Nowe logo

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Czy podoba Ci się nowe logo Juventusu?

Tak
124
59%
Nie
70
33%
Nie mam zdania
17
8%
 
Liczba głosów: 211
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2017, 20:34

Na początku chciałbym się przywitać, bo jestem właściwie nowy na forum (miałem 10 lat temu konto, ale... :) ).

W kwestii loga mam jak najbardziej pozytywne odczucia. Jest jednocześnie proste i czytelne dla świata, a dla kibiców i osób zaangażowanych w klub zawiera wystarczającą ilość symboliki. Mamy biel i czerń oraz J(uventus) wpisane w tarcze, której kształt odpowiada tradycyjnej "tarczy scudetto". Także w nowoczesnym herbie zmieściliśmy aż trzy tradycyjne przekazy, czy wartości.
Nie chcę obrażać uczuć kibiców innych klubów, ale przy logo naszego ulubionego klubu ich herby wyglądają archaicznie, odstręczająco i nieczytelnie. Powiem więcej- ich herby na produktach dla sympatyków (np. plecaki etc.) wyglądają jak z jarmarku. Plecak z gustownie wpisaną "J"? Jak najbardziej. Z herbem, któremu brakuje tylko jeszcze bardziej rozbudowanych labrów np. MU? Nie dziękuję.

J-estem ciekaw w jak szeroki i zaskakujący dla nas sposób nasze nowe logo zostanie wykorzystane. Otwiera się przed nami nowe J-uve, nowa historia i nowy rozdział- nie ma sensu iść w tym przypadku pod prąd.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 11:19

Staram się dostrzec choć jeden pozytywny aspekt tego loga i nie da po prostu rady. Gorszego chyba nie widziałem.

W czym to logo ma pomóc? W podboju rynku azjatyckiego? Co za bzdury.
Manchester, Real czy Barca nie potrzebują tak prymitywnego i ohydnego herbu żeby zarabiać $ w Azji. Rynek azjatycki zdobywa się sukcesami, widowiskową grą, gwiazdami w składzie, a nie tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zmianami.


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 11:47

Moim zdaniem, żeby Juventus zaczął przyciągać jako marka, klub to przede wszystkim drużyna musi zacząć grać widowiskowo dla oka. Kto będzie chciał się utożsamiać z klubem, który oddaje 3/4 strzału na mecz? Wszyscy zauważają, że piłka się rozwija, my staramy się nadążać za duchem czasu. I chwała nam za to. Nowy stadion, który popchnął nas o lata świetlne w porównaniu do innych drużyn Serie A. Ale nowy herb (czyt. logo) które dla mnie jest ohydne (może nie ochłonąłem jeszcze ale ciężko zidentyfikować mi dwie kreski z moim ukochanym klubem) nie wystarczy.

Ja wiem że przykład MU wszystkiemu przeczy, ale oni przez lata pracowali na ten hajs, tak jak i cała liga angielska, gdzie w momencie kryzysu, gdzie MU nie gra w CL stać ich na zakup światowego TOPU. My w tej sytuacji zaczęlibyśmy tylko sprzedawać
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2017, 11:48 przez lenor, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 11:47

Gotti pisze:Staram się dostrzec choć jeden pozytywny aspekt tego loga i nie da po prostu rady. Gorszego chyba nie widziałem.

W czym to logo ma pomóc? W podboju rynku azjatyckiego? Co za bzdury.
Manchester, Real czy Barca nie potrzebują tak prymitywnego i ohydnego herbu żeby zarabiać $ w Azji. Rynek azjatycki zdobywa się sukcesami, widowiskową grą, gwiazdami w składzie, a nie tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zmianami.
Nie zawsze da się działać tak jak konkurencja, gdy ma się zupełnie inne otoczenie biznesowe. Trzeba kombinować, tak właśnie działa Juventus i to na wielu polach. Tak kombinowaliśmy na rynku transferowym, gdy za darmo wyciągaliśmy podstarzałe gwiazdy budując zespół, który zaczął seryjnie wygrywać we Włoszech. Strata do najpotężniejszych drużyn pod względem finansowym jest ogromna i musimy starać się wszystkimi sposobami tą stratę odrobić. Jeżeli nasze władze uważają, że wprowadzenie nowego logo pozwoli zwiększyć w jakimś stopniu dochodowość i rozpoznawalność marki w długim okresie czasu to trzeba liczyć, że tak się stanie. Zaręczam, że nie jest to wymysł jednego człowieka, tylko decyzja oparta na wielu analizach i nikt nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić na dzień dzisiejszy czy to dobra czy zła droga. Może się okazać, że jesteśmy prekursorami i największe marki piłkarskie zaczną tworzyć logo, bo stwierdzą, że z tym ludzie się bardziej utożsamiają.

Wiadomo, że jest to odejście od tradycji i dla osób w moim pokoleniu czy starszym, którzy Juventusowi kibicują od ponad 20 lat trudno się z tym pogodzić, ale komu mamy niby ufać jak nie Agnelliemu...


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 13:13

Nie zawsze da się działać tak jak konkurencja
Da się, a najlepszy przykładem jest Bayern Monachium.
Zawsze uważałem, że Bayern obok Juventusu to najlepiej zarządzany klub na świecie, ale takie cyrki w Turynie jak zmiana tego herbu czy kupno Higuaina za 90 mln całkowicie zmieniły sytuację.

Bayern w ciągu ostatnich 9 lat zwiększył wartość o prawie 2 miliardy $ i nie musiał zmieniać przy tym swojego jakże rozpoznawalnego na całym świecie herbu.
Juventus o 700 mln.

Nie ma żadnego wytłumaczenia dla tak radykalnej zmiany. To jest jak zamach na tożsamość klubu i kibiców.

Juventus Stadium stoi już ponad 5 lat i przez ten czas zarząd nie znalazł sponsora, bo jak zapewne pamiętacie stadion miał zmienić nazwę.
To aż 5 lat. Arsenal za 5 lat dostaje od Emirates jeśli dobrze pamiętam 40 albo 50mln funtów.
Niech się zajmą tym co trzeba.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 13:22

Gotti pisze:
Nie ma żadnego wytłumaczenia dla tak radykalnej zmiany. To jest jak zamach na tożsamość klubu i kibiców.

Juventus Stadium stoi już ponad 5 lat i przez ten czas zarząd nie znalazł sponsora, bo jak zapewne pamiętacie stadion miał zmienić nazwę.
To aż 5 lat. Arsenal za 5 lat dostaje od Emirates jeśli dobrze pamiętam 40 albo 50mln funtów.
Niech się zajmą tym co trzeba.
Jeśli jest to zamach na Twoją tożsamość to bardzo płytko się utożsamiasz z tym klubem. Herb może się podobać lub nie. Nasz zarząd ma koncepcje i stara się ją wdrażać. Możesz się z nią nie zgadzać ale nie pisz pustych hasełek o zamachach na tożsamość. Skoro uważasz, że można gonić czołówkę inaczej to napisz w jaki sposób.

Prawa do nazwy stadionu sprzedaliśmy firmie zewnętrznej, to ona nikogo nie znalazła, my już zarobiliśmy na prawach do nazwy.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 13:23

@Gotti - Bayern ma większe sukcesy w ostatnich latach od nas i 9 lat temu nie był beniaminkiem Bundesligi. Jest to klub na innym poziomie.

Prawa do nazwy stadionu zostały przez zarząd już dawno sprzedane.


FORZA JUVE!!!
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 13:28

Gotti pisze:
Nie zawsze da się działać tak jak konkurencja
Da się, a najlepszy przykładem jest Bayern Monachium.
Zawsze uważałem, że Bayern obok Juventusu to najlepiej zarządzany klub na świecie, ale takie cyrki w Turynie jak zmiana tego herbu czy kupno Higuaina za 90 mln całkowicie zmieniły sytuację.

Bayern w ciągu ostatnich 9 lat zwiększył wartość o prawie 2 miliardy $ i nie musiał zmieniać przy tym swojego jakże rozpoznawalnego na całym świecie herbu.
Juventus o 700 mln.

Nie ma żadnego wytłumaczenia dla tak radykalnej zmiany. To jest jak zamach na tożsamość klubu i kibiców.

Juventus Stadium stoi już ponad 5 lat i przez ten czas zarząd nie znalazł sponsora, bo jak zapewne pamiętacie stadion miał zmienić nazwę.
To aż 5 lat. Arsenal za 5 lat dostaje od Emirates jeśli dobrze pamiętam 40 albo 50mln funtów.
Niech się zajmą tym co trzeba.
Trochę racji masz ale nie zgodzę się do końca ;)
9 lat temu Juventus wychodził dopiero powoli z piekła po degradacji, mieliśmy totalny burdel na każdy poziomie, na boisku i poza nim. Było tragicznie pod każdym możliwym względem. Bayern w tym czasie spokojnie umacniał swoją pozycję hegemona w Bundeslidze i tworzył finansową oraz kadrową potęgę.

Następną sprawą jest liga i kraj, w którym obie te drużyny występują. Rozwijająca się, dochodowa, posiadająca najlepszą chyba frekwencją widzów na każdym meczu Bundesliga, z inwestycjami w młodzież, obiekty itp kontra Włochy i ich Serie A, która jest zacofana, ma stare stadiony, skostniałą politykę i pełno starych pryków pragnących żeby było tak jak za czasów ich młodości, bez żadnych zmian.

Juventus patrząc na realia ligi i swoją sytuację po powrocie do Serie A osiągnął mnóstwo dobrego, oczywiście były lepsze i gorsze ruchy ale przecież tak jest w każdym sporcie/biznesie.
Odnosząc się do tematyki logo, też jestem raczej "starszej" daty kibicem i wole klasykę, herby itp ale pozwólmy mu zaistnieć. Tam pracują fachowcy, którzy raczej nie wstali o 7 30 rano i nie stwierdzili " cholera walnę w Paintcie logo i to będzie nowym symbol Juve". Na pewno ta decyzja była poprzedzona wieloma badaniami, obliczeniami i dyskusjami.
Dajmy temu czas i ocenimy za kilka lat, myślę że za to jak Juve zostało wyciągnięte z kryzysu przez tę władzę uprawnia ich do kredytu zaufania.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 13:32

@Gotti - Bayern ma większe sukcesy w ostatnich latach od nas i 9 lat temu nie był beniaminkiem Bundesligi. Jest to klub na innym poziomie.
Przecież tu nie chodzi o to kto jest na jakim poziomie tylko o to, że bez tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> pomysłów Bayern jest tam gdzie jest.

To logo rzekomo kosztowało 100 000 euro i pracowano nad nim rok - toż to jest istny cyrk. Rozumiem takie zmiany jak Manchesteru City, ale to coś u nas?
Tam pracują fachowcy, którzy raczej nie wstali o 7 30 rano i nie stwierdzili " cholera walnę w Paintcie logo i to będzie nowym symbol Juve".
Tak to właśnie wygląda.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2017, 13:33 przez Gotti, łącznie zmieniany 1 raz.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 13:33

Pisałem o uwarunkowaniach biznesowych, bo aby tak znacząco zwiększyć wartość klubu i wkroczyć na wyższy poziom finansowy potrzebne są trafne decyzje, ale równie istotny jest wzrastający trend w bliskim otoczeniu. Chodzi mi o to, że cała Serie A od wielu lat stoi w miejscu albo się kurczy. Kluby takie jak Milan, Inter, Roma czy Napoli nie mają żadnych sukcesów międzynarodowych. W takich warunkach trudno się tak dynamicznie rozwijać. Możesz sobie porównać wzrost wartości ligi niemieckiej w przeciągu ostatnich 9 lat w porównaniu do Serie A (nawet wyłączając Bayern i Juventus).

Także uważam, że Bayern jest najlepiej zarządzanym klubem na świecie, jednak spójrz w jakiej oni byli sytuacji 9 lat temu, a w jakiej my. Chodzi mi przede wszystkim o Calciopoli...


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 13:44

Dokładnie, Bayern nie ma za sobą degradacji do 2 ligi. Wtedy kiedy Juve błąkało się po Serie B czołówka zaczęła trzepać największe hajsy. Do tego mamy łatkę przyczepioną (niesłusznie), że zdegradowali nas za ustawianie meczów. Zarząd MUSI działać inaczej nie dogonimy czołówki. Arsenal, MC, PSG itd , jakie te zespoły mają sukcesy ? Dupa a nie sukcesy. A i tak nie mamy podlotu finansowego do nich. Czaisz ?


Obrazek
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 13:53

Chcesz mi wmówić, że zmiana pięknego, prostego i tradycyjnego herbu klubowego na ten shit, który zarząd zafundował sprawi, że nagle zaczniemy zarabiać tyle co czołówka? :rotfl:

Jakby Real albo Bayern zmienili herb na coś takiego to kibice by wysadzili siedzibę klubu.

Herb i logo powinno przyciągać, inspirować, a to nowe tego po prostu nie robi. Jakbym znów miał 7 lat i wszedłbym do sklepu z koszulkami to na pewno bym nie kupił tej z nowym herbem Juve bo jest to po prostu nieciekawe, za proste i nie zachęca do głębszych refleksji typu "to zebra czy byk i czemu tam w ogóle jest". Wygląda jak logo jakiejś agencji mieszkaniowej.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 14:11

Nie mówię, że zaczniemy zarabiać od razu hajsy, nawet nie wiadomo czy zaczniemy w ogóle, bo nie ma 100% pewności, że to wypali. Ale trzeba działać innowacyjnie, tylko to może nas zbliżyć do czołowki poza wygraniem LM. A to logo/herb pomoże na pewno w sprzedaży nie tylko koszulek piłkarskich czy rzeczy związanych bezpośrednio tylko z futbolem.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 14:15

Gotti pisze:Jakby Real albo Bayern zmienili herb na coś takiego to kibice by wysadzili siedzibę klubu.
To działanie na pewno poprawiło by sytuację owych kibiców. Weź się chłopie puknij w ten wąski łeb.


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2017, 14:31

@Gotti może być różnie. Może to przyniesie $ a może nie czas pokaże. Nie wiem czemu dla Ciebie jest to takie dziwne że logo jest tak ważne pod kątem marketingu. Skoro tak mówią specjaliści i wszystkie największe firmy inwestują kupę kasy w takie rzeczy to chyba musi się to opłacać i przynosić realne korzyści.

Wiele firm, potężnych i znanych na całym świecie marek zmieniało swoje loga chociaż mogłoby się wydawać, że to bez sensu bo przecież McDonald's czy Pepsi zna każdy a jednak mają potrzebe zmain.

Jeśli Juventus ma na tym zyskać to jestem za tym logiem.


Juve per sempre sara...!!!!
ODPOWIEDZ