Drużyna rezerw Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 31 maja 2018, 09:27

Jeśli ma to mieć ręce i nogi to zawodnicy z drużyn B powinni mieć swobodny przepływ do drużyn A. Nie zapowiada się żeby miało być inaczej. Taki Kean zamiast w zeszłym sezonie głównie ławkować mógłby nabrać trochę doświadczenia w 3. lidze. Nie brzmi to może obiecująco, ale dla takiego 17-latka na tym etapie ważne jest żeby regularnie rywalizować ze starszymi facetami, którzy fizycznie są już po prostu mężczyznami, a nie nastoletnimi szczypiorami ;)


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 maja 2018, 10:17

@Arbuzini
Regularna gra w Serie B może i byłaby jakąś formą zachęty dla zdolnych 17-19 latków, których w razie potrzeby zostawaliby dołączani do pierwszej drużyny (Coppa Italia, jakieś kartki czy urazy), ale trzeci poziom rozgrywkowy dla tych najlepszych typu Kean chyba nie stanowiłby żadnej atrakcji, bo równie dobrze mógłby sobie kopać w solidnych ekipach pierwszej ligi holenderskiej czy belgijskiej. Jednakże tak jak napisałem w poprzednim komentarzu w LaLiga 2 grały jedynie dwie ekipy rezerw pierwszoligowców (Sevilla i Barca) i obie spadły, więc podejrzewam, że we Włoszech też nie będzie łatwo dostać się młodzikami na tak wysoki poziom i się tam utrzymać.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 31 maja 2018, 10:55

Nie piszę nawet o Serie B, a nawet C. Ogólnie mam wrażenie, że trochę na wyrost czepiasz się tych drużyn rezerw albo przypisujesz im zbyt wielką rolę - sam już nie wiem ;-)

Zafiksowałeś się na tego Keana, ale on jest już zupełnie w innym punkcie niż go próbujesz przypiąć. W tym sezonie pograł sobie w Serie A i sprzedaż z opcją kontr wykupu to jest coś w co powinniśmy celować. Niemniej rok temu nazbierał na boisku niecałe półgodziny, właściwie poznał "tylko" czym jest pierwsza drużyna Juventusu i debiutował w Lidze Mistrzów. Jakby do tego dorzucił grę w niższych klasach rozgrywkowych zamiast w Primce to na pewno by mu to nie zaszkodziło.

Drużyny rezerw to narzędzie do płynnego wdrażania młodych zawodników w świat dorosłej piłki. Trochę też jest to sito, bo jak trenerzy zobaczą, że nastoletni piłkarz po paru spotkaniach z dorosłymi facetami górującymi nad nim fizycznie nie bierze się za robotę i nie zalicza progresu, a jest wręcz zniechęcony to następuje szybka weryfikacja, że w takiego człowieka nie ma sensu już dalej inwestować. Podobnie jak wejście na wyższy poziom taktyczny i takich przykładów można mnożyć.

W całej tej zabawie aspekt psychologiczny jest na równi, a może nawet ważniejszy od walorów czysto szkoleniowych.

Zresztą nasz pobyt w Serie B pokazał, że ma to sens. Jak za pstryknięciem palcami pojawiły się takie nazwiska jak: Marchisio, Giovinco i De Ceglie. Trochę czasu minęło od tego czasu, ale jednak nie mamy do tej pory trójki innych wychowanków, którzy robiliby takie kariery. To na zapleczu Serie A zaczęła się na poważnie przygoda Chielliniego z pozycją stopera i dzięki temu po awansie na pewno miał łatwiej żeby występować na tej pozycji na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Jeśli my nie zrobimy z tego pożytku to zrobią to inne zespoły, a konkurencyjność we Włoszech też jest nam potrzebna. Roma szkolić potrafiła i potrafi bez drużyn rezerw, a my już nie będziemy mieli żadnej wymówki poza brakiem kompetencji na tym polu.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 31 maja 2018, 22:35

albertcamus pisze:Masz pojęcie ile jest szczebli młodzieżowych?
Grup jest milijon, pytanie co z tego, skoro w Primaverze w każdym roczniku ponad 50% to gracze sprowadzeni z innych klubów już w wieku 'primaverovym', którym do wymaganych 7 lat braknie tak z 2-3 lata. Resztę się zwyczajnie odpala i nikt nie będzie trzymał chłopaków bez talentu do 22 roku życia w klubie, żeby se mogli pokopać. Do tego dochodzi fakt, że w trakcie, czy też po etapie Primavery sporej części chłopaków trzeba również podziękować. Odnoszę wrażenie, że Forum nie ma świadomości, jak duży jest przemiał w drużynach młodzieżowych i jak wielkim wyjątkiem jest Marchisio, który był w klubie od pierwszego naboru.

Także mnie te obostrzenia nieco zawodzą, bo myślałem, że zwiększymy znacznie inwestowanie w 16-19 latków, których można by ogrywać w rezerwach, a tak to dupa (do tego wspomniana trudność utrzymania się w Serie B).

^ Powyższy post Arbuzinego sama prawda.


Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 15:29

Arbuzini pisze: Zresztą nasz pobyt w Serie B pokazał, że ma to sens. Jak za pstryknięciem palcami pojawiły się takie nazwiska jak: Marchisio, Giovinco i De Ceglie
Wróciły koszmary sprzed lat :lol:


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 18:35

Można się śmiać, ale gość zaskakująco długo utrzymywał się na poziomie Serie A. Jakby porównać go do Mattiello to jest słabszy, ale to wciąż jest zaskakujące, że jak w obliczu najpoważniejszego kryzysu w historii klubu diametralnie musiała zmienić się polityka względem młodych zawodników to nagle okazało się, że jak się chce to się da.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 19:21

Zgadzam się z Arbuzem i Aliną, również inaczej wyobrażałem sobie te drużyny rezerw, tutaj leży sedno sprawy:
alina pisze: Także mnie te obostrzenia nieco zawodzą, bo myślałem, że zwiększymy znacznie inwestowanie w 16-19 latków, których można by ogrywać w rezerwach, a tak to dupa (do tego wspomniana trudność utrzymania się w Serie B).
Liczyłem również na to, że zawodnicy 1 składu wracający po kontuzjach, mogliby dochodzić do siebie nie tylko trenując, ale również grając parę minut w drugim zespole.
Nie wiem jak to funkcjonuje w Serie A, ale jeśli chodzi o naszą ekstraklasę to sam oglądałem kilkanaście spotkań ówczesnej III ligi, w których w rezerwach swoich drużyn występowali gracze wracający po kontuzjach.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2018, 17:14

Ze strony FIGC:

"Second teams can have a squad of 23 players, 19 of which must be born after 1st January 1996. At least 16 players in the matchday squad must have been in a club affiliated to the FIGC for at least seven seasons. Players can constantly switch between the first and second team to ensure that the squad and age limits are met but they will no longer be able to play for the second team after making five league appearances for the senior side. "


czyli kadra 23, z czego 16 graczy musi przez ostatnie 7 sezonów grać w Italii, a nie danym jednym klubie, jak to wcześniej tu omawiano.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2018, 18:27

Jak podaje rzymska gazeta Corriere dello Sport do 10 dni, Inter podejmie decyzję czy wystawi swoją drużynę rezerw. Zaplecze pierwszej drużyny miałoby występować w Serie C.

Dyrektor generalny FIGC, Michele Uva wysłał zapytania do sześciu klubów występujących w Serie A czy wystawią swoje drugie drużyny w Serie C. Jedną z tych drużyn jest właśnie Inter. Nerazzurri mieli odpowiedzieć, że do 10 dni FIGC otrzyma odpowiedź.

Na wystawienie drużyny rezerw zdecydował się już Juventus. Milan podobnie jak Inter odłożył decyzję. Roma, Atalanta oraz Fiorentina wystawią swoje drużyny rezerw, ale dopiero w sezonie 2019/2020.
Jednak oficjałki na stronie Juve się nie doszukałem...


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Lambi120

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2011
Posty: 289
Rejestracja: 05 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 lipca 2018, 09:57

Dzisiaj spotkanie na linii klub-Mauro Zironelli, po którym ma on zostać ogłoszony trenerem rezerw. W zeszłym sezonie trenował Mestre, a ostatnio przez 4 dni Bari.


Dunio333

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2014
Posty: 197
Rejestracja: 15 września 2014

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2018, 12:56

Będą grali w Serie C. Wie może ktoś kiedy rusza? Wtedy kiedy Serie A?


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 08:40

Tutaj strona poświęcona sektorowi młodzieżowemu Juve: http://www.giovanibianconeri.it/

Jest też nieco o drużynie rezerw.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 09:02

Karowiew pisze:Tutaj strona poświęcona sektorowi młodzieżowemu Juve: http://www.giovanibianconeri.it/

Jest też nieco o drużynie rezerw.
Dobrze by było, aby na JP wprowadzić odpowiednią sekcję dla naszej drużyny rezerw typu terminarz/tabela etc, by na bieżąco śledzić postępy.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 12:04

Osgiliath pisze:
Karowiew pisze:Tutaj strona poświęcona sektorowi młodzieżowemu Juve: http://www.giovanibianconeri.it/

Jest też nieco o drużynie rezerw.
Dobrze by było, aby na JP wprowadzić odpowiednią sekcję dla naszej drużyny rezerw typu terminarz/tabela etc, by na bieżąco śledzić postępy.
Popieram. Bardzo dobry pomysł.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2018, 23:16

https://en.wikipedia.org/wiki/2018%E2%80%9319_Serie_C czyli ze wszystkich włoskich drużyn tylko nasze rezerwy będą w Serie C!

Póki co są tam młode chłopaki: https://www.transfermarkt.pl/juventus-w ... rein/41101, które będą miały szanse regularnie pograć: Del Sole, Macek, Kastanos, M.Pereira, I.Toure, Branescu, L.Fernandes.

Co ciekawe, pod względem wartości są drugą drużyną w lidze: https://www.transfermarkt.pl/serie-c-a/ ... ewerb/IT3A Sądzę zatem, że będziemy mieć spore szanse na awans do Serie B. I byłoby to idealną sytuacją. Pewnie i tak walczylibyśmy tam o utrzymanie, ale możliwość regularnej gry na zapleczu Serie A dla naszych młodzików byłaby super :)


Zablokowany