszystko jednak na nic dopóki, dopóty nie pogonią dzbana bo ktokolwiek by tu nie trafił to na wyższy poziom nigdy się nie wzniesiemy bo ten wał ukształtowanych wykastruje a młodych zniechęci na starcie.
I nie napisałeś komu. To jest największa zagwozdka niestety. Ja, kibic sukcesu, zakochałem się w Juve w 1996 kiedy to rozjeżdżali wszystkich jak walec, rok w rok byli największym postrachem wszystkich (no w finałach było jak było). Za cholerę nie mogę się pogodzić ze stylem rządzenia Agnellego, a mit o Juventusie w rękach bogatej i wpływowej rodzinie z Turynu upadł w 2006. Jestem za tym żeby sprzedać klub, ale za cholerę nie wiem w czyje ręce.


:allegri: na śmietnik
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 maja 2023, 18:49

Maly pisze:
31 maja 2023, 13:32
Nie wiem co więcej mogliśmy przegrać w TAR co już nie zostało przegrane. Przecież w najgorszym wypadku TAR by potwierdził, że jesteśmy winni i właśnie taka jest obecnie narracja - całe zło Serie A to my. Jakim cudem mogło być gorzej? Po decyzji TAR wkroczyłoby FIGC i podwoiło karę? :)

Wypięliśmy się, za coś co robił każdy dostajemy 2 lata bez pucharów (ew rok z LK a drugi bez) w tym optymistycznym scenariuszu. Chyba, że pogrzebiemy SuperLigę to będzie to tylko jeden sezon. Ktoś tu chyba zapomniał o fino alla fine.
Juventus już raz, w 2006, był pewien, że nic mu nie zrobią :P Pamiętam jak dziś z każdej strony się czytało, że taka potęga jak Juve, z.takim zapleczem i do tego w roku kiedy to Italia zdobyła puchar świata.... no i jak się skończyło to wiemy doskonale.


:allegri: na śmietnik
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 maja 2023, 19:12

Ale ja to rozumiem bo z Juve jestem od 1985 a dokładniej od pamiętnego meczu na Heysel, który był pierwszym obejrzanym przeze mnie meczem Juve. Wiem, że Bezos to kolega Elkanna więc może się skusi choć Amerykanie to ryzyko. Wszyscy jesteśmy tym zmęczeni, nawet na włoskich stronach nie ma nikogo kto toleruje Allegriego.


Obrazek
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 maja 2023, 19:19

Ameryka? Brońcie bogi. Kiedyś do budżetu dokładał się szejk... I za żadne skarby chińczyki.


:allegri: na śmietnik
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2023, 10:28

Maurizio Arrivabene będzie się odwoływał do TAR (regionalny sąd administracyjny) w sprawie zysków kapitałowych. [CorSera]
Arrivabene bezpośrednią funkcję zarządczą w klubie objął dopiero w lipcu 2021 r. (po okresie objętym postępowaniem sądowym), wcześniej pełnił jedynie rolę niezależnego doradcy w zarządzie.
I co Adi? Powiesz, że nie dałoby nic odwołanie się do TAR skoro dostaliśmy 2pkt kary za gościa który był nikim w klubie podczas okresu objętego śledztwem? :)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2023, 10:42

Maly pisze:
01 czerwca 2023, 10:28
Maurizio Arrivabene będzie się odwoływał do TAR (regionalny sąd administracyjny) w sprawie zysków kapitałowych. [CorSera]
Arrivabene bezpośrednią funkcję zarządczą w klubie objął dopiero w lipcu 2021 r. (po okresie objętym postępowaniem sądowym), wcześniej pełnił jedynie rolę niezależnego doradcy w zarządzie.
I co Adi? Powiesz, że nie dałoby nic odwołanie się do TAR skoro dostaliśmy 2pkt kary za gościa który był nikim w klubie podczas okresu objętego śledztwem? :)
Ciekawe czy w razie ich uniewinnienia, będziemy mogli żądać odszkodowania za szkody wizerunkowe klubu?


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2023, 10:47

Maly pisze:
01 czerwca 2023, 10:28
Maurizio Arrivabene będzie się odwoływał do TAR (regionalny sąd administracyjny) w sprawie zysków kapitałowych. [CorSera]
Arrivabene bezpośrednią funkcję zarządczą w klubie objął dopiero w lipcu 2021 r. (po okresie objętym postępowaniem sądowym), wcześniej pełnił jedynie rolę niezależnego doradcy w zarządzie.
I co Adi? Powiesz, że nie dałoby nic odwołanie się do TAR skoro dostaliśmy 2pkt kary za gościa który był nikim w klubie podczas okresu objętego śledztwem? :)
Ja wrzucam to co wyczytam, odwołanie osoby fizycznej nie równa się odwołaniu klubu. Jak masz jakieś informacje odnośnie tego, że trzeba było się odwoływać poparte opiniami ekspertów to je zapodaj. Bo takie pisanie to wiesz co sobie można. Być może to co wyczytałem jest błędne, ale jak wspomniałem nie opieram się na moim widzimisię tylko tym co wyczytałem na twitterze i stronach włoskich mediów.

A w kwestii samej ugody to wyraziłem zdanie, że kopanie się z tą całą machiną sportowej sprawiedliwości byłoby na pewno długie, kosztowne (nie chodzi o finanse) i wcale nie musiałoby przynieść lepszego rezultatu. Skoro cel Figc poparty przez UEFE był jasny, czyli Juve poza LM.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2023, 13:53

Bobby X pisze:
31 maja 2023, 19:19
Ameryka? Brońcie bogi. Kiedyś do budżetu dokładał się szejk... I za żadne skarby chińczyki.
Sam jeszcze do niedawna byłem dumny, że tradycja, że nie daliśmy się sprzedać jakimś szejkom itd. Niestety jak widzę co robią z Juve, jak dają się dymać, to też jestem za sprzedażą...Przykre to 😞


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2023, 14:58

I wam się wydaje, że sędziowie i prokuratorzy będący jednocześnie kibicami Napoli czy Interu nie będą dymać Araba, Chińczyka czy Amerykańca? Albo, że obywatel Emiratów będzie chodził za Juventus po sądach?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2023, 09:36

"Jestem wiceprezydentem UEFA, tak jak jestem prezydentem FIGC. Bardzo wierzę w autonomię wymiaru sprawiedliwości.” – powiedział Gravina dziennikarzom pytającym o potencjalne wykluczenie Juventusu. “Nie wiem absolutnie nic, to nie zależy ode mnie, to temat, który mnie nie interesuje. Fascynuje mnie myśl, że w końcu we Włoszech mamy chwilę spokoju, by nie wpłynąć nie tylko na ostatnie mistrzostwa, ale przede wszystkim kolejne. Zakończyliśmy sprawę, a teraz zakasujmy rękawy, ustalmy surowe zasady dla wszystkich i idziemy dalej."

To tyle jeśli ktoś się łudził, że sprawa Osimhena czy plusvalenzy Interu kiedyś trafi na wokandę. Juve ukarane więc temat można zamknąć i ew. wdrożyć jakieś rozwiązania na przyszłość chociaż w sumie po co to robić skoro dzięki braku regulacji można karać Juve kiedy się chce a inni mogą robić to samo bez kar? :)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 250
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 09 lipca 2023, 17:32

https://www.corrieredellosport.it/news/ ... _decisione

Jeśli to prawda to z jednej strony ogromny wstyd, z drugiej jednak Milan miksował się z LE (ale jednak z LE, nie LK), a z trzeciej Betonowy Partacz dostaje niemal idealną ścieżkę pod dobrą grę w lidze... jak wygra mistrz to może dożywotnio przedłużą z nim kontrakt?

:sad


Obrazek
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 250
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 11 lipca 2023, 00:51

https://www.corrieredellosport.it/news/ ... di_agnelli

Piękny Andrea łącznie prawie 3.5 roku poza piłką... i pomyśleć, że to jest gość, który wyprowadził klub "na ludzi" po SB, a potem coś mu pyknęło w głowie i zastępując herb g# logo chciał podbić Juventusem świat instagramów i tiktoków + rządzić futbolem z Perezem i drugim super-księgowym z Barcy. Wiem że to chamski skrót, ale jednak.

Swoją drogą ciekawe co by było gdyby nowe władze Juve poszły drogą Osasuny? :P
https://transfery.info/aktualnosci/osas ... nie/186735
Taka ciekawostka.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 lipca 2023, 09:14

Chyba nie spodziewałeś się innego wyroku sądu sportowego? :) Oceniać będzie można dopiero po odwołaniach co się komu opłacało.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ