Sondaż poparcia Maxa Allegriego, edycja IV

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Czy obecnie uważasz, że to dobrze, że Max Allegri jest trenerem Juventusu?

Czas głosowania minął 04 stycznia 2023, 18:53

Tak
11
27%
Nie
30
73%
 
Liczba głosów: 41
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 10:51

A czemu sprzed roku skoro rok temu trenował nas Max?

1 września 2021 mieliśmy wg TM 2 kadrę w lidze wartą 640 mln, po roku gdzie kupiliśmy Vlaho ta wartość spadła do 496mln a obecnie jest to 465. Z pewnością nie ma w tym zasługi trenera przy którym przecież nasi zawodnicy się tylko rozwijają :) Jak nasi zawodnicy od roku nie mają formy to to wina Cassano czy Allegriego? Oczywiście możemy dyskutować czy Rui jest lepszy od Sandro albo Lobotka od Locatelliego ale po co?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 12:27

No tak możemy porównywać i nikomu kto ogląda coś więcej niż Juventus nie przyjdzie do głowy stawiać kadrę Juve na kadrę Milanu czy Napoli. Co do TM to chyba zdajesz sobie sprawę jak kulawy jest ten argument? Czy mam łopatologicznie tłumaczyć ?xd


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 13:13

Ale że co? Będziemy się licytować czy lepszy Giroud czy Vlaho? Przecież kadra Milanu to goście wykreowani przez trenera, zbudowani przez niego a u nas same gwiazdy z pierwszych stron gazet grający w czołowych reprezentacjach globu. Mieliśmy najwięcej zawodników na MŚ, na transfery wydajemy też więcej niż inni w lidze a o pensjach nawet nie wspominam. Nie chcę tu setny raz przypominać jak wyglądał Cuadrado czy Chiesa u Pirlo i jakie robili liczby i dzięki temu jaką mieli wtedy wartość a jaką mają teraz ale no ludzie - czy się to komuś podoba czy nie mamy z Interem najlepsze kadry w lidze tylko po prostu nie mamy drużyny bo mamy takiego a nie innego trenera. Trenera, który zresztą w lecie mówił, że walczymy o Scudetto i nie ma wymówek a teraz jak widać znów przekonał wielu, że 4 miejsce to nasze możliwości i cel.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 14:01

Nie no ręce i wszystkie inne witki opadają jak się czyta takie super analizy kompletnie nie poparte jakością sportową poszczególnych graczy, tylko tezą jakże inteligentną, że Allegro to słaby trener i tylko jego wina, że Juventus nie jest 5pkt przed innymi bo mamy taką super kadrę. Argument ilu to graczy pojechało na mudnial po raz kolejny pomija ważniejszy aspekt, czyli to jak ważni są poszczególnie gracze w swoich repkach. Poza Wojtkiem i ew. Di Marią żaden inny nie jest kluczowym graczem swojej repki. Dużo o nasze kadrze mówi fakt iż najlepszym ŚO jest Danilo a potem na PO nie ma nikogo, dosłownie nikogo, na LO Sandro, w środku pomocy więcej dają młodzi Fagioli i Miretti niż McKenni i Parades (ale jak wiadomo byli na mudnialu xd). Z przodu dwaj połamani skrzydłowi, którzy mogą ale wcale nie muszą złapać formę praktycznie cały przekrój kadry Juve. Ale żeby nie było bramkarzy na pewno mamy najlepszych w lidze tutaj nie ma co dyskutować. Allegri to tylko dodatek do tej źle zbalansowanej, przepłaconej kadry składającej się z topów tylko wtedy gdy spojrzy się na ich pobory.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 15:31

A teraz pokaż mi nieskazitelną i głęboką jak rów mariański kadrę Napoli bądź wybitnych graczy Milanu, którzy są tak niesamowici że zabija się o nich pół Europy (jeden Leao to trochę mało).

Nikt tu chyba nie ma wątpliwości że skład mamy słabszy niż topowe drużyny Europy, ale takich nie ma w Serie A, także nikt mnie nie przekona że wygrywanie z Udinese czy Cremonese to wyniki ponad stan.

Różnica jest w tym, że w Juve znajdziesz mnóstwo graczy z w miarę wyrobionym nazwiskiem którzy nic nie dają drużynie, grają piach i ledwo się ruszają po boisku, a w Napoli i przede wszystkim Milanie są zawodnicy z marnym nazwiskiem albo takim które zaczęło być znane właśnie dzięki grze w owej drużynie i grają dobrze w piłkę. Nie wiem mi się wydaje że trener i cały sztab szkoleniowy może jednak mieć w tym jakiś udział.

A jeżeli chodzi o wykorzystywanie potencjału to przykład Benty i Kulu jest tak jaskrawy że aż razi po oczach.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 15:52

Urbi27 pisze:
13 stycznia 2023, 15:31
A teraz pokaż mi nieskazitelną i głęboką jak rów mariański kadrę Napoli bądź wybitnych graczy Milanu, którzy są tak niesamowici że zabija się o nich pół Europy (jeden Leao to trochę mało).
No tak bo przecież to musi być 11 najlepszych graczy MŚ by można było napisać, że są lepsi :facepalm:
Urbi27 pisze:
13 stycznia 2023, 15:31
Nikt tu chyba nie ma wątpliwości że skład mamy słabszy niż topowe drużyny Europy, ale takich nie ma w Serie A, także nikt mnie nie przekona że wygrywanie z Udinese czy Cremonese to wyniki ponad stan.
Nie wiem skąd wziąłeś te wyniki, ale nigdzie nie napisałem, ze to wyniki ponad stan ;) Ogólnie mamy w miarę adekwatną. Inna sprawa w jaki sposób te punkty wpadały.
Urbi27 pisze:
13 stycznia 2023, 15:31
Różnica jest w tym, że w Juve znajdziesz mnóstwo graczy z w miarę wyrobionym nazwiskiem którzy nic nie dają drużynie, grają piach i ledwo się ruszają po boisku, a w Napoli i przede wszystkim Milanie są zawodnicy z marnym nazwiskiem albo takim które zaczęło być znane właśnie dzięki grze w owej drużynie i grają dobrze w piłkę. Nie wiem mi się wydaje że trener i cały sztab szkoleniowy może jednak mieć w tym jakiś udział.

A jeżeli chodzi o wykorzystywanie potencjału to przykład Benty i Kulu jest tak jaskrawy że aż razi po oczach.
I tu jest jeden z kluczy, bo Juventu bierze jakiegoś Paredesa, podstarzałego Di Marię, podczas gdy Milan wziął zdolnego ale nie mających miejsca w swoich drużynach Tomoriego, Hernandeza czy teraz Diaza. I takich przykładów jest sporo.
Kulu to jest idealny przykład jak można dobrego gracza ograniczać poprzez fatalny balans kadry i niezdolność trneerów do stawiania na niego. Mając na lewej Ronaldo, który był nie do ruszenia na prawą mieliśmy Chiese, Kulu i Cuadrado w Tottki Kulu dostał plac i czas, w Juve był rzucany to tu to tam przez Pirlo i Allegego i to był zasadniczy powód. Bantancur już bardziej pasuje, ale tutaj znowu aż tak wielkiej różnicy w poziomie nie ma jeżeli pominiemy epizod z wystawianiem chłopaka na regiście. Nie mozna tego zero jedynkowo rozważać, bo potem wychodzą kwiatki, ze gracz A jest dobry albo gracz B nie bo dawała radę tam a nie dawał tu i odwrotnie.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 16:15

AdiJuve pisze:
13 stycznia 2023, 15:52
Urbi27 pisze:
13 stycznia 2023, 15:31
A teraz pokaż mi nieskazitelną i głęboką jak rów mariański kadrę Napoli bądź wybitnych graczy Milanu, którzy są tak niesamowici że zabija się o nich pół Europy (jeden Leao to trochę mało).
No tak bo przecież to musi być 11 najlepszych graczy MŚ by można było napisać, że są lepsi :facepalm:
Mi chodzi jedynie o to, że trudno prosto podważyć stwierdzenie że Juve i Inter mają najmocniejsze kadry, bo jak się spojrzy na Napoli i Milan to oni również mają masę problemów, a mam wrażenie że niektórzy tutaj mega skupiają się na szczegółach kadry Juve i gdzieś te mankamenty innych drużyn jakoś nie są zauważane, druga sprawa, że trenerzy tych drużyn potrafią
je maskować
AdiJuve pisze:
13 stycznia 2023, 15:52
Urbi27 pisze:
13 stycznia 2023, 15:31
Nikt tu chyba nie ma wątpliwości że skład mamy słabszy niż topowe drużyny Europy, ale takich nie ma w Serie A, także nikt mnie nie przekona że wygrywanie z Udinese czy Cremonese to wyniki ponad stan.
Nie wiem skąd wziąłeś te wyniki, ale nigdzie nie napisałem, ze to wyniki ponad stan ;) Ogólnie mamy w miarę adekwatną. Inna sprawa w jaki sposób te punkty wpadały.
To rzeczywiście nie Ty, ale czytałem taki komentarz obrońcy Maxa który twierdził że ostatnie wyniki są ponad stan przy tej kadrze
AdiJuve pisze:
13 stycznia 2023, 15:52
Urbi27 pisze:
13 stycznia 2023, 15:31
Różnica jest w tym, że w Juve znajdziesz mnóstwo graczy z w miarę wyrobionym nazwiskiem którzy nic nie dają drużynie, grają piach i ledwo się ruszają po boisku, a w Napoli i przede wszystkim Milanie są zawodnicy z marnym nazwiskiem albo takim które zaczęło być znane właśnie dzięki grze w owej drużynie i grają dobrze w piłkę. Nie wiem mi się wydaje że trener i cały sztab szkoleniowy może jednak mieć w tym jakiś udział.

A jeżeli chodzi o wykorzystywanie potencjału to przykład Benty i Kulu jest tak jaskrawy że aż razi po oczach.
I tu jest jeden z kluczy, bo Juventu bierze jakiegoś Paredesa, podstarzałego Di Marię, podczas gdy Milan wziął zdolnego ale nie mających miejsca w swoich drużynach Tomoriego, Hernandeza czy teraz Diaza. I takich przykładów jest sporo.
Kulu to jest idealny przykład jak można dobrego gracza ograniczać poprzez fatalny balans kadry i niezdolność trneerów do stawiania na niego. Mając na lewej Ronaldo, który był nie do ruszenia na prawą mieliśmy Chiese, Kulu i Cuadrado w Tottki Kulu dostał plac i czas, w Juve był rzucany to tu to tam przez Pirlo i Allegego i to był zasadniczy powód. Bantancur już bardziej pasuje, ale tutaj znowu aż tak wielkiej różnicy w poziomie nie ma jeżeli pominiemy epizod z wystawianiem chłopaka na regiście. Nie mozna tego zero jedynkowo rozważać, bo potem wychodzą kwiatki, ze gracz A jest dobry albo gracz B nie bo dawała radę tam a nie dawał tu i odwrotnie.
Tak naprawdę liczy się efekt, my wzięliśmy Vlaho młody i zdolny i kicha, był młody zdolny Kulu też kicha, stary doświadczony Paredes kicha, co transfer to brak umiejętności wykorzystania. Jasne powiesz oni lepiej wybrali niż my, szkoda, że nie możemy dziś zwolnić Maxa, dać ten zespół do prowadzenia innemu trenerowi i zobaczyć jak się Ci gracze rozwiną.

Mnie aż wewnętrzne ściska jak widzę ten marazm na każdym kroku w Juve, no ale cóż


ODPOWIEDZ