Drużyna rezerw Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
Zablokowany
Bocieq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 maja 2016
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2016

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 16:21

Witam.
Zakładam temat bo sam osobiście nie posiadam żadnych nowych informacji na temat czy Juve postanowiło stworzyć taką drużynę (grzechem byłoby jej nie utworzyć) i bazuję na informacjach z maja mówiących o tym, że takowe drużyny powstaną.

Jeżeli ktoś będzie miał na ten temat jakąś informację to będę za nią wdzięczny :)

Forza Juve :dance:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 17:03

http://transfery.info/114076,oficjalnie ... oly-rezerw

Na razie zatwierdzono jedynie wstępny projekt, który trzeba będzie dopracować i przepchnąć. Poza tym widzę kilka problemów:
Czołowe ekipy w kraju mogą prosićo zarejestrowanie swojego zespołu w Lega Pro. „Drużyny B” będę zajmować miejsce klubów, które nie przystąpią do rozgrywek.
Liczba miejsc będzie zapewne mocno ograniczona.
Spośród nich aż 19 musi być urodzonych po 1 stycznia 1996 roku. Ponadto szesnastu piłkarzy musi być związanych z macierzystym zespołem przez siedem lat, co w znaczący sposób ograniczy napływ graczy sprowadzanych do Włoch.
Nie jestem pewien czy Juventus będzie w stanie znaleźć odpowiednią liczbę zawodników by spełnić te kryteria.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 20:34

jackop pisze:
Spośród nich aż 19 musi być urodzonych po 1 stycznia 1996 roku. Ponadto szesnastu piłkarzy musi być związanych z macierzystym zespołem przez siedem lat, co w znaczący sposób ograniczy napływ graczy sprowadzanych do Włoch.
Nie jestem pewien czy Juventus będzie w stanie znaleźć odpowiednią liczbę zawodników by spełnić te kryteria.
Myślisz, że Juventus nie uzbiera 16 wychowanków? :shock:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 21:01

Mających minimum 22 lata, których karty posiada Juventus przez okres minimum 7 lat - możemy nie uzbierać.

Przeczytałeś to co napisałem? ;) A od wychowanków-juniorów są rozgrywki Primavera i poszczególne kategorie Under. W tym pomyśle chodzi o to, że zawodnik opuszczający sektor młodzieżowy nie musiał tułać się po wypożyczeniach/sprzedażach z klauzulą odkupu tylko nadal być częścią klubu i w razie potrzeby zostać przeniesiony do pierwszej drużyny.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 22:08

jackop pisze:Mających minimum 22 lata, których karty posiada Juventus przez okres minimum 7 lat - możemy nie uzbierać.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Masz pojęcie ile jest szczebli młodzieżowych?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 22:20

Konstruktywna wypowiedż :D Tak jak pisałem wydaje mi się, że obecnie najwyższym szczeblem dla drużyn młodzieżowych w Serie A jest Primavera. Do tego kilka rozgrywek spod znaku U(nder). Jest jeszcze drużyna występująca w Młodzieżowej Lidze Mistrzów.

https://en.wikipedia.org/wiki/Juventus_ ... ini'_Squad
https://www.transfermarkt.pl/juventus-p ... rein/11008
https://www.transfermarkt.pl/juventus-t ... rein/41592

Jeśli się mylę, to oświeć mnie jaśnie panie. A jeśli wymienisz ewentualnych dostępnych zawodników Juve, których można umieścić w Rezerwach to już w ogóle szacunek ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 22:38

Jak będzie trzeba, to się weźmie jakiegoś 17-latka. Tragedii nie ma. A tych Underów, to jest od groma:

http://www.juventus.com/en/teams/youthteams/under-17/

Nie wierzę, że drużyny od U7 do U17 nie opierają się tylko i wyłącznie na wychowankach. Do Primavery dokupowaliśmy jakieś młode "talenty" z zewnątrz, to fakt, ale w przypadku młodszych? No sensu w tym żadnego by nie było.

jackop pisze:Mających minimum 22 lata, których karty posiada Juventus przez okres minimum 7 lat - możemy nie uzbierać.
Po 1996, to nie MINIMUM, a MAKSIMUM, więc mogą być młodsi.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 22:44

albertcamus pisze:Sam sobie zaprzeczasz. Mogą być kurde młodsi. Logika jackop level master.
Faktycznie sprawdziłem i mój błąd :D
albertcamus pisze:Można przyznać komuś rację, pisząc to. Można przyznać edytując swój post. Wybrałeś drugą opcję :ok:
Czytając artykuł byłem przekonany, że chodzi o zawodników starszych, a nie młodszych niż rocznik 96. Sięgnąłem po inne źródło dla pewności i istotnie strzeliłem gafę.
wojczech7 pisze:Dalej wątpisz, czy Juventus sprosta tym wymaganiom?
Mój błąd, przepraszam za zamieszanie ;)
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 22:55 przez jackop, łącznie zmieniany 6 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 22:47

jackop pisze: Jeszcze raz przeczytaj post gdzie mnie zacytowałeś wink By zawodnik mógł grać dla zespołu rezerw musi mieć ukończone minimum 22 lata. Nie można będzie tam powołać graczy urodzonych przed 1 stycznia 1996 roku.

Czyli nie będzie można wprowadzić tam gracza U15, U17 czy Primavery (z której składają się gracze U19).
czytam dokładnie i nie wierzę w to co piszesz :prochno:

Sam sobie zaprzeczasz. Mogą być kurde młodsi. Logika jackop level master.

Można przyznać komuś rację, pisząc to. Można przyznać edytując swój post. Wybrałeś drugą opcję :ok:

Edit: a jednak wybrałeś pierwszą opcję :bravo:
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 22:52 przez albertcamus, łącznie zmieniany 1 raz.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 21 maja 2018, 22:51

jackop pisze:
albertcamus pisze:Po 1996, to nie MINIMUM, a MAKSIMUM, więc mogą być młodsi.
link do artykułu z którego cytowałem: http://transfery.info/114076,oficjalnie ... oly-rezerw
W którym jak byk napisano, że zawodnicy muszą być urodzeni po 1996, a więc mieć maksimum 22 lata... ;)

Dalej wątpisz, czy Juventus sprosta tym wymaganiom?


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2018, 01:11

albertcamus pisze:Edit: a jednak wybrałeś pierwszą opcję :bravo:
Nie będę się wypierał. Musiałem złapać laga mózgu :prochno:
wojczech7 pisze:Dalej wątpisz, czy Juventus sprosta tym wymaganiom?
Zostałem wyjaśniony. Pozostaje kwestia tego ile zespołów nie sprosta wymaganiom licencyjnym i w jaki sposób rywalizować o wolne miejsca będą zainteresowane kluby.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Bocieq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 maja 2016
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2016

Nieprzeczytany post 30 maja 2018, 19:15

Znalazłem takie oto informacje:


W siedzibie Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) odbyło się dziś spotkanie na temat zasad dopuszczenia drużyn rezerw do rozgrywek Serie C 2018/19. Ogłoszone zostały kryteria, według których zainteresowane kluby będą klasyfikowane, aby móc zgłosić drużynę rezerw w miejsce ewentualnego wakatu w Serie C, związanego z nieprzyznaniem licencji któremuś z zespołów. O kolejności dopuszczenia drużyny rezerw do rozgrywek będzie decydowała punktacja, na którą złożą się trzy czynniki:
- ilość graczy powołanych do reprezentacji młodzieżowych od U-15 do U-21 w sezonach 15/16-17/18 (40%)
- klasyfikacja końcowa Serie A (30%)
- średnia liczba widzów w sezonach 12/13-16/17 (30%)

Drużyna, która będzie miała najwięcej powołanych graczy, otrzyma 20 punktów, każda następna w klasyfikacji o punkt mniej. W przypadku remisu decyduje ilość powołań do U-21, potem U-20 i tak dalej.
Drużyna, która w zakończonym sezonie zajęła pierwsze miejsce w Serie A otrzyma 20 punktów, każda kolejna o punkt mniej z uwzględnieniem beniaminków w miejsce spadkowiczów.
Drużyna z najmniejszą średnią widzów otrzyma jeden punkt, każda kolejna o punkt więcej, aż do najlepszej.

Punktacja końcowa zostanie obliczona według wzoru: (reprezentacje x 0,4) + (tabela x 0,3) + (widzowie x 0,3). W przypadku równej liczby punktów decyduje miejsce w tabeli ligowej za ubiegły sezon.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 maja 2018, 08:39

Szczerze mówiąc, to bym się nie podniecał tak mocno tymi drużynami rezerw, bo chyba niektórzy mają już jakieś ambitne wyobrażenia, że drugi zespół Juve za sezon czy dwa znajdzie się w Serie B. Wystarczy spojrzeć na Hiszpanię, gdzie takowe drużyny posiadają i jeśli dobrze sprawdziłem, to w LaLiga 2 w zakończonych rozgrywkach uczestniczyły jedynie Sevilla B i Barcelona B i obie te ekipy nie zdołały się utrzymać. Wiadomo, że idea stworzenia drugich zespołów nie jest zła i trzeba było coś zmienić we włoskim systemie szkolenia, bo w ciągu 20 lat ze złotych pokoleń pełnych gwiazd pozostały tylko wspomnienia i kilka nazwisk robiących wrażenie (np. Verratti) oraz parę perspektywicznych zawodników (np. Chiesa), a reszta jest raczej przeciętna na tle Niemiec, Anglii, Hiszpanii czy Francji. Jednakże i tak utalentowani piłkarze typu Kean będący za słabi na regularne występy w pierwszej drużynie, ale mający za sobą występy w Serie A i oferty z zagranicznych klubów nie będą chcieli grać na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej (w najlepszym wypadku, a z dużym prawdopodobieństwem w Serie C). Także ten problem i tak zostanie nierozwiązany i dalej trzeba będzie myśleć o wypożyczeniach czy sprzedażach z klauzulami odkupu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 maja 2018, 08:46

Oczywiście drużyny rezerw nie są dla takich zawodników jak Kean, Audero czy Mandragora. Drużyny rezerw są dla 18 i 19 latków po to by poznali dorosłą piłkę. Taki 18 latek po sezonie w Serie C będzie miał łatwiej przebić się w następnym sezonie na wypożyczeniu w Serie B niż w sytuacji gdyby przychodził z primavery.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 maja 2018, 09:23

Plus posiadania drużyny rezerw w Serie B jest taki że zwiększamy szanse na rozwój młodych pod naszym okiem na odpowiednio rozwiniętej architekturze treningowej, a nie gdzieś po prowincjach. Nie oznacza to automatycznie, że zaczniemy rok w rok produkować kolejnego Marchisio ale też w przypadku takiego Keana mamy realny wpływ na to, by 17-20 latek co kolejkę rywalizował z dorosłymi kopaczami w prawdziwej ligowej rywalizacji, a nie grał na równie (albo bardziej) wątłych rówieśników w śmiesznej primce albo w co drugim-trzecim meczu, bo wygryzł go 37-latek. No i w przypadku plagi kontuzji w środku sezonu łatwiej będzie posadzić na rezerwie (albo w podstawie) chłopaka mającego na koncie rozegranych X meczy na zapleczu Serie A niż gołowąsa wkręcającego innego 18 latka z drużyny młodzieżowej Cittadelli. Swoją drogą Serie B już nie raz pokazała że jest dobrym oknem wystawowym i IMO łatwiej będzie sprzedać za lepszy hajs wyróżniającego się chłopaka z Juve B niż jakiejś Pisy.

Problemem może być natomiast kwestia stadionu. Pytanie czy regulacje odnośnie wielkości obiektu i jego standardu (we Włoszech :prochno: ) będzie dla rezerw odbiegał od pozostałych zespołów. Jeśli nie to trzeba będzie wybudować taki obiekt, dogadać się z Torino albo Novarą gdzie nasz kobiecy zespół będzie grać w rozgrywkach CL. Tak czy inaczej kilka baniek rocznie pęknie.


Obrazek
Zablokowany