Socios.com i token Juve

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 19:32

Juventus (oczywiście jako jeden z pierwszych) jakiś czas temu rozpoczął współpracę z socios.com.

Socios to pewnego rodzaju startup - możesz kupić wirtualną walutę swojego klubu. Upoważnia cię to m.in do udziału w głosowaniach, które organizuje klub. Było już sporo tych głosowań, ostatnio np. na to jak ma wyglądać autokar Juve w następnym sezonie.

Kupuje się tzw. tokeny o nazwie JUV. Całość działa zasadniczo tak jak normalna giełda. JUV to jest waluta, ma więc ma swój kurs. Na początku jeden JUV kosztował 2 euro, teraz jest już prawie 6,5 euro ;) A to dopiero się rozkręca. Także można się jeszcze na tym dorobić ;)

Nie mylić tego JUV tokena ze standardowymi akcjami Juventusu na tradycyjnej giełdzie - to są dwa osobne tematy i dwa osobne projekty.

Ktoś tutaj korzysta? Ja mam w tej chwili 4 JUV tokeny ;)


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 22:15

Michael900 pisze:
03 sierpnia 2020, 19:32
Ja mam w tej chwili 4 JUV tokeny ;)
Kupiłeś tyle czy da się je jakoś "pomnażać"? To działa jak bitcoin?


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 22:58

Tej waluty nie da się kopać, pomnażać. Nie mów mi o bitcoinie, bo dla mnie osobiście to jest nawet fajny ciekawy eksperyment, ale całościowo i przyszłościowo raczej niepoważny projekt ;) Teraz raczej nie ma już chyba nowych tokenów, które można kopać. Juventus wypuścił 20 milionów tokenów JUV, z czego połowę zatrzymał dla siebie. Także 10 milionów jest do kupienia. W sumie patrząc na na to ilu jest kibiców piłki nożnej, i jak część z nich każdy choćby po dwa-trzy tokeny Juve, to może kiedyś zacznie ich brakować.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2020, 16:35

W Socios coś się ruszyło, w sumie to zgodnie z planem. Jeden token Juve kosztował przez chwilę 29 euro. Przypominam, że cena startowa to 2 euro. Więc wydając na początku zaledwie kilkadziesiąt euro można było sobie zarobić na dobre wakacje :D Teraz cena stabilnie krąży w okolicach 11-14 euro. Generalnie warto pamiętać, że hype na Socios dopiero przed nami. Robi się z tego trochę piłkarski bitcoin :)


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
prze c... ninja

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 kwietnia 2011
Posty: 15
Rejestracja: 26 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2020, 12:31

O co chodzi z tym token juve. Wytłumacz?


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2021, 12:23

prze c... ninja pisze:
30 grudnia 2020, 12:31
O co chodzi z tym token juve. Wytłumacz?
Łoopanie, oczu i rozumu los ci nie dał? JUV token to jest po prostu oficjalna kryptowaluta Juventusu. Coś mniej więcej to samo jakby wejście na giełdę. Tylko, że ten token może kupić każdy przez internet i de facto formalnie prawnie nie zostaje się tutaj współwłaścicielem klubu. Poczytaj sobie więcej o kryptowalutach. Na co ty liczysz? Że znajdą się ludzie, którzy odpowiedzą na każde pytanie, bo tobie się nie chce?


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
prze c... ninja

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 kwietnia 2011
Posty: 15
Rejestracja: 26 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2021, 18:35

@Michael900
Wydaje mi się, że od tego jest forum żeby zadać pytanie i jak ktoś się zna to odpowie krótko i zwięźle. Tak... nie chce mi się o tym czytać bo jest za dużo informacji. Nie muszę się znać na wszystkim. Jak będziesz kiedyś potrzebował, żebym Ci wyjaśnił na czym polega dieta...albo jak się rafinuje ropę naftowa to Ci się postaram odpowiedziec bo na tym się znam...gdzie jest najlepsze paliwo na bp, orlenie czy arge. To wiem z całym wyjaśnieniem. Ale na krypto się nie znam i tyle.


hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 17:57

Z góry przepraszam wszystkich urażonych moim lenistwem. Dwa dni się zastanawiałem czy zadać to pytanie, a w tym czasie mogłem sobie wszystko wygooglować. No, ale trudno, zebrałem się na odwagę i przyjmę obelgi na klatę. :D :laugh:

Co mogę zrobić z tymi darmowymi tokenami SSU? Szukałem gdzieś w apce opcji na wymienienie ich na CHZ albo cokolwiek innego, ale bezskutecznie. Warto się w to bawić czy lepiej z "jurków" wyskakiwać od razu?

pzdr!


Capo di tutti capi
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 18:04



Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 21:43

Grazie mille!

Zmyliło mnie to, że jak je zbierasz, to pokazuje jakiś przelicznik na CHZ. ;)


Capo di tutti capi
prze c... ninja

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 kwietnia 2011
Posty: 15
Rejestracja: 26 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 21:54

Czy można je w każdej chwili kupić i sprzedać?


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2512
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 14:05

prze c... ninja pisze:
03 stycznia 2021, 18:35
Jak będziesz kiedyś potrzebował, żebym Ci wyjaśnił na czym polega dieta...albo jak się rafinuje ropę naftowa to Ci się postaram odpowiedziec bo na tym się znam...
Masz bardzo szerokie spektrum zainteresowań :prochno:

Co do tokenu JUV, to jak by ktos jeszcze nie czytał:
https://tokeny.pl/token-juv/
https://bitcoin.pl/juventus-token/

Moim zdaniem token JUV, to po prostu taki "gadżet" dla kibicow wymyslony na fali hajpu krypto. Na tym sie raczej nie dorobisz (chociaz jak ktos zgarnal po cenie 2$, a opchnal po cenie 25$, to gratuluje i zazdroszcze), ale prawdopodobnie inwestycja w token JUV jest lepsza, niz oddanie pieniedzy bankowi na lokate 3% rocznie minus inflacja i podatek Belki.
(powyższy wpis ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.)



PS.
Ej, teoretycznie gdybym wykupil 10mln. tokenu, to mialbym jakis wplyw na decyzje transferowe klubu :dodger:
#januszmercato


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 16:24

Dzisiaj w token hunt trafiłem 3CHZ! :dance: :laugh:


Capo di tutti capi
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2021, 18:32

Jacky pisze:
06 stycznia 2021, 14:05
Na tym sie raczej nie dorobisz (chociaz jak ktos zgarnal po cenie 2$, a opchnal po cenie 25$, to gratuluje i zazdroszcze),
A po czym wnosisz jeśli można spytać? Jesteś może analitykiem finansowym lub kimś w tym rodzaju? :) Bo ja to bym chętnie poczytał profesjonalne opinie :) Sam jestem ekonomistą z wykształcenia, odrobinę się interesuję rynkami finansowymi, ale znowu bez przesady. Moje generalna opinia jest taka, że to będzie rosło. Możne nie tak szybko i ostro, ale w perspektywie długofalowej będzie rosło. Zresztą długoterminowe prognozy też o tym mówią. Dużo osób jeszcze nawet nie wie, że istnieje takie coś jak Socios. Ludzie nie tylko z Europy, ale przecież fani europejskich klubów z USA czy Azji - jak wszyscy się dowiedzą o Socios, to może być grubo. Ważne jest to, że token JUVE to jest jednak jakiś konkret. Klub Juventus faktycznie jest tutaj gwarantem tego pieniądza. A nie tam jakiś bitcoin, który jest po prostu pustym pieniądzem, nie ma żadnego pokrycia, nie należy do nikogo itd.


hara pisze:
06 stycznia 2021, 16:24
Dzisiaj w token hunt trafiłem 3CHZ! :dance: :laugh:
Obrazek


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2021, 19:38

Michael900 pisze:
20 stycznia 2021, 18:32
hara pisze:
06 stycznia 2021, 16:24
Dzisiaj w token hunt trafiłem 3CHZ! :dance: :laugh:
Obrazek
Podbijam stawkę. Wczoraj zgarnąłem za free token galaty. Po dzisiejszym zwycięstwie liczę na jakiś skok kursów. 😉


Capo di tutti capi
ODPOWIEDZ