Pensje naszych gwiazd na tle innych klubów

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 22:46

jendrix pisze:Witam forumowiczów,

Tutaj jeden z linków opisujący ten problem: http://www.espnfc.com/italian-serie-a/s ... ls-players

Artykuł z ESPN więc uznaję, że wiarygodny.

Wycinek:
The study was also incorrect in saying that Juventus' Gonzalo Higuain was the world's 47th-highest paid player at €148,000 per week net. His estimated gross wage of €295,000 per week would put him in the top 10, ahead of both Bayern Munich's Philipp Lahm and Orlando City's Kaka.

W skrócie, jeżeli ktoś nie posługuje się ang. - Gonzalo z zarobkami ok 295 tys Euro tygodniowo znajduje się w pierwszej 10tce najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie.
Dzięki za artykuł. Potwierdza Waszą tezę. Dalej dziwi mnie jednak, że nikt nigdy nie zrobił żadnego zestawienia, ile naprawdę zarabiają najlepiej opłacani piłkarze na świecie :think:


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 23:17

Siedzę temacie piłki większość swojego życia. Codziennie czytuję serwisy brytyjskie, włoskie, hiszpańskie. Zauważyłem jedną zależność. Odkąd Serie A zaczęła się staczać (calciopoli), zauważyłem, że jest wyśmiewana, wyszydzana, głównie przez brytyjskie media. Nie wiem czy jest to spowodowane brakiem sukcesów na arenie międzynarodowej, czy wiecznymi porażkami że Squadrą...

Zauważcie, że serwisy zaglądające do kieszeni piłkarzy, są w większości brytyjskie. Warto dodać, że w Anglii normalnym jest podawanie zarobków brutto. Nie zależnie od zawodu.

Moim zdaniem jest to celowe zagranie, żeby wywyższyć na różnych płaszczyznach Premier League. Taki marketing.... :whistle:


#FinoAllaFine
#WeAreOne
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 23:48

Zabawne, że tyle się o tym Pogbie trąbiło a tu w dobie internetu nie mozna dojśc do tego czy zgarnia on 16 czy 9 baniek bo chyba przy tych 290 tysiącach funtów tygodniowo wszystkie zrodla sie zgadzaja. :)


calma calma
Astarot

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 marca 2007
Posty: 144
Rejestracja: 28 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2017, 09:27

Crunny pisze:
jendrix pisze:Witam forumowiczów,

Tutaj jeden z linków opisujący ten problem: http://www.espnfc.com/italian-serie-a/s ... ls-players

Artykuł z ESPN więc uznaję, że wiarygodny.

Wycinek:
The study was also incorrect in saying that Juventus' Gonzalo Higuain was the world's 47th-highest paid player at €148,000 per week net. His estimated gross wage of €295,000 per week would put him in the top 10, ahead of both Bayern Munich's Philipp Lahm and Orlando City's Kaka.

W skrócie, jeżeli ktoś nie posługuje się ang. - Gonzalo z zarobkami ok 295 tys Euro tygodniowo znajduje się w pierwszej 10tce najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie.
Dzięki za artykuł. Potwierdza Waszą tezę. Dalej dziwi mnie jednak, że nikt nigdy nie zrobił żadnego zestawienia, ile naprawdę zarabiają najlepiej opłacani piłkarze na świecie :think:

O tym, że wypłacane przez nas gaże to już pensje netto świadczy jeszcze jeden bardzo prosty fakt.
http://www.goal.pl/335789-zarobki-w-ser ... 62017.html - tu podane są zarówno pensje indywidualne jak i łączne obciążenie każdego klubu Serie A płacami

Jak policzymy sobie pensje naszych kopaczy to wychodzi bodajże coś koło 70 mln a w zestawieniu wychodzi 145 mln - przypadek? Nawet gdyby przyjąć, że do tego dochodzi gaża Maxa, naszych działaczy i pracowników to byłoby drugie tyle? Przy czym w przypadku każdego innego klubu SerieA da się zauważyć identyczną zależność


Astarot

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 marca 2007
Posty: 144
Rejestracja: 28 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2017, 09:27

Temat można chyba uznać za zamknięty ;)


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2017, 10:49

Cobra pisze:Siedzę temacie piłki większość swojego życia. Codziennie czytuję serwisy brytyjskie, włoskie, hiszpańskie. Zauważyłem jedną zależność. Odkąd Serie A zaczęła się staczać (calciopoli), zauważyłem, że jest wyśmiewana, wyszydzana, głównie przez brytyjskie media. Nie wiem czy jest to spowodowane brakiem sukcesów na arenie międzynarodowej, czy wiecznymi porażkami że Squadrą...

Zauważcie, że serwisy zaglądające do kieszeni piłkarzy, są w większości brytyjskie. Warto dodać, że w Anglii normalnym jest podawanie zarobków brutto. Nie zależnie od zawodu.

Moim zdaniem jest to celowe zagranie, żeby wywyższyć na różnych płaszczyznach Premier League. Taki marketing.... :whistle:
Dokładnie tak też myślę. To chodzi o manipulację faktami tak aby przeciętny janusz, taki jak ja ( cześć Vwujek) myślał, że w Anglii zarabiają w najlepszych klubach 2-3x więcej od słabej, zasyfionej (wg mediów) Serie A.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2017, 12:03

Dość wyraźnie przepłacamy naszych piłkarzy, ale to jest konsekwencją podążania ścieżką Bayernu. Oni również całe lata płacili grube siano wielu graczom, którzy raczej nie byli uważani za topowych, ale lepszych się do Niemiec ściągnąć nie dało.

Warto zwrócić uwagę na to, że Juventus jeszcze nie osiągnął pułapu płacowego Milanu z sezonów z Ibrą, Silvą, Pato i resztą (160 mln). A to było sześć lat temu.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2017, 12:39

to pół życia żyłem w nieświadomości ... ;) dzięki chłopaki.

Czyli Higuain zarabia ~13,5mln euro brutto na sezon?
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2017, 13:21 przez marcinek, łącznie zmieniany 1 raz.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2017, 12:55

marcinek pisze:to pół życia żyłem w nieświadomości ... ;) dzięki chłopaki.

Czyli Higuain zarabia ~13,5mln euro na sezon?
Nie. Tyle wydaje na niego klub. Po opłaceniu podatku Gonzalo inkasuje trochę ponad 7 baniek do kieszeni. ;)


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2017, 13:01

Tak bo we Włoszech klub odprowadza podatek za zawodnika a np w Hiszpanii nie.

Higuain inkasuje około 13,5 mln euro brutto.


Obrazek
ODPOWIEDZ