Nowe logo

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Czy podoba Ci się nowe logo Juventusu?

Tak
124
59%
Nie
70
33%
Nie mam zdania
17
8%
 
Liczba głosów: 211
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 14:56

Tom_my pisze:Przeczytałem gdzieś taką uwagę, z którą trudno się nie zgodzić - odzież, gadżety, cały merchandising, niezależnie od jakości wykonania, opatrzony herbem klubowym (dowolnym) ma w sobie element "bazarowości". I to jest prawda, bo takich rzeczy nie kupuje właściwie nikt poza kibicami piłkarskimi. Nowe, ascetyczne logo wypisuje nas z tego schematu. Zresztą wystarczy spojrzeć na tą sesję zdjęciową pierwszych produktów opatrzonych nowym symbolem (swoją drogą, jest naprawdę rewelacyjna). To jest stylistyka eleganckiego domu mody, a nie kolejne z miliona zdjęć z trzema najpopularniejszymi piłkarzami zachęcającymi do kupienia koszulek.
Dobrze napisane. Zamykając w jednym zdaniu Twoją wypowiedź podsumowałbym to tak: Juventus wchodzi w lifestyle.


Haris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2014
Posty: 368
Rejestracja: 11 lipca 2014

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 16:02

Jakby tak co nieco dodać na koszulki to wygląda to całkiem nieźle

Obrazek


Od kołyski, aż po grób Stara Dama to mój klub! Forza Juve! <3
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 16:06

Haris pisze:Jakby tak co nieco dodać na koszulki to wygląda to całkiem nieźle
Przepakowany ten herb. Nasi chcieli czegoś kompletnie nowego, nie w pewnym sensie kosmetycznych zmian i zachowania dotychczasowych znaków charakterystycznych. Zresztą wywalając z logo turyńskiego byka wyraźnie wskazali na kierunek, w którym chcą iść. Nowe logo klubu będzie się prezentowało dobrze na wszystkim (no, może z wyjątkiem trykotów).


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 17:39

już to pisałem ale powtórzę - ten herb wyżej wygląda na lata 50-te XX wieku, wtedy może wyglądałby nieźle i nowocześnie ale nie teraz, zobacz w co szły kluby które zmieniały herby w ostatnich latach... podążali za nami i Arsenalem a nie cofali się 50 lat w tył


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 19:10

Obrazek

Pozamiatało :P

+ godzinny film z prezentacji nowego logo

https://www.youtube.com/watch?v=ipcNWFyTt0A


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 19:23

Marotta oczywiście przy barze zawsze, no tak przy alko dogaduje się większość topowych transferów na świecie :prochno:

Oglądnijcie filmik tam wam wszystko nasz prezydent wyjaśnił co ma na celu ten zabieg zmiany imidżu. Tak jak ktoś napisał Juventus to nie ma być tylko klub piłkarski .. to ma być lifestyle..


Obrazek
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 19:50

Cabrini_idol pisze:Marotta oczywiście przy barze zawsze, no tak przy alko dogaduje się większość topowych transferów na świecie :prochno:
Tam Marotta... Jeden z barmanów na pierwszy rzut oka wypisz wymaluj Lord Bendtner! :D

Logo jak najbardziej na plus co kilku kolegów pięknie wyjaśniło.


Obrazek
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 20:20

Deloitte wypuścił kolejny ranking, który udowadnia, że nie trzeba wygrywać aby mieć pieniądze. Popatrzcie jak szybko rosną przychody czołówki w zestawieniu z Juve. Bez drastycznej zmiany nie mamy szans dogonić czołówki - więc zmiana loga jak dla mnie jak najbardziej słuszna.

https://www2.deloitte.com/sv/en/pages/c ... -2017.html


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 22:32

Maly pisze:
pan Zambrotta pisze:logo JuvePoland trafia w 10. takie powinny być - od razu budzi skojarzenia, emocje, wiadomo że to polska strona o Juventusie
mówisz o tym biało-czarnym pióropuszu, który bez podpisu nigdy by się z Juventusem nie kojarzył?
nie, nie o tym.

@Tom_my, wydaje mi sie że rozumiem co chcesz przekazać. Nowe logo -> otwarcie się na branding "pozasportowy" -> zwiększona rozpoznawalność -> zwiększone wpływy. Jednak ja w ogóle nie czaję kierunku, w którym chce podążyć Angelli. To są nieznane wody na jakie chce wypływać, ja tego nie pochwalam, bo uważam że należy w pierwszej kolejności zbudować kapitał sportowy. Handicap jaki osiągnęliśmy nowym stadionem pobudza do inwestowania w takie szaleństwa... Zobaczymy za 10 lat, historia osądzi. Być może z nowym logiem uda się wygrać jakiś finał ligi mistrzów :prochno:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 23:20

Paya pisze:Deloitte wypuścił kolejny ranking, który udowadnia, że nie trzeba wygrywać aby mieć pieniądze. Popatrzcie jak szybko rosną przychody czołówki w zestawieniu z Juve. Bez drastycznej zmiany nie mamy szans dogonić czołówki - więc zmiana loga jak dla mnie jak najbardziej słuszna.

https://www2.deloitte.com/sv/en/pages/c ... -2017.html
Myślę, że Agnelli nawet nie myśli na razie o dogonieniu najlepszych. Przegonienie Liverpoolu, Chelsea i Arsenalu w ciągu 10 lat to byłby pewnie wielki sukces dla działaczy Juventusu. Chciałbym zobaczyć przychody klubów podzielone na poszczególne rynki. Po liczbie fanów na twiterze sądzę, że markami globalnymi są tylko Real i Barcelona. Real był nią zawsze, a Barcelona to wiadomo Ronaldinho, Messi, tiki taka...


FORZA JUVE!!!
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 23:40

Pomału zaczynam trawić to logo. Biżuteria i akcesoria mogą być naprawdę spoko. Spinki z nowym logiem to będzie hit. Ze starym logiem raczej bym nie włożył, ale z tym jak najbardziej.


szymken

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 września 2013
Posty: 365
Rejestracja: 13 września 2013

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2017, 10:02

Po oswojeniu nawet mi się zaczyna logo podobać. Pierwsza reakcja była raczej mało entuzjastyczna, delikatnie mówiąc. Mam raczej tradycyjne podejście do takich spraw, ale jak się tak poczytało o co w tym chodzi wszystkim, to przekonanie się zyskuje. Przyzwyczaimy się, a jak projekt nie wypali, to za jakiś czas powrót do retro stylu i już :)

Ciekawy pomysł z zawłaszczeniem litery "J", Jak tak pomyśleć to na literę J kojarzy mi się Jeep i Jaguar z takich globalnych marek. Jag to logo bardziej i sama literka nie jest tak promowana, więc szanse są. Generalnie do Andrei w tych sprawach raczej mam zaufanie, stadion w takim stylu też nowszym, jak popatrzeć na wygląd galerii czy też wnętrza. Scala się to wszystko.

Najlepszy na gali był ( poza Emily) Pjaca w wersji freestyle ;)


kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2017, 10:21

Jakie jest takie jest czasu już nie cofniemy nie mamy również nic do gadania w tej kwestii jesli to ma być kolejny krok naprzód to wierzę Andrei byleby klub nie wylądował w chińskich albo arabskich łapach
W Atletico poszli dalej poza herbem dziwna nazwa nowego stadionu także inni mają gorzej :)
Sezon dwa i z kolejnymi triumfami człowiek przyzwyczai się do nowego :ok:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2017, 11:31

nie dziwna nazwa tylko ją sprzedali, nie oni pierwsi i nie ostatni, my też chcieliśmy swego czasu tylko chętnych nie było

to nasze J różni się tym od Napoliowego N, że nie jest w kółku i jest "podwójne" więc praktycznie niczym a krzyku jakby nie wiem co się stało, plus dla nas bo bez kółka czy innej tarczy wygląda elegancko i jest marketingowo 10 długości dalej... kiedyś Tottenham zastosował podobny zabieg - z herbu tradycyjnego został sam kogut na piłce i nijak to nie wygląda na herb ale czy ktoś po tych kilku latach ma problem z identyfikacją Spursów? mówi, że ich herb jest kijowy i się z tego naśmiewa robiąc memy?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2017, 11:43

Maly pisze:nie dziwna nazwa tylko ją sprzedali, nie oni pierwsi i nie ostatni, my też chcieliśmy swego czasu tylko chętnych nie było
My nie mamy prawa do nazwy stadionu:
http://uk.reuters.com/article/juventus- ... 0120080320
Bo te prawa sprzedalismy.


ODPOWIEDZ