Sondaż poparcia Maxa Allegriego, edycja IV

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Czy obecnie uważasz, że to dobrze, że Max Allegri jest trenerem Juventusu?

Czas głosowania minął 04 stycznia 2023, 18:53

Tak
11
27%
Nie
30
73%
 
Liczba głosów: 41
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2023, 09:19

Aleexxx pisze:
08 stycznia 2023, 23:37

Nikt tego nie chce ogladac.

Zreszta mamy jeden cel chcemy zeby ten klub zwyciezal, z tym ze jedni nie potrzebuja ogladac meczy i moga sobie wyniki sprawdzac na internecie, a niektorzy czekaja na mecz co weekend i chca ogladac cos co da sie ogladac, bo sa przecietnymi januszami tak jak ja. Wiec moze zaprzestajmy sie wyzywac, a skupmy sie na tym co nas laczy.

#allegriout i nawet zwyciestwo w lidze mojego zdania nie zmieni.
Stadion był praktycznie pełny, także ludzie chcą to oglądać, ale głównie dzięki temu, że są wyniki. Tak naprawdę ogólny wynik będzie determinował czy będzie popyt na mecze Juve, czy nie. Nawet grając jak grają, ale punktując regularnie, nawet po tym gówno meczu i 1-0 to ludzie będą to oglądać.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2023, 09:37

Ale ty mówisz tylko o stadionie a przypomnę ci, że tam siedzą ludzie którzy fetowali zatrudnienie Maksa jak zdobycie scudetto i NIGDY ale to NIGDY nie powiedzieli na niego złego słowa. Nie było żadnych transparentów na meczach czy białych chusteczek - wręcz przeciwnie: był baner poparcia po największych kompromitacjach w tym sezonie.

Tego klubu nie da się uratować bez rewolucji na górze i tyle w temacie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2023, 11:49

O o czym mam mówić jak nie o kibicach na stadionie? Przecież to oni najbardziej pokazują chęci oglądania drużyny. Nawet przy horrendalnych cenach biletów na ostatnim meczu był praktycznie komplet, gdzie jeszcze kilka kolejek temu stadion świecił pustkami. Jak wspomniałem są wyniki to będą kibice na trybunach, styl schodzi wtedy na drugi plan.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2023, 12:01

Nie wiem czy 40tyś odklejeńców z Turynu i okolic pokazuje czy miliony kibiców na świecie chcą oglądać Juve czy nie :)
Pusty stadion przy braku wyników to nie tylko Juventus ale raczej każdy inny klub. Wystarczy zerknąć na kluby z Mediolanu przed pandemią gdy im nie szło i teraz - przepaść.
Sytuacja gdy wygrywamy i mamy pusty stadion jest nierealna bo na stadion nie chodzi się tylko dla samego widowiska.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2023, 12:38

Zdaje się, że to nawet sam Agnelli przy okazji zakładania Superligi, mówił nie o frekwencji na stadionie, a o tym, że ludziom coraz trudniej usiedzieć 90 minut przed telewizorem bez spoglądania w smartfon, a dzieciaki ogólnie tracą zainteresowanie piłką nożną.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2023, 13:18

Maly pisze:
09 stycznia 2023, 12:01
Nie wiem czy 40tyś odklejeńców z Turynu i okolic pokazuje czy miliony kibiców na świecie chcą oglądać Juve czy nie :)
Pusty stadion przy braku wyników to nie tylko Juventus ale raczej każdy inny klub. Wystarczy zerknąć na kluby z Mediolanu przed pandemią gdy im nie szło i teraz - przepaść.
Sytuacja gdy wygrywamy i mamy pusty stadion jest nierealna bo na stadion nie chodzi się tylko dla samego widowiska.
Ale masz jakieś dane na temat oglądalności Juve np. jesienią i teraz w zestawieniu z ogólnymi trendami? Czy tylko "bo tak mi się wydaje"? Ja nie mam i tylko odpowiedziałem, że po trybunach widać coś zupełnie innego niż to, ze nikt tego oglądać nie chce.
vitoo pisze:
09 stycznia 2023, 12:38
Zdaje się, że to nawet sam Agnelli przy okazji zakładania Superligi, mówił nie o frekwencji na stadionie, a o tym, że ludziom coraz trudniej usiedzieć 90 minut przed telewizorem bez spoglądania w smartfon, a dzieciaki ogólnie tracą zainteresowanie piłką nożną.
To chyba taki mocno europejski trend, bo ostatnie ME miały mocny zjazd jeżeli chodzi o oglądalność. Zaś MŚ jeżeli wierzyć ostatnim doniesieniom były najchętniej oglądanymi MŚ w historii. Zasadniczo może też to tłumaczyć chęć zrobienia Superligi, która pewnie miała być w domyśle przeznaczona dla fanów z poza Europy, być może w pewnym momencie mecze byłyby w ogóle rozgrywane np. w Azji (kto wie czy UEFA na to nie pójdzie w najbliższym czasie.) Nie wiem też na ile kibiców z poza Europy pomijając Amerykę Płd. interesuje jakość spotkań a na ile po prostu marki poszczególnych drużyn czy graczy. Na MŚ była ciekawa sytuacja, gdzie kibice wiwatowali na wejście Ronaldo zaś praktycznie kompletnie olali Ramosa strzelającego hat-tricka.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2023, 13:50

Spokojnie. Jak pchniemy Napoli to zgarniamy Scudetto.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2023, 13:51

AdiJuve pisze:
09 stycznia 2023, 09:19
Stadion był praktycznie pełny, także ludzie chcą to oglądać, ale głównie dzięki temu, że są wyniki.
Skoro opierasz się tylko na widzach stadionowych to trzeba tu być jednak bardziej szczegółowym - bilety sprzedały się raczej nie pierwszy raz w tym sezonie a na ten fakt teraz mogła mieć śmierć Vialliego i chęć kibiców pożegnania go na stadionie. Samych widzą na meczu było też mniej niż na ostatnich Lazio, Interze i oczywiście PSG a także mniej niż na Romie z początku sezonu. Było natomiast więcej niż na innych rywalach typu Salernitana, Empoli czy Sassuolo ale o czym to w zasadzie świadczy jeśli jest to różnica jak 36tyś do 39tyś?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2023, 14:05

Wiesz, AdiJuve, ja też nie mam na to żadnych danych. Opierałem się tylko na tym, co mówił Agnelli. Na szybko znalazłem dwie wypowiedzi:

Marzec 2021:
Agnelli zauważa też, że problem dla futbolu wynika z czynników socjologicznych. – Badania wykazały, że 40 procent ludzi w wieku 16-24 lata nie lubi piłki nożnej – zaznaczył, dodając, że wielu młodych kibiców uwielbia zawodników bardziej niż drużyny i nie jest w stanie śledzić meczu przez 90 minut.
Jesień 2022, z listu do akcjonariuszy:
(...) młodsze pokolenia tracą zainteresowanie i są mniej zaangażowane w sport: według niektórych badań, w Ameryce, historycznym prekursorze trendów i mody, 39% pokolenia Z twierdzi, że nigdy nie śledzi wydarzeń sportowych na żywo, w porównaniu do 28% dorosłych i tylko 20% Millennialsów.
Problem jest globalny, ale chyba zgodzimy się z tym, że przeciętny człowiek - czy to czterdziestio-, czy piętnastolatek - będzie wolał oglądać efektownie grające PSG, City czy Real, niż gówno-piłkę Juventusu. Do tego, jeśli weźmiemy pod uwagę to uwielbienie kibiców do zawodników, a nie klubów, o którym mówił Agnelli, to kim chcemy zbudować tę więź między kibicem a klubem: przepłaconym Pogbą, który więcej pajacuje w social mediach, niż gra, strzelającym dziesięć goli na rok Vlahoviciem, czy Chiesą, wykonującym trzy sprinty na mecz, bo na więcej mu nie pozwala taktyka?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2023, 08:32

– Massimiliano Allegri powtarza do znudzenia, minimalnym celem jest czwarte miejsce. Co jest całkowitym kłamstwem, które mnie denerwuje – mówił były reprezentant Włoch w rozmowie z Christianem Vierim.
– Doskonale wie, że Juve i Inter mają najsilniejsze składy w lidze i muszą walczyć o Scudetto. Nie mam nic przeciwko różnicy poglądów, ale jeśli ktoś mnie o to pytań, to odpowiadam, że to obrzydliwe – kontynuował Cassano.
https://www.onet.pl/sport/serieapl/juve ... m,30bc1058


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2023, 10:36

Jeżeli ktoś ocenia tylko po nazwiskach to faktycznie może i taką durnotę powiedzieć o sile składów. Wcale się mnie dziwię, że taką durnotę mówi akurat Cassono.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2023, 11:14

No jeżeli wziąć pod uwagę kto tych zawodników trenuje to rzeczywiście perspektywa się zmienia... Chyba Benta i Kulu powinni przekonać ostatnich niedowiarków, że trener ma znaczenie, czyż nie?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 03:25

@Maly: Stawiasz wyżej Wengera nad Ancelottiego, po tym co się stało z Henrym? Albo Allegriego nad Guardiolę po tym, jak się Ibra odrodził w Milanie?

Trener ma wpływ, ale nie jest jedynym czynnikiem odpowiedzialnym za sukces zawodnika w danym klubie.

Czasem rozbraja mnie, że myślicie tak zero-jedynkowo w kwestiach, które wymagają bardziej holistycznego spojrzenia.


Capo di tutti capi
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 09:55

Oczywiście, że Wenger '99 >> Carlo '99, jak w ogóle można mieć wątpliwości?
Co do odrodzenia Ibry to wydaje mi się, że "odrodzenie" niezbyt tu pasuje bo Ibra nie miał w Barcie, żadnej zapaści a o Maksie najlepiej świadczą słowa Ibry o nim :)

Oczywiście, że nie sam trener się liczy ale Maks już tyle razy udowadniał co potrafi robić z zawodnikami, że chyba na prawdę nie trzeba tu się przepychać przykładami.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2023, 10:24

Zasadniczo to wystarczy spojrzeć szerzej na kadry top 4, przejścia zawodników, ich formę sprzed roku czy w dłuższym okresie a nie wchodzić w jakieś dywagacje na temat trenerów by wiedzieć, ze to co mówi Cassono to jest po prostu głupota nie mająca za wiele wspólnego z rzeczywistością.


ODPOWIEDZ